+1 oy
184 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
İlk doğumum normal doğumdu ama ikinci sezeryan düşünüyom normal doğumdan halen korkuyom eşim diyo zorlanirsin filan dikiş yerlerin sızlar .ama bilemedim kızlar ya kararsizim normal doğumda da suni sancı veriyorlar korkuyom 5 aylık hamileyim doğuma var daha ama dusunuyom doğumu sizce sezeyan mi normal doğum mu yapayım 

19 Cevaplar

0 oy
(1,950 puan) tarafından
Evet ben oyle oldum.
-Reklam-
0 oy
(1,785 puan) tarafından
Özel hastanede oluyo canm devlette son ana kadar zorluyolar normal için
tarafından
Evet özel hastaneye kontrole gidiyom cnm orda doğum olacak insalla bakalım doktoruma sorarim
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Genelde ıstege göre oluyor:)
0 oy
(320 puan) tarafından
türkiyede hertürlü oluyor
0 oy
tarafından
Ben yaptım canım oluyor 
tarafından
Sezwryan zormu cnm nasıl
tarafından
Dogumum kolaydı ama kızım kuveze girince migrenim tuttu o çok zorladı beni 2 tane morfin yedim ☺️
0 oy
tarafından
Özel e git istege bağlı yaparlar

Normal doguramayacğını söyle zatn parasyla yapıyo 
tarafından
Evet özele gidiyorum canım insalla yapar doktorum
0 oy
(119,228 puan) tarafından
epidurall al normal dohur agri sanci olmadan
hee var bana dogumdan 1 hafta once yapilmisti dr bakalim alerjik reaksiyon varmi ona gore epidural yapiz demisti kan idrar falan almislardi
tarafından
Yok kiz bende tahlil aldılar ama kan değerlerim için başka bi sebepten değil, saglik olsun olan olduda, ikinci çocukta nolur bilemem. İnsanın kendi sancisi nasıl bir sey acaba onu merak ediyorum. Suni sanci gibimi. Benim agri eşiğim yüksekti 2serum yedim gelmiyodu en sonunda patlattı öyle başladı sancim. Acaba normal sancim olsa daha mi hafif olurdu
benim sancim suni kadar pis degildi suni cok pis yaa gerci ben dayanamiyom oyle pek
tarafından
Yapmıyorum ikinci çocuğu banane. Çok istiyosa kocam doğursun :))))))
puhahahha ☺☺☺
0 oy
tarafından
Bende ilk sezaryan oldum burda hatta bazı kadınlar olda  bir görelim bilmem ne baya şöyle açıyor böyle diye  korkuttular sonra çıkacak acısı kendi kendine yaptiracaksin görüşelim dediler  vs hiç acı cekmedim çok şükür sabah gittik yarım saat içinde ameliyata girdim ne sancı ne acı tamamen bayiltilar birde gelince ağrı kesici alt muaynesi dışında hiç acı cekmedim ben zaten muayne bile olamıyorum panik atagim var o yüzden sezaryan istedim iyikide öyle olmuşum kendi isteğimle o alt muaynesi ama berbat birşey ya normalde onu da olmayacaktım suyum geldi emin olmak için baktılar 
tarafından
Ne güzel canım rabbim sağ sağlim  sancısız kurtarmış seni insalla darısı bana aslında normal doğum iyi iki güne ayağa kalkıyon ama suni sancı verince deli oldum ondan korkuyom yoksa normal olurdum annem yanımdaydı yine destek oldu saolsun yoksa zor dogururdm kafamı duvara vuruyodum
tarafından
Doğrudur tatlım benim kuzenimde normal istedi önce sancı çekti gelmedi suni verdiler  kuzenimimde kız çok fena oldu suni sanci ile tatlım inşallah seninde rahat doğumun olur benimki gibi inşallah  :) doktoruna da bağlı tatlım biraz ya doktor iyi ise kolay geçiyor doğum
tarafından
İnsalla amin canım ya çok sâol
0 oy
tarafından
Devlette son ana kadar normale zorluyor. Tanıdığımız doğum yaparken bebek 2 hafta ileride olmasına rağmen normale zorlamış doktor,8 cm açıklık olmasına rağmen bebek gelmemiş ve bebeğin kalp atışları bozulmaya baslamis,böyle olunca acil sezaryene aldılar,Allah korusun bebege bişey olacaktı daha da zorlasalardi
0 oy
(4,961 puan) tarafından
Normal doğum sonrası dikişin çok mu oldu neden korktun mesela. Benm ck kötüydü sezeeyanlilar seke seke yürürken ben normal olduğum halde 15. Gün oturabldm işkence gibiydi asla normal olmam bı daha
tarafından
Yok canım çok şükür az dikis oldu 3 dikiş mi ne vardı galiba iki güne ayaklandim şükür işlerimi yapıyordum sonrası kolaydı dikislerimden pek sorun yaşamadım da normal doğumda suni sancı veriyolar ya ondan korkuyom çok zor o kendi sancimla dogurtsalar keşke onun dışında doğumum kolaydı zorluk çekmedim cnm suni den korkuyom
0 oy
(2,593 puan) tarafından
özelde isteğe göre yapıyorlar devlette son ana kadar normal için bekliyorlar.. normal istiyordum ama çatı muayenesinde çatı darlığım olduğu için riske atmak istemedim sezeryan oldum özele gidiyordum
0 oy
(5,824 puan) tarafından
Özelde isteğe bağlı yaparlar sezeryan doğumunda kendine göre zorlukları var ben sezeryan oldum spinalle 51 gün oldu dikiş ağrısı 1 hafta sonra geçti 15 gün sonra hiçbişey yok gibi hayatıma devam ettim.. Ama hala iğne yapılan yer ağrıyor belimden azcık eğilerek iş yapsam hemen oraya ağrı giriyor 40ımda kadın doğuma gittiğimde sordum normal o zamanla azalır dedi inşallah öyle olur.. 
0 oy
(2,165 puan) tarafından
Normal doğum da bana suni verilmedi o herkese verilmiyor sancıyla alakalı canm. Bence eşin doğru dems sezeryan diyip geçme oda o kadar basit değil valla. 
0 oy
(1,389 puan) tarafından
En sağlklısı norml tbiki 3 doğum yptım şükürler olsn hepsi norml oldu kendini korkutup stres ypma ztn ilkine göre dha koly oluyor bnm son doum 1 saati bulmadı gttim dourdum sezryn doum esnasında koly ama sonra çekiyosun baya süre sancısını
0 oy
(6,053 puan) tarafından
Devlette istege gore yapmiyorlar ozelde kendi istegimle sezeryan oldum hic pisman deilim
0 oy
(1,030 puan) tarafından
Sezeryan ameliyat oldum çatı darlığından dolayı ama iyi ki de olmuşum hiç korkma özelde oldum ben durumun varsa özele gidersen yaparlar canım ameliyattan 7 gün sonra eski halimle aynıydım resmen
0 oy
(3,419 puan) tarafından
Devletse olamazsın ama özel se olursun bende sezeryan istedim 
0 oy
(785 puan) tarafından
İki normal doğum yaptım üçüncü kalp atışı yavaşladigi için mecburi sezaryen oldu benim için Sezaryen çok zor oldu normal doğum çok kolaymış dedim bile isteye yapılacak şey değil dedim  sezaryenden çıkınca ilk günler birinin desteği olmadan yattigin yerden kalkmak çok zor oluyor normal doğumda zor elbette ama herşey bebek doğunca geçiyor en azından birinin desteği olmadan yatıp kalka biliyorsun karar senin 
0 oy
(812 puan) tarafından

Ben isteğe göre oldum sordum keyfim öyle dedi öyle yaptım valla:D girdim çıktım çok güzel bakildim Ankara Özel Eryaman hastanesinde yaptım sıfır ağrı çıkınca 2 günde normale döndüm 

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 150 göst.
17 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Kekik4 (2,016 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 59 göst.
0 oy
5 cevap 95 göst.
15 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Nursel karaduman (3 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 151 göst.
18 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Mrvync (33 puan) tarafından soruldu