0 oy
173 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Geçenlerde yeni tanıştığım komşumu kahveye cagirdim benim oglum 16 aylık onun kızı ise 15 aylık.

Kızı öpücük atmayı biliyor anne diyor alkış yapıyor bikac şey daha.

Benim oglum hiçbiri ni yapmıyor gelişimi de iyi hic tv falan da izletmem sürekli konuşurum kelime kartları var mesela onlarla oynarız 

Şimdi takmayim diyorum ama düşünmeden de edemiyorum.

Burada tam 1 yaşına girdi oglum yürümeye başladı koşabiliyor oturduğu yerden desteksiz kalkıyor geri geri gidiyor dizlerinin üzerinde yürüyor bazende boyu kilosu iyi ama işte konuşma mimik vs offf :'(

10 Cevaplar

0 oy
(4,290 puan) tarafından
Her kişi kendine özel ve güzeldir kıyaslama bence canim Rabbım ayağına taş degirmesin sağlıcakla büyüt 
tarafından
Amin kuzum❤❤❤❤
-Reklam-
0 oy
(119,441 puan) tarafından
erkek bebekler daha gec konusur derlerp
tarafından
Bakalım inşallah konuusr  birgün
0 oy
tarafından
Kız çocukları daha atik olurlar erkek çocuklarına göre takma kafana evladın sağlıklı olsun yeter 
0 oy
(703 puan) tarafından
Kız bebekleri daha erken davranıyor konuşmakta benmde kuzenimin kızı vardı oglumdan 4 ay küçüktü i konuşurken oğlum konuşmuyordu şuan çenesinin önüne gecemiyorum. Maşallah  her bebek farklı gelişir hislerini anlayabiliyorum bende aynısını hissetmiştim hiç takilma
0 oy
tarafından
Canım erkek bebekler tembelmiş daha geç konuşurlarmış hiç takma her çocuğum gelişimi Farklı 
0 oy
(5,311 puan) tarafından
Kuxum benim oğlum herşeyi yapardı  2 yaşına kadar sadece baba  dede kelimelerini  kullandı  şimdi 3 yaşında maşallah gözünün içine bakıyorum aca susarmı diye  
0 oy
tarafından
Canm bahsettiğin kızın bi abisi ablası vs varmı eğerki varsa bebekler çocuklara daha ilgi odaklı oluyolar bi annenin babanın öğretmesindense  bi abi ablanın öğretmesini daha ilgili dinleyip gözlemleyip uyguluyolqr 

Benm kızımda 13 aylık anne baba dede mama ee eee ee diyo oda çok nadir der . Sadece alkış yapar öpücük atmayı bilmiyo çirkin ol diyorm anlamıyo ben yapımca yapıyo . Emeklememiz yok koltukta döner kendisini indirir ayakta 5 dk durur ama yürümemiz yok 

Her bebeğin gelişimi farklıdır canm takma kafana bende 13 aylık oldu yürümüyo die çok tqkıyodm meğer bebekler 18. Ayına kadar yürüyebiliyolarmış demekki daha yürümesininde zamanı var ben 12 aylıkken yürünüyo sanıyodm 

Bebeğin göz teması kuruyosa oyuncaklarını bir elinden diğerine alıyosa sen gülünce oda gülüyosa bir yanından geçerken bakıyosa dikkatini bir yerden başka yere sen çekebiliyosan eğer korkma otizim den 
0 oy
(13,063 puan) tarafından
Kız olur böyle şeyler senin oğlanın yaptığını da o kız yapamaz belki 
0 oy
(13,909 puan) tarafından
Hic kafana takma. Ikiz kardes bile olsalar kiz bebekle erkek bebegin gelisimi cok farkli oluyor. 
0 oy
(4,961 puan) tarafından
Herşeyin zamanı var. Bide ev kalabaliksaa o çocuk daha mimikli üretken oluyo canım

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 471 göst.
25 Aralık 2023 Aile kategorisinde hayallhanem (169 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 695 göst.
3 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Prensesiminannesi (663 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 82 göst.
22 Mayıs 2023 Aile kategorisinde Adohitlerin annesi (334 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 267 göst.
18 Nisan 2023 Aile kategorisinde egc01 (625 puan) tarafından soruldu

380,730 soru

11,399,287 cevap

34,924 kullanıcı

...