+1 oy
177 göst.
Diğer kategorisinde (4 puan) tarafından
Bu ilk hamileliğim bebeğe alışverişede başlamadım halaa bebeğe başından sonunaa ne gerekli ne alınmalı neyden kaç tane alınmalı bilemiyorum kafam karışıyor haziran başına denk geliyo doğum tecrübeli anneler yardımcı olurmusunz:)) 

13 Cevaplar

0 oy
(7,447 puan) tarafından
O kadar hızlı büyüyorlar ki herşeyden az az al en çok ihtiyaç olan ağız silme bezi ve zıbın az az al biz şimdi 7 aylığız ama bir yaş kıyafeti bile giyebiliyor o yüzden az az al büyümesine bakıp ona göre alırsın
(4 puan) tarafından
Teşekkür ederim :)
(7,447 puan) tarafından
Rica ederim :) sağlıkla gelsin :)
-Reklam-
0 oy
(5,311 puan) tarafından
Hastahane çıkışı 2 tane al diğer kıyafetler de ayına göre  mesela 3.6 ay dan ben 4 tane 6 9 dan 4 aldım sende öyle alabilirsin
(4 puan) tarafından
Teşekkür ederim
0 oy
(619 puan) tarafından
Yeni dogan zibini o kadar cok almisim ki benden 2 ay sonra dogum yapacak kardesime yolladim yarisini. Ozellikle yenidogan kiyafetini cok fazla alma canim hizlica buyuyorlar. 3-6 ay kiyafetini de 2 ay giydirebildim. 

Bebegin gelisimine bagli olarak da alabilirsin. Zaten ihtiyac oldugunda bi tusla kapina geliyor hersey. 

Bide olmaz diye giydurmediklerim kucuk geldi. Bebeginin gelisimine bagli alisveris yapabilirsin
(4 puan) tarafından
Teşekkürler bu yazılanları dikkate alacağım :))
0 oy
(2,581 puan) tarafından
4 tane 5 li hastane çıkışı alsam bı tane 10 lu alsan yeterli bence ilk etap için 20 tane en az ağız silme bezi gerekir emzik biberon pişik kremi süt pompasi göğüs ucu kremi puset  nohut battaniye yüzune bı yazma lazım olur şampuan bebek yağı bı 8-10 tane çıtçıtlı zıbın gevşek sıkı olmayan bı kaç tane çorap alt değişme için en hijyenik olan bebek bakım örtüsü bebek bakım çantası bebek havlusu lifi Bebek küveti ama ben almadım legende yıkıyorum ateş ölçer bebek tırnak makası ilk etapta lazım olacak şeyler aklıma gelen bunlar
(4 puan) tarafından
Teşekkür ederim
0 oy
(65 puan) tarafından
Benimde ilk gebeliğim canım 27haftalık olucaz artık ben yavaş yavaş yenidoğan seti aldım zıbınlar aldım çok şey alma diyorlar çabuk büyüyor diye yani şimdilik öyle öyle şeyler aldım
(4 puan) tarafından
Teşekkür ederim
(2,581 puan) tarafından
Sen kıyafet sormuşsun ben aklıma gelen herşeyi yazmışım :)
(4 puan) tarafından
İnsanın kafası çok karışıyo ya buraya yazmakda biraz olsun içimi rahatlatıyo :)
(2,581 puan) tarafından
Olan imkanla alabildiklerini al canim yaz bebeği zaten yıkadın mi hemen kuruyor zaten ha bide bebek için bebek deterjanı almayida unutma evde hazır olsun çanta hazırlarken de öyle yıkayıp çantaya koyarsın gerekli olan şeyleri al kalanlarıda ihtiyaç oldukça alırsın yazdiklarimin çoğu gerekliydi ben hepsini aldım yazdıklarımın hepsinde kullandim
0 oy
(3,141 puan) tarafından
2 tane hastane çıkışı takım al. 5 tane 3 ay zıbın al. 5 tane 6 ay zıbın al. 3 tane falan da alt üst takım al. Sana tavsiyem asla tulum alma. Tulum gerçekten boşa masraf. Ayaklı tulumları 1-2 defa giydiriyorsn. Ayaksız tulumlar da citcitli olsa citcitlarinin arası açık oluyir fermuarli olsa fermuar boyundan rahatsız ediyor. Ve mutlak ağız mendili cokcana. Daha sonra ihtiyaca göre başka kıyafetler alırsın.
(4 puan) tarafından
Teşekkürler :)
0 oy
(13,092 puan) tarafından
Ben şimdiki aklım olsa yenidoğanlarını az alırdım çoktan küçüldüler bile üç altı aylıkları giydiriyorum şimdi büyükler ama alti ayi bulmaz zıbınları da yerinde olsam büyük alırım 3 aylık olanlar şu an yavaş yavaş sıkıyor bebeğim şu an 65 günlük seninki yaza gelecekmiş bence patikli az al onlar boyu çabuk uzadığı için daha az giydirilebiliyor benden tavsiye bu kadar sağlıkla al kucağına 
(4 puan) tarafından
Teşekkür ederim :)
0 oy
(165 puan) tarafından
Bende mayis sonu haziran başı dogum yapicam 

2 tane kisa kollu zibin 

2 tane sıfır kollu zibin 

1 tane uzun kollu zibin(havalar sıcak olacak zaten)

4 tane penye tulum 

3 tane alt üst takım, bunların hepsi 0-3 ay kadar olan kısım yeterli,yani 

1 tane nohut battaniye 

2 tane muslin battaniye

1 tane el örgüsü battaniye 

1 tane kalın battaniye 

2 tane de penye battaniye 
(4 puan) tarafından
Teşekkür ederim :))
0 oy
(3,599 puan) tarafından

P canım benimde ilk   insanın kafasını karıştırıyor lar  bazıları diyo hemen büyür fazla alma bazısı diyo kusuyi pisletiyo yedek bulundur şaşıriyo insan 

Neyse ben ne aldığımı soylim sana

bı tane onlu hastane çıkışı 

iki tane beşli hastane çıkışı 

iki tane tulum 

10 tane zıbın  

iki tane hazır kundak 

Bı tane ince battaniye 

Bı tane kalın battaniye 

10 tane ağız mendili 

Banyo havlusu 

Çorap  

Sonra belki az gelir diye yeğenimin de çok vardı ablam biraz getiricem dedi yedek olarak ta onları kullanicam sonra yavaş yavas vücuda na kilosuna göre alırım diye düşündüm 

Sanada fikir olsun☺️
(4 puan) tarafından
Aldıklarınızın hepsi yeni doğan için mi 3 6 da varmı
(3,599 puan) tarafından
Yok 0 3 ay için canım daha sonrasını bebge gire alırım dedim
(4 puan) tarafından
Öylede olabilirr  evet alışveriş zamanı dikkate alırımm :))
0 oy
tarafından
yenidogan zibini 5-6 tane vardi. 6 tane 3-6 ay almistim.Oglum suan 2 aylik ve 3-6 ay da olmuyor malesef. Tahmini kilosu suan 5 civari
tarafından
2 gun once 1 yas zibin siparis verdm
(4 puan) tarafından
O kadar çabuk gelişiyolarr yani :))
tarafından
Evet cnm  bidde netten aliyoruz kalibi da kucuk olabiliyor. Hem biraz buyuk olsn daha iyi biraz daha fazla giyer :))
(4 puan) tarafından
O zaman şimdilik pek bi alışveriş yapmayım doğunca kilosuna boyuna göre alırım istediğimi
tarafından
Aynen canm.
0 oy
(897 puan) tarafından
3 tane 10 lu hastane çıkışı 

10 tane normal 

Çıtçıtlı tulum mutlaka al cnm 
0 oy
tarafından
Bence yazin sadece zibin al pijama takimi ust falan zibin cok al ama mesela ben hep buyuk aldim cunku cabuk buyuyolar
0 oy
tarafından
En çok lazım olan zıbın

İlgili bir soru bulunamadı

380,081 soru

11,378,179 cevap

34,863 kullanıcı

...