0 oy
119 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Yıllar önce ilahiyat okuyun diye merak saldı kaydoldum. 1. Sınıfı bitirdim. 2. Sınıfın 1. Dönemini de okudum arapcasini gecemedim. İkinci dönemde gecemem diye kayıt olmadım. 1. Sınıf arapcalari da şartlı geçmiştim zaten. Sonraki sene 1. Dönem arapça için kayıt oldum gene gecemedim. Bende boşuna para gidiyor diye peşini bıraktım ama kaydım duruyordu. Msj geldi cuma gününe kadar kayıt olmazsam kaydım silinecekmiş. Bı yanım kayıt olmak istiyor diğer yanım para boşa gider gene gecemedim diyor çok kararsız kaldım. Hiç Arapça bilgim yok malesef. Bide diplomaya ihtiyacım yok zaten üniversite mezunuyum. Siz olsanız paraya kıyar mıydınız? Eşim de binbir emekle kazanıyor. Pahalılık da belli kit kanaat yetiyor napcam bilemedim:unsure:

3 Cevaplar

0 oy
(867 puan) tarafından
Ayyyynen ben de oyle 375 tuttu. Ben de ilahiyat okuyorum ve asiri zor
tarafından
Ben kaç tutacak hiç bilmiyorum. Ders sayısına göre mi tutuyor ücret? Arapça dışındaki dersleri geçerim de arapça beni düşündürüyor
(867 puan) tarafından
Evet krediye gore. Arapcalar beni de cok zorluyor. 4 ü de kalmis oylece
tarafından
Öyle ya bilmeyince zor.  Ben ilk kaydoldugumda eski soruları ezberleyip girsem geçerdim aslında o zaman hep aynı sorular yer değiştirip çıkıyordu şimdi zorlaşmış
-Reklam-
0 oy
(1,837 puan) tarafından
Eğer durumun varsa son kez dene canım. Yaptıracağın en fazla 300-400 bişey.
tarafından
Kendim çalışıyor olsam hiç bakmam kaydolurum ama tek maaş ev kira ortalık belli. Durumum iyi olsa geçene kadar her sene denerdim :/
(1,837 puan) tarafından
Yanlış anlama ama okulu bitirince çalışıp para kazanmayı düşünüyorsan. O aldığın diploma sana para getirecekse eğer yaptır kaydını. Benim ablam onca sene okudu. Geçemediği derslerin sınavına ben gittim girdim diplomasını alsın diye okulu bitirdi de hanımefendi diplomayı gidip okuldan almadı. Onca para öylece boşa gitti. Gıda teknikeri ama çalışmam diyip hak çekiyor. Böyle yapacaksan eğer yazık günah eşinin parasına. Adam iki kuruş için milletin ağız kokusunu çekiyor
tarafından
Ben de kayıt olurken okuduğum bı işe yaramıyor bana göre değil belki ilahiyatla kuran kursunda falan çalışırım diye kaydolmustum ama arapcam yok
0 oy
tarafından
Zaten üni mezunusn gecemeyecem diyorsan boşa verme bunun 2.donem 3. Sınıf falani var bosver
tarafından
2 yıllık canım yani 1 dönem var bide 1. Dönem arapça.
tarafından
Peki bitirince iş imkanı var mı
tarafından
Bilmem ki belki ücretli öğretmenlik yada kuran kursunda çalışılabilir ama işte arapça yok bende
tarafından
O zamn zor arapça olsa neyse de
tarafından
Aynen ya çok kararsızım acaba video izleyerek biseyler öğrenebilir miyim bilmiyorum da

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 80 göst.
11 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde Elifelaemir (288 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 78 göst.
7 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Selmaaa❤ (4,101 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 81 göst.
17 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 123 göst.