0 oy
405 göst.
Diğer kategorisinde (838 puan) tarafından
Kızlar 7 yasında bi kızım var ve bugün bir kızımın daha olacağını öğrendim. Benim gibi iki kizcesi olanlar orda durumlar nasıl. Zorlukları oluyor mu. Geçinebiliyorlar mı. 5 ay sonra kucağıma alacam Allahın izniyle. Iki kiz annesi olmak nasıl bi duygu? 

23 Cevaplar

+3 oy
(1,837 puan) tarafından
3 bacı olarak yorum yapıyorum. Ergenlik döneminde ne kadar kavga edip gecinemesen de evlenince kız kardeş şükür sebebi oluyor. En zor anında sana koşulsuz şartsız koşacak birinin olması harika bir his.
(1,837 puan) tarafından
Yakın tarihlerde kıyafet kavgası ben tek gezicem kavgası anne yanıma gelmesin ben odada tek kalıcam arkadaşlarımla görüşücem peşimden gelme vs.. baya kavgalı dovuslu geçecek bence zira biz öyleydik :D
(838 puan) tarafından
Genelde o bir erkek bir kiz kardeş için geçerli olmuyor muydu ya. Ben söyle düşündüm kıyafetlerini tokalarını ne bilim bazı şeylerini kız kıza paylaşırlar diye. Elbet kavga edecekler ama sonuçta kardeş birbirlerine destek de çıkacaklardır sonuçta.
(1,837 puan) tarafından
Vallahi ablalarim eşyalarına dokunmami istemiyordu. En büyük ablam odaya ambargo uyguladı üniye gidene kadar tek kaldı ben ve bir büyüğüm oturma odasında cekyatlarda yattık kalktık 15 yaşında 3lu ranza aldık eve 18 yaşında evlendim :D ne odadan ne alınan yataktan bir hayır göremedim belki senin kizlar öyle olmaz canim
(838 puan) tarafından
Ay inşallah ya
(838 puan) tarafından
Bana özelden yazabilir misin kuzum bisi sormak istiyorum sana
-Reklam-
0 oy
(1,777 puan) tarafından
1 kızım n1 oğlum var çok kavga ediyorlar, kız kıza takılırlar Boşver
0 oy
(2,139 puan) tarafından

İki kızım yok ama çok güzel bir duygudur diye düşünüyorum. :)

0 oy
tarafından

Cok fena bir durum :unsure:

(838 puan) tarafından
Ne gibi gı :\
tarafından
Benimkiler arası 2 buçuk yaş hic anlasamazlar
Suanda büyüğüm ergen digeride ergenlige giriş döneminde bildiğin kuma gibiler ☺️☺️☺️
(838 puan) tarafından
Ay ben hep toz pembe bakıyormuşum olaya :))
tarafından
Hahahahah öyle değil işte
Seninkiler hayal
Benimkiler gerçek ☺️☺️☺️☺️
0 oy
(3,599 puan) tarafından
Arada yedi yaş var bence iyi ablalık yapar bebeğe  normalde yaş olmayınca hiç anlasmazalr 
(838 puan) tarafından
Şimdiden kıskanmaya başladı. Küçük olsaydı akli ermezdi belki. Tedirgin olmuyorum desem yalan söylerim. Şimdiden sendroma girdik bile
(3,599 puan) tarafından
Ayy Allah yardım etsin kızın tek çocuk muydu yoksa
0 oy
(9,626 puan) tarafından

Ablamın iki kızı var büyük olani aşırı kıskanç küçük olan kendi halinde kimseye karışmaz etmez :D mesela küçük olan 3. Sınıfa gidiyo ablam benim çocuklarımı sevince hayatta kıskanmaz ama büyük olan biraz kiskaniyo oda 7. Sınıfa gidiyo 6. Sınıfta olabilir karıştırmış olabilirim :Dannesini babasından bile kıskanır kardeş uyumuna gelirsek cok uyumlular ablam birine kızsa diğeri hemen kardeşine arka çıkar birbirlerini koruyup kollarlar ama tabi birbirlerini yolduklari zamanlar da olmuyo değil :Dmesele ikisi kavga etsin ablam müdahale ettiği zaman anne karışma bu bizim aramızda diyip iki dakika sonra normale dönüyolar

(838 puan) tarafından
O yolma olayini zaten bekliyorum çünkü ben de kiz kardeşimle yoluşuyorduk kavga edince. Ama ben biraz bu konuda disiplinli yetiştirmeyi düşünüyorum. Devir kötü malesef ve birbirlerini ne olursa olsun koruyup kollamalari gerektiğini ogretmem lazım
(9,626 puan) tarafından
Kesinlikle haklısın Rabbim hepsini iyi insanlarla karşılaştırsın sende sag salim kucağına alırsın inşallah ❤ ama senin kızın büyükmüş kıskançlığı falan pek bilmez yani sorumluluk alicak abla olucak yaşa gelmiş bile o yüzden kardeşinin her zaman en iyi şekilde yanında olur sana çok yardımcı olur..benim kızım 6 aylik olucak oglum 22 aylik olucak ama bi görsen sanki oglum büyümüşte küçülmüş,kardeşini o kadar çok seviyoki sabah uyanır uyanmaz soluğu kardeşinin yanında alir bazen yanında uyuyakalır sever öper oynar onunla,bazen oğlumun ayağına yastık koyarım elleriyle kızıma gel gel yapar yani gelsin salliyayim demeye calisiyo ayaklarına koyuyorum elini kızımın karnına koyup eee ee yapiyo onlari öyle görünce hep ağlarım mutluluktan inşallah ömürleri boyunca kenetlenirler birbirlerine böyle
0 oy
tarafından
Aaa benim 3. Kızım oldu biryandan çok güzel birşey ama biryandan kötü benim büyük kız düz saçlı küçüğü kivircik  ablam gibi olsun   özeniyor sürekli büyüğüne büyücüce küçüğüne mecbur ikisine kıyafet hep aynı aldım bu zamana kadar model aynı olmazsa bile aynı renk alırım kıskançlık olmasın diye aralarında 

1.Kızım  7 yaşına temmuzda doldurucak 

2.Kızım 4 yaşına giricek nisanda 

3.kizimda 19 gunluk
(11,217 puan) tarafından
benimde buyugunun gozleri gibi kahve kucugude benim gibi renkli. nie onun renkli oldu dio simdiden : D
0 oy
(1,313 puan) tarafından
2 kızım var çok şükür daha küçükler ama büyüğü şimdiden kıskanıyor kardeşini
0 oy
(2,801 puan) tarafından
Iki kızım var ilki 5 yaşında ikincisi 5 aylık geçenlerde bebeğim yüz üstü dönmüştü çırpınıyordu odaya bi geldim büyük kızım ona bakıp gülüyor ne düzeltiyor ne de beni çağırıyor düzelteyim diye . Neden böyle davranıyorsun günah değil mi kardesini sevmiyor musun o seni cok seviyor dedim , seviyorum ama bilmiyorum düzeltmek icimden gelmiyor neden içimden gelmyor bilmiyorum dedi :D
(11,217 puan) tarafından
aneee benimkilerde : D kycyk aglayinca o guluo cok hosuma gidio dio senunkilerin yasindalar ikiside : D
(2,801 puan) tarafından
Allah bağışlasın canım:) şimdiden hafif kıskançlık oluyor büyüyünce ne derece olur acaba:D ablamla ben aramızda 2 yaş var biz cok kavga ederdik 5 yas daha fazla inşallah kavga etmezler :D
(11,217 puan) tarafından
insallah :)
0 oy
(11,217 puan) tarafından
5 yasinda ve 5.5 aylik iki kizcem var. cok guzel bsy cnm..hayat boyu yoldas olucklar hem birbrlerine hem bize
0 oy
(2,356 puan) tarafından

Teyze anne yarisi kim demisse yanlis demis anne yarisi abla kardeş oluyor cunku en zor gununde o senin yaninda oluyo benimde 2 kizim var seslerini duymadim daha :D

0 oy
tarafından
benm kucuk 4 aylik anlasma durumlarini gorucem buyuyunce abla okula gittiginde surekli hasta ve uzak durma modunda malesef.. seviyor ama oyle kotu bir davranisi olmadi sadece kiskanma durumlari var o kdr
0 oy
(1,464 puan) tarafından

Kız kardeşimle 11 yaş var aramızda biraz kıskanıyodum ama büyüdükçe geçiyor sıkı sıkı sariliyo insan şimdi 9 yaşında teyze olcak bu yaşta diye dolanıyo :D

0 oy
(119,357 puan) tarafından
dur bakalim ben ilk kizi bi doguruyum hele
0 oy
tarafından
Kızlar biraz fazla bilgili dilli oluyolar benim büyğk 4,5 yaşında kiçük öbür ay yaşına giricek. Kavga kıyamet küçük daha konuşamıyo ama kavga edebiliyo sen düşün . Ama büyüdüklerini düşününce çok güzel bir his 
0 oy
(48,704 puan) tarafından
İkinci bebek dusunmuyoruz eger olurda Allah verirse inşallah kiz olur☺️ hayirli olsun bebegin buyuyunce kiyafet kavgasi yaparlar arkadaslarimda oyle oluyodu
0 oy
(524 puan) tarafından
Kiz kardesimle aramizda 7 yas car ve o benim yoldasim sirdasim arkadasim gozun aydin canim allah sag salim kucagina almayi nasip etsin
0 oy
tarafından
Çok güzel bir duygu biri universite de biri orta sonda derslerine yardım eder kıyafetlerini ortak kullanırlar küçükken de sürekli çiçeklerinden yemek yaparlardı benimkiler iyi gecinirler 
0 oy
(1,009 puan) tarafından
Iki kızım var 11 ve 8 yaşında sac baş olmasa da ufak tefek kavgaları var tabi ben bırakmıyorum saygı çerçevesinde yetistiriyorum canim ama cok guzel iki kiz kardes benim ablam benim herseyimdir simdi 7 yil aradan sonra bir oglum oldu kizlarim cok guzel sahipleniyorlar kardesine 
0 oy
(897 puan) tarafından
2 oglumda da hep kızım olsun istedim çok şanslısın cnm kız kıza takılırlar ne tatlı ya 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 79 göst.
30 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Fadik63 (209 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 45 göst.
10 Mart 2023 Diğer kategorisinde Kelebek00 (13 puan) tarafından soruldu
0 oy
27 cevap 650 göst.
28 Şubat 2022 Aile kategorisinde Arifekalan (157 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 146 göst.