0 oy
440 göst.
Diğer kategorisinde (63 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Kızlar 1 buçuk senedir evliyim kayınvalidemlerle 6 aydır görüşmüyorum. 

14 Cevaplar

0 oy
(800 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Uzak dur  vazgeçilmelen ol 

Hiç muhataba girme 

En rehit sen edersin 

Kafanın almadığını sil wp bule bakamasınlar
(63 puan) tarafından
Aslında evet gerçekten kafam rahat ama insanların yanar döner olması can sıkıcı. Yani yanında o buna atıp tutuyor bu ona atıp tutuyor ama senin aradan çekildiğin an meydanı boş buldukları vakit sana inat bal kaymak oluyorlar
(800 puan) tarafından
Valla canım onlardan o kadar çok ki .hiç biri vaktini harcama..
Dolu  yani dolu onlardan
(63 puan) tarafından
Evet canım farkettim ki herkes benzer şeyleri yaşıyor. Bunlardan kaçış yok her yerdeler.
Ne biliyim tecrübesizlik işte. Yani benim annemle babamın sorunlu bi evlilikleri vardı ama garip bi şekilde yengemlerle, hakanlarla annem çok iyi anlaşır çok severler birbirlerini hiç onlarda böyle bişey görmedim. İstisnalar çıkabiliyor demek ki.
Böyle devam etsinler bakalım azıcık aşım ağrısız başım demişler. Açıkçası bunlarla baş edebilecek potansiyelde değilim ben:D dur bakalım ne zaman birbirlerine düşecekler onu bekliyorum
(63 puan) tarafından
*halamlarla
-Reklam-
+2 oy
(4,152 puan) tarafından
Bosversene kurtulduguna sukrett
(63 puan) tarafından
Haklısın aslında ama garip bir şekilde canım sıkıldı
0 oy
tarafından
Ya zaten meraklısı değilsin sen bunlarla konuşmaya. Yanlış mıyım. E bırak kendileri çalsınlar oynasınlar. Bence kendi kendinize sorun arıyorsunuz 
(63 puan) tarafından
Evet afedersiniz hepsi aynı b*k. Eltiyle de mesafeliyim aslında çok güvenmiyorum ama yapışık ikiz gibi sürekli mesaj atıp canım cicim yaptığı için bana daha yakın olduğunu hissediyordum demek samimi değilmiş
tarafından
E tabi insanlar oynar canım benim. Kendinden başka kimseye güvenme de inanma da. Bırak bulmuşlar iste birbirlerini kafanı dinle sen de :)
(63 puan) tarafından
Öyle yapacağım teşekkür ederim:)
0 oy
(1,621 puan) tarafından
Agrimayan başını hiç agritma görüşme bence boşver ne halleri varsa gorsunler
(63 puan) tarafından
Evet haklısın. Zaten ben hoşlanmıyorum öyle şeylerden. Kalabalık bi ailede büyümedim. Aram iyi olsaydı da bulaşmazdım öyle gün olaylarına falan. Sadece garip bi şekilde canım sıkıldı . Elti canımı sıktı. Sürekli mesaj atıp canım cicim ben senin yanındayım yapıyordu. Tabiki güvenmiyordum ama bana derken kendisi arkamdan işin alasını çeviriyordu anlaşılan.
(1,621 puan) tarafından
Herkez işine geldiği gibi davranıyor canım belli ki sen kötü olunca o kıymete binmiş ne akdar az insan o kadar huzur illaki insanın siniri bozulur ama en azından senden uzaktalar
(63 puan) tarafından
Aynen öyle canım:) 10 yıldır sevemedikleri gelin melek oldu. Dur bakalım birbirlerine düşecekleri günü bekliyorum.
0 oy
(1,297 puan) tarafından
Yahu hepsiyle kusmussun eltimle ne konuşuyorsun. Laf götürüyordur senden ona. Ayrıca ne demişler kuma gemisi yürür elti gemisi yürümez 
(63 puan) tarafından
Haklısın eltiyle de daha mesafeli olacağım bundan sonra.
0 oy
(27,351 puan) tarafından

Mesafeli isen dert edecek bir sorunun olmamalı bence boş ver

(63 puan) tarafından
Evet canım sıkıldı niyeyse bilmiyorum geceden beri uyku girmedi kendime de kızıyorum
(27,351 puan) tarafından
Takma amann
0 oy
(494 puan) tarafından
Ay uzaklar iste kim nabarsa yapsinlar kafan daha rahat olur durumlarina fln bakma bile gerek yok bizde ayni durumdaydik eltimle 1hafta arayla evlendik nisnliyken arkalarindan neler solediler bnm yanimda bnm ailemn yaninda onun ailesini elestrdiler ablam dediki dikkat et bizim yanimzda bole diyenler onlarin yaninda bizim hakkimizda neler dediler evlendik bi sure daha bnmle iyilerdi sonra bi baktim donus yaptilar basta gorumcem para vermedik onlar verdi diyr o kadar samimilerki anlatamam o zmnlar kiskanmadim degil parayi istediler esim verdi hop bize dondu herseyde bn varim istiyorlar cagiriyorlar biz parayi istedik hop yine donduler demedigini birakmadi esimin hatrina ses etmedim cocugum oldu bizim aramizi bozmak icin hersey yaptilar bn ani misafiri ani ve yemekli misafri sevmem ole kendjmde yapmam emri vakileri sevmem yapildi fazlasiyla kocamla tartismamda herseye mudahale etmeleri bni delirtti ve buda kocamla arami bozmama sebeb oldu bnm ufak bi masumca cvbim buyutulup olay oldu eltim bildigin sert sozleriyle iyi gelin oldu ve bn ailemin yanina gittim 15 gun kaldim geri dondum o sirada kocamla dahi cok samimi olmaya baslamis eltim aramalari uzun konusmalari benle muhattab olmayip bnm yanimda esimle samimi konusmalari delirtti bni yine devm etti bizin aramiz bozukluklari en son gorumcemin bi sorunu yuzunden esin bana patladi bende dayanmadim konu ben degilim fln diyince sert cikti tehdit etmeye basladi cocugumla bende onu tehdit ettim beni ole bole dovmedi bnde baskasi yuzunden dayak diyince sikayetci oldum yaptigi butun herseyden o gun polisle annemlere gittim esimi aldi polis gorumcem cocugu kucklayip goturuyor hmn cocugu aldim uzak durun artik benden bizden uzak durun nabarsaniz yapin uzak durmicakdanizda adam akilki muamele edin dedim zaten artik buyuk ihtimal gorusmiyecez de bidaha dedim bitrdim herseyi anlattim polise diyince gorumcem yalvarmaya basladi kardesi ceza alacak diye esimde ayni sekilde ilk defa ozurdiledi son bi sans verdim gelmeden sartlarimi koydum uazk olacaklarsa olsunlar umrumda degil samimi olacaklarsada adam akilli olsunlar istemedigim bisy icin zorlamicaksin bana bisy dediklerinde ya sen bni korur uyarirsin yada bn sert sekilde uyaririm vs vs diye artik bn mesafeliyim cocugum esim hatrina gorusuyorum ama ona gore mesefe var hep olacakda esim ailesini atamaz atsinda istemem ama aramizdaki dengeyi kursun isterim ailemi de kesinlile elestrmiceksin cunki sana zarari yok olmaz olmasina bn izin vermem o yuzden bnm ailemi hic bisye karistrmayip kotulemiceksin dedim gidersen kapilari acik gitmessen de bn giderim istedigim zmn sert acik bi sekilde konustum 1 aydir iyiz bakalim sonra ne olacak ailesi de iyi davraniyor uzun oldu ama bildigin cocuklari bile ayirt ederek seviyorlar ya 
(63 puan) tarafından
Resmen aynı şeyleri yaşamışız şiddet olayı dışında canım. Bizimkilerin 10 yıllık gelini elti. Ben daha yeni gelinim. 10 yıldır sevenedikleri gelin benle araları açılınca melek oldu:)
(494 puan) tarafından
Biz ayniyiz ama bi o bi ben oldum en son noktayi bn koydum yetr severlese basim ustune sevmezlersede umrumda olmaz benden uzak olsunlar sende ole dusun birak nabarlarsa yapsinlar
(63 puan) tarafından
Haklısınn bunlarla başa çıkılmaz
(494 puan) tarafından
Bosver kimi seven sevsin naban yapsin sen cocugunla iyi ol baska bisey dusunme
0 oy
(14,030 puan) tarafından
Bence hepsi ikiyüzlü uzak durmalisin hiç fark etmiyor gibi devam et eğer fark ettiğini anlarsa bu onları mutlu edebilir 
(63 puan) tarafından
Evett kesinlikle. Eltiye mesaj attım dedim ya görüldü yaptı geçti. Ben açıklama yapacak falan zannediyorum. Hoşuna gitti bence de çatladığımı düşündü
0 oy
(3,162 puan) tarafından
Alttaki yorumlarınızı da okudum da eşimin ailesini sevmiyorum da saygı da duymuyorum diyorsunuz. Yahu daha 1.5 senelik evlisin bir senede ne yaşadın bu kadar da altı aydır görüşmüyorsun. Sen bu adamı eş diye seçtiysen kusura. Bakma onun beğenmediğin ailesi senin ömürlük annen baban. Ha davranışları yanlış gelebilir sana ama mesafe koyarsın, durman gerektiği yerde durursun ama iletişimini koparamazsın, koparmamalısın. Eşine sevgisi olan onu bu şekilde arada Bırakmaz zaten, kendi egoları için bu tarz bir bencliliik yapmaz zaten. 
(63 puan) tarafından
Onlar anne babalık yapmadılar bu yüzden bu kadar öfkeliyim. Oğullarıyla aram ne zaman kötü olsa hep onu savundular. Hep bana öte git dediler. Ve kız erkek ayrımı yapan insanlar. Kadın ve erkeğin eşit olmadığını kadının 10 adım falan geride olması gerektiğini savunan insanlar. Yani kadın gelip bana bak kocanı elinde tut yoksa başkasına gider bu dışardaki kocaları nasıl avucuna düşürüyor zannediyorsun gibi yorumlar yapmış insan. Bende sen napacaksın öyle bi durumda oğlunu alkışlayıp bana mı tü kaka yapacaksın aldatılmamın suçlusu ben mi olacağım demiştim. Öyle bişey olmadı tabi de . Yani zamanında oğlunu çok doldurup doldurup üstüme salan bi insan sevmiyorum. Beni evlat gibi görmeyip el kızı gibi gören insanları bende anne baba olarak göremem kusura bakmayın. En zor zamanlarımda asla yanımda olmayan insanlar. Ben evi terkedip gittim 3-4 ay boyunca beni bir kez olsun aramadılar eşimin çabalarıyla geri döndüm.
0 oy
tarafından
Eltin seninle konuşuyor diye kaynnsi ile konusmsn mi canım bide güne sen girmdysen ne işin var günde bn sevmm öyle işi olmyn insann özel günde gelmsni gün nerde oluyor sen kaynna ile gorusmuyorsn ve gün kaynnda oluyosa seni ilgilendirmez yine eltinde oluyor sa kaynnda gundeyse seni cagrmk istemsr sen fazla abrtmsn kimseyle görüşme boşver milleti
(63 puan) tarafından
Canım gün kaynananın fena komşusunda oluyor. Hatta daha geçen hafta kaynanada olmuştu. Her hafta birinin evinde toplanıyorlar sanırım. Bende hiç sevmem böyle şeyleri hiç alışkın değilim. Ben girmedim güne falan bana teklif de edilmedi çünkü görüşmüyorum hiçbiriyle. Ne eşimin anne babasıyla ne de akrabalarıyla. Sadece bu eltiyle samimiydik o da inan sürekli kendisi mesaj atıp canım cicim ayağına yattığı için. Yoksa ben zaten yapı olarak en yakınlarım dışındakilerle mesafeli duran bi insanımdır . Eltiyle de çok sık görüşmüyorum zaten. Bilmiyorum belki dediğin gibi ben abartıyorumdur ama canım sıkıldı niyeyse.
0 oy
(1,750 puan) tarafından
Aman salla bacım eltim yok olacak hemde iki tane arkafaşnda olsa aynı aile içinde adı elti tecrubeyle sabit kuzenim arkadaşyla eltiydi şimdi kanlı bıçaklılar çok samimiydiler hemde 
(63 puan) tarafından
Haklıyım ama değil mi canım yani bir art niyet bi nispet var yanlış mıyım?
En iyisi uzak durmak valla
En candan arkadaş da olsan adı elti olunca işin rengi değişiyor.
Sen yapmasan da o senle kendini yarıştırıyor kıyas yapıyor benimkinde de var en iyi olma çabası. Bu yüzden ilk aileye girdiğimde ve herkesle aramın iyi olduğu herkesin beni sevdiği zamanlar o onu kötülerdi bu bunu kötülerdi şimdi ben aradan çekilince kıymete bindiler
(1,750 puan) tarafından
Aynen öyle herkes yerinde mutlu olsun ben hep diıorum bana değip dolaşmasın kim napıyosa yapsın kaynım bi kıxka konuşuyodu daha sevgili bile değilken borcunu falan ödetmek istemiş evlilik düşünmüyorum falan demiş bana soyledi nedeyim dedim evlilik düşünmüyosa zorlayamazsn şimdiden borcunu ödeten sonra napar
0 oy
tarafından
Benimde görümce aynı şeyi yaptı eltimin arkasından konuşup sevmediğini daha neler neler söyledi bir yanlış anlamadan dolayı benle tartıştı bende bütün bağımı kestim şimdi eltiyle sıkı fıkılar ben görümcem iki yüzlü buluyorum hem arkasından konuşup hemde yüzüne güler yüzlülük yapıyor ha bu arada orada burada gelinimizle kahve keyfi felan diye beni kıskandırmaya çalıştı ben öyle şeylerle uğraşamam numarasını instangramı heryerden sildim yani hiçbir iletişimi. Yok. Öyle olunca kıskanırma çabalarında suya düştü yazık =) benim için en önemli mottom şudur kendime değer veriyorum ve benim değerimi farkında olan insanlar hayatımda oluyor diğerlerine kısaca bir bay bay deyip hayatımdan çıkarıyorum o saatten sonra ne yaptığında beni ilgilendirmiyor. 
(63 puan) tarafından
Bende hepsini heryerden sildim zaten canım.
Elti hanım durumlarıma bakmıyor ne zamandır yalnız.
Bak sen şimdi söyleyince aklıma geldi.
Benim diğerleriyle aram bozuktu bununla bi sorunum yoktu . Daha 1 ay öncesinde durumlarıma bakıp bakıp yorum yapan insan ben evime döndüğümden beri durumlarıma bakmıyor artık ne düşünüyor nasıl bi kafa yaşıyor anlam veremiyorum.
0 oy
(7,597 puan) tarafından
Amaaan ben ikiyüzlülük ve dedikoduya tahammül edemediğimden kendi ailemle görüşmüyorum bi senedir gelip evimde ekmeğimi yediler arkamdan konuştular ayaklarını kestim nasıl kafam rahat bi senedir huzurum geldi sende takılma kendi hayatına bak canım.
(63 puan) tarafından
Ay canım benim bunu kendi ailenin yapması daha kötü. Huzurlu olmaya evet huzurlu oluyorsun ama bi taraftan da canın sıkılmıyor değil. Yani yanında o buna atıp tutuyor bu ona atıp tutuyor ama bi de bakıyorsun bal kaymak olmuşlar:D dur bakalım birbirlerine düşecekleri günü bekliyorum.

İlgili bir soru bulunamadı

379,626 soru

11,364,258 cevap

34,841 kullanıcı

...