0 oy
151 göst.
Diğer kategorisinde (257 puan) tarafından
Kızlar ben yakın zamanda covid geçirdim o dönemde vajinada kaşıntı başlamıştı ilk başta sağlık ocağından ilac yazdırdım fayda etmedi cumartesi günü doktora gittim malesef o ilaçlarda fayda etmiyo böyle birsey başına gelen var mı acaba covidle ilgili bi durum olabilir mi diye kafama takıldı 

4 Cevaplar

0 oy
(699 puan) tarafından
Covid geçirmedim de içi mi dişimi kaşıntı. Ben bu ay adet dönemim bitti ama nasıl bir kaşıntı yani anlatamam. Travazol sürdüm emzoroyirm korktum geri yıkadım. Sirkeyle suyu karıştırıp yıkadım kendimi inan yarım saate geçti gitti 
(257 puan) tarafından
Içide dışıda kaşınıyo deliricem artık inan uyuyamıyorum bile. Sirkeli suyu bende deniyim belki faydası olur
(699 puan) tarafından
Denedin mi canım ben kardeşim falan hep öyle yaparız geçer yani ama ne derece onu da bilemyrm
(257 puan) tarafından
Canım denemedim çünkü yara oldu dahada tahriş olabilir diye düşündüm yarın tekrar doktora gidicem
(699 puan) tarafından
O zmn deneme evet hemen doktor.
(257 puan) tarafından
Gittim bi tane daha fitil yazdı eğer gecmezse gel biyopsi almamız gerekir dedi korkuyorum ya bi kaşıntıdan başıma başka şeyler gelmese bari
-Reklam-
0 oy
tarafından
Bir aydan fazladır çekiyorum o illeti 36 haftalik hamileyim kaç tane travazol krem bitirdim sayısını unuttum ilaç bitince hemen başlıyor deli ediyor bazen 
(257 puan) tarafından
Evet artık delirme noktasına geldim ilaçlar bi işe yaramıyo malesef. Hamilelikte dahada zor gerçekten
0 oy
(435 puan) tarafından
Geceleri defalarca uyanmama sebep oluyor. Ben daha önce bir seneden fazla çektim. İlaç kullanıyordum biraz rahatlatiyordu 10 gün sonra bir daha başlıyordu. Şimdi de hamilelikten dolayı tekrarladı maalesef. 

Covidle alakası şöyle olabilir bu mantar gibi enfeksiyonlar vücuttan kolay kolay atılmıyor. Ve vücudun bağışıklığı düştüğü an tekrar ediyor. Covidde de bağışıklık düştüğü için ortaya çıkmış olabilir.

Ben şöyle yapıyorum

Bir kaba bir yemek kaşığı sirke iki üç yemek kaşığı su koyuyorum. Pamuk yardimiyla çok tahriş etmeden ama biraz içine girecek şekilde siliyorum özel bölgeyi. İç çamaşırlarını ütuleyerek giyiyorum ve sık sık değiştiriyorum. Islak bırakmamaya özen gösteriyorum. Ne kadar nemli olursa mantar daha çabuk ürer. Geçmiş olsun.
(257 puan) tarafından
Hemen hemen her kadın bunu yaşıyo demek ki. Sirkeyi bi arkadaş daha söyledi ama denemedim çünkü yara oldu sirke dahada tahriş edebilir diye düşündüm yarın tekrar doktora gidicem bakalım
0 oy
tarafından
Bıttım sabunu kullanmayi dene ütülü iç çamaşır taharetten sonra saç kurutma makinesi ile kurut nemli kalmasin ben bu şekilde geçirdim hemen krem fitil kullanman şart enfeksiyon varsa
(257 puan) tarafından
Krem fitil kullanıyorum onlarında faydası olmadı

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 63 göst.
27 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Y (133 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 80 göst.
24 Ocak 2023 Diğer kategorisinde polatzulal35 (340 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 88 göst.
25 Mayıs 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Tunanin annesi (549 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 144 göst.
16 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde Anne1234 (61 puan) tarafından soruldu

379,069 soru

11,345,865 cevap

34,812 kullanıcı

...