+1 oy
457 göst.
Diğer kategorisinde (194 puan) tarafından
Bebeğim 7 de uyanıyor ev işi yemek vs derken akşam yoruluyorum neyse eşim geliyor yemek vs çocukla oyna uyut derken de ister istemez halim kalmıyo çocuk yatıyor eşim başlıyor bana kahve getir yicek bir seyler getir meyve getir kalk kendin al diyorum ben çalışıyorum sen evdesin diyor sanki hiç yorulmuyoruz diyorum 1 saat olsa bile kendime zaman ayirayim dinleneyim çok mu şey istiyorum hata mı yapıyorum

21 Cevaplar

+3 oy
tarafından
Yok hata yapmiyorsun kendine vakit ayırmak senin hakkın kalksin kendisi alsın alıştırma köle değilsin sen düşüncesiz merhametsiz bir eşin var rabbim ona merhamet nasip eylesin sabahtan yaptıklarını say eşine ben bı kere saydım tamam kapat sen anlatırken ben yoruldum dedi erkekler düz mantık olduğu için açıklamak gerekiyor
(194 puan) tarafından
Anlamayana anlatamazsin ya işte anlamıyor ona bir şey anlatırken daha çok yoruluyorum
tarafından
Rabbim kolaylık versin canım
-Reklam-
0 oy
(2,593 puan) tarafından
sen hata yapmıyorsun sende insansın robot değilsin dinlenmeye keyif yapmaya hakkın var eşinin bencilliği çalışınca hiçbir iş yapılmıyor mu oğlum 8 aylık olana kadar izinliydim evdeydim ama bir gün olsun eşim bu şekilde konuşmadı gece uyumayınca kalkardı sonra işe döndüm hem çalışıyorum hem geceleri oğlumla ilgileniyorum oğlum babasında uyumuyor artık yoksa gene destek olur 
(194 puan) tarafından
Valla helal olsun esine
(2,593 puan) tarafından
sağolsun destek oluyor ama bazen çok yorgun olduğu dönemlerde oldu mesela o zaman istemeye çekinirdi bende yorgun olduğum için bi bakışı vardır küçük çocuk gibi bişey isticek ama önce bi işin var mı diye sorardı yok dersem vazgeçer susardı ama ben anlıyordum kıyamazdım getirirdim biraz da iletişim le alakalı bir durum sizin sanırım canım o biraz daha ılımlı konuşsa sende biraz dinleniyim öyle getiriyim desen belki daha iyi olacak
0 oy
(15,145 puan) tarafından
Söyleme tarzınız ikinizin de yanlış. Sen istemekte haklısın. Ama ben bu gibi durumda birazdan getireyim derim. Hiç kalkasim yoksa o birazdan baya bı uzar. Ya da ben çok kötüyüm sen getiriver derim. O da usenir kalır öyle.
(194 puan) tarafından
Diyorum hadi seni mi beklicem diyo
0 oy
(265 puan) tarafından
Muhtemelen bebeği olan her evi hanımı anlattgin gibi  yaşıyor canm.yalnz değilsin benmde ikiz bebeklerim artı 1 kızım var.bizde güne 6 7 arasi bı saatte başlıyoruz ben 9 bucukta bitiyorum.esin bu konuda anlayışlı olmalı.
(194 puan) tarafından
Allah kolaylık versin inşallah canım sana
(265 puan) tarafından
Amin canm cümlemize.gercekten anlayışlı eş bu dünyaki cennet kıymetini bilene.ins Rabbim hidayet versin eşinede.hic üzme kendini.ev işi yapmak zorunda değilsin ama Allah katında savaşan biri gibi sevabın var zorda kalınca olumlu düşün.en azından Allah görüyor de.bazen işin içinden cikilmiyor yoksa.
0 oy
(11,222 puan) tarafından
Erkekler evdeki işleri görmüyorlar ne yazikki o yüzden de aksama kadar yattigimizi düşünüyorlar bi kac gun elleme bakalım ne tepki verecek 
(194 puan) tarafından
Korona olduk evdeydi gördü yaptıklarımı yine aynı şeyleri diyo
(11,222 puan) tarafından
İşlerine gelmiyor benim eşim de dedi onu aksama kadar ne yapiyon sanki diye bebeğimiz yok henüz hamileyim kızdım saydım saydım doğuma yakın her şeyi sana yaptırayım da gör dedim en sonunda asla görmek istemiyorlar
0 oy
(3,552 puan) tarafından
Tabi ki çok bir şey istemiyorsun hakkın olanı istiyorsun.

Eşlerin bu konuda anlayışlı olması gerek. Erkek evde kadının daha çok yorulduğunu çoğu zaman göremiyor. Bu çok üzücü bir durum. Allah vicdan versin ne diyim 
(194 puan) tarafından
Amin kuzum inşallah
0 oy
(19 puan) tarafından
Paşalar anaları tarafından böyle yetiştirişdiği için biz bu haldeyiz. Sabahtan beri çocuğuma hizmet ediyorum bir zahmet kendü işini kendin gör de anan mıyım kölenmiyim de... Meyve getirirken bana da getir bü zahmet de yayıl koltuğa rivriv ederse de bur kafasına kumandayla eşşek oğlu eşşekler
(194 puan) tarafından
Benimde oğlum var ve ona eşine yardım etmenin ona yardım etmenin cok güzel bir şey olduğunu onu mutlu edeceğini anlatacam hep bunu asilicam aklı ersin birlikte mutfağa giricez yemek yaptırcam
(19 puan) tarafından
Aynen öyle oğlan annelerine çok iş düşüyor evet benimde kızım var ne kraliçe ne prenses... Erkeklerde ne paşa ne ağa kimse kusura bakmasın hayat müşterek kşmse kimsenin kölesi hizmetçi i ve yahut bankası değil
0 oy
(561 puan) tarafından
Yanında durma cocugu uyutuyomuş gibi git odaya ne yaomak istiyosan orda yap yat kalk uzan dinlen yada suslen boş otururken gorunce aksama kadar oturuyon saniyo galiba bir gun cocuk bakmaya gelincede beceremez hemen çağırırlar 
(194 puan) tarafından
Valla öyle 39 derece ateşle yattım 1 saat olsa bile yatiyim diye yalvardım hemen cagriyo durmuyor bu çocuk diye
(561 puan) tarafından
Durmuyorsa oyala oynat sev degilmi aliyolar kucaklarina bi ellerindede telefon cocuklar sıkılıyo tabi ilgi istiyo . Yine ana gibi yar olmuyor valla
0 oy
(3,823 puan) tarafından

Eşine bu videoyu izlet canım belki seni az da olsa anlar 
0 oy
(3,695 puan) tarafından
Kendimi gördüm şu an :) ben de yoruldum biraz dinleneyim   vs. Diye anlatiyorum ama anlamayana anlatamıyorsun  canım. Evde olunca her  saniye keyif yapıyoruz zannediyorlar. Allah yardımcımız olsun. 
0 oy
(7,577 puan) tarafından
Nefes almak hakkın tabiki robot değiliz sonuçta bende işten eve gidince anca sofra kur topla mutfağı temizle sonra bir saat kendimle başbaşa kalmak istiyorum kızımada diyorum kızım anne of konumuna geçecek bir saat diye Allah'tan benimki büyüdü ama hem iş hem ev idaresi çok zor bende bunalıyorum çoğu zaman.
0 oy
(793 puan) tarafından
Cok normal vocuk cok yoruyor insani ama esin cok anlayissz merhametsiz gibi duruyor daha onun sana yapmasi lazim 
0 oy
(1,118 puan) tarafından
Keşke benim eşimde öyle olsaya ben ne kdr yorulsamda ona bisyler hazırlayıp getirmeyi çok seviyorum ama tam tersi o istemiyor ya da uyuyor☺️
0 oy
(568 puan) tarafından
Ben evlendiğimizden beri sen otur ben getiririm demedim alışmasın diye. Canı bişey isterse kalkar yapar bana da getirir. Iyi ki de alıştırmamışım 
0 oy
(9,626 puan) tarafından
İşte böyle veliaht gibi yetiştiren analar yetistirilen erkekler yüzünden sen ve senin gibi kocasından çeken çok kadinimiz var erkek yapmaz etmez diye diye yetistirdiler al işte sonucu..tabiki her cocuk annesine değerlidir ama ben oğluma herseyi yaptırıyorum daha 22 aylik ama eline bezde veriyorum temizlik yaparken hadis ende yap diyorum benim peşime oda yapiyo sofraya biselerde taşır bazen boyundan büyük süpürgeyi odaya getirir kablosunu çıkarır takmam için bana verir takarım güya süpürüyo gibi yapar :)  benim eşim kesinlikle benimle bu şekilde konuşmaz çayını meyvesini kalkar kendi alir bana da getirir yada yemez benden istemez eger o an çok işim varsa veya yorgun olduğumu anliyosa,bi gün olsun ben işte çalışıyorum sen bütün gün evdesin dememiştir aksine sen evde daha cok yoruluyosun der yani bunun gibi bi çok şey..Allah esine merhamet versin zor böyle insanla ömür geçirmek 
0 oy
(119,226 puan) tarafından
esin her aksam 1 saat baksa sende uyusan yada dus yapsan bi toparlansan iyi olur ama erkekler giciklik yapiyo
0 oy
(997 puan) tarafından
Kuzum düşünce de haklısın ama söyleme şekliniz yanlış birbirinize erkekler çocuk gibi onların bunu düşünmesini bekleme onlara düşündüğünü anlatman lazm yani düzgün bir zamanda anlat bunları ona güzel bir dille çocuklar uyuduktan sonra bir saat dinlenmek istiyorum yoksa çocuklarla ilgilenecek halim kalmıyor vs diye yoksa anlamıyorlar evde olmadıkları için sanıyorlar ki biz hep yatıyoruz 
0 oy
(909 puan) tarafından
Tabiki dinlenmek biz annelerin en doğal hakkı. Ama hiç değişmeyen bir zihniyet var ki kadınlar evde oturuyor iş sadece dışarıda çalışmak değil. Ki ev işi çocuk vs daha yorucu. Eşin biraz anlayış beklemen de doğal. Ben ameliyat olunca 2 gün hastanede kaldım eşim çocuk bakmak zor dedi. Yanında kaynanam görümcem olmasına rağmen. Ama eşim hep destek olmuştur bana yorgun olunca yemek indir yapar. Çay koyar. Sadece çok yorgun olunca pek bişey yapmak istemez. Allah razı olsun eşimden. Sende üzme kendini canım büyüyünce rahat edersin 
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Kiz valla benimki gider kendi alır bazen mesaiye kalır aksam 11de geldiği olur yinede herseyini kendi yapar senin ki tuhaf ya boyle alıştırma kalksın alsin

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 293 göst.
25 Nisan 2023 Diğer kategorisinde 29.07.2018 (2,381 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 341 göst.
2 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Minikmucize (2,565 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 186 göst.
0 oy
31 cevap 571 göst.
29 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Mavissss93 (146 puan) tarafından soruldu