0 oy
215 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (426 puan) tarafından

Günaydınlar olsun bacılarım:) 

Hiç kereviz yemedim ama aldım :D bebeğime ek gıda olsun diye ama nasıl pişer bu bilmiyorum. Hayrınıza bi yardımcı oluverin:))) 

4 Cevaplar

0 oy
(44,603 puan) tarafından

Hiç bilmiyom hiç yapmadım o seyi:D

(426 puan) tarafından
Valla bende hiç yemedim de internette görmüştüm kereviz diye alayım dedim. Youtubeyi açtım sapının ayrı yemeği falan var. Ama bu kerevizin sapı yokki top gibi bişi:D
-Reklam-
0 oy
tarafından
Kereviz 

Az kıyma 

Soğan 

Havuç patates 

Bi kaç dal maydanoz

Yarım portakal 

Birde sapının güzellerinden 2 3 sap 

Koyup az su ekleyip pişiriyorum ben piştikten sonra zeytinyağ ekleyip patates ezecegi ile eziyorum 
tarafından
Saplarini almadinmi kizzz
(426 puan) tarafından
Sapsızdı valla yuvarlak yuvarlak duruyordu tezgahta 1 tane aldım bende. Orta patates büyğklüğünde:D kereviz diye başka bir şey mi aldım acaba kız hahay :D dur fotolarına bakıyım internetten:D
tarafından
Ahahhaha kız ya alemsin
tarafından
:))) belki sapları kesmişti maydanoza benzer yaprakları var. Önemli değil ama yine dediğim gibi pişirebilirsin
tarafından
❤️❤️❤️❤️
0 oy
(1,850 puan) tarafından
Az kat kokuyor bebekler pek sevmiyor. Ben havuç kabak çeyrek kereviz katip pişirdim geçen gün soğanda kat kokusunu alıyor sanki. 
(426 puan) tarafından
Eşimde dedi kötü kokusu var diye de deneyim dedim bi:)
0 oy
(3,552 puan) tarafından

Bebeğin ne kadarlık bilmiyorum ama. Ben kendim nasıl yaptığımı yazayım ailecek yiyin.

Bir soğanı yarım ay şeklinde doğra. Zeytinyağında baya bi kavur. Daha sonra üstüne yuvarlak şekilde dilimleyip soydugun kerevizleri yerleştir. ( pilav tenceresi kullanabilirsin) üzerine 2 portakalın suyunu dök. 1 adet havucu da yuvarlak doğrayıp ekle. Kapağını kapat Kerevizler ve havuzlar yumuşacık olana kadar pişir. Çok lezzetli oluyor böyle canim. 

image

(3,552 puan) tarafından
Oyle de olabilir kuzum ben koymuyorum şeker
(426 puan) tarafından
Tmm bacılar çok twşekkür ediyorum uygulucam:)
(426 puan) tarafından
Kızlar bu yemeğe baharat vs girmiyor mu? Tuz mesela?
(19 puan) tarafından
Bebek için koymana gerek yok ama tabi her yemeğe tuz gerekir hafif karabiber de yakışabilir ama çok koymamak lazım.
(3,552 puan) tarafından
Ben tuz vs hiçbir sey koymuyorum zaten portakal suyu tat veriyor

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 143 göst.
13 Mart 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde Tugbagnc (17 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 199 göst.
18 Şubat 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 341 göst.
5 Aralık 2020 Aile kategorisinde Simayyy (1,772 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 326 göst.
22 Kasım 2019 Yemek-Tarifler kategorisinde ♥️Japon balığım ♥️ (588 puan) tarafından soruldu

379,067 soru

11,346,537 cevap

34,812 kullanıcı

...