0 oy
583 göst.
Diğer kategorisinde (405 puan) tarafından
Kızlar kaynanam bir süre bende kalıyor Kayınbabam bir kaç ay önce vefat etti. Neyse ilk başlarda sorunumuzda olsa acısı tazedir aldırma diyip geçtim hep. Çok şükür öyle büyük sorunlarımiz olmadı yani kavga dövüş gibi...

Şimdi kaynanamin  son bir aydır hareketleri çok değişti böyle tuhaf saçma sapan hareketleri oldu. Mesela bir konu hakknda bana soru sorar cevap veririm yada açıklamaya çalışırım pat bambaşka birsey anlatır tamamen alakasız şeyler... Kendi kendine konuşuyor bu aralar hatta gece bile fark ettim bunu... Kızımi uyutuyorum yatak odasında kapıyı da kapatıyorum ki ses gelmesin kadın pat içeri giriyor kızı mi uyutuyon tmm hadi uyut diyip gidiyor ve bu durumu bir kaç defa yapıyor... Bide çok çok çok konuşuyor... Ve yerli yersiz herşeye karışıyor. Kızımla oynuyor mesela birden kızımı bırakıp gidip başka oda da oturuyor yani bisy demeden pat diye kalkıp gidiyor... İşte durum aşağı yukarı böyle daha önce asla bu karışma huyu dışında bu huyları yoktu eşime bahsettim bu durumları oda farkına varmış ama doktora gidelim desem yanlış anlayacak diyip durdu o yüzden eşim için bir süre askıya alındı bu olay.

Şimdi size sorum şu;  kaynanam böyle şeyler yaptığında ben nasıl tepki vereyim, kızımı kendisiyle tek bıraksam herhangi bir sorun olur mu yada bu davranışları normalde ben mi anormal gibi hissediyorum okuyan ve cevap veren herkese şimdiden çok teşekkür ederim 

25 Cevaplar

+1 oy
(1,572 puan) tarafından
Ölüm kolay bi şey değil ya. Allah sabır versin mekanı cennet olsun inşallah. Daha sakin olmanızda fayda var diye düşünüyorum yani daha da anlayışlı 
-Reklam-
0 oy
tarafından
Acaba eşinin vefatından sonra psikolojisi mi bozuldu ki çok karmaşık bi durum ne desen ters teper gibi
(405 puan) tarafından
İşte bnde ters tepmesinden korkuyorum ama bisy demesem yada müdahale etmesem daha kötü olacakmış gibi hissediyorum
tarafından
Sen yine de tek bırakma çocuğunla zor zamanlardan geçiyo belli allah korusun kaynananin dalginligina gelir bişey olur
0 oy
(920 puan) tarafından
Valla kuzum eşinin vefatı sarsmış belli içten içe acı yaşıyor psikoloğa gitmesi lazım çocuğu güvenip bırakma kadıncağızın kendine hayrı yok çok üzüldüm seviyormuş eşini bu arada Allah rahmet eylesin başınız sağolsun 
(405 puan) tarafından
İşte eşime dedim götürelim doktora oda diyor şimdi doktora gidelim desem yanlış anlayacak diyor bakalım artık ne yapacağız böyle
(920 puan) tarafından
Zor kuzum Allah yardımcınız olsun
0 oy
(2,405 puan) tarafından
Eşinin vefatından sonra belki bir boşluğa düşmüş olabilir kendini öyle oyalıyor dur ama sizinde dediğiniz gibi zamanı gelince bi doktora götürün başınız sağolsun ALLAH rahmet eylesin
(405 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim dostlar sağolsun
0 oy
(1,580 puan) tarafından
Vefat henüz yeni belliki psikolojik olarak bazı sıkıntılar yaşıyor. Kötü niyetli olmayabilir ve farkında olmayabilir. Yine de ben olsam çocuğu onla yalnız bırakmazdım ne olur ne olmaz. Belli bir süre verin, olmuyorsa eşiniz konuşmaya çalışsın. Yaptıklarının farkında mı acaba öğrenmek lazım. Değilse zaten kesin yardım alınmalı.
0 oy
(1,015 puan) tarafından
Esini sevdiyse eger acisindandir ama bence cocugunu onunka yalniz birakma ve eyer gucun yeterse pisikolaga gotur kocanla paylastinmi hic ona soyle o annesini ik a etsin pisikolok icin
(405 puan) tarafından
Eşime söyledim ama annem yanlış anlar ben nasıl psikologa götüreyim diyip duruyor konduramiyor annesine bu durumu
(1,015 puan) tarafından
Boyle konduramayip sonunda daha kotu olanlari taniyorum eyer bir pisikolojik rahatsizligi varsa tedavi gormezse daha kotu olur ve sonraki pismanlik fayda vermez
0 oy
tarafından
Valla psıkolojıkmen sorunları var bellı kı destek şart asla cocugunu guvenıp yalnız bırakma cunku bı anda bırakıp gıdıyor ne yaptıgı dedıgı bellı degıl dıyorsun Allah muhafaza esınle cıddı cıddı bıdaha konus askıya alınacak bır konu degıl senlık bır konu hıc degıl ne konusulması ne yapılması gerekıyorsa esın halletsın kötu olan sen olma sonra cıddı cıddı korktugunu endıselendıgını huzurunun kactıgını soyle esıne askıya alınması cok sacma bunun 
(405 puan) tarafından
Eşime kaç defa dedim ama oda annesine konduramiyor işte bu durumu biran gorumcelerime anlatmak istedim ama sonra yanlış anlarlar beni kaynanami istemedigimi düşünürler diye vazgeçtim
(2,165 puan) tarafından
Yoo bnce anlatmalsiinn öz.kizlari bilse daha iyi olur sen gelinsin onlar belki doktora götürmeye.ikna ederler hem
tarafından
Valla sen benlık bısey yok bu durum ılerler annenızın rub ve beyın saglıgına cıddı zararlae verırse uzulen sız olursunuz kardesınız umursamadı sıze anlatıyorum sız ılgılenın bari de at topu ustunden sonucta basıt bısı degıl bu
0 oy
(7,282 puan) tarafından
Canım kayıp yasamis ve tramva olabilir bi hastaliğa dönebilir bu durum gözlemle tek bırakma sizofreniye bağlamasada belki cocuga baktigini unutur cocugun tehlikeli bi is yapabilir 
(405 puan) tarafından
Bazen kızım yanında bağırıyor çağırıyor eşyalara zarar veriyor kendisi ya tepki vermiyor hiç yada bana bisyler anlatıyor ona cvp vermeyince de bana trip atıyor sen beni dinlemiyon ki diyor
(7,282 puan) tarafından
Aizamer a dönmesinde canim sen çok tepki vermeme calis bide kapiyi kilitle canim öyle dalmasin odayada isim vardi sonrada kizi uyutuyordum ses olmasin diye filan dersin zor ya allah yardimcin olsun onun icinde zor o olayi unutmaya calisiyorsa beyin cok farkli calisiyor aslinda tamamende silebilir herseyi ve bu sadece bi tramva sonucu olabilir
0 oy
(5,912 puan) tarafından
Akrabamız öyle oldu eşinin vefatını kaldıramadı şuan piskolojik tedavi görüyor ve ilaç kullanıyor. Olabilir kaldıramamıştır vücudu farklı tepki veriyordur sen bu süreçte biraz alttan al onu destek olmaya çalış. Odana girince anne yanlış anlamazsan seslenmeden girmezsen olur mu bazen üstümü değiştiriyorum vs de kızınla onu uzun süre yalnız bırakmamaya çalış eğer aniden gidiyorsa.. Ama doktora bi şekilde gitmesi gerekiyor 
(405 puan) tarafından
Ya böyle sürekli uyarıyorum zaten çocuk gibi bir iki yapmıyor sonra yine aynı işte
0 oy
(158 puan) tarafından
Canim çocuğu kayinvalidenle yalnız bırakma inşallah düzelir tez zamanda
0 oy
(2,165 puan) tarafından
Bence normal değil bir doktora görünse iyi olur şahsen ben tek bırakmazdm bebeğimi yanında
0 oy
(1,424 puan) tarafından
Muhtemelen eşinin vefatından sonra olmuş. Bence psikologa götürüp bi ilaç yazsin
0 oy
(3,419 puan) tarafından
Canm eşinden sonra olduysa psikolejik tedavi alması lazım kizininda yanına bırakma Allah korusun istemsizce herşey olabilir 

Benim k.v demi anlatmışsın ama gerçekten benimkisi hiç susmaz kendi kendine konuşur namaz da bile selam verir hemen konuşmaya baslar o yüzden ben çok korkarım annemin kardeşi olduğundan anneme diyorum neden böle die oda kizikende boleydi kendi kendine konuşurdu diyor ama kızımı asla asla emanet etmem 
0 oy
(795 puan) tarafından
Bence kızınla tek bırakma çünkü hiç normal hareketler değil belliki bilinçsiz bi şekilde yapıyo sora bilirsin yada eşinle bu konuyu tekrar konuş 
0 oy
(3,832 puan) tarafından
Ayy canım öncelikle başınız sağolsun

Yani normal değil tabiki yanlız bırakma psikolojisi altüst olmuş belli psikiyatriste gitmesi gerek iyice kötüleşmeden
0 oy
tarafından
Acısı daha taze tek kalıp ağlıyor dur belki bn 15 yasnykn 13 yasnda erkek kardeşimi kaybettik annem odalarda seszce aglrdi yılların dert ortgni kaybetms koly değil cnm 
0 oy
(1,831 puan) tarafından
Eşinin vefatı ağır gelmiş olabilir yaşıda varsa çocuk gibi oluyorlar işte kıyamam yalnız bırakmasan çocugunu daha iyi aklı karısıyor mu desem nasıl denir bilmem ki. Rabbim hem ona hem sana yardımcı olsun.
0 oy
(772 puan) tarafından
Kendi öz annenmiş gibi yaklaş hep merhametli ol canım çok zor zamanlar geçiriyordur kaç yıllık eşi sırdaşı hayat arkadaşı artık yok herkes kendi köşesine çekilip uyuduğu zaman o boş yatağa giriyor atlatması uzun zaman alabilir başta belki önyargılı yaklaşabilir ama bu süreci daha kolay atlatabilmesi için yardım alması şart. Ama bence ilaçlara teslim olacağı psikiyatriden değilde kendini ifade edebileceği bi psikolog daha iyi olur. Bir yabancıyla konuşmak herzaman rahatlatır. Bu arada ne çocuğunu tek bırak ne de kayınvalideni
0 oy
(4,651 puan) tarafından
Eşinin vefatından dolayı biraz aklı karışmış. Kzını ona güvenip emanet etme sakın. 

Eşi aniden vefst etti ise beklenmedik zamanda hasar burakmış olabilir onda. Benim kaynanamın eşi de aniden kalp krizinden kadının kucağında vermiş son nefesini.65 yaşında. Bazen olur plmadık yerde dan ye konuşur bişeyi aklında tutamaz. Paniktir heyecanlanır falan.ama şükür büyük bir sorunu yok. 

Allah yardımcınız olsun. 
0 oy
(161 puan) tarafından
Bence eşinin kaybından sonra yanliz kaldıgını düşündügü icin böyle davranmaya başladı benmde bı tanıdıgm bmyle olmuştu bı vefatindan sonra Allah yardımcısı olsun acısını dışa atamıyor demekki kızı varsa kızına anlat o konuşsn annesıyle senın ve eşinin yapabilecegi bişy yok yanliş anlar sizi 

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 354 göst.
0 oy
5 cevap 332 göst.
13 Ağustos 2021 Aile kategorisinde Elif2021 (1,392 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 467 göst.
0 oy
30 cevap 663 göst.
23 Şubat 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

381,595 soru