+1 oy
726 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar tat koku gitti birkaç gündür halsizlik vardı bugün oğlumun halasını aradım bu arada oğlum 13 aylık ama prematüre ciğerleri gelisemeden doğdu 39 gün kuvez de kaldı neyse aradım gorumcemi abla muhtemelen koronayim denizi alır mısın sabah test vermeye gideceğim dedim kabul etmedi çok korkuyorum ona bişey olursa diye eşim 3 ay önce koronadan yoğun bakımda yattı çok korkuyorum etrafımda başka hiç kimsem yok bırakacak ne yapacağım bilmiyorum

37 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Bol c vitamini al 

Et suyu kemik suyu veya tavuk suyu çorbası  yap ye 

Çift kat maske kullan bol bol odanı havalandr bebeğine dokunurken eldiven takılı olsun 

İnsanin böyle zamanda tek kalması çok zor 
tarafından
O kadar kötü hissediyorum ki işlerine gelince herkes hala babaanne
tarafından
Orası tabi canım . Ama korku var hadi bebek de koronaysa bize bulaşır falan diye ama annen veya kız kardeşin olsa en başta getir derler
tarafından
Ablam var 15vdakika aramız ama 8 aylık hamile ona yük olsun istemiyorum annem var ama yok olmaz olsun 26 senedir olmadı hiç
tarafından
Hmmm ablan olmaz az kalmış doğurmasına
tarafından
Evet canım
-Reklam-
+1 oy
(119,338 puan) tarafından
nasi kabul etmedi ne dedi oyle halami olur yaa 
tarafından
İstanbul da oturuyorum canım sağol yine de Allah razı olsun
(48,690 puan) tarafından
Kiz sevda ne guzel yurekli annen var
tarafından
Annen de kabul etmez ay,sonuçta covid şüphesi var,belki de çocukta vardır ne biliyosunuz, öyle bi illet ki herkes korkuyo bu durumda. Görümcesi haklı bence
(119,338 puan) tarafından
aay annemi gec yakin olsa ben bile alir bakardim
tarafından
Temaslı kişilerle görüşmek ne kadar doğru ki ? Normalde zaten temaslı diye kabul etmiyodunuzya kişileri
0 oy
(765 puan) tarafından
Neden bırakıyorsun ki canım 
(765 puan) tarafından
Maskeni çıkarma canım onu sana ihtiyacı var ayrıca bebekler bazen çok hafif atlatıyor veya taşıyıcı oluyor suanlik biseyi yoksa dert etme ayırma yanindan bebeğini halasina bulaşabilir burdan biri yazmıştı bebeğimi anneme verdim hasta olunca tasiyiciymis anneme bulaştı şuan hastanedeler kötüler diye
tarafından
Anladım biz 3 ay önce de kovid geçirdik eşim çok kötüydü yoğun bakımda kaldı o kadar zor günler yaşadım ki korkuyorum
(765 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım şüpheleniyorsanız ve hastaneye gidemiyorsaniz bebek var diye gitmeyin zaten bişey yaptıkları yok kayıta pozitif geçip sadece parol iç dicek ilaçlar falan kalktı artık kötü hissedersen mecbur gidersin artık ama evde kendini izole et çıkma en az 1bucuk hafta
tarafından
Tamam canım
(3,551 puan) tarafından
Bulaşmıştır zaten canım. Tat koku zaten virüsü kaptıktan 4 5 gün sonra gidiyor. Benimde 4 bucuk aylık oğluma benden bulaştı çok şükür Bi pedifen birde serum fizyolojik ile 3 4 gün Bi hastalık çekti o kadar. Oda tıkanma ve arada hafif öksürük oldu.
0 oy
(12,494 puan) tarafından
Inşallah değilsindir 

Eşin baksın çocuğa sen tek git test vermeye 
tarafından
Test 12 den sonra olmuyor koronaysam karantina süresinde bakar mısın dedim ona
0 oy
(3,681 puan) tarafından
Maske ve eldiven kullan bulaşmaz canım ben iki maske ve eldiven kullandım sürekli değiştirdim kolanyaladim ellerimi bulaşmadi 
tarafından
Prematüre ya ondan korkuyorum ciğerleri gelisemeden doğdu
0 oy
(920 puan) tarafından
Kuzum keşke aynı şehirde olsaydık ben bakardım ne olacaktı sanki ayrıca benim bebeğim 30 günlükken eşim covit oldu aynı evdeydik başka kimseye bulaşması korkma Allah'ın izniyle bir şey olmaz 
tarafından
İnşallah Allah razı olsun kardeşim
0 oy
(2,474 puan) tarafından
Gorumcene birsey diyemem canim kimse bakmak zorunda değil hem bebeğin sensiz nasil duracak karantina süresince onun sana ihtiyacı var maskeni çıkarma ellerini sürekli dezenfekte et sen esin bebegi öpmeyin  emziriyorsan  bol bol meyve sebze kemik sulu çorbalar ye bebeğine de geçsin vitaminler cabuk toparlarsın ins supen varsa evden hic çıkma şimdi ilaç verilmiyo  kocan aşı  olduysa zaten  karantinada olmayacak test vermek gereksiz bu durumda ağrı kesici parol  kullan kötülersen git hastaneye 
tarafından
Eşim le ben 3 ay önce yine olduk eşim çok ağır atlattu yoğun bakımda kaldı o günler aklıma geldikçe uyuyamıyorum
(2,474 puan) tarafından
Korma canim allahin izni ile hicbirsey olmaz
tarafından
İnşallah canım
0 oy
(7,654 puan) tarafından
Biz ailecek olduk bebeklerde pek etkin değil merak etme
tarafından
Ama prematüre ciğerleri gelisemeden doğdu 39 gün kuvez de kaldı
(7,654 puan) tarafından
Su an icin gelisimi tamamlanmıştır diye düşünüyorum icini ferah tut
tarafından
Sağol canım Allah razı olsun
0 oy
(619 puan) tarafından
Bende kabul edemezdim canım. Zor bi hastalık sonucta bebeklerde genellikle taşıyıcı oluyorlar. Maskeni tak ellerini surekli yika. Üstünü surekli değiştir. Allahin izniyle bisey omaz bebegine. Seni de anliyorum ama zaten eger koronaysan bebege geçmiştir bile
tarafından
Ama korkuyorum ondan 3 ay önce de kovid geçirdik eşim çok ağır atlattık eşimi kaybediyordum az daha yoğun bakımda yattı bebeğim de prematüre korkuyorum haliyle
(619 puan) tarafından
Canim bebegin 13 aylik olmuş. Yaşına gelmis korkulacak bisey yok.  Eşinin yogunbakimda yatmasi seni korkutuyor suan. Ama panik yapma sakin ol
tarafından
Çok zor günler geçirdim o günler aklıma geldikçe daha çok korkuyorum
0 oy
tarafından
Ben olsan kabul ederdim Halası sonuçta ama Korkma çift maske tak ellerini sık sık yıka Allahın izniyle bebeğine geçmez kekik kaynat süz suyunu iç canım 
0 oy
(1,297 puan) tarafından
Halasının onu kabul etmediğini de asla unutma eşine de mutlaka şöyle
0 oy
(4,061 puan) tarafından
Valla canım 15aylik kızım var bugün eşimde pozitif çıktı ama ben kimseye vermem veremem de eşimi kapadım başka odaya zatn bulaşan. Bulaştı hep yan yanayız sonuçta 
0 oy
tarafından
Haklı ama  eger koronaysan cocuktada olabilir gorumcen kendini riske atmak istememis dogal olarak 
0 oy
(1,580 puan) tarafından
Bence bebek sizle kalmalı zaten. 13 aylık bebeği ben şahsen başkasına bırakamazdım. Çift maske ve olabilecek en az temasla yanınızda kalsın. 
0 oy
(373 puan) tarafından
Bence eşin bir otelde filan kalsın çocuklarda bişey olmuyor genelde bir şekilde geçecek ama eşini izole et
0 oy
(373 puan) tarafından
Eşin bir otelde filan kalsın çocuklarda bişey olmuyor genelde bir şekilde eşini izole et
0 oy
tarafından
Zaten onada geçmiştir. Bence gorumcenide riske atma. Çünkü ben olduğumda kızımda oldu. Sonuçta dipdibeyim kizlimla
0 oy
(7,249 puan) tarafından
Merak etme canım birsey olmaz simdiye kadar gelismistir zaten hem küvezde kalma süresinde gelismistir bastan gelismeden öylece bırakmazlar bizde gecirdik test vermedik ama tat koku gittiginde anladim kizimda 2 gün ates ve halsizlik oldu baska belirti olmadı 
0 oy
(48,690 puan) tarafından
Bebeginden onlara bulasacak diye korkmustur sen maskeni tak cogu insan cocuguyla bir geciriyo evde insallah gecmez ogluna
0 oy
(1,145 puan) tarafından
13 aylık bebeğin sana ihtiyacı var canım maskeni tak öyle dur yanında şimdiye bulaşmıştır zaten tat koku kaybı olmuş

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 206 göst.
14 Şubat 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 640 göst.
22 Kasım 2023 Aile kategorisinde Cancazmihram (3,389 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 229 göst.
27 Ocak 2023 Aile kategorisinde Ecenin annesiii (1,022 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 359 göst.