0 oy
232 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (346 puan) tarafından
Kızlar kızım sekiz aylık elbiselerini ayrı atıyorum maakineye deterjanı da ayrı.bütün elbiselerini sürekli ütülerim sizce ne zamana kadar ütülenmeli ne zaman bırakılmalı ütü yoksa devam edilmeli mi?

22 Cevaplar

+2 oy
tarafından
3 ay ütüledim sonra bıraktım abartmaya gerek yok bence anca iş çıkarıyoruz kendimize 
(2,529 puan) tarafından
Ay bencede ya sjsjsj
-Reklam-
0 oy
tarafından
1 sene net ama ilerisini suan bilemiyorum
0 oy
(6,859 puan) tarafından
Hiç ütülemerim Cnm firsatm olmadı. İlk yıkamada utuledm ben
0 oy
tarafından
Vallahi canım benim de 10 Aylık hep çamaşırlarını ayrı yıkarım deterjanı da ayrı ama ilk aldığımda kıyafetlerini bir kere utuledim sonra da hiç yapmadım çünkü ütü yapmaktan nefret ederim 
0 oy
(7,247 puan) tarafından
21 aylik hala ütülüyorum canim 
0 oy
(660 puan) tarafından
2 ay utuledim ne yalan söyleyeyim ütüyü hiç sevmem 2 ay bile zorla utuledim
0 oy
(565 puan) tarafından
Makineden ne cikarsa ütüleyen benn :D esimin kendimin cocuklarin farketmiyor her seyi ütüluyorum galiba ben kendime iş çıkartıyorum :D :D 
0 oy
tarafından
Heralde ılk 1 ay ütüledim reflusu  vardı kıyafet uzerınden 5 dakikadan fazla durmazdı günde 3 makıne camasır yıkardım ama 16 aylık hala bızden ayrı yukıyorum  çamaşırları 
0 oy
tarafından
Valla ilk hastane çantasını hazırlarken ütüledim canım ondan sonra bebekten vakit bulamıyosun ki
0 oy
(721 puan) tarafından
Kizim 14 aylik hala ütülüyorum  böylede devam edicem :)
0 oy
(1,301 puan) tarafından
6 aylık olana kadar utuledim. Sonra bıraktım.disari gezmeye giderken ki kıyafetleri ni utuluyorun
0 oy
(387 puan) tarafından
1 ay kadar utuledim.sonrasinda kizim sagolsun kulagimi kasimaya vakit bulamadim.o yuzden utulemedim
0 oy
tarafından
Hiç bizden ayrı yıkamadım doğduğundan beridir karışık yıkanıyor çamaşırlar. Hiç deterjan da ayırmadım hiç ütülemedim de 
0 oy
tarafından
9.5 aylıkken hala da ütülüyorum canım 
0 oy
tarafından
Valaha annemde kardesmi alistrdi şimdi 5 yasnda utusz çorap bile giymiyor kendi bile yapıyor ama giymiyor abrtmya gerek yok
0 oy
(1,309 puan) tarafından
İki ay ütüledim sonra kurutma makinesine attım hem kırışık olmuyo hemde yüksek ısıda ütüde olduğu gibi mikroplar ölüyo. Kurutma yoksada artık ütülemene gerek yok bence
0 oy
(2 puan) tarafından
Hiç ütülemedim vaktim yoktu kolik bebekle
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Boşa zaman kaybı olarak görüyorum. Doğumdan önce 1 kere yıkayıp ütüledim dizdim bidaha ütülemedim. Kırışık olan gömlek tişört gibi şeyleri varsa onları giydirmeden önce ütülerim o kadar. Deterjan da mecbur ayrı kullanıp ayrı yıkıyorum oğlumun alerjisi oldugu için 
0 oy
(119,222 puan) tarafından
2 yasinda 1 kez utusuz giymedi bende utusuz giymedim everene ladar utuliycez
(25,224 puan) tarafından
Boş işler müdürü sevdoşum :D
laan baby boy o kolaymi bi baby boy olmak sjsjsjss saka maka en sevdigim is utu yapma
(25,224 puan) tarafından
Ütüsü bozulasıca:D
☺☺☺☺☺☺
0 oy
(11,217 puan) tarafından
makina yikayip buharda 2.5 saatte kurutuyor zaten . utulenmis gibi oluo utuye gerek duymuyorum.
(25,224 puan) tarafından
Bence sen çorap ütülemelisin:D
(11,217 puan) tarafından
onlarda 2.5 saat yuksek buharda kurutuluyor canuim. utulenmis oluyor zaten ;)

İlgili sorular

0 oy
21 cevap 253 göst.
11 Eylül 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 450 göst.
4 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Mormenekse (1,403 puan) tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 282 göst.
5 Kasım 2021 Aile kategorisinde Nimet34 (66 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 9,172 göst.