0 oy
115 göst.
Aile kategorisinde (132 puan) tarafından
Kızlar bu kosgeb nasıl bilginiz var mı sizler yada etrafınzda kullanma oldu mu 

6 Cevaplar

+1 oy
(48,657 puan) tarafından
Eski patronum.kafayi yemisti onunla☺️
(132 puan) tarafından
Neden.
-Reklam-
0 oy
tarafından
Hiç bişey anlamayan ben
(132 puan) tarafından
İşletme açarken devletin bir şeyi
tarafından
Aaaa ilk defa duydum vallahii
0 oy
tarafından
Arkadasim kurslarina gitti gunluk seneler once 70lira harclik veriyolardi kursunu bitirip sertifikasını aldi ama dukkan bulamadi hibeye uygun malesef
(132 puan) tarafından
Kurs kaç gün sürüyor ki
tarafından
Aha onu unuttum aslinda internetten hepsi yaziyo
(132 puan) tarafından
Bakaym bir teşekkür ederim canm
0 oy
(1,007 puan) tarafından
Nasipse eşim bu yaz ondan yararlanıcak canım. Bildiğimi söyliyim hemen.

Şöyle güzel bir iş fikrin olması lazım öncelikle birazda nakit paran. 

Kursu var 2-3 ay mı ne onu gidip bitiriyorsun sonra projeni sunuyorsun iş fikrini KOSGEB onaylarsa eğer işyerini açıyorsun iş fikrine göre para veriyor ancak( KULLANDIĞIN MALZEMELER 0 olacak veya 2 yaşını geçmemiş olacak) bunların faturalarını götürüp kosgebden desteğini ona göre alıyorsun ama kadınlara imkan fazla gibi
(39 puan) tarafından
KOSGEB in önce iş fikrini onaylama gibi bir durumu yok diye biliyorum. Eğitime katıldıktan sonra iş yerini açıp yaptığın masraflari iletiyosun ve onaylanırsa yaptığın harcamayi aliyosun ama onun da bir limiti var
(1,007 puan) tarafından
Canım kosgeb amacı ilk önce istihdam. Yani hem sen işveren ol hemde işçi çalıştır.
(132 puan) tarafından
Ya ben giyim açmak istiyorm zaten tutacagm dükkan da giyim üzeri adam devrediyor ama mtre kare küçük kosgebden yararlanıp büyük mü açsam diyorum geri ödemesi nasıl
(1,007 puan) tarafından
Bacı işletmenin durumuna göre ödeme yapılıyor şuan ne desem yanlış olur. Bizim kosgeb de tanıdığımız var mesela. Biraz yüksek olarak kullanıcaz. Ama eşim hastanenin cafesinin ihalesine girdi olursa illa ki alacağımız tutar büyük olmalı
(132 puan) tarafından
Anladım cok teşekkür ederim canm Rabbim sizinde gönlünüze göre verisn inşallah
0 oy
(930 puan) tarafından
Kuzenim muhasebeci orda çalışıyor ama ne oldugunu bilmiyorum 
0 oy
tarafından
Bende bir ara niyetlenmiştim ama sonra kendi imkanlarımla bir börek dkkanı açmıştım 2 yıl kadar çalıştım daha sonra belediye peşimi bırakmadı çalıştığım yer üretime uygun değildi vs kapattım. Güzel bir fikrim olsa çok istiyorum kendime ait bir iş kurmayı. Ben bildiğim kadarını anlatıyim yanlışım olursa bilen arkadaşlar düzeltsin uzun zaman geçti üstünden. Kursları oluyo katılıp sertifikanı alıyosun. Daha sonra il projeni hazırlıyosun. Kabul edildiğinde dükkanını tutup malzemeleri alıp faturalandırma yapıyosun daha sonra gelip denetleneme yapılıyor ve onaylandığında kredin yatıyor kadınlarda bir miktara kadar hibe oluyor geri ödemesiz. Bir miktardan fazlası faizsiz olarak çekebiliyosun yapabielceğin işe göre . Zamanla sana bulunduğun ilde reklam desteği yanında çalıştırdığın elemana sigorta desteği vs gibi bir çok imkanı vardı değişmediyse eğer
(132 puan) tarafından
Aa çok güzel evet ya ben giyim üzeri düşünüyorum uzun sürer mi 10 gün sürüyor kurs ama hemen sonra para yatarım şimdi ben çalşyrm direk bırakı çıkmakta istemem garanti olsn istyrm
tarafından
Hemen olmuyo diye biliyorum sen çalıştığın yeri bırakma . Kursa git sertifikanı al kesin bilgi edin ondan sonra işten çıkarsın. Giyim bende düşündümde. Giyim içşn kosgeb kredi veriyor mu. Bilginiz var mı

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 66 göst.
17 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde gulendampapir (42 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 348 göst.
13 Kasım 2023 Aile kategorisinde Rahel (2,522 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 49 göst.
24 Ağustos 2023 Aile kategorisinde nurr001 (1,458 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 166 göst.