0 oy
272 göst.
Aile kategorisinde (1,946 puan) tarafından
Bazılarınız lincleyebilir:(2020 yılında üniversiteden mezun oldum o senede oğlum dogdu şuan 1 buçuk yaşında esimle kaynanamda kendi lokantamizda calisiyor kaynanam aşçı neyse geçen gün esimle konuşuyoruz ben ilerde çalışmak istiyorum çocuk biraz daha büyüsün dedim oda calismani istemiyorum dedi.Bende bu okulu boşuna okumadım dünya hali 2 gün sonra Allah korusun ayrılma felan olursa ben ortada kalırım isim gücüm yok dedim oda annem yaşlaninca yemekleri sen yaparsın dedi ki ben yemek yapmayı pek sevmem evde 3 4 kişilik yapıyorum ama dükkanda 70 80 kişi yani ben o tempoya ayak uyduramam bu konuda tartıştık ama fazla uzatmak istemedim çocuk küçük diye bilmiyorum kizlar ben mi yanlış düşünüyorum elimde bi meslek olsun istiyorum sevebilcegim

14 Cevaplar

+1 oy
(27,352 puan) tarafından

Ayrılma flni araya katmasaydin keske 

Çocuğumuzun geleceği için yapalım yapayım deseydin

-Reklam-
0 oy
tarafından
Şu anda evliyim 22 yaşındaydım liseyi açıktan okuyorum amacım üniversite okuyup elime bir iş geçmesi . Geleceğimi garanti altına almak zorundayım sen bitirmissin ne güzel ilerleyen zamanlarda çalışman daha iyi olur 
(1,946 puan) tarafından
Bende onu istiyorum ama esim izin vermiyor benim  iznim olmadan çalışmaya başlarsan kötü olur diyo
tarafından
Bişey diyemicem benim eşim bana eğer okusaydin üniversite mezunu olsaydın devlette çalışsan bişey demem diyor ama gidip akşama kadar ayakta durup mağazada veya başka bir yerde calismani istemiyorum dedi kendisi de üni mezunu ama oto yıkamada çalışıyor bende liseye başladım bakalım daha
0 oy
tarafından
Hiçte yanlış değil. Yanlış olan eşinin tavrı. 
0 oy
(3,830 puan) tarafından
Valla ben çalışıyorum güzel bir iş bulursan neden olmasın ilk evlendiğimizde markette çalışıyordum büro görevlisiydim saatlerim çok kötüydü akşam geç geliyordum haftaiçi bir gün iznim vardı eşim haftasonu 2 gün izinliydi ne resmi tatilim ne bayram iznim olmuyordu nefret ediyordum işe gitmekten geçen kpss puanımla memurluğa atandım 9-5 çalışıyorum haftasonu evdeyim şimdi bayılıyorum çalışmaya :) 
tarafından
Kaç aldınız acaba,bir de düz memurluk mu
(3,830 puan) tarafından
Evet canım 88di puanım
tarafından
Yaş çok iyi canım, darısı başıma:)
(3,830 puan) tarafından
İnşallah canım ❤️
0 oy
(120 puan) tarafından
Tabiki çalış gerekirse o çocuğu sırtına bağla yine çalış bi kadinin kendi ayaklarınin üstünde durması kadar güzel bişey var mı ya.
0 oy
(1,950 puan) tarafından
Ne mezunusun canim
(1,946 puan) tarafından
Muhasebe
(1,950 puan) tarafından
Calis bence canim is bulmak bu devirde kolay değil. Esinin derdi ne anlamadjm yani
0 oy
(7,618 puan) tarafından
Ne mutlu üniversite diploman var eşinin lokantasında yemek yapmak için almadım herhalde o diplomayı alanını bilmiyorum ama şirket masa başı bir işte çalışabilirsin ikna etmeye bak dediğin gibi eloğluna güven olmaz bi geleceğin olsun.
(1,946 puan) tarafından
Muhasebe çıkisliyim şimdi okuldaki ogretikleriule gerçekte çalışmak farklı sonucta hiç deneyimim yok en azında deneyimim olsun birseyler öğreneyim diyorum yok diyor adam ya
0 oy
tarafından
Sakın eşini dinleme. Geleceğini belli etmiş zaten. Çocuk büyür okula gider, sende annesinin yerine yemek yaparsın habire. Sen oku gir kpss ye memur ol en azından. Elinde mesleğin olsun. İleride ne olacağı belli değil. Allah korusun insanlık hali boşanma vs durumunda çok pişman olursun keşke girseydim diye.
0 oy
tarafından
Calismak cok guzel eger niyetin varsa vazgecme bence esini ikna etmeye bak canim. Okadar universite okumuşsun yani. Eger ders calismaya vaktin varsa evde ders calis kpss gir ona bisey diyemez bence. Zaten kadin icin devlet memurluğu cok ideal. Haftasonun var, isten cok gec cikmiyorsun felan. Ozel sektor yorucu ama. 
0 oy
tarafından
Ailen seni git lokantaya aşçı ol veya kaynanana yardımcı ol yemek yap diye okutmadi . Ayrılma olmasa bile sen okumuş insansın kendi ayaklarinin üzerinde durmalisin 
0 oy
tarafından
Benimde eşim istemiyorum birşey demiyorum 
0 oy
(135 puan) tarafından
Ayrılma konusunu araya katmasaydın aranızda soğukluk olur eşin diycek sürekli aklında boşanmak var olmaz öyle konular açma bence sağlıklı değil ha iş konusuna gelince de görümcen yokmu çok istiyorlarsa onlar çalışsın ben mesleğimi yapıcam de eğer çok çalışmak istiyosan ha ben yine de çalışmaya karşıyım ben de ünüversite mezunuyum ama çalışmak istemiyorum ha Allah korusun hayat ne gösterir bilinmez ama mesleğim var mı var ilerisini çok düşünmem. Bişey yapılacaksa o zaman yaparım şimdiden boşanabiliriz diye çalışmak istiyorum bana saçma geldi
0 oy
(7,654 puan) tarafından
Eşinle bunlari evlenmeden konusman gerekirdi ben bekarken de calistim evlendim calistim karışamaz bu konuda 
(1,946 puan) tarafından
Cahillik edip kaçarak evlendim evlendikten sonra uniye başladım birlikte okuduk mezun olduk sonra çocuk olunca fikirleri değişti
(7,654 puan) tarafından
Cok iyi yapmissin tebrik ederim canım kesinlikle çalış bosanip boşanmamak degil mesele sen çalışırsan özgüvenli olacaksin maddi olarak rahat hissedeceksin
0 oy
tarafından
Ilerde ayrilma durumu olursa deseydim esim benim yuzume bakmazdi. Tabi dunya hali kimse bosanmak icin evlenmez ama biseyler yolunda gitmiyosa ayrilir insan. Sadece ortada hic bisey yokken bunu duymak tuhaf gelir her neyse calismak istemek konusunda haklisin cocuk biraz buyusun tekrar konusun guzellikle
(1,946 puan) tarafından
1 senedir kaynanamla yaşıyoruz 4 senelik evliyiz ve kayananmla oturdugumuzdqn beri evliliğimiz pek yolunda gitmiyor bi ara boşanmaya qkdar gidiyorduk o yüzden kimseye güvenemem eşime bile
tarafından
Niye beraber oturmayi kabul ettin ki ev ustune ev olmaz ben yakin oturmayi kabul ettim diye bile kafami duvarlara vuruyorum ayni ev icinde olsaydi ne olurdu dusunemiyorm
(1,946 puan) tarafından
Cahillik kaçarak evlendim bin pişmanım qgri eve çıkmak istiyorum ama olmuyor :(
tarafından
Allah yardimcin olsun canm cok zor gercekten :(

İlgili bir soru bulunamadı

380,084 soru

11,378,247 cevap

34,863 kullanıcı

...