0 oy
416 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Selamün aleyküm kizlar derdimi kimseye anlatamıyorum içime atıyorum hamileyim evham mi yapıyorum bilmiyorum ama içimdeki düşünce hiç gitmiyor oğlum 25 aylık oldu  fakat bazı hareketleti dikkatimi çekti parmağı etini takıntı yaptı oynuyor bide oyuncağını diziyor nete bakım otizim yazıyor eşime söyledim bir kere Dr görürdük Dr bişi yok dedi ama bn takıntı yapıyorum hamileyim çok cnm yanıyor eşime söylesem kızıyor oda kızıyor biside diyemiyorum ağlıyorum gizli gizli uykuda tutmuyor ne yapsam bilmiyorum çocuğumun gözüne bakamim ağlarım diye  annemler söylüyorum bişi yok diler ama bn bı gariplik var mış gibi geliyor  ne yapsam bilmiyorum yazmak iyi geliyor

17 Cevaplar

+2 oy
(7,654 puan) tarafından
La havle ve la kuvvete kızlar otizmli bebekler bariz anlaşılır su hareketlerden otizm tanısı koymayın lütfen 
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Kuzum zaten doktora götürmüşsun ve öyle birsey olsa derdi doktor. Internet bakma canım doktordan daha mi iyi biliyor internet. Hamilesin hormonlardan kaynaklı öyle düşünüyorsun
tarafından
İnss kuzuma baktimmi tutamıyorum kendimi hamileyim sevinemiyorum bir oğlum bı da kız demişti Dr ne yapım sizce
tarafından
Çocuguna sarıl sadece onunla vakit geçir. Asıl sebep şu hamilesin hormonların farklı çalışıyor canim.
0 oy
(849 puan) tarafından
Canım internete baş ağrısı yazsan tümör çıkıyor. Doktoruna güven kafaya takma bu evhamini kenara bırak çocuğuna yansıtırsn
tarafından
Bilmiyorum ya  çok kötüyüm   yansıtmak istemiyorum ama elimde değil.
0 oy
tarafından
Dr götürdüm diyosun olsaydı anlardı heyete yollardi bı saydiklarin olabilir bence bunlar yetmez başka bulgularda olmali bencee
0 oy
(920 puan) tarafından
Benim oğlan üç yaşında parmağının etiyle oynuyor bizde şakayla her akşam krem sürüyoruz bunda bir şey yok ki kuzum sen hamilesin ya hormonlardandır şimdi yeni çocuk karışık duygular içinde olduğun için çocuğun hareketleri gözüne batıp ona kafayı takıyor olabilirsin hiç üzülme karnındaki sabiye yazık onuda üzme annesi 
tarafından
İnş dediğin gibidir cnm hormonlar dan galiba
0 oy
tarafından
Sen googlede çok takılıyon galiba drlar 6 sene okumuş hatta fazlasıyla okumuşlar sen elinin gavurunun icadına ne bakıyon bişey yoktur çocuğun takma kafana karnındakine de yazıktır stres yapma 
tarafından
İnss cnm eşimde yasakladı bakıyorum diye
tarafından
Sen hamilesin duaların kabul olur rabbim evladını bağışlasın canım hatta karnındakini de aç inşirah suresini dinle rahatla ❤
tarafından
Tm cnm okucaam dinlicem dualarını eksik etmeyin
0 oy
(2,484 puan) tarafından

Eğer şüphe ediyorsan üstünde Dur sakin ihmal etme 

Örnek veriyim , kuzenimin çocuğu otizmli mi desem dawn sendromlu mu desem bilmiyorum 
Ben fark etmiştim annesine söyledim bak çocuk değişik hareketler yapıyor diye ama inanmadı 

Değişik hareketler mesela peynir yediği zaman onu duvara sürerdi sonra yalardi ekmeği yere bırakıp başını eğer öyle yerdi adını söylediğimiz de asla bakmazdı daha çok örneği var ben annesine söylediğim zaman inanmadı o çocuk simdi çok kotulesti artik annesinin saçlarını yoluyordu annesi saclarini tras etti dusun yani şimdi bin pişman inanmadigna 

İnşallah öyle bir şey yoktur ama sen en azından bir şeyler fark etmişsin belki de bir şey yok ama yine de ihmal etme şüpheni gider 
tarafından
Yok o hareketi kndine de bana da zararı yok adına bakıyor
(2,484 puan) tarafından
Herseyi otizime bağlama inan ki çok belli oluyor öyle olursa yani

Eti herkes takıntı yapar kız senin elinde de et parçası olsa onunla uğraşırsın değil mi o da öyle yapmış demekki inşallah bir şeyi yoktur

Yine de aklında kalırsa bir daha başka doktora götür için rahat etsin en azindan
0 oy
tarafından
2 yaşında tanıdığım bütün bebekler oyuncaklarını diziyor kendi oğlum dahil. Dr da görmüş normal demiş. Şimdi biz size ne diyelim. Hamileliğinize sevinemeyecek kadar hayatı dar etmişsiniz kendinize. Abartmayın lütfen ya.
0 oy
tarafından
Bende hamileyken bu dusuncelere girdim hatta baya ağladım. Esime soyledim yok bisey dedi. Cok şükür bisey yok hersey normal. Hamilelikten dolayi cok takıntı yapmışsın. Bide bu uygulamada boyle postlar cok açılıyor haliyle hepimizi etkiliyor. Oyuncak dizmeyle otizm olunmaz canım 
0 oy
(382 puan) tarafından
Neden çoçuklarda hasdalik aryoruz bende dahil olmaqla bence biz annelerin bir dokdora ihdiyaci var kiz korkma kafandan at
0 oy
(245 puan) tarafından
Her çocuk oyuncağını diziyor zaten. Ben 23 yaşıma geldim hala parmağımın etini kaldırır kanatincaya kadar oynarım çocuklugumdan beri. Doktora da götürmüşsun olsa zaten söylerlerdi. 
0 oy
(422 puan) tarafından
Kuzum hamileymiş sinde ikisini birden düşün doktora götürmüşsun biseyi çıkmamış evham yapma stresten karnındaki bebeğinde etkilenir internette herşeyin daima kötüsü yazıyor sıkma canını 
0 oy
(1,000 puan) tarafından
Doktora götürdüm diyorsun.. rabbim sana sapa sağlam bir evlat nasip etmiş.. boşver şeytanın vesvese vermesine izin verme.. bence bu durumu psikolojik olarak takıyorsun .. internete bakarsan oooo hooooo .. boşver canım takma 
0 oy
tarafından
Bende çocukluğumdan beri parmağımın etileriyle oynarım yıkarım ama şükür sağlığım yerinde. Dikkat daginikligim var sadece öyle bişey olabilir sizin cocuktada
0 oy
tarafından
Yavrum otizmi bu ara herkes takıntı haline getirmiş illa diziyo parmak eti ile oynuyo diye otizm mi oluyo iyiki millet bı öğrendi otizmi herşeyi ona bağlamayın ha
0 oy
(4,889 puan) tarafından
Aleyküm selam canım. Seni çok iyi anlıyorum bende buna benzer bi durumdan geçtim 

Evham yapma kuzum kendine de çocuğuna da dua et oku üfle. Rabbim vesveselerini gidersin korktuğuna uğratmasın. 

Bu arada Gaziantep'li misin?
tarafından
Kahramanmaraş
tarafından
Kahramanmaraş sizpki ne gibi durum yaşadınız
0 oy
tarafından
Benm kizim da 2 yasnda o da parmaklarrina bakar biseyler yolmaya çalışır. Relax ol sıkıntı yok içini ferah tut

İlgili bir soru bulunamadı

381,497 soru

11,421,790 cevap

34,978 kullanıcı

...