0 oy
580 göst.
Aile kategorisinde (1,787 puan) tarafından
Kızlar 3 yaşında oğlum var aşırı hareketli öyle ki artık ne ben ne babası yetişemiyoruz ben bütün gün ev temizlik yemek dışardaki işler derken çok fazla oyuna vakit ayıramıyorum babası 2 günde bir gece nobetinde diğer boş kaldığı 2 günde ise ek iş yapıyor haliyle geldiğinde yorgun oluyor ama yinede vakit ayırıyor . Gel gelelim ki sabahtan akşama hatta akşamdan sabaha ne kadar ugrasssak da enerjisine yetisemiyoruz neler yapabiliriz kafasını meşgul edip bedenini biraz dinlendirmek için oturmak dinlenmek nedir bilmez belki biraz telefonla onuda çok vermek istemiyorum :/

8 Cevaplar

+1 oy
(597 puan) tarafından
Önce bi pedagoga gösterin hiperaktivite varsa tedavi başlansın ama hiperaktivite degil de hareketli bir çocuksa spor aktivitesine başlarsa enerjisini atar
(1,787 puan) tarafından
Bende dün eşimle konuştum son çare pedagoga gidicez diye
-Reklam-
0 oy
(662 puan) tarafından
Ozel krese koy deeim canm insallah ben oyle yapicam yoksa cok zor
(1,787 puan) tarafından
Aklıma geldi hatta gidip görüştüm ama bu sene kardeşi olucak çok dışlanmış hisseder ve agresiflesir
0 oy
(6,825 puan) tarafından
Eğer hareketli ve yaramaz bir çocuksa bu daha zor akıllı akılli gezinip seni üzecek birsey yapmiyorsa bırak öyle kalsn ama çok yaramazsa bnce uyar ki öyle alismasin kibar kibar uyarablsn belki öyle öyle düzelir enerjisi
(6,825 puan) tarafından
Olablr kuzum oynaması için bi aktivite bulabilirsiniz o halde puzzle gibi mesela hem kafası dağılır çizgi film izlemeye alissa o zmn da durablr belki
tarafından
Canim 3 yaş küçük bir yaş değil her şeyi anlar kural koymalısın her şeyi zamana bölmelisin uyku vakti yemek vakti oyun vakti dışarı çıkıp hava alma vakti gibi saçma gelebilir ama sen kural koyup kararlı olursan çocuğunda zamanla uymak zorunda kalacağını anlayacak hamileymişsin bebeğin geldiğinde senin için daha zor olabilir
(6,825 puan) tarafından
Kesinlikle katılıyorum çünkü küçükken alıştı alıştı yoksa zor değişmezler
(1,787 puan) tarafından
Evet kural koymam gerekiyor ama o kadar diretiyor ki bu halimle hemen pes edesim geliyor kararlı olmak önemli evet
(94 puan) tarafından
Bence onu zaten daha bebekken zamana yayarak yapman gerekiyordu ki bu kadar zorlanmayasn simdi
0 oy
(12,861 puan) tarafından
Bi ****** alsan mesela balık olabilir su kaplumbağası olabilir boyama kitapları olabilir canım 
(1,787 puan) tarafından
Denedim ama çok hırçın davranıyor boyama yaparken ****** konusunda da cesaret edemiyorum zarar verebilir diye
0 oy
(91 puan) tarafından
Benimde uc yaşında bir kızım var. Ev işi, temizlik vb zerre umrumda değil. Her sabah birlikte uyanırız once yataklarimizi birlikte toplarız. Sonra çayı koyarim ocağa, cay olana kadar tuvalet banyoyu yikar temizleriz. Kahvaltımızı ettikten sonra günün geri kalaninda oyun saati, etkinlik saati, kitap saati, park bahçe, banyo vb herşeyin vakti vardır. Yaz gününün çoğu dışarıda geçer. Aksam babası gelmeye yakın eve gecer soframizi hazirlariz, yemekten sonra o babasıyla oynarken ben ertesi gune yemek yaparım. Temizlik işini genelde cumartesi kızım babasıyla oynarken yaparım, hafta icide arada soyle bir süpürür toz alırım o esnada kızıma da hadi sende arkamdan yerleri sil diye viledayi veririm dolanıp durur peşimde. Ama şimdi ikinciye hamileyim ve serklajliyim. Yatmam gerekiyor o yuzden dışarı çıkamıyoruz. Butun düzenimiz değişti son iki aydır. Ama yine de bütün gün evde oyun oynuyoruz. Temizlik falan zaten yasak bana. Ama onceki rutinimiz anlattığım gibiydi. 
(1,787 puan) tarafından
Cok guzel bir sekilde oturtmussun düzeni bunu dikkate alicam
0 oy
(2,120 puan) tarafından
Bizim yeğen de cook hiperaktif 2 buçuk yaşına geldi uykusu bebeklerin ki gibi gece 3 4 defa ağlayarak uyanır ne istediği belli değil herşeyi yapıyorlar ama boş her gece her gece üstün zekadan kaynaklanıyor olabilir mi acaba 
(1,787 puan) tarafından
Olabilir de bilmiyorum bazen öyle laflar söylüyor ki şaşırıp kalıyorum yaşıtlarına göre dili biraz fazla açık
(2,120 puan) tarafından
Pedagoglara bi göster baklim
0 oy
(3,149 puan) tarafından
Parklara götür avm deki oyun alanlarına ancak enerjisini böyle harcayabilir 
(1,787 puan) tarafından
Ama ışte hergün hergün elimden gelmiyor parkta çok kosturuyo pesinden 2 3 günde çıkarabiliyorum

İlgili bir soru bulunamadı

380,877 soru

11,403,183 cevap

34,941 kullanıcı

...