0 oy
104 göst.
Diğer kategorisinde (1,371 puan) tarafından
Bayanlar herkese iyi günler öncelikle bulaşık makinesinin filtresi fazlasıyla kirlenmişti güzelce temizledim ama filtreyi taktığımız yerdede çok fazla su birikintisi var ve de temiz suda değil kirli su birikintisi. Bunun için makine temizleyicisi yerine normal bulaşık makinesi tableti ile makineyi boş çalıştırsam aynı işi yapar mı . Bulaşık makinesi temizleyicisine gerek var mı sizce. Yüksek derecede çalıştırsam boş bir şekilde yeter herhalde önerisi olan var mı 

6 Cevaplar

0 oy
(14,428 puan) tarafından
6 ayda bi temizleyici at cnm o su orda hep durur zaten 
(1,371 puan) tarafından
Anladım canım. Tablet ile boş çalıştırsam o filtre taktığımız yerdeki kirler de gider mi acaba. Yoksa direkt olarak el ile mi temizlesem
-Reklam-
0 oy
tarafından
Oraya tuz koyuluyo canm eger filtrenin yanindaki yerden bahsediyosan
(14,428 puan) tarafından
Kız süzgeçli yerden bahsediyo bence
tarafından
Filtreyi biliyodur cikardim temizledim diyo ya su olan yere tuz koyuluyo benim bildigim
(1,371 puan) tarafından
Tuz koymuyorum canım ben ya . Bardakları çok çiziyor. Makina bazen boş çalıştırılıyor ya Makina temizleyicisi kullnmasam tablet koysam da o şekilde boş çalıştırsam o filtre taktığımız yerdeki kirler de gider mi acaba. Yoksa direkt el ile mi dalayım temizleyeyim
tarafından
Ben de oyle biliyodm ama yanlis biliyomusuz canm asıl tuz koymazsan ciziliyomus filtreyi guzelce temizle ama makine temizleyiciyle calistirman lazim tabletle temiz olur mu bilmiyorum
(1,371 puan) tarafından
Allah Allah.  Tuz konusunda hala kararsızım. Makina temizleyici aldırayım eşime o zaman
0 oy
(4,390 puan) tarafından
ben tuzunuda dolduruyorum parlaticisinida + bulaşık temizleyiciside kullaniyorum aksi guzel yıkamıyor çünkü.ama siz de farkli olursa bilemiyorum
(1,371 puan) tarafından
Tuz kullandım da canım çok çiziyor o yüzden ilk aylarda vazgeçtim tuz kullanmaktan parlatıcı da arada bir koyuyorum. Filtre taktığımız yerdeki kirler nasıl gidecek onu merak ediyorum. Makina boş çalıştırsam yoksa el ile mi temizlesem
(4,390 puan) tarafından
asıl tuz ve parlatici makinaya özel herhangi birsey kullanilmazsa çizilir makina bile bozulur
(1,371 puan) tarafından
Allah Allah. Tekrar bi deneyim bakalım canım çok sağol. Makina temizleyici kullanıcam bugün onula birlikte koyayım mı tuzu boş çalışırken
(4,390 puan) tarafından
evet tuz bolumu parlaticisi hep dolu olmasi lazim temizleyiciyide koyup 65 derece de çalıştırın. hatta peşpeşe 2 defa daha calistirin
0 oy
(120 puan) tarafından
Bardaktir bu tabiki de cizilecektir kullanılan bisey sonuçta cam yani. Ayrıca makinenizi makine temizleyiciler ile 6 ayda bir temizleyin ve parlatıcı ve tuzu bittikçe ekleyin tuz bardakları çizer diye bişey yok. Parlatıcı tuz koymazsanız bu sefer makinaniz bozulacak servise dünya para vereceksiniz ya da olmayacak yenisini alacaksınız. 4 senedir kullanıyorum makinamı ne filtresin de gram kirlilik var nede o bahsettiğiniz yerde pis su 
(1,371 puan) tarafından
Anladım canım tuz koydum şimdi. Kullanalım bizde o zaman
(120 puan) tarafından
Kullan onun bi zarari olmaz bardakları çizerse çizsin sonuçta kullanılan şey onlar
0 oy
(9,007 puan) tarafından
Temizleyici alma imkanın yok mu kız çok pahalı bişey değil bimde 101 de falan da var
(1,371 puan) tarafından
Almaya gidecek insan yoktu acil olduğundan. Bakalım tuz kıydum parlatıcı döktüm tablet attım boş çalışıyor en yüksek derecede makine temizleyicisi de bi çıkınca alırım yine
0 oy
tarafından
Yinede makina temizleyici al

İlgili sorular

0 oy
24 cevap 273 göst.
6 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Yrdsn (333 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 36 göst.
27 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Zuhallinaaa (1,056 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 205 göst.