0 oy
86 göst.
Diğer kategorisinde (342 puan) tarafından
Kızlar dün acilde dolven calpol bide amoklavin antibiyotik verdiler oğluma ama kullanımını söylememişler eşime kaç gün kullancam antibiyotiği yada dolven calpol kaç gün her gün mü sadece ateşi olunca mı verilcek bilen varmı

6 Cevaplar

0 oy
(22,070 puan) tarafından
Ateş oldukça ver 4 saate bi canim 
(342 puan) tarafından
Ateş yokken vermiyorum o zaman niye böyle saçma bişey yaptılar bilmiyom ya sormuş nasıl kullancaz diye üstüne yazdım demiş bişey yazmıyo zaten kaç gün antibiyotik bitene kadar mı ben nerden bileyim :(
(22,070 puan) tarafından
Birseyi yokken verilmez zaten asko atesi oldukça verilir
(342 puan) tarafından
Başımıza çok gelmedi bilemedim allah razı olsun canım :)
-Reklam-
0 oy
(385 puan) tarafından
Dolven ve calpol 4 saatte bir dönüşümlü veriliyor eğerki ateşi çok yüksekse yoksa 6 saatte bir verebilirsin antibiyotikte 12 saatte bir 10 gün boyunca kullanıyorsun çok geçmiş olsun canım. Eğerki içine sinmezse eczaneyi arayıp sorabilirsin 
(342 puan) tarafından
Ay allah razı olsun gitmek aklıma geldide aramak gelmedi valla bazen oluyor böyle demekki :)
(385 puan) tarafından
Aynen evlat söz konusu olunca insan herşeyi unutuyor :)
(342 puan) tarafından
Gerçekten öyle allah evladımızla sınamasın inşallah:)
0 oy
tarafından
Antibiyotik bizde aldık 4 gün kullan sonra kes dedi doktor calpol ateş oldukça ver ama tavsiyem çok uzun olsun arasi
(342 puan) tarafından
Tamam teşekkür ederim canım allah razı olsun
0 oy
(1,009 puan) tarafından
Canım antibiyitik çizgisine kadar kaynamış ılık su kat iyice çalkala 7 gün kullanılıyor sonra çöpe at 12 saate bir verilir digeride ateş düşürücü ateşi olunca bi yeri ağrıyınca ver oda son kullanma tarihine kadar verilirse sen yine de 3 ay kullan kalanı at 
(342 puan) tarafından
Allah razı olsun canım çok iyi oldu yazman valla
(1,009 puan) tarafından
Ben bu şekilde kullanıyorum canım ne demek geçmiş olsun rabbim şifa versin bebeğine
0 oy
(119,888 puan) tarafından
antibiyotik 1 haftabdiye biliyorum
(342 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım Allah razı olsun
0 oy
(1,019 puan) tarafından
Antibiyotik günde 2 defa 12 saat arayla verirler calpol ve dolveni 4 saat arayla dönüşümlü ver 1 hafta düzenli kullan canm
(342 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım Allah razı olsun

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 67 göst.
14 Ocak 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

383,694 soru

11,480,875 cevap

35,107 kullanıcı

...