0 oy
923 göst.
Aile kategorisinde (261 puan) tarafından

Kiziniz kacarsa tepkiniz ne olur? Geri getirirmisiniz herseye ragmen yoksa kendi haline birakip redmi edersiniz evlatliktan?

Oglunuz kiz kacirirs tepkiniz ne olur? Kizi kabul edermisiniz yoksa ailesine gerimi götürürsünüz? Oglunuza tavriniz ne olur? 

Meraktan soruyorum. Bizim taraflarda kacma fln cok oluyo, öyle bi haber aldigimizda acaba biz böyle bi durumda olsaydik ne yapardik diye konusuyoruz bazen esimle. Sizin görüslerinizide merak ettim :)

39 Cevaplar

0 oy
tarafından
Sorunuz gerçekten çok saçma demiycem çünkü bilen bir insan bu tarz sorular değil sormak ağzına bile almaz. Ki bilmiyorsunuz sanırım. Biz bu tarz olumsuz şeyleri aklımıza getirmeyelim ve kimseye de sormayalım bence. Burda çok bilinçsiz insanlar var. Ve büyük konuşmaya kadar bile gidiyor bu durum. İlerde Allah muhafaza böyle birşey olduğu zaman falancı böyle birşey sormuştu da bende böyle söylemiştim diyebiliyor. Dilimizi her zaman şer olana değilde hayra kullanalım. Ve lütfen çocuklarımızın üzerinden bu tarz sorular sormayı bırakalım 
-Reklam-
0 oy
(1,455 puan) tarafından
Kızım yok ama olursa kaçmasını gerektirecek şeyler yaşatmam ona her ne olursa olsun arkasında dururum. Oğlum kız kaçırırsa ve kaçmalarını gerektircek haklı bi sebepleri varsa arkalarında olurum. Sevdikleriyle beraber olsunlar başka bişey istemem
0 oy
tarafından
1 kızım var 1 yaşında kaçması için bizm sevdiğine vermemiz lazm eşimde bende dar görüşlü insanlar değiliz kızım mutlu olucaksa eğer ikiletmeden veririz  sevdiğine . He olurda kaçsa bile kızım sonuna kadar arkasnda dururum o benm canım nasl bırakırım onu
0 oy
tarafından
Kizim yok 2 oglum var eger kiz kacirirlarsa geri gotup adetlerimiz neyse onu yapariz
0 oy
(119,661 puan) tarafından
allah yasatmasin  o durumu
0 oy
(165 puan) tarafından

İlk defa bi posta böyle yorum yapicam kusura bakmayın;

Başka soracak soru mu kalmadı, o kadar mı eliniz boş, ne kadar saçma sapan bi soru yaa içim daraldı resmen.
(261 puan) tarafından
Bos soruysa bos yorum yapmayin ozaman! Her sacmaligi soran var. Benim sorudugum soru yasanan gercekler ve cevremde cok duyuyorum. Tabikide dogal olarak yorum yapiyor insan ben olsam söyle yapmistim diye.
(165 puan) tarafından
Her saçmalığı soran da saçmalıyor zaten. Ama sizinki direk olabilmesi olan derin bi konu ne gerek var hani. bu konu ile ilgili cevap alsaniz nolur almazsanız nolur, Aşırı ilgincsiniz..!
0 oy
(997 puan) tarafından
Allah korusun rabbim hiç bir anne baba ya yaşatmasın kızım kaçarsa ne olursa olsun arkasında dururm yasi küçükse evlenmelerine müsade etmem okulu bitip meselgni eline alasaya kadar çok istiyorlarsa Nisan yapılır ama okul bitmeden olmaz 

Oğlum öyle bir *** yersede tabiki kızı alır ailesinin yanına giderim çok istiyorlarsa usulüne uygun ne gerekiyorsa onu yaparım 

Çok zor rabbi m kimseye yaşatmasın 
0 oy
(320 puan) tarafından
bu devirde kaldımı bilemedim ama bundan 29 sene önce ablam kaçmıştı hemde  yaşında babam tırım tırım onu aramıştı o gece daha bulmuşlardı babamı hatırlıyorum ben kızımı alcam geri diye annem ablam alem birşey der diye evlendirmişlerdi ve sonuç 8 9 yıl önce boşandı  çocuğu ile kendine özgür bir hayat yaşıyorlar.. valla ben olsam kıızımı geri alırdım vermezdim
0 oy
(465 puan) tarafından
rabbim buyuk konusmayim ben hep evden kacardim,aannemin bir lafi vardir ektigini bicmeden olmessin diye simdi bir kiz evladim var oyle gunler yazildiysa kadere rabbim bana gostermesin
0 oy
(8,377 puan) tarafından
Oncelıkle Allahım boyle bırseyı basımıza vermesın eger kızım ailesini düşünmeyerek kacacaksa demekki biz ona o sevgıyı verememısız demektır.Ona olacakları anlatırım kacan kişinin değer gormemesı ıhtımalının fazla oldugunu o sebebten her kızın telli duvaklı cıkması gerektıgını ve senı gercekten isteyen kişinin senin kacmanı istemek yerıne aılenin gönlünü yapması gerektıgını bılecek biri olmasını yani seni telli duvaklı baba evinden çıkaracak biri olmalı.Gerisi mutlaka bir gün seni uzme ihtimalini taşır derdim.Kacmıs olursa da aılesı olarak bize ardında olmak düşer ama rabbim o gunlerı gostermesın emek emek dogurup buyuttugum yavrunun boyle bır sonla evımden ayrılmasını istemezdim.
0 oy
(66 puan) tarafından
Bende eşime kaçarak evlendim aradan zaman geçince aileme gelip el  öptük 
(2,493 puan) tarafından
Eski post :)
(66 puan) tarafından
Derken bana kim hortlakçı yazdı uyarı verdi anlamadım
(66 puan) tarafından
Birisi yorum atmış ki anasayfada çıktı bende yazdım tarih sorgulamadım uyarı vermeyi çok seviyorlar
(2,493 puan) tarafından
Siz yazmışsınız. En son yazan o tarihte yazmış çünkü :)
0 oy
(1,610 puan) tarafından
Kızım kaçarsa her daim yanında olurum. Gelmek isterse yine gelir istemezse de yuvasında mutlu olsun derim. Yani bence Allah ın emri ona yapacak bişey yok 
(4,281 puan) tarafından
Eski post
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Sartlara ve koşula bağlı canim. Ama ikisininde arkasinda olurum her kosulda. 

Ben kacsam beni reddederlerdi evlatlijtan onu biliyorum çünkü babam issiz de oksa kim olursa olsun bana soyke seni veririm yeter ki kaçma derdi hep.
(4,281 puan) tarafından
Eski post
(7,791 puan) tarafından
Evet canim geç farkettim ama ben hortlatmadim:)
0 oy
tarafından
Şuan kızım yok olsada ileride soyle yaparım şöyle reddederim demem büyük konuşmak istemiyorum rabbim göstermesin sadece. Güzellikle olmasını isterdim tabi
(4,281 puan) tarafından
Eski post
tarafından
Ayy kim hortlatmis ☺️
0 oy
(1,464 puan) tarafından

Bende kaçan biri olarak söylüyorum. :D

Kızın ailesi olarak asla baskı kurmazdim sevdiğine verirdim. Araya birilerini sokar yine eşimi ikna ederdim(Ki annem bana hiç yardım dahi etmedi baban ne derse o dedi.)

Erkeğin ailesi olarak sevmisler seçmişler birbirlerini ailesinden istemişiz vermemişler oğluma git kaçır derdim galiba :D düğününü derneğini evini takisini eşyasını herseyini dayar döşer oturturum. 

Bizim Ankara'da asla kaçma yoktur bizim sulalede ilk kaçan kişi benim ve annem babam hariç uzak akrabalar arkamdan çok konuşmuşlar ama hepsinin cevabını mutluluğumuzla verdik Allah'a şükür 

0 oy
tarafından
Valla bende 18 yasina girer girmez kaçan biri olarak söylüyorum. Ailemin bana yaptigini yapar sahip cikardim. Oğlum kiz kacirsa gider kizi ailesine teslim ederdim usulune uygun sekilde gidip isterdim. 

Rabbim kimseye yasatmasin ben yaptim ama ailem perişan oldu haklarini bana helal etmelerini her gittiğim de soyluyorum. Ki onlarda helal olsun bizde hata var diyolar
0 oy
(1,389 puan) tarafından
Aslaa kaçmam deyip kaçan herkese tavır alan ve sonunda kaçarak evlenen ben :/

Şimdi 2oğlum 1 kızım var. Bazen düşünüyorum da ne oğlanlar kız kaçırsın ne kızım kaçsın. Benm ailem reddetmedi ama 3-4 ay kadar konuşmadılar. Annem geri alıcam demiş babam kendisi istedi gitti kimse bişey yapmicak demiş. Herşey nasip. Şimdi onu bunu yaparım diyemicem. Konuştuğum her zmn alnıma kader olur yapışır çünkü. Hayırlısı olsun diyelim
(1,389 puan) tarafından
Ayrıca postu cvpladıktan sonra üstünden 2 ay geçtiğini farkeden ben :)
0 oy
(204 puan) tarafından
Hiç birşey yapmam karşı tarafı iyi tanımaya çalışırım eğer ki gerçekten birbirini ikisde seviyorsa yuva kurarım çünkü bende kaçarak evlendim ve ailem çok karşı da çıktı biz birbirimizi çok seviyorduk herşeyin üstesinden geldik şükür ve ailem razı gelip düğünümu de yapti rabbim tabikide kimsenin başına vermesin ama olabilir böyle şeyler eğer kötü bı amacı varsa asla yüzünü bile göstermem çocuğunun en uzak yerlere götürür ve unutmasıni sağlarım :) her zaman destekçi olurun her hatasını kabullenmek zorundayız bizim evlatlarımız sonuçta başkası koruyamaz biz korumakla yükümlüyüz rabbim evlatlarımızı bize emanet etti sonuçta :)

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 640 göst.
22 Ekim 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Fatma001 (72 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 577 göst.
20 Haziran 2020 Diğer kategorisinde Gamzefe06 (151 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 67 göst.
24 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Anne.adayii (837 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 301 göst.
18 Nisan 2024 Aile kategorisinde Sarakurak (931 puan) tarafından soruldu

382,102 soru

11,440,180 cevap

35,010 kullanıcı