0 oy
508 göst.
Diğer kategorisinde (603 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Hastanede önümdeki hasta 40 haftalık ama bebek 36 haftalık çıkıyor usg de. Doktor kızdı kız hiç gelişmemiş bu bebek neden dedi. Kadın da "BESLENEMEDİM" hocam dedi. Herkes birbirine baktı 10 sn. bu kesildik. Yemek yerken hep aklıma kadın geldi. Dünya çok adaletsiz...

Ekleme; plesanta ve eşinde sorun yoktu. Doktor başka bir neden arıyordu. Anne bu cevabı verdi.

20 Cevaplar

+2 oy
(7,654 puan) tarafından
Beslenecek olan su ile bile besleniyor aslinda
tarafından
Hamileyken herseyi yedim iştahımda açıkti ama.bebeklerimin kilosu normaldi. Ben aldim onlar almadı pek:D ama hamileligi aşirı bulantıli gecip bisey yiyemeyen kadinlar gordum bebeklerinin maşallahi vardı. Kilo alacak olan bebek her turlu aliyor
(7,654 puan) tarafından
Anlayan anladidan anlayanlar teşekkürler:)
tarafından
Yaa Hml lafın gelişi oyle demiş
Valla 3 cocuk getirdim ozel birseyler hic yemedim  ne carsa onu makarna daha cok yedim  ekmek cok yedim cocyk dogdu 4.300
Yani bayan diyorki gelisen cocuk hersekilde gelisir avakado cerez yemedende gelisen bebeler var
Yiyip yiyip minik kalan bebelerde
(4,174 puan) tarafından
Ben kızımda dogru duzgun yiyemiyordm agrılarım cok fazlaydı hastanede yattım hep yeme duzenım yoktu 3900 dogdun masallah, oglumda her gunum cevızle balla kuruyemısle gectı meyve mi sutumu eksik etmedm hamılelıgımde rahattı 3500 dogdu cok kucuktu 3500 denmezdı.. Yanı demem o ki gelirsen bebek gelısıyor sadece yemeye baglıdır denilemez
(1,159 puan) tarafından
Kizlar sakin olun su derken lafin gelişi demek istemis bahar. Ve dogru demis bu arada mesela ben hic saglikli beslenmedim o ivir zivir ne bulduysam yedim sacma sapan beslendim dikkat etmedim ama.arkadasim muzlar cevizler oyle beslendi ona  doktor kilosu cok düşük dedi yani evet muzun cevizin ekstra bi faydasi var bende son zaman yedim ama olmayinca olmuyor Rabbim nasil ister dilerse öyle oluyor.
-Reklam-
0 oy
tarafından

Ay tüylerim diken diken oldu Allah'ım sen yardım et:'(

(603 puan) tarafından
Amin canım. Burada bir anne vardı. Eşine mesaj atmıştı ne zaman sebze alacaksın makarna yemekten bıktım diye. Ne hayatlar var. Ben çocukken açlıkla çok mücadele ettim. Açlıktan uyuyamadım. Annem dere suyuyla ot kaynatır ywdirdi.
0 oy
(619 puan) tarafından
Canim ama Afrika'daki annelere baksana tosuncuk dogruyorlar. Belki hastalığı falan vardir bilmediginiz sen üzülme böyle seylere . Herkes bir sinav dünyasında. Rabbim kaldiracagimiz seylerle sinasin bizi
(603 puan) tarafından
Amin. Çocukluğum geldi aklıma. Açlıkla çok mücadele ettim. Annem ot toplayıp dere suyuyla yemek yapardı bize doyaşık diye. Geceleri peynir zeytin hayali kurardık. Belkide ondan etkilendim böyle.
(619 puan) tarafından
Mutlaka eskiden yaşadığın o zor gunler aklina geldiği içindir canım benim. Ama günleri unutmayarak daha güzel gunlerdesin. Her halimize bin şükür
(603 puan) tarafından
Binlerce kez şükür canım. Allah açlıkla sınamasın kimseyi. Geceleri yalvarırdım uyuyayım da açlık hissetmeyim diye. Ama açlıktan uyamazdım
0 oy
(611 puan) tarafından
Doktor keşke azarliyacagina sebeblerine başa hangi anne ister bebeğin de gelişim geriliğinin olmasini
tarafından
Aynen kuzum çok kötü oldum ya bende hamileyim Allah kimseyi zorda koymasın
(603 puan) tarafından
Öyle canım. O an kadının ses tonu bile bizi titremeye yetti. Ayağında yırtık bir ayakkabı üstü başı çok çok eskiydi
(611 puan) tarafından
Halini görmüyor mu doktor onlarda var ya  üzüldüm kadına Allah yardımcısı olsun
0 oy
tarafından
Herkz fındık fıstık yiyemz ki canım aç da kalmıyordr sonuçta eskiden ne yeniyirdu sanki annem ekgmn arasna peynir korms yerms 5 kilo dogmsm bunye ile alakalı bnce
(603 puan) tarafından
Bilmiyorum canım. Çocukluğum geldi aklıma. Açlıkla çok mücadele ettim. Annem ot toplayıp dere suyuyla yemek yapardı bize doyalım diye. Geceleri peynir zeytin hayali kurardık. Belkide ondan etkilendim böyle.
tarafından
Üzüldüm canm ya bazen gerilik olabilir besnlme ile degildr ya gunmzde her gebe hersyi yiyemiyor
0 oy
(7,684 puan) tarafından
Ben de 39+0 da doğum yaptım oğlum 34+0 da gelişimi durmuş ama beslenmemle ilgili bir sorunum yoktu. Kadının baska bir problemi de vardır tek beslenmeyle sanmıyorum 
(603 puan) tarafından
İşte sorun görünmüyordu aslında kadında. Bebek ufak kalmış. Doktorda kızdı. Öyle cevap verdi. İşin aslı ne bilemem. Ama kadın perişan bir haldeydi.
0 oy
(27,352 puan) tarafından

:(((( mevlam bereket versin evine 

(603 puan) tarafından
Amin cümlemize.
0 oy
(197 puan) tarafından

Çok iyi anlıyorum kadını bense aynı durumu yaşadım :'(portakal hasret  kalmıştım da yoktu yiyeydim

(603 puan) tarafından
Kıyamam ya çok iyi anlıyorum seni canım.
(197 puan) tarafından
Hayat çok zor canim  ah ah neler çektim
0 oy
tarafından
Çok üzüldüm ya şuan Allah herkese yardımcı olsun
0 oy
tarafından
Alakası yok yemekle USG bazen yanlış çıkabiliyor ablam hiç doğru düzgün beslenmeden 4 kilodan fazla bebekleri dünyaya geldi çok görüyorum her şeyi yiyip bebeği 2 kilo doğan ben az beslandim normal ne yediyse kızım 3600 doğdu
(603 puan) tarafından
Ne yaşadı ne yedi yemedi bilemem. Doktor sağlık sorunu görmedi. Eşi plasenta felan iyiymiş başka neden olabilir diye araştırıyordu. Kadın da içli içli öyle deyince insanız sonuçta etkilendim.
0 oy
(1,579 puan) tarafından
Beslenmekle alakası yok ki bunun ben 37 haftaliktim bebeğim 31 haftalikta kaldı ilerlemesi plesenta da flan hiç bişey yoktu sadce çocuk çok geri kalmıştı gelişiminde gayet güzel besleniyodm . Asıl geri kalma sebebi bence sıkıntı stress çocuğa çok zarar veriyo nekadr karnindada olsa
0 oy
tarafından
düzenlendi
Tatlım ben 37 Ci haftada doğurdum son güne kadar kustum mide bulantım geçmedi hamilelikte baya kilo verdim doğru düzgün yemedim hicbirsey yiyemedim ne yeseem durmadı midemde  10 kilo ya yakın verdim bende beslenemedim belki öyle birşeydir umarım ki bebeğim çok şükür baya kilolu iri bir bebek olarak doğdu   yani kandan besleniyor tatlım beslenecek olan her şekilde besleniyor 
0 oy
(1,569 puan) tarafından
Beslenme ile alaksu yok ben herseyi yiyordum 37 de bebisin kilo alimj durdu taki 40 kadae aynı kiloda kaldi fafkli bi sebebi vardir 
0 oy
(1,159 puan) tarafından
Beslenmeden değildir diye düşünüyorum ama.bu cevabi vermesi ne üzücü halimiz nereye gidiyor ya hic birsey alamaz olduk hic bir seye el değmiyor aslinda burda paylaşmamak lazim yeme icme burada hamile cok alan var alamayan var üzülüyorum ya yazik 
0 oy
(13,030 puan) tarafından
O yavrum doğduğun da nasıl beslenecek.
0 oy
(1,101 puan) tarafından
Benim yengem gayet iyi beslenmesine ragmen bebeği 36 hafta kalmıştı ve sezeryanla doğum yapmak zorunda kaldı beslenip beslenememekle alakası yok bebeğin gelişimi durmustur
0 oy
(3,253 puan) tarafından
Benim hamileliliğim çok kötü geçti 6 ay boyunca bişey yiyemedim kustum zayıfladım sen düşün yani ama gelişimin de bi sıkıntı çıkmadı hamdolsun. Son aylarda da mide yanmasından yiyrmezdim çoğu kez acillik oldum 
0 oy
tarafından
Makarna bile yese olurdu
0 oy
(1,297 puan) tarafından
Ya hamile halimle ağlattın beni. Bn nasıl yemek yicem şimdi
0 oy
tarafından
Hayat zor,insanlar acımasız 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 75 göst.
23 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Eso9090 (164 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 541 göst.
28 Şubat 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde &Minikpanda& (875 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 244 göst.
31 Ağustos 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 67 göst.
22 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Yasmnnn 17 (20 puan) tarafından soruldu

380,087 soru

11,378,471 cevap

34,863 kullanıcı

...