0 oy
221 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (112 puan) tarafından
29+2 deyiz cuma günü randevum var o zamana 30+1 olucaz erken mi olur doktorun bunları söylemesi alttan muayene eder mi ki 

18 Cevaplar

0 oy
(10,411 puan) tarafından
Neredeyse 30 haftaliksin halen bilmiyormuş hangi tarihte doğum yapicagini
(112 puan) tarafından
Tarihten kastım sezeryan olup olmiycagi olursa ne zaman olacağı ortalama uygulamaya göre 05.05 gözüküyor ama doktor ne der onu soruyorum
(10,411 puan) tarafından
Son haftalarda çatı muanesında söyler normalmi sezaryen mi diye
(112 puan) tarafından
Birçok eksiğim var ilk çocuğum olcak kramplarim oluyo tedirgin oldum
Teşekkür ederim cevap için
(10,411 puan) tarafından
Sen artık bütün alman gereken eksiklerini bitir bence son haftaya birakma
(112 puan) tarafından
Yarın almayı düşünüyorum inşallah tamamlarz bigunde hepsini
-Reklam-
0 oy
(4,089 puan) tarafından
36 37 de muayene edip söyler ama yine de son zamana kadar doğum nasıl olur belli olmaz 
(112 puan) tarafından
Her an değişebilir yani öyle mi
(4,089 puan) tarafından
Evet canım sen hazırlıklarını yavaş yavaş yap artık 33den sonra kıyafetleri yıkayıp yavaş yavaş yerleştirebilirsin çantanı hazırlayabilrsin
(112 puan) tarafından
Bende bu hafta için düşündüm yıkayıp utulemeyi ama kendi eksiğim çok fazla ağrılarım da oluyor
Korkuyorum her an doğum olcak gibi geliyor
Daha önce de 22 haftalık ölü doğum yaptım ondan tedirgin oluyo insan
(4,089 puan) tarafından
Allah korusun canm sen rahat ol her şey olacağına varıyor Allah hayırlısıyla kucağına almayı nasip etsin yavaş yavaş kendini yormadan yap zaten Allah korusun olası bi erken doğumda  çocuğu küveze alıyorlar çanta falan gerekmiyor ki öyle bi durum olmasın inşallah ben yavaş yavaş yaptım 37 de falan çantamı tamamen hazırlayıp kapatmıştım
(112 puan) tarafından
Sağolun Allah razı olsun
Bakalım bende yarın çıkıp kendi eksikleri.i tamamlamayı düşünüyorum
Rabbim sağlıkla kavuştursun bekleyen herkesi inşallah
0 oy
(1,053 puan) tarafından
Canım ben 34 haftalığım doktor alttan muayene etmedi  daha belli değil dedi sezeryan olursa 39a kadar bekleriz dedi 28 mart dedi ama diğer ay gel tam bakarız dedi o zamanda 37 oluyorum alttan muayene ediyorlar sanırım 35ten sonra bakılıyor ya da 36. 
(1,053 puan) tarafından
Benimde ilk gebeliğim aynen daha çok erken yani Bi 6 hafta sonra falan bakarlar  kasılmaların oluyormuş kramplar onlar çok normal magnezyum ilacı kullan geçirir o eksiklere de 33ten sonra başla hastane çantanı en başta da nolur nolmaz şimdiden alacaklarını not et kaydet falan 33ten sonra yavaş yavaş alırsın.
(112 puan) tarafından
Siz kendiniz için neler hazırladınız yada düşündünüz mü ben yarın çıkmayı düşünüyorum
(1,053 puan) tarafından
Valla ben 33 haftalıktan önce listelemiştim herşeyi başta hastane çantasını hazırladım 33 haftalıkken çünkü nolur nolmaz erken geldiği de oluyor hastane çantasını diyorsan özelden yazayım uzun olur çünkü burda
(112 puan) tarafından
Sevinirim valla
tarafından
Nalakt bnda atrmsn bnde yarın hazrlycm
0 oy
tarafından
Bende 33.haftada gittim doğum şekline ne zaman karar veririz dedim daha erken 37 38 gibi bakarız dedi sancin kasilman vs yoksa zaten 37 38e kadar bekliyorlarmis
(112 puan) tarafından
Ya işte benim oluyo arada kramp giriyo kasiklarim ağrıyor ama ne kadar normal bilmiyorum ondan sormak istedim
tarafından
Doktoruna soyledin mi bende şuan 34haftaligim sürekli sorar kasilman sancin varmı diye ama bu haftalarda yalancı sancida olabiliyormus kasiklarda zaten suphe ederse nts ye yolluyo orada sanci cikacak mi vs bakiyorlar
(112 puan) tarafından
Geçen ay gittiğimde söyledim 26ydim o zaman nstye bağladı bişey çıkmadı temizlik falan yapmıştım ona bağladım sonra ama devam ediyor o zamndan beri ara ara bakalım yine soyliycem bu hafta
0 oy
(5,538 puan) tarafından
Bunun için kimse kesin birşey diyemez canım doktor da dahil çünkü son dakika herşey değişebiliyo sen hazırlıklı ol kendini kasma stres yapma onlar da çok etkili sebep zaten duruma göre 36 dan sonra çatı muayenesi oluyo o zaman normal sezaryen olacağını doktor az çok söylüyo Rabbim hayırlısı ile sağ salim sağlıklı sıhhatli ömürlü kucağınıza almak nasip etsin seni de bir avazda kurtarsın canım 
(112 puan) tarafından
Sağolun Allah razı olsun ❤️
0 oy
(301 puan) tarafından
Kuzum bebeginin ütü vs hazirliklarini tamamla. Bu haftadan sonra agirlasmaya baslarsin sirt bel agrilarin arttikca bebek hazirligi zor olur. 

Alttan muayene genellikle 36. Haftadan sonra oluyor.  Dogum seklinin ve tarihinin belirlenmesi icin en erken 35-36 hafta gecmesi lazim. Cocuk dönmüş o haftalarda çatın uygun mu vs doktorun net bisey demesi agrin sancin yoksa 37-38 haftayi bulabilir. Son ana kadar belli olmuyor bazen cocuk pozisyon degistiriyor vs .  
(112 puan) tarafından
Yarın kendi eksiklerimi de çantayı hazırlamayı düşünüyorum ama kramplarim falan oluyor 26 da nstye bağladı bişey çıkmadı bakalim inşallah zamanında gelir oğluşum
(301 puan) tarafından
Kramplar genelde magnezyum eksikliginden olabiliyor kuzu .magnezyum aliyor musun
(112 puan) tarafından
Yok hiçbir ilaç kullanamiyorum midem bulanıyor ama degerlerim iyiydi diğer kontrolünde de
(301 puan) tarafından
Magnezyum eksilmis olabilir canim ona ozellikle baktirip magnezyum kullanmaya basla. Zaten doktoruna soylersen direkt magnezyum verir. Ilerde artiyor cunku kramplar
0 oy
(4,390 puan) tarafından
Allah hayırlısıyla kaldırsın 
0 oy
tarafından
OrTalama bi tarih söylemedimi 

Canm , benmki 24 şubattI mesela ben erken doğum yaptm 29 ocakta
(112 puan) tarafından
Yok demedi hicbisey şimdiye kadar
Kuvezde kaldı mı peki bebek
tarafından
Kaldı 1 hafta
(112 puan) tarafından
Normal mi yaptınız peki doğumu
tarafından
Hyr canm sezeryan 36. Haftada yaptm kontrole die gttm acil sezeryana alındm
0 oy
(119,533 puan) tarafından
ilk hamilelik ciktigi dr gittim an dogum tarihinu vermisti dr
(112 puan) tarafından
Bana hicbisey söylemedi özele mi gidiyorsunuz
(119,533 puan) tarafından
burda devlet yok ama devlete gidenlerede soyluyomus dr lar
(112 puan) tarafından
Bakalım ben sorucam bu gidisimde
0 oy
(14,036 puan) tarafından
Benim oğlum 27.haftadan itibaren tersti. Doktor dönerse normal dönmezse sezaryen dedi ben kendimi sezeryana hazırlamistim doktor her kontrol de söyledi zaten ters diye ve oğlum dönmediği için 39 da sezaryen oldum. Bu tamamen bebeğe bağlı doğum pozisyonu önemli son anda dönen var ne bileyim normal doğum yapacakken bebeğin kanala girmez sezeryan doğum yaparsin mesela her an herşey değişebilir yani 
(112 puan) tarafından
Ya bişey demiyor ki doktor ben duyuyordum sekretere söylerken baş geliş diye ama tabi bilmiyorum bu gidisimde sorucam inşallah ters değildir sezeryaandan korkuyorum
(14,036 puan) tarafından
Ters olsa soyler bence ama sen yine de pozisyon u nasıl diye sor. Sezaryendan korkma hiç korkulacak bir yanı yok bu arada
(112 puan) tarafından
Sonrası için korkuyorum ya etrafımda herkes olumsuz yorum yapıyor bu konuda
Doğum korkusu zaten var
Ben 22 haftalık ölü doğum yaptım suni sancıyla mahvoldum ama sezeryan daha da korkuttu gözümü
(14,036 puan) tarafından
Rabbim cennetinde kavuştursun inşallah canım. Hayır kesinlikle korkma benim canım çok kıymetlidir inan ki korktuğum gibi olmadı doğum şeklin ne olursa olsun evladına kavuşmak var bunu düşün hiç sezaryen nasıl olur normal nasıl olur diye düşünme akışına bırak güzel düşün güzel olsun
0 oy
tarafından
Yorumlardan gördüm eksiklerini bitir bence bian önce. Ultrason takibinde takribi bir gün veriyor doktor ondan önce ya da sonra gelmek bebeğe kalmiş. Çatı muayenesi yapıyor son haftalarda o zaman da normal sezeryan belli olur. 
(112 puan) tarafından
Yarına bitirip başlıcam inşallah canta hazırlığına
İnşallah bişey söyler doktor çatı muayenesi dediğiniz alttan bakıyor o değil mi
tarafından
Evet elle muayene
0 oy
(92 puan) tarafından
Ben devlete gidiyordum hep her ay ki muayeneye hiç bir zaman alttan muayene olmadım doğumun olacağı gün açılma varmi diye baktılar o kadar yani doğuma kadar alttan muayene olmadım sukur
(92 puan) tarafından
Ya nisanın sonunda dogurursun yada mayısın başında kuzum eğer sezaryen olmazsan ama
(112 puan) tarafından
Uygulamada da 05.05 gözüküyor ama doktor herhangi bişey demedi normal veya sezeryan yada ortalama şu tarih diye
Bakalım inşallah söyler bu gidiismde
(92 puan) tarafından
Canım doktor bana 14 şubat diyordu ben 1 martta doğum yaptım doktor  sana sadece tahminini söyler o bebeğe bağlı ne zaman çıkacağını bi tek o bilir ben tam 39+6da doğum yaptım seninde 38den sonrasi nisanın sonundan mayısın başına geliyor işte belkiiii 1 mayısta dogurursun belli mi olur :)
(112 puan) tarafından
Bakalım ya hazırlıksız yakalamasın da oğluşum :)sağlıkla gelsin inşallah
(92 puan) tarafından
İnşallah canım sağlıkla kucağına almayi nasip etsin rabbim :)
0 oy
(762 puan) tarafından
Dogumun nasıl olur bilmem ama zamanı bebek belirliyor 
(112 puan) tarafından
Açılma vs olmazsa mecbur sezeryan oluyor değil mi
(762 puan) tarafından
Suni sancı verıyorlar eger yıne acılma olmasa o zaman sezeryan oluyor eger devlette yapıyorsanız dogumu son ana kadar normal dogum ıcın ugrasıyorlsr eger olmasa sezeryan donuyor
(112 puan) tarafından
Devlette olucak büyük ihtimalle Rabbim kolaylık versin ya ikiside zor
(762 puan) tarafından
Sakın olun dua edin ınsallah rahat bir dogum olur
0 oy
(316 puan) tarafından
Ben şuna inaniyorum doğumun nasıl olacagina genellikle biz değil bebek karar veriyor :) henüz doğumu konuşmak için çok erken. Hakkınızda hayirlisi olsn
(112 puan) tarafından
Sağolun teşekkür ederim
0 oy
(996 puan) tarafından
36-37 de çatı muayenesi ile belli olur yani belli olur dediğim normal doğuma uygun musun değil misin diye uygun değilsen zaten sezeryan tarihi verir genelde 38. Haftaya verirler eğer normal doğuma uygunsan sorun cikmadiktan sonra 41 haftaya kadar beklerler sancin gelip doğurmani ama doğumun nasıl olacağı asla belli olmaz ben normal doğum diye gidip gece sezeryan oldum mesela ikisi içinde hazırlıklı ol sen yine
(7,072 puan) tarafından
Neyse sen bunları düşünüp de kendini korkutma canım.
(996 puan) tarafından
Tercih de sunuyorlar ama isteğe bağlı sezeryan de olabilirsin o zamana kadar gelmediyse suni sancı çokta kötü değil zaten ama bunları düşünme tabii Allah hakkında hayırlı olan neyse onu versin
(112 puan) tarafından
Düşünmemek elde değil ki 22 haftalık ölü doğum yaptım suni sancıyla 330 grdi bebegim onda bile mahvoldum şimdi düşündükçe korkuyorum
(112 puan) tarafından
Sezeryan ayrı dert ya etrafımda herkes olumsuz yönde etkiledi sezeryan sonrası bakamazsin yarım insan olursun vs.
Sağolun Allah razı olsun
(996 puan) tarafından
Sezeryan çok da kötü değil ben iki sene oldu sezeryan olalı iyiki de olmuşum diyorum
0 oy
tarafından
Bn 35 oldum 31 de dönmüş kendi gelmsni beklycz demsti pazartesi ntsye baglyck altan bakrmi bilmiyorum senn için daha erkn
(112 puan) tarafından
Hmm anladım teşekkür ederim
0 oy
tarafından
Dün gittim doktora 37 haftalik oldum ben baş aşağı normal gelir dedi tabi son anda ne olur bilinmez 
(112 puan) tarafından
Bana da şimdiye kadar hep baş geliş dedi gerçi bana değil sekretere söylerken duydum ama şimdi bilmiyorum sanki kafası gogsumun altında gibi hissediyorum 2 haftadır falan çok sert oluyo
0 oy
(13,939 puan) tarafından
Özel bir durumun yoksa normal dogum olacak diye devam eder hersey. 37 38 gibi alttan muayene olur. Catin müsaitse normal olur yoka sezeryan günü verir. Tabi bebegin kilosu suyu falan da var. Yani sen simdiden kafaya takma. Ilerleyen zamanda belli olur. 
(112 puan) tarafından
Çatı müsaitse derken
Mesela bebeğin şimdiki kilosu falan etkili değil mi bu konuda
Çünkü daha önce 22 haftalık ölü doğum yaptım normal oldu
(13,939 puan) tarafından
Catin normal dogum icin uygun mu diye bakiyor Doktor. Bebegin suanki kilosu degil doguma yakin zamani kilosu önemli. Son haftalarda hizli Kilo aliyor bebekler. Rabbim kaybettigin bebek icin sabir versin. Kafana takma sen ne yaparsan yap bebek kendi karar veriyor nasil ve ne Zaman dogacagina.
(112 puan) tarafından
Sağolun Allah razı olsun
Bakalım sağlıkla gelsin bebişim çok bekledik onu bian önce kavuşmak istiyoruz ❤️

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 332 göst.
5 Ocak 2023 Aile kategorisinde Ruya123 (472 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 111 göst.
29 Ocak 2021 Diğer kategorisinde Minikkus23 (142 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 324 göst.
5 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Emine sinan (692 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 216 göst.