0 oy
922 göst.
Aile kategorisinde (261 puan) tarafından

Kiziniz kacarsa tepkiniz ne olur? Geri getirirmisiniz herseye ragmen yoksa kendi haline birakip redmi edersiniz evlatliktan?

Oglunuz kiz kacirirs tepkiniz ne olur? Kizi kabul edermisiniz yoksa ailesine gerimi götürürsünüz? Oglunuza tavriniz ne olur? 

Meraktan soruyorum. Bizim taraflarda kacma fln cok oluyo, öyle bi haber aldigimizda acaba biz böyle bi durumda olsaydik ne yapardik diye konusuyoruz bazen esimle. Sizin görüslerinizide merak ettim :)

39 Cevaplar

+7 oy
(1,837 puan) tarafından

Öncelikle Allah'ım korusun kimseye yaşatmasın ama sorduğunuz soruya cevaben başıma böyle bir şey gelse. 

Kızım kaçsa her türlü geri alır. Yüzünü dahi göstermem. Sahip çıkarım ne yaşanmış olursa olsun.
Oğlum kiz kacirsa eğer bir b.ok yemedilerse kızı geri götürür ailesine teslim ederim. Oğlanın da bir güzel ağzına sicarim. Ama bir bo.k yedilerse kızı ailesine verir usulüne göre çiçek çikolata isteme söz nişan kına düğün ne gerekiyorsa yapar telli duvaklı babasının evinden çıkartır getiririm.
(261 puan) tarafından
Amin Allah yasatmasin.

Düsünce yapimiz birebir ayni :)
-Reklam-
+3 oy
(1,766 puan) tarafından
Nasıl bir soru bu gerçekten bazen çok saçmalıyorsunuz 
(261 puan) tarafından
Neden sacmalik olarak görüyorsunuz? Malesef yasanan seyler
0 oy
tarafından
Ay Allah korusun bunu eşimle bile aklıma getirip konuşmam,şuan okumak bile beynimi yordu Allah hiç bir anne babaya yasaymasin zor
(261 puan) tarafından
Amin canim. Dedigim gibi malesef cok duyuyoruz. Bu hafta kuzenimin kizi kendisinden 20 yas büyük bi adama kacmis.  Duyunca konustuk Allah korusun böyle bi durum yasansa napariz diye
(48,702 puan) tarafından
Yasiti olsa neysede buyuk bi insana Allah yasatmasin ya
(48,702 puan) tarafından
Evlidir o adam
(261 puan) tarafından
Aynen daha kötü adam bide nisanliymis zaten. Pubg oynarken tanismislar sanirim
0 oy
(48,702 puan) tarafından
Bu aksam aldık haberi esimin kuzeni nisanlisina kacmis Allah buyuk konusturmasin kizimin arkasinda dururum
(11,217 puan) tarafından
ee gecsede evlencek gecmesede onunla evleneckti zaten. ay bilmiyorum kinamiyorum. insanoglu cig sut emmis
tarafından
Bende nisanlima kacarak evlendim maalesef. Babam asiri sorunlu birisiydi ya ayrilicaktik ya da kacicaktik bizde kacmayi tercih ettik..
tarafından
düzenlendi
İlla arada bisey gecmesine gerek yok yani. Bazi seyler disardan anlasilmaz. Yaptigini onaylamiyorum evet yapilmamasi gereken bisey ama bazen insan mecbur kalabiliyo. Babamin isyerindeki kizlar keske o bizim babamiz olsaydi derken ben hala dua ediyorum babasiz olsaydim kimden oldugum belli olmasaydi yine de oyle bi adamin kizi olmasaydim diye. Biri kacinca milletin aklina hemen cinsellik birliktelik yapilan hata ya da belki hamile kalmistir diye geliyo da daha bi dunya sebebi olabilir her sey cinsellik vs degil.
(261 puan) tarafından
Evet iyi bir yere degindin. Hayat sartlari cok önemli. Seni kacmaya sürükleyen sebeplerede bakmak gerekiyor yargilamadan önce
(48,702 puan) tarafından
Onun ailesi iyi ya amca cok uzgunmus benim aklima cinsellik geldi siz baska sebepten kacmis olabilirsiniz
0 oy
(920 puan) tarafından
Allah korusun ama başa gelmeden bilinemez kuzum senin bu dediğin köre renk anlatmak gibi bir şey 
(261 puan) tarafından
Amin. Evet cok haklisin. Allah yasatmasin. Esimle ne olursa olsun kizimizi geri getirirdik diye düsünüyoruz. Cok kirilirim hic bi zaman kirginligim gecmez diye düsünüyorum ama asla reddedemem
(920 puan) tarafından
Hadi kızın dedi ki seviyorum anne nikah kıydık düğün yapacaklar affedin hep birlikte olsun herşey dedi ne yaparsın
(261 puan) tarafından
Sanirim hic bisey yokmus gibi davranamam cok zor bir cikmaz ve duygu karmasasi. Kizimi getirirdim cocugu ve ailesini arastirirdim ve ona göre karar verirdik heralde esimle. nikah baba rizasi olmadan olmaz tabi mezhebe göre degisir.
(920 puan) tarafından
Kıyamam sana anne olmak ne zor Allah'ım yavrunu sana seni ona bağışlasın başından eksik etmezsin canım
(261 puan) tarafından
Amin canim cümlemizin. Allah razi olsun
0 oy
(2,801 puan) tarafından
Allah hiçbir anne ve babayı evladıyla sınamasın ben evladımın herzamn arkasında dururum 
(261 puan) tarafından
Amin canim
0 oy
tarafından
Büyük konuşmayalım ama sanırım kızım kaçsa arkasında dururum oğlum kaçırırsa da kıza öğütler veririm geri dönmesini usulunu zamanini beklemelerini vs vs soylerim
0 oy
tarafından
Valla çok saçma bir soru insan böyle şeyler düşünür mü yada sorarmi Rabbim yaşatmasın kimseye
(261 puan) tarafından
Amin. Sacma oldugunu düsünmüyorum. Kafamdan uydurmadim yasanan seyler baskalarindan duyuyoruz hep ve bizde olsa napardik diye düsündük gayet normal
0 oy
(200 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Hahah bu benlik soru bende kocaya kaçtım ailem vermedi İstanbul dan ağrıya kaçtım uçaktan iner inermez beni aldılar polisler yaşım tutmadı için babamla barışmak için neler yapıyordum en sonunda baba yüreği dayanamadı beni evlendirdi şimdi 3 aylık oğlum var babam her gün sabah akşam arıyor bebeği soruyor çok özledim onu diyor beni hiç sormuyor bile ama gerçekten hiç gerek yok böyle şeylere bunu anladım benim evladım yapsa çok kötü olurdum insan anne baba olduktan sonra annesine babasına ne çektirdiğini anlıyor bence siz siz olun kaçmayın :D:D

Ben iyi ki yaptım eşimi çok seviyorum Allah ondan razı olsun binlerce kez :)

(261 puan) tarafından
Neden kacmistin peki? Isteme fln olmusmuydu hic

Cok haklisin insanin kendi cocugu oldugunda daha iyi anliyor herseyi
(200 puan) tarafından
17 Yaşındayım küçük olduğu için annemle babam ayrı hep sevgi aradım eşimde buldum bu sevgiyi oo Kürt olduğu için ailem vermedi ayrımcılık yaptı abimle babam bende gittim hamile kaldım sonra kaçtık canım  babama söyledik hamileyim fln konuşmadık aylarca iki aile bı araya geldi özür diledik düğünüm yapıldı her şeyim eksiksiz yapıldı çok şükür babamdan bu zaman kadar sevgi görmedim değerimi bildi Sımdi her gün arıyor ne. Yapıyorsunuz diyor bebeğin aşısını gününü takip ediyor ya :D çok şükür okdr mutluyum ki kendi ailemi kurdum kendi evim var eşim işinde gücünde kumarı içkisi hiç kötü huyu yok her akşam bana gelirken çikolata alır sadece bir huyu var aşırı kıskanç :)
(200 puan) tarafından
17 Yaşındayım küçük olduğu için annemle babam ayrı hep sevgi aradım eşimde buldum bu sevgiyi oo Kürt olduğu için ailem vermedi ayrımcılık yaptı abimle babam bende gittim hamile kaldım sonra kaçtık canım  babama söyledik hamileyim fln konuşmadık aylarca iki aile bı araya geldi özür diledik düğünüm yapıldı her şeyim eksiksiz yapıldı çok şükür babamdan bu zaman kadar sevgi görmedim değerimi bildi Sımdi her gün arıyor ne. Yapıyorsunuz diyor bebeğin aşısını gününü takip ediyor ya :D çok şükür okdr mutluyum ki kendi ailemi kurdum kendi evim var eşim işinde gücünde kumarı içkisi hiç kötü huyu yok her akşam bana gelirken çikolata alır sadece bir huyu var aşırı kıskançtır olsun yinede çok mutluyuz
0 oy
(509 puan) tarafından
Kaçırdığı kişiye bağlı usulune göre hallermeye çalışırım aileler olarak ortak yolu bulmaya çalışırım kız kaçrı diye karşıdaki kızın ailesini üzemem oğlumunda başını yakamam .
(261 puan) tarafından
Esim mesela oglum öyle bisey yapsa kizi alir ailesine teslim eder ve özür dilerim dedi sonra hersey usulüne göre kizin ailesi razi olursa tabi
(509 puan) tarafından
İşte bende öyle düşünüyorum
0 oy
(5,357 puan) tarafından
Oğlum yok olsada getirmiş olsa saygı duyarım kızın ailesiyle arayı bulmaya çalışırım. 

Kızım kaçsa arkasında dururum kimseye yedirmem onu kaçtı diye. Hayat boyu peşini bırakmam çünkü kaçanları eziyolar çok duyduk
0 oy
(1,831 puan) tarafından

Allah ım korusun kız daha 8 gün var 5 aylık olmasına ben bunu kimselere veremeeeemmmmm :P:'(:D

0 oy
(13,042 puan) tarafından
Allah korusun Rabbım yazmasin 

Ana baba rızasıyla çıksın kızım evinden 

Oğlum da ana baba rızasıyla gelin getirsin insaallah ♡
0 oy
(489 puan) tarafından
İnsan çocuğunu nasıl reddeder anlıyorum tamam kaçtı yada kız kaçırdı ne gerek var küs kalmaya evladın o senin canın ciğerin yaptı bı hata arkasinda durmak gerekir biz seni bu halinle de çok seviyoruz öyle kabul ediyoruz qhah sen niye benim istediğim insanla evlenmedin söyle yapmadın etmedin ne gerek var kaçtı al kızını yada oğlunu telli duvaklı düğününü yaptır sahip çık onlara başkasının evinde kızını ezmesinler laf atmsinalr ailen arkanda değil istediğimiz herşeyi yapabiliriz demesinler vesselam
0 oy
(687 puan) tarafından
Rabbim kimseyi evladıyla sınamasın inşalla.

Oy le bir şey olursa da asla kızıma sırtımı dönmem hatta daha çok arkasinda durarim kimse kızımı ezmesin.

Bn kaçarak evlendim çok şükür ailemle barıştım esimden yana da sıkıntın yok..rabbim bütün çocuklarımıza iyi insanlarla karsilastirsin
0 oy
tarafından

Bende kocaya kaçtım allah bin kere razi olsun ailemden dimdik arkamda durdular. Eşimle 4 sene sevgiliydik biz zaten ilkokuldan orta okula kadar arkadaştık annem tanırdı kendisini lise de çıkmaya başladık . Sevgili olduğumuzu herkes biliyodu  babam hariç. Babam o zamanlar cok sert bi adamdi simdi pamuk oldu orası ayrı kolay kolay çıkıp eşimle gorusemezdim . Bı gün buluşalım dedik ben çıkamadım evden gecesine kaçtık. Niye diye sorarsanız babamın karşısına geçip soylemeye totom yemiyodu kolay kolay gorusemiyoduk ki benden önce abim var annem  once o bi evlensin diyodu.nBide yaşadığımız yerde adetler ağır saçma sapan ben de eşimde sevmeyiz öyle şeyleri dedik en iyisi kaçalım. Ha çocuk aklı 18 yaşındaydım o zaman 3 sene oldu evleneli şimdi aklım gücüm olsa kaçmazdım adam gibi çıkardım o evden. Şimdi iki yaşına yakin oğlum var biz merkeze taşındık babam ben torunumu görmeden yapamam dedi arkamizdan geldi karşı apartmanimiza taşındı baba diyorum senin evrim geçirmen için sana bı Çınar lazimmisti . Kız kardeşime bana yaptığı baskının hiçbirini yapmıyo bu da kaçar diye:D 

0 oy
tarafından
Oğlum kaçırırsa gider kız evinin kapısını çalar barisir düğün yaparız ama kız evi barışmaz masraf olmasın bize diye genelde burda düğünden sonra barısirlar kızım yok belki ileride olur kacarsa gelip barısiriz sonra düğün yaparız herkes tercihlerini yaşamış olur 
0 oy
(11,308 puan) tarafından
Kızım olsa anlaşmak için elimden geleni yaparım ve arkasında olurum her ne olursa olsun evlattir bi sıkıntı çektiğinde bilsin ki açık bi kapısı var veya kaçtığı taraf bilsin ki ailesi arkasında etmesinler

Oğlum olsa oğluma kızarım ilk başta oturur karşıma konuşurum ve kızın ailesiyle uzlaşmaya çalışırım illa evlenecez derlerse de el kızı gibi bakmam o da bi ana babanın evladı bizim buralarda da var kaçma Allah korusun diyorum 

eşimin erkek yeğenleri var altin çok isterlerse kacirirlar iste diyor normal gözle bakıyor bende kızıyorum Allah nasip ederse bizim de kızımız olacak inşallah eşimin geri kafalı düşüncesiz konuşmalarını değiştirebilirim çok korkuyorum saçma sapan a da büyük konuşup başına gelen kişiler var rabbim evlatlarımızı korusun doğru yoldan sasmasinlar
0 oy
(1,024 puan) tarafından
Allah kimsenin başına getirmesin
0 oy
tarafından
Valla her türlü evladım ikisine de sahip çıkarım kız oğlan fark etmez  küçük yaşta kacirirsa yada kacmissa okulunu okuması için mücadele ederim yanlış olduğunu anlatırım ben ölene kadar evladım kız da olsa erkekde desteğini hiç çekmem kusemem ben çocuğuma 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 619 göst.
22 Ekim 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Fatma001 (72 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 569 göst.
20 Haziran 2020 Diğer kategorisinde Gamzefe06 (151 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 67 göst.
24 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Anne.adayii (826 puan) tarafından soruldu
+1 oy
18 cevap 291 göst.
18 Nisan 2024 Aile kategorisinde Sarakurak (914 puan) tarafından soruldu

380,307 soru

11,386,714 cevap

34,887 kullanıcı