0 oy
96 göst.
Diğer kategorisinde (860 puan) tarafından
Kızlar bebeğim 16 aylık olucak çoktan beri tutunarak yürüyor koltuklarda besigine felan ama kendi başına desteksiz yürümüyor acaba neden olur yardım da ediyorum fikriniz var mı

10 Cevaplar

0 oy
(3,874 puan) tarafından
Benim kızımda o civarlarda yürüdü çokta dert etme canım daha vakti var 
(860 puan) tarafından
Ay ne bilim anne yüreği endişe ediyor İşte
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ellerındne tut yürüt cesaretlensin ben oyle yapmıştım çok çabuk yürüdü 
(860 puan) tarafından
Yapıyorum hemen oturuyor
tarafından
Benım kız çok geç emekledı 8 aylıktı 9. Ayda koltuk kenarlarına tutunup kalktı 10-11 böyle gıttı baktım olcak gıbı degıl hergun evın ıcınde tuttum yürüttüm ıste odanın sonuna muz koydum hadı yürüyerek alalım dedım vs 1 yaşına yürüyerek gırdı
0 oy
(13,330 puan) tarafından
Alışır canım cesareti yoktur
0 oy
(1,984 puan) tarafından
Kız bilemedim ya ortalama 11. Aydan itibaren yürüme alıştırmaları başlar. Çok geç değil tabi ama yinede bir çocuk ortopedi uzmanına danış istersen. İnternette 18. Aya kadar tutunarak yürüme olabilir diye yazıyor ama doktorun da görmesi gerekirmış. 
(860 puan) tarafından
Tutunuyor canım ben ayaktayken eteğine tutunup kalkıyor
0 oy
(2,566 puan) tarafından
İlk adım arabası yoksa mutlaka al benim oglus ilk adom arabasından sonra yürüdü
(860 puan) tarafından
Var ama tutunup yürümüyor
0 oy
tarafından
Benim kızımda 15 aylık 2 haftadır falan tam yürüyor zamanu var canim bende çok kafama taktım ama o hazır hissedince yürüyor merak etme 
(860 puan) tarafından
Kendisi mi yürüdü
tarafından
Evet canım sen elinden tut yürüt ama cesaretlensin
0 oy
(1,950 puan) tarafından
Birden yürür belki canim sikma canini  18. Aya kadar normal ama elinden bol bol tutup yürütmeye çalış.
(860 puan) tarafından
İnşallah canım ya yapıyorum ama zamanı var demek ki
(1,950 puan) tarafından
Tabi ki Allah ne zaman isterse:)
0 oy
(343 puan) tarafından

Bizde 16 aylığiz benimki yürüyor geç yürüdü zaten sen hiç merak etme ne kadar uğraşrsan uğraş zamanı gelince bidakka durmuyor aha ben şimdi başa çıkamıyorum girmedi yapmadı yaramazlık kalmıyor :D

0 oy
tarafından
Benim ikizimin biri 1 yaşında diğeri 15 aylıkken yürüdü canım 1 aya kadar yürür merak etme korkuyorlar desteksiz yürümeye cesaretlendirmen lazım cesaret istiyorlar yoksa bı sıkıntı olduğunu düşünmüyorum çünkü koltuğa tutunarak yürüyormuş
(860 puan) tarafından
Evet canım yürüyor
0 oy
tarafından
Birazcık geç kalms bnce ilk yurup düşünce falan korktnz mu acaba kardsm 11 aylıkken yurdu düşünce hepmz korkup tutmya çalıştık faln korktu çocuk iki ay kaneidn bile tutnmadi sonra birden yürüdü 
(860 puan) tarafından
Hayır canım bazen arka üstü düştüğü bile oldu ama sakinlestirdim yine tutundu yürüdü

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 50 göst.
1 Mart 2022 Diğer kategorisinde Asel hira (860 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 171 göst.
15 Aralık 2021 Diğer kategorisinde Asel hira (860 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 78 göst.
2 Kasım 2021 Diğer kategorisinde Tuna-Tugra (343 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 311 göst.