0 oy
708 göst.
Aile kategorisinde (634 puan) tarafından
Geçen sene nisan ayında altın kolyemin zinciri koptuğu için kuyumcuya vermiştim tamir amaçlı çok da iyi ve net hatırlıyorum daha sonra ailecek koronaı olduk sonra 2 yaşında çocuğum günlerce yoğun bakımda yattı coronadan dolayı o sıralarda da kolye falan tamamen aklımdan çıkmış sonra arkadaşım senin isimli kolyem vardı dedi oğlumla benim ismimiz yazıyordu sonra ben de onu kuyumcuya verip geri almadığımı hatırladım bugün kuyumcuyu aradım hayır bizde öyle bir kolye yok dedi ısrarla bir sene olduğunu söyledim elinizde kart da yok dedi çünkü ben uzun bir zaman olduğu için kartı da kaybettim ne yapacağım benim kolye yandı mı şimdi kamera kayıtlarına bakalım dedim bir sene öncesine ait kayıt yok dedi

20 Cevaplar

+1 oy
(3,162 puan) tarafından
Geçmiş olsun canım öncelikle hastalık için

Belki çalışan değişmiştir hatırlamamıştır

Günde bir sürü tamir için kolye geliyordur onlara. Hatırlamayabilirler. Sen kartını bulmaya çalış. Atmamışsındır muhtemelen. Yüzyüze git görüş belki verdiğin personeli hatırlarsan kendini hatırlatman da kolaylaşır diye düşünüyorum 
-Reklam-
0 oy
(8,986 puan) tarafından

Aaa kötü olmuş 

(634 puan) tarafından
3.500 TL'ye yaptırmıştım birde
(8,986 puan) tarafından
Uuuuw baya da vermissin kuzum ya işte vicdanlı bi esnaf olsa yapmazdı bunu
0 oy
tarafından
Nasıl kayıt yokmus öyle şey mi olur ardına düs bence hatta direk eşin düşsün
(634 puan) tarafından
Aynen polise falan gitsem olurmu
tarafından
Bence ara sor ne yapmam lazım diye yol gösterirler en azından
0 oy
(4,152 puan) tarafından
Bir bardak su ic canm unut onu
(634 puan) tarafından
Ciddimi ya birde manevi değeri çok bnm için hem o sıra oğlum ölümden döndü zorlu bir süreçti kolye hiç aklıma gelmedi
(4,152 puan) tarafından
Yani senn aklina gelmemsi cok normal ama iste adamlar uzerine yatmis birde esin gorusse. Kamera kaydinnda olmasi lazn.aslinda
0 oy
(3,830 puan) tarafından
Şikayetçi olsan ya da onları arayıp şikâyetçi olacağını söylersen bir işe yaramaz mı acaba ayıp ya yaptıkları resmen üstüne konmuşlar 
(634 puan) tarafından
Evet beni hiç aramadılar gelin kolye nizi alın diye ben de zaten o dönem çok kötüydüm oğlum ölümden döndü resmen o yüzden aklımdan çıkmışevet beni hiç aramadılar gelin kolye nizi alın diye ben de zaten o dönem çok kötüydüm oğlum ölümden döndü resmen o yüzden aklımdan çıkmış
0 oy
(1,685 puan) tarafından
Kuzum git görüş çalışansa onu sana söyleyen sahibine ulaşmaya calis peşini bırakma bence. Durumunu da anlat bu yüzden alamadım de. Kolyeyi verdiğin kişiyi bizzat bul hatırlar elbet ya
0 oy
tarafından
Kayıtlar silinmiştir canım tüh
0 oy
tarafından
Maalesef giden gitti. Geri bulman veya parasını alman imkansız. Araya uzun süre girdiği için kamera kayıtları siliniyor zaten. Ee elinde belge de yok. O olsaydı gene alırdın. Ama artık giden gitti
0 oy
(7,618 puan) tarafından
Nasıl unutulur böyle bir şey sonuçta maddi değeri var yada aldınızda onumu unuttunuz koyduğunuz yeri.
(634 puan) tarafından
Yok almadım almadigima ben eminim canım oğlum yoğun bakımda yattı henüz bir buçuk yaşındaydı hayatı tehlikesi vardı günlerce yemek yemedim su içmedim hastanede baygınlık geçirdim kolyeyi bırak tirilyon olsa aklımdan çıktı yani
(7,618 puan) tarafından
Hay Allah ıspat belgemde yok diyosun yazık olmuş.
0 oy
(236 puan) tarafından
Kayıtlar silinmez sanmıyorum bence şikayetde bulun kesinlikle peşini bırakma polise bir başvur gerekirse mahkemeye ver kamera kayıtları mevcuttur illaki sen tam net tarihini hatırlıyorsan o tarihin kayıtlarına baktır keşke kartını bulabilsen ne pislik insanlar var inan çok üzüldüm kendime yapılmış gibi akıl vermek olmasın ama benim eşim belalıdır eğerki bize böyle bişe yapılsa yemin olsun gider onun boynuna biner bütün carşıyada onu rezil eder hırsız damgasını yapıstırır olay cıkarır o kolyeyide alır ama bosver değmez sen öyle bişe yapma
0 oy
(1,837 puan) tarafından
Elinde kağıt olmadigi sürece bir şey yapamazsın canım
(634 puan) tarafından
Ciddimi ya
0 oy
(11,217 puan) tarafından
benim yazin bilekligim kopmustu annem onu kuyumcuya tamire goturdu yarin 5 te gel al abla demis.kart vermis. annem obur gun almaya gitti kartida unutmus. adam vermedi. ya kardesim dun geldim viraktim dio. yok abla her gelio suyum var buyum var burda diyene mal versek ooo. o kartimiz bizim garantimiz demis
0 oy
(897 puan) tarafından
Peşine düşmessen yanar cnm kamera kayıtları kuyumcular hiç bir silinmez 10 yıl geçse yine kalır polise git sikayet et polisle beraber git kameralara bak derim.. O günün tarihini İnş hatırlıyorsundur önemli olan o 
0 oy
(9,007 puan) tarafından
Yanı bu zamana kadar unutmuşun bundan sonra da unut giden gelmez geri en azından elinde kartı olsa bişey talep edebilirsin ama kart da Yok kimseyi inandiramaZsin
0 oy
(240 puan) tarafından
Arkadaşımın da kuyumcuyla ilgili bir sıkıntısı vardı. 6 aydan uzun süre geçmesine rağmen kamera kayıtlarını izleyebildi. Siz o çevrede olan başka kuyumcuya gidip açıkça sorun durumunuzu anlatıp  kamera kayıtları kaç ay sonra siliniyor bana silindi dediler diye sorun ama kuyumcu ismi vermeyin tanıdık falan çıkarsa yalan konuşabilirler 
(4,174 puan) tarafından
Esıme sorayım o bu ıslerle mesgul
0 oy
(3,457 puan) tarafından
Altın nasil unutulur yaa kart yoksa gittiğin tarihi hatirliyorsan kameradan bakın 
0 oy
(848 puan) tarafından
git kuyumcuyla yüz yüze konuş Eğer inkar ediyorsa Polisi çağracam gelir bulur kayıtları de tehdit et gerekirse. hatta polisi gerçekten çağır olayı anlat Hastanede yatıyordum gelemedim fln de 
0 oy
(1,975 puan) tarafından
Yüz yüze görüşmekte fayda eder mi bilmiyorum ama tanıdık bir çalışanı görürsen anlatırsın durumu. Kart tabiki önemli. İnşallah hallolur. Baktın olmuyor tehdit şikayet yoluna başvur . Bu devirde çöpümün bile peşine düşerim . Kaldıki altın. 
0 oy
(320 puan) tarafından
1 bardak su içiniz üzerine kuyumcu tamir etmek için size bir kart veiyor oda yoksa size adam verirmi doğru yada yalan olduğunu bilemezki ayrıca 1 sene geçmiş uykudan geç uyanmışsınız

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 528 göst.
1 Şubat 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 199 göst.
0 oy
4 cevap 121 göst.
18 Kasım 2023 Aile kategorisinde Gamzeli_1 (293 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 242 göst.

380,092 soru