0 oy
283 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Oğlum 2018 li büyüdü bayağı keşke olsaydı da peş peşe olsaydı diyorum bukadar ara olunca nebilim 2.zaten kardeş olsun oynasınlar fln diye yapılıyor ama arada yaş farkıda olcak ufacık bebek olcak oğlumla paylaşımı olmucak ki seneye anaokuluna vermek istiyorum hem bilmiyorum kızkar yaa cok kararsızım 2.konusunda tek cocukla rahatsın  ilgide tek cocukta oluyor fln ama ilerde pişman olursam diyede üzülmüyor değilim kardeş sorarsa ama bana aşırı düşkün vc yi bile eşimle istemiyor bide şöyle bişi var tedaviyle oldu 2.de öyle olcak olursa zor olur gibi git gel cok zor oluyor ne yaoardınız siz bu durumda olsanız yaşımda 35 bu arada 

21 Cevaplar

0 oy
(812 puan) tarafından
Valla cnm baskasina sorma bence kimisi ister kimisi istemez ben 28 yaşındayim oğlum 2.5 yasinda en az 4 olsun diyorum sen önce kendine sor sen büyütüp emek veriyorsun şartlarıni biliyorsun evet ben yaparım dersen yap guvenemiyorsan şart değil ikinci çocuk Rabbim yavruba sağlıkli uzun ömür versin başkasını değil kendini dinle ❤️
tarafından
Saol canım benim aminnnn ya kadınız ya fikir almak istedim zorluğu yokluğu konusunda
-Reklam-
0 oy
tarafından
35 yas artık çokta geç bir yaş değil ama bu sana kalmış bir şey bende 30 yaşındayım hep bitanecik olsun rabbim ona uzun ömürler versin diyorum böyle hem maddi hem manevi çok zor bunların üstesinden gelebilirsen neden olmasın 
0 oy
tarafından
Tek çocuğum ben kesinlikle önermiyorum. O yüzden iki tane yaptım. Çocuğun pekte büyük değil tam yapma zamanı. Benimkiler arasında 3 yaş 7 ay var. Tamam çok zor çok yakindigim da oluyor. Ama tek çocuk ilerde zor olur ister kesin :)
tarafından
Tedavi ile olacaksa uğraşırmıydın peki
tarafından
Doğruyu söyleyeyim yaşım 25-27 arası olsaydı uğraşırdim. Ama 35 diyorsun, baya sıkıntıli bir surec. Ugrasmazdim
tarafından
İnan cok zor kuzum hadi oğlumda ayağıma dolanan yoktu gidip gelince yorulup yatmak istiyor insan şimdi evladın var nasıl yatcan iğneler ilaçlar cabası herseyde pahalılandı ama denicem ovulasyon testiyle bikaç kere olmazsa napalım ama hastane işi zorr hele gurbetteyken
tarafından
Gene dene. Ama öyle uğraştırıcı tedaviler olmazdım. Gene şükür bir çocuğun var. O da olmasaydı çok zor olurdu. Zorlama kendini akışına birak
tarafından
Bazen düşünüp duruyorum işte aklı erince kardeş sorarsa :(( akışına bırakıyorum boşver rahatsın geziyorsun herseyini tek cocuğuna verirsin diyorum ama tedavi olmadan gelirse başım üstüne keşje olsa amaa
0 oy
(11,229 puan) tarafından
Sart canım her açıdan sart yas farkı olmasa daha iyi tabiki ama insan bi kardeşi olsun ister tabiki
tarafından
Tedaviyle olacaksa uğraşırmıydın peki
(11,229 puan) tarafından
Yıpratıcı bi süreç elbette ama ugrasirdim canım çünkü ölümlü dünya biz bu dünyadan göçüp gidicez bi bayramda seyranda insan daha iyi ânliyor benim annem tek cocuk hep eksik hissediyor keza bizim dayımız teyzemiz yok öyle
0 oy
(1,772 puan) tarafından
Tek çocuk hiç çocuk :)
tarafından
Çok saçma bence Allah yokluğunu göstermesin ben teki bile zor bulanlardanım
(1,772 puan) tarafından
Şükür Allah aratmamis vermiş canım saçma olan ne tek mı iki çocuk mu demissin kendi fikrimi söyledim 1 tane kızım var Rabbim nasip ederse bir tane daha istiyirum
0 oy
(119,230 puan) tarafından
hamilr kalmadan once tek diyodum suan iyiki hamile kalmisim diyom
0 oy
(44,603 puan) tarafından

İki tane ideal yaptım doğurdum bitti :Dseneye dahada  rahatım insallahh

0 oy
tarafından
7 aylık bebeğim valla kaza olmazsa 2.yi düşünmüyorum doğrusu. 25 yaşında olsam belki 5 sene sonra yapardım belki :)
0 oy
tarafından

Canm benm de ilk oğlum 2018 / 12 haziran dogumlu 

İkinci oglum 2020 /08 kasım 

Çok şükür 2 evladım var birlkte hep oynayp vakit geçirirler 

Küçüğü de 15.5 aylık yavaş yavaş büyüyo

Benm de yaşım 23 bu araďa

Maddi açıdan zorlanmzsk 2 tane daha isterim kalabalık aileleri severim

Maddi manevi hazır hissedysn öyle yap

0 oy
(5,824 puan) tarafından
Ablamla arada 6 yaş var çocukluktan beri en yakın arkadaşım o.. Bende 4 5 yıl sonra 2. Olsun diyorum hep ama herkesin kendi fikri tek çocuk oluncada gerçekten ona herşeyi verip istediği şekilde okutabilirsin ama kardeş olmaması büyük eksiklik.. 
0 oy
(3,853 puan) tarafından

Her kesin kendi karari kuzum.benimde kizim 2018 dogumlu.ve bende oyunarkadasida olsun diye yani yalniz kalmasin diye ikinciyi dusundum .ara verdikde ilki buyuk oluyor ikinci kucuk pek oyun oynuyamiyorlar o yuzden kizim bir yasinda olunca iknciyi dusundum.suan kizim 3 yasinda oglum 19 aylik.beraber oynuyorlar .kizima bisey verince hemen kardesinede goturuyor onada ver diyor .cok seviyorlar oynuyorlar .o yuzden ben her zaman bir yil sonra yapilmasi taraftariyimki ikiside birazbuyunce oyun oynaya bilsinler yok biri baya buyuk olub digeri kucuk olunca pek anlasamiyorlar .

Hatta 3 cu bebeni istiyorum suan 3 de olsun bitsin diyorum.ama esim iki yeterli diyo :D.bence sende bekleme artik 2 yi yap yasinda var baya benim 23 daha.elinde sonunda ikiyi yapiyorlar .cocuk geliyor 10 yasina neden kardesim yok diyor .o yuzden sen gec kalmis digilsin tamda zamani yap bence dusunme artik ilkine nasil baktiydan ikimciyede oyle yani zorlanmazsin korkma 

0 oy
(1,045 puan) tarafından
Kızım 4 yasında oğlum 13 günlük inan bana o kadar zor ki hem kıskanıyo hem sevecem diye sürekli uyandırıyo çocugu öpüyo çok aşırı sevgi besliyo zarar verecek kadar yanından ayrılamıyorum. Ya iyice aklı erecek yada hiç ermeden  2.cocuk olmalı diye düşünüyorum. Zaten Allaha büyük konusmak olmasın bi kız bi oğlan var bu devirde yeter diye düşünüyorum Allahım hayırlı uzun ömür versin hepimizn çocuguna
0 oy
(4,961 puan) tarafından
Sen kendine guveniyosan yap canım kardeş olsun dye çocuk yapılmaz bnce
0 oy
(7,579 puan) tarafından
Canım ben hep tek çocuk taraftarıydım gönlüme göre oldu çok şükür ama şu var eğer evliliğin çok düzgünse durumunda ikinci bir çocuga bakmak için uygunsa bir tane daha olabilir iki kardeş ileride birbirine destek olurlar ama şu üçüncü dördüncüyü yapanları bu devirde gerçekten anlayamıyorum.
0 oy
(2,132 puan) tarafından
Canım ben 30 yaşındayım, tedavi ile oldu bebeğim 3 aylık. Hamileyken hep derdim iki yıl sonra bir daha yaparız diye ama şimdi düşünmüyorum. Kardeşi olsun çok isterim ama ikisi ile birden hakkıyla ilgilenemem diye düşünüyorum. Annem yakın olsaydı belki düşünebilirdim, zamanla fikrim değişir mi bilmiyorum ama şimdilik düşünmüyorum sanırım kişisel bir durum 
tarafından
Neden düşünmüyorsun tedavi işleri uzun ve zahmetli diyemi canım
(2,132 puan) tarafından
Hayır yani benim tedavi sürecim güzel geçti, hazır embriyo da var sadece transfer olacak ama iki çocuğa birden maddi manevi yeterli olabileceğimi sanmıyorum. Sadece kardeşi olsun diye de iki insanın hakkına girmek istemem
0 oy
tarafından
Bence 2 cocuk ideal canim
0 oy
(106 puan) tarafından
Ben yeni 21 girdim 2 çocuğum var biri 2yas 4 ay kizimda 4 aylik bence çok güzel iyki yapmışim beraber buyuyorlar iste 
0 oy
(920 puan) tarafından
Bir üç buçuk yaşında oğlum var arkadaşlar kardeş olsun diye bir tane daha istedik Rabbim verdi 8.5 aylık inan çok rahatım bir oynuyorlar bıcır bıcır birlikte yemek yiyorlar ki ilk oğlum eskiden yemezdi 
0 oy
(932 puan) tarafından
Ben ikinci doğumu yeni yaptım canım büyük kızım iki buçuk yaşında, 31 yaşındayım tek çocuk düşünüyorduk sürpriz oldu, kızım herşeyim iyiki doğmuş ama annelik dışında dışarıdan bir göz olarak yorumlayacak olursam em baştaki düşüncemdeyim tek çocuk da olabilirdi, psikolojik olarak büyük kızımı çok etkiledi , riskli gebelikti 9 ay tam anlamıyla ilgilenemedim iki yaş sendromu vardı,  şu an aşırı yoğun ve yorucu bunlar anneligimi katmadan düşüncelerim ama tabi kalbimden geçen ah o refleksif yenidoğan gülüşü yokmu dünyaları feda edesim geliyor :))
0 oy
(1,288 puan) tarafından
27 yaşındayım cocugum asiri zor bi bebek 8 aylik ama sanirsin 80 yasindayim. Allahim var olan evladima sağlık sihhat uzun omur versin hayirli evlat eylesin ama 2. Cocugu bana vermesin

İlgili bir soru bulunamadı

379,076 soru

11,346,933 cevap

34,813 kullanıcı

...