+1 oy
504 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Girumcemin 2 yasındaki oglu ve kendi 4 yasindaki kardesimi cok mizmizlar kiniyirdum. Simdi benim oglum daha beter oldu. Beni  5 dk  yalnız bırakmıyor.  Herseye ağlıyor.  Otursun oyuncaklarıyla oynasin diyorum bensiz oynamiyorda o kendi oynayacak ben ona bakacam. Lavabida bile kapilara girisiyor. Asliunda cok zeki bir çocuk 14 aylık olmasina ragmen her şeyi anlıyor. Otur deyince oturuyo. Kalk deyince kalkiyor. Opucuk atıyor. Ayaginj uzat deyince ayaklarını kollarini uzat yelek giydiriyim deyince kollarini uzatıyor. Yat deyince yatar. Al babana ver deyince götür. Yada şunu getir deyince getirir. Ama su huylarını bir biraktiramadim. Cok hareketli yerinde durmuyor. Asla yapmam dediğim ne varsa yaptim  televizyon bari izlesin 10  dk diyorum onuda izlemiyor. Eline telefon verip hayvanlari açınca izliyor.  Onuda surekli yapmak istemiyorum. Gece uykusunu gunduz uykusunu unuttum. Artik gercekten cok bunalıyorum. Bazen çıldıracak gibi oluyorum. Kiziyorum sonra kizdim diye kendime kızıyorum. Sakin ha kınamayın valla çekilecek dert değil 

15 Cevaplar

+1 oy
(561 puan) tarafından
Kinamayacaksin. Büyük konuşmayacaksin. Plan yapmayacaksin. :D ne dediysem hemen basima gelir benimde :D
-Reklam-
0 oy
(4,589 puan) tarafından

İnsan kınadığını yaşamadan ölmezmiş kendisinde çıkmasa bile çoluğundan çocuğundan çıkarmış dikkat etmek lazım evet ama belki de bu davranışları normaldir bilemiyorum. Allah kolaylık versin ve yardımcın olsun...

0 oy
(1,253 puan) tarafından
Cocuk yaşına uygun davraniyor kinamakla ne alakasi var bunun. Tabiki kimsenin cocugunu kinamamaliyiz ama nacizane fikrim ben çocuğun davranislarinda bi anormallik goremedim. Seni istiyordur bi kardeşi yok evde tek sen ve o. Seninle oynamak istiyordur. Mizmizlaniyorsa bir skintisi vardir uykusu vardir ne bileyim karnı açtır pisigi vardir. Küçücük bebek dili yokki soylesin
0 oy
(11,405 puan) tarafından
İstenmeyen ot diye boşuna demiyorlar canım her neyi kinarsan muhakkak başına geliyor ben bunu tecrübe ettim şimdi eşim bisi dediğinde sus diyorum bizim de bebeğimiz olacak Allah nasip ederse korkuyorum valla  :)
0 oy
tarafından
Birşeyi kinamamya çalışıyorum ya esiminde agzndn kacsa hmn uyarrm
0 oy
(1,186 puan) tarafından
Boşuna peygamber efendimiz s.a.s. dememiş kınama kınadığın şey başına gelmeden ölmeyeceksin  die
0 oy
(98 puan) tarafından
Aynı şeyi bende yaşadım yengemin cocugunu kınadım bekardım o zaman benimki onun kat katı oldu 2 cocugum var 2 side aşırı huysuz aşırı 
0 oy
(3,505 puan) tarafından
Bende kızım sağolasun neyi yapmam dediysem yaptirdi valla bana gerçekten büyük konuşmamak lazım 
0 oy
(5,366 puan) tarafından
Bunun kınamakla ilgili olduğunu sanmıyorum benim kızımda öyleydi hep kucagımdaydı şimfi 27 aylık daha yeni rahatlamaya başladık bide sürekli diş çıkartmalarıda mızmızlığı tetikliyor 
0 oy
(13,723 puan) tarafından
Ben de kuzeimin çocuğunu çok kinamistm yaramaz diye.

Böyle çocuğum olsa döverim falan diyodum :D

Faruk 10 katı oldu 10 katı..

Malesef bnm de kinadigim basimda
0 oy
(2,602 puan) tarafından
O aylar öyle oluyorlar. 2-3 yaşında hala öyleyse  için belki kınadığın için denebilir:)
0 oy
(880 puan) tarafından
Kınama başına gelir derler çok doğru bi söz eltimin oğulları inanılmaz yaramazdı oğlum daha fena oldu :)
0 oy
(15,311 puan) tarafından
Öteki çocuklar da sizin çocuk da normal davranıyor. İnsan bilmeyince garipsiyor. Ondan kinamis olabilirsin. Kinamamak lazim tabi . 
0 oy
(2,139 puan) tarafından
Bende yengemin kızına ne huysuz diye kınamıştım kendi kızım ondan daha huysuz, mızmız oldu. Dahada kimseyi kınamam.

İlgili sorular

0 oy
29 cevap 904 göst.
8 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde Miniminnaķ (2,925 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 402 göst.
12 Aralık 2023 Aile kategorisinde 3cocuklumutluevli (58 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 116 göst.
12 Aralık 2023 Aile kategorisinde 3cocuklumutluevli (58 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 1,028 göst.
25 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Ysmnalparsln (255 puan) tarafından soruldu

381,372 soru

11,417,662 cevap

34,970 kullanıcı

...