0 oy
106 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar ya kardeşim üzülüyor guatırı mı ne var iste doktor ilaç falan vermiş ilaç hem erken doguma sebep hemde doktor demiş guatırdan dolayı bebek geride olabilir hani geç konuşur geç anlar zekası geride olablir falan demiş öyle başka da bir şey yok başına gelen oldu mu ilerleyen zamanlarda bebeğinde herhangi bir şey belli oldu mu bana çok küçük bir şeymiş gibi geliyor arkadaşımda da vardı ilaçları da kullandı evet çocuğu gerçekten hani anlamaz konuşmaz ismine pek tepki vermez onunki biraz otizm gibi şüphede var tabi ama guatırdan kaynaklı olacağını niyeyse düşünemiyorum basima gelen oldu mu

14 Cevaplar

0 oy
tarafından
Guatır mı troid mi hangi ikacı kullanıyor korkmasın ilaçlarını içsin 
tarafından
Levotirion diye bir ilaç canım
tarafından
Banda neler demedi ki dr canım ne üzülmüştüm kızıma hamileyken başka dr a gittim çok rahat kadın korkacak bişey yok bende kullanıyorum hergün düzenli kullansın kontrolleri aksatmasın bişey olmaz Allahın izniyle dr da kafayı takmasıno kadar
-Reklam-
0 oy
(6,859 puan) tarafından
Tiroit lerden bahsetmiş sanırım yavaş çalışıyor ilaç kullanacak evet ama kullaazsa bunlar etki yaratır kendini üzmesin bende kullandm. Bebeği annenin hormonlarini aldığı için yetemedigi için yavaş çalışıyor . Her ay düzenli kan versn ilacın dozu ona göre ayarlanır
tarafından
Tamam canım çok sağol şimdi yazdıklarınızı hep atacam ona üzülüyor o da ya
0 oy
tarafından
İlacını kulansn birşey olmz bnda yuksk dedi ilaç verdi bidaki gitgmde ilaca gerek yok dedi
tarafından
İyi inşallah kardesimde de öyle der
0 oy
(13,351 puan) tarafından
İlaçları düzenli kullanıp kontrol altında olursa bir şey olmaz Allahin izni ile ben de kullandım eğer çocuğun kendi değeri yüksekse üç yaşına kadar ilaç kullanması gerekiyor tsh yüksekliği varsa ve anlasillmazsa gelişim ve zeka geriliği olur. hatta doğduğunda oğlumda da tsh yüksek çıktı topuk kanında tekrar verdik ikinci  kan değeri iyi çıktığı için sorun olmadı kontrol altında olursa hiç bir şey olmaz bilgisi olsun 
tarafından
Tamam canım çok sağol Ekran görüntüsü alıyorum hemen atacam kardesime
0 oy
(3,282 puan) tarafından
Arkadaşın vardı sanırım hem hamile kalamıyodu doktora gidiyorum demişti şimdi 2 tane oğlu var sağlıklılar çok şükür
tarafından
İyi canım çok şükür kardeşimin bir kızı var zaten ikinci çocuğu bu işte böyle bir şey çıktı ikincisinde kızında hiç sorun yasamadi da oğlan bu çok zorlanıyorum diyor
(3,282 puan) tarafından
Bişey olmaz Allahın izniyle canım
0 oy
(1,024 puan) tarafından
Doktor saçmalamış benim de var iki çocuk doğurdum ikisi de maşallahlari var sadece ilaçları düzenli içsin o kadar sabah aç karnına içilir hemen yemek vs yemesin bu kadar
tarafından
Bende onu diyorum anneninde guatırı vardı hep doktor ameliyat bile demişti kadına annem olmadı geçti gitti ve 6 çocuğuz hiç birimizin de zekası geride değil hatta tam tersidir yani:)))
(1,024 puan) tarafından
Evet ya öyle bişey yok stres yapmasın
0 oy
(261 puan) tarafından
Degeri kac? Ilac kullanmasi önemli. Deger yüksekse düsmesi lazim. Benimde yüksekti
tarafından
Değeri yüksek değil  dedi doğuma kadar kullan demiş doğumdan sonra da kan ver demis
(261 puan) tarafından
Yüksek degilse neden kullaniyor? Ozaman sacma. Benim degerlerde normal sartlara göre iyidi ama hamilelik icin yüksekti dengede tutmak icin ilac kullandim.
tarafından
İşte tam bilmiyorum canım doktor kullan demiş vermiş hani
0 oy
tarafından
Tsh mi yuksek çıkmış hangi ilacı kullanıyor 
tarafından
Levotirion diye bir ilaç ben çok bilmiyorum canım
tarafından
Ben de kullandım canım allahın izniyle bişi olmaz ilaçlarına devam etsin yeter bi de doğunca bebekten bakıyolar benim kızımda yenidogan oldugu için çıkmıştı biraz sonra tekrar verdik düzeldi. ilaçlarını aksatmasın yeter
tarafından
Bi de bana hamile kalmadan önce kalamazsın kalsan da dğşer düşmese de böyle okur givi gigş şeyler demişti doktor ilaö kukkanmadıgm halde hamile kalmıştım degeri de önemli tabi
tarafından
Yok kardesiminde ikinci çocuğu zaten bu gebeliginde çıktı
0 oy
(867 puan) tarafından
Bsnim goeumcemde vardi bu durum doktor ona bebegin cuce olur eger ilaclaru kullanmazsan falan. Doguma kadar kullandi ilaclari. Dogum da yapti bebej su an iyi gorunuyir yani. Ilac degil aslinda guatr tehlikeli
tarafından
Bebeği iri bebek canım haftasına göre önde hatta 30 haftalık olacak nerdeyse iki kiloyu buldu o yönden bir sorun yokmuş konuşması falan hep geç olur yasitina göre demis
0 oy
(48,758 puan) tarafından
Tiroitlerim yavas calisiyodu ilac kullandim guatr yoktu
tarafından
Anladım canım sagol
0 oy
(10,570 puan) tarafından
İlacı çok çok kullandım iki gebeliğim de de çok fazla kullandım çok şükür iki bebeğimde de bişey yok ve erken doğum gibi bişey olmadı doktor çok abartmış bence o ilacı çok yüksek dozda kullandım hemde 
tarafından
Bende diyorum doktor abartmış diye işte korkuyor ikinci hamileliği ilk cocukda böyle bir şey olmadı ikincide bu çıktı
(10,570 puan) tarafından
Cnm diyorum ya çok yüksek dozda kullandım iki bebeğimde ne erken doğum ne gelişim geriliği oldu ama ilaç kullanmaz ise olabilir bak
tarafından
Yok ilacı düzenli kullanıyor şuan 7 aylık hamile doğuma kadar kullanacak işte
(10,570 puan) tarafından
İnsaallah sıkıntı olmaz Cnm sağ salim alsin kucağına
tarafından
İnşallah Allah razı olsun canım
0 oy
(1,944 puan) tarafından
Ilaci kullan bir sey olmaz ilaç ınlemek amaçli zaten 
tarafından
Tamam canım söyledim zaten kullan düzenli diyer
(1,944 puan) tarafından
Levotirion bu ilaç büyük ihtimal.Benimde yüksek cikmisti surekli kontrol altındaydım. 75 mg liktan kullandim.Hamileliğe bağlı yükseliyor korkmasin ama düzenli kullansin kahvaltidan yarim saat once ve ayni saatlerde kullanmaya calişsin.
Sağlicakla alsin kucagina
tarafından
Sağol canım söyledim hep yazılanları
0 oy
(1,368 puan) tarafından
Büyük kızım 3 buçuk yaşında küçük kızım 5 aylık olacak hicbir sorun yok. Ilk doğumumu 40 haftalıkken yaptım ikinci doğumu sezeryan olduğu için 39+5 de aldılar. Almasalar sancı bile yoktu daha beklerdi. Ne erken doğumu canım. Sabahları aç karnına 1 tane ilaç içecek. Levotiron ve euthyrox dönüşümlü kullandım kan degerlerime gore. Ayda 1 filan kan verecek ona gore ilaçları düzenlenecek korkulacak bisey yok. Zaten bu ilaç da değil annede olmayan hormonu yukluyolar yapay hormon yani. Ictikten yarim saat sonra mutlaka bisey yesin en iyi etki öyle oluyomuş doktorum söylemişti.
tarafından
Anladım canım.cok sağol demekki kendinin korktuğu kadar yokmuş yani çok şükür
0 oy
(282 puan) tarafından
Merhaba cnm kendini üzmesin ben hamilelikte levotiron 100 mg kullandim doktorum asla aksatmami söyledi eğer aksatirsa ilacı tehlike oluşabiliyor şuan  oğlum 19 aylık maşallah gayet sağlıklı bı sıkıntısı yok kendini uzmesin her ay gidip kan versin sounucu düzelmeye zaten başlarsa doğumdan sonra ilacı kesiyorlar  hamileliğin tadını çıkarsın 
tarafından
Ayni ilacı kullanıyor canım 30 haftalık şuan doğuma kadar kullan demiş 38.haftada sezeryan olacak işte inşallah bir sıkıntı olmaz doktoru çok korkutmus
(282 puan) tarafından
İnşallah bı sıkıntı çıkmaz doktorun söyledikleri yüzünden gebeliğini mahvetmesin üzülmesin

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 106 göst.
25 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Sevda01 (832 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 42 göst.
10 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde Sed.bey (6 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 33 göst.
18 Mart 2024 Alışveriş-Hediye kategorisinde sevlev (1,012 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 50 göst.
13 Aralık 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Citipiti (2,606 puan) tarafından soruldu

381,408 soru

11,418,444 cevap

34,975 kullanıcı

...