0 oy
194 göst.
Aile kategorisinde (19 puan) tarafından
tarafından kapalı
8 aylık evliyim ama ilk burnumdan geldi. 

Evime bişi alsam bana almazsın zaten kendine evine alırsın der,annem gelsin hemen kaynanamda bana gelir ana kız dertleşmeyiz bile, anneme kalmaya gittim 4 gün bana etmediği laf kalmadı tavır yaptı bnde duymaz oldum. Altınlarım gözüne çok batıyor bilezik taktım onlara gittim gözü sadece bilezikte bakıyo bakıyo ağzını çevirerek oturuyo sonra altınları istedi borcu varmıs vermedim laf soktu neyse geçiyorum buraları gezmeye gidiyorum eşimle buda bi yerden çıkıyo bi yere gittik o aktabasına gitti bnde amcama inan 2 saat içinde 40 defa aramıstır eşim delirdi en sonn. Demiyoruz bi yere giderken araba onların lazım olunca biz kullanıyoruz hemen soruyor nereye gittiniz falan eşim işim vardı aldım der mesela beni arar işde laf almaya çalışır mesela dün akşam aradı komşudaydım çabuk gell ben duşa gircem eve misafir gelcek gel yemek yap çabuk ama bende gıcıklık yapark geç gittim peşime misaifr geldi yaa Allah aşkına misaifr her geldiğinde duşa neden giriyosun kiii bunu bana çok yaptı misqifr var duşa giriyom ben gel eve yemek yap neyse gittim baktım çay yanına bişiler almışlar hazırladım falan ama işime çok karısır. Bugun iyiyse yarın köti arkamdan görümceme akrabalara konuşur hemen giyimimi beğenmezmiş falan elbise aldım yazın gördü hemen yüzü düştü bnle konuşmadı herkese ariip çok bol giyiniyo çirkin giyiniyo falan demiş halbuki herkes çok beğendi neyse bende duydum bunu eşime dedim amaaann heee de geçç ben tanıyorum annemi konuşcak boş yapcak canı rahqt edicek hee de geç keyfine bak diyo neyse bi gün dedim kaynanama sen beğenmedikçe benm daha çok giyesim geliyor dedim millet için değil kendim için giyiyorum ben zevkler farklı dedim ses çıkmadı bi gin bana geldi aman Allah ımm giydiklerini beni yer silemem ayyyyy iğrençti dedim buneeeeeee çaktırmadım o an bi yere gidilcek bana der ben ne giyim gel seç eşarbı bağla falan kendi bana seçtirr yaptırır ama kendi giyimimi beğenmez. Kayınpeder kaynanamdan daha fena herşeye karışır inanmicaksın taaa evime kadar geldi bana çay demlemesini öğretti gitti çok zoruma gitti çok dem koyuyomusum vs vs gelinlerine çok küfür eder eltimin cocuğuna kızdı senin anaı ben ……. Dedi şok oldum o nasıl laf baba dedim ee kızım beni sinir etmseymiş diyoo ağzı bozuk evlerinde bereket yok ben onlara gitmeyince hemen triplerde bana dedi ki kaynanam senin çevre kurmanı istemiyorum komşuluk yapmicaksın kimsenin ebine gitmiceksin vs ama benm ev her zaman doludur gelen giden karabalar olsun komşularım olsun beni çok severler gelirler bana biri gelince kayananama demince hemen kızıveriyo geçen sinir etti beni misaifirm geldi demedim eşimde demedi sonradan dedi triplere girdi mesafe koydum onlara karşı çok kalbimi kırdılar herşeyden soğudum anlatmak istediğim çok şey var ama anlatamıyorum sıkmak istemiyorum hep dua ediyorum Allah ım bana uzak şehirden ev nasip et bunlardan uzak oksun yeter diye yoksa deliricem herkese çocu yok bunların diyo yüzim düşüyo bigün patladım ağzının payını verdim bi toplulukta gülerek dedim çıtı çıkmadı sonra dedim neden toplulukta diyosun belki benm cocum olmuyo dedim ne demek olmuyooo diyooo belkiii dedim anne dedim sana demedim belki dedim daha çıt yokkk ama kalbim çok kırgın soğudum sevemiyorum daha
notu ile kapatıldı: Aynı sorunun tekrar tekrar paylaşılması yasaktır. Sorunuzu paylaşatıktan sonra cevaplanması için beklemeniz gerekmektedir.

6 Cevaplar

0 oy
tarafından
Okurken içim daraldi seni düşünemiyorum.bile.. Allah kaynanana akıl, fikir sanada sabır versin..
-Reklam-
0 oy
tarafından
Üşenmedim okudum Allah'ım inşallah istediğin gibi uzak bi yer nasip eder Allah sana sabır versin çok dolmuşsun
tarafından
İçine atma böyle boşver görmezden gel gül eğlen duygusal bakma asla bırak ne yapıyorsa yapsın sen sanki hiç bişey yokmuş gibi yap.
0 oy
(1,389 puan) tarafından
Okurken ben sinir oldum bazı huylarında da kendi kayınvalidemi gördüm eğer eşin senin destekçinse hiç takma ve eşini kendinden sakın itme oda annesi gibi düşünürse toparlayamazsn bdha
(19 puan) tarafından
Eşim destekçi olmassa ben duramam zaten mesela eşim işden çıksın arar eve gittin mi ne yaptın falan evdeyim yemek yiyorum der biraz sohbet kapatır o az sonra bidaaa eşim patladı yeter bi rahat bi huzur ver dedi kapattı teli hiç bişi olmamış gibi yarın devam
(1,389 puan) tarafından
Ayy kafayı yedirir insana anlamıyorm valla bu insanları oğlum evlensin diye k.ı.ç.ı.n.ı yırtıyolar evlen diye zora koşuyolar evlenince huzur vermiyorlar sebep de eminimki oğlanların kendi beğenip isteyip evlnmesi hey Allahım takma cnm bşver
0 oy
(249 puan) tarafından
Bu kadar müdahale etmesine izin verme orası senin evin ne demek haber vermek acilen haddini bildirmen lazım yoksa daha başın çok ağrır benim evim barkim ayrı sen kendi evinden sorumlusun anne benim evime müdahale etme de 
0 oy
tarafından
Ayyy canım Allah sabır versin. Öncelikle ne olursa olsun altınlarını kesinlikle verme. Geri alamazsın. Sonrasında da sana tavsiyem sessiz kalma. Sessiz kaldıkça tepeme binerler. Kendi düşüncelerini kararlarını yanlarında güzelce söyle baktın anlamıyor araya mesafe köy. Gidip gelme olayını azalt hatta ben olsam binde bir giderim onda da yüz vermem :)).  Benim balayimi zehir etmisti aklıma geldi simdi :@.  düğün için borç almış falan filan çok darladi beni. En son aradım ağzıma geleni saydım. Yeter dedim daha bir sürü şey verdik ne istiyonuz diye.. sonra yavaş yavaş çenesi kapandı şimdi biricik gelini oldum güya :D
(19 puan) tarafından
İlk evlendiğimde evime gelemiyordum hep beni evinde isterdi o şey mesela hep onun dediği olsun bugun iyi davranır yarın kötü bak yazın sahil kenarına gittik akaşm üstü kaynanam aradı eşimi napion dedi eşimde çarşıdayım pturuyom dedi ada nerde dedi evde dedi işim ve kapattı sonra beni aradı bnde hemen arabaya geçtim kapıları kapattım efendim anne dedim napion kocan nerde dedi dısarda o dedim heeee iyi başka ne var ne yok derken 20 dk kendi konuştu bişiler hee heee diyorum sadece bişiler anlatıyo ama neyse kapattım teli eşimde duyuyo tabiii sey diyo kafasına göre beni sana soruyor diyo değişik bi kadın o arayınca elim ayağım titrityo sinir geliyor bana
(19 puan) tarafından
Altını vermedim 8 aylık gelinin boğazımdakini alıp borç vercek heh ayıp yaa neyse mobilya borcu diye istedi sonra vermedim kayınpeder korkamyın altın var diye gözünüz çıktı almicam istemiyorum demiş eşime herneyse ben mesafe koydum ama eskisi kadar gitmiyorum ona oda bana gelmiyo arada bir gidiyorum onda da 2 saat durup geliyorum 2 saatin travmasını 1 günde zor atıyorum delirtiyo insanı psikolojim bozuldu bebeğim olur inş ona veririm kendimi
tarafından
Oda bişe mi kız. Benim ki balayında eşimi aradı baban fenalaştı yetiş diye :)).  Biz başka sehirdeyiz. Onun olduğu yerde de oğlu var eniştesi var. En önemlisi ambulans denen şey var ama benim kaynana bizim balayini zehir etmek için herşeyi yaptı. Bazı anne babalar düşüncesiz canım. Mesela benim annem babam hiç bir gün arayıp yengemi huzursuz etmediler. Hiç bir şeyine karışmadılar.
Ben de artık kaynanamlara hak ettikleri gibi davranıyorum çok yüz vermiyorum. Değmiyorlar çünkü :D
(19 puan) tarafından
Balayına gitmeden eşim sakın beni aramayın zırt pırt dedi biliyo çünkü ailesini neyse balayındayız gunde 3-4 kere arıyoo ona bunu de şunu dee delirdi en sonnn aramayın bırda da huzur vermickmisiniz dedi kapattı teli ama varya korkudan titriyodum hep bağırmalı çekişmeli ni ailesi var küfürler hava daaa
tarafından
Senin eşin yine aramayın demiş. Benim ki onu da demedi. Diyemedi maalesef.. Allah tan bağrış çağrış küfür yok. Ama işte huzur vermeyen bir yolunu bulup yapacağını yapıyor
0 oy
(2,165 puan) tarafından
Ay bunaldım okurken 

Valla inşallah Allah uzak yer nasip etsin kurtul
(19 puan) tarafından
Aminnn valla babam bile diyoo ev alırken uzaklardan alın diyo mesela bizim arabamız yok onların arabasını kullanıyoruz gezmeye gidicz eşim dedi biz bir yere gidicz arabayı alcam demiş kaynanam bnde gelcm eşimde demiş biz erken gelmicz gezcz biraz neyse beni aradı kaynanam buraya gel dedi gittim bnde nereye gidicksiniz falan filan bnde havadan attım yarısını iyi madem bnde yarın şuray giderim dedi hanii komşusuna gidickmiş iyi dedim ama nasıl mutluyum takılmıyo peşimize diye seviniyorum dedim yavaş yavaş yola geliyo sabah oldu oldu hazırlanıyoruz ama bi yandan aklım kaynanamda nasıl yanii ambargo koymadı derken kaynanam aradı eşimi bnde gelcm dedi eşim delirdi ağır konuştu o kdr tutturdu gelcm diye iyi bnm modum kaçtı zaten gittik gece geldik ama çanta gibi peşimizde araba almayı düşünüyoruz anne böyle olmuyo dedi kaynanam araba yokk eevv eevv diyo dedim kusura bakma anne gencim gezmek istiyorum sizden araba alınmıyo gezmeye gidicz olmuyoo dedim hemen küstü triplere girdi bnde hep ona laf iteliyom ayy şunarabaya baktık pahalaı şuna bakıcaz falan diyorum bilerek hiç bişi demiyo ama içden yiyo kendini

İlgili sorular

0 oy
22 cevap 686 göst.
4 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Glstanbeste (261 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 1,047 göst.
18 Şubat 2022 Aile kategorisinde Adanur (19 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 196 göst.
18 Şubat 2022 Aile kategorisinde Adanur (19 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 277 göst.