0 oy
134 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Iyi aksamlar kizlar 3 yasinda oglum var 1.5 yasindan belli tuvalete gitmek istiyordu kış olduğu icin bahari beklemistim sonra sunnet icin bekledim sunnette oglumun tek bobrekli olduğunu tek böbrekte idrar kaçağı oldugunu öğrendim tabi kolay bir surec olmadi Allah kimseye yasatmasin cok ama cok zor gunlerdi amaliyatini oldu persembe günü doktora gittik kapandığını ancak asla idrarini tutmamasi gerektiğini asla kabiz olmamasi  günlük muhakkak 1 kere bile olsa kakasini yapmasi gerektiğini aksi halde tekrar kacak olabilecegini ve Allah korusun böbreğe cok büyük zarar verebileceğini söyledi oğlum pipisinden cok fazla aci çektiği için söylemiyor altini degistirmek istedigimde canim agricak diye ağlayarak kaçıyor oysa onceleri kendisi rahatsiz olur bezi cikart derdi havalar isininca deneyecegim ama ödüm kopuyor acaba 1 yil dahami yapsa diyorum sonra yazin hep pisik oldugu aklima geliyor arada kaldim yeğenlerim çiş egitiminde hep 1 hafta kabiz olurdu her cocuk birmi acaba sizinkiler kabiz oldumu 

6 Cevaplar

0 oy
(2,939 puan) tarafından
Benimki de oldu malesef Allah yardim etsin şifa versin 
tarafından
Amin canim teşekkür ederim
-Reklam-
0 oy
(2,826 puan) tarafından
Ben daha başlamadım ama çevremdekiler hep kabız oldu bir hafta falan korktukları için doktorlar 2 buçuk 3 yaş ideal diyor bu arada çok geçmiş olsun
tarafından
Evet canim idealde bizim biraz hatta cok fazla riskli o yuzden arada kaldim cok teşekkür ederim
(2,826 puan) tarafından
Anlıyorum canım benim annem de tek böbrek çok geçmiş olsun
0 oy
(6,792 puan) tarafından

:ermm: seniüzmek istemem ama malesef 2 hafta inadindan bezede yapmadı lazimligada :'( kucağımda ayağını biraz ayirdim öyle yapardı... 3 ay WC zorlu geçti.. 3 yaşında. 

tarafından
Hadi ya :(( ne yapayim cani sağolsun canindan onemli degil 1 yil daha yapsin tek böbreği riske atamam :( 2 3 gun denicem baktim kabiz oluyor birakirim mecbur :(
(6,792 puan) tarafından
Geçmiş olsun canım benim inşallah geçer atlatırsınız sağlıkla ⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘☺
tarafından
Amin canim insallah Allah razi olsun
0 oy
tarafından
benim kizim da çıkmadığı zaman oluyor 2 güne hemde 

zorla lazimliga oturtuyorum kandırarak zorla yaptırıyorum valla 
tarafından
Bizimki bu kadar riskli olmasa canim bende zorlarim ama bizim yedek parçamız yok :( 1 tanecik onada gözümüz gibi bakmak zorundayız
0 oy
(1,154 puan) tarafından
Inemmis testisi var büyük oğlumun 2 kere ameliyat oldu 28 aylık şuan ve en son ameliyatı aralıkta oldu sünnet-i de o ameliyatla yaptırdım inan bezi açsam bağlamak dert açmak daha da dert kaçıyor ağlıyor sandalyeli lazimlik aldım önce ben oturdum çiş kaka dedim şuan çişini lazımmış yapıyor kakasini yapmıyor kabız da olmadi 1 hafta oldu başlayalı daha kakayi ya altına yapıyor yada beze ama alıştırmaya başlamadan bezle oturttum önce çiş buraya kaka buraya diye şuanda oturuyor en az yarim saat oturur olsun olmasın bakalım zorlamadan alıştırmak lazım kabız olmaz ama dikkat etmek lazım bol sıvı tukettirmeye çalış 
tarafından
Insallah canim havalar isinsinda Allahin izniyle sobali evim diger yerler soguk birde her yer hali cis yapsa yikamasi cok zor Rabbim sizede sifa versin kuzum hic bir bebek aci cekmesin insallah :(
(1,154 puan) tarafından
Inşallah hiç heryer hali temizlemesi zor deme ben bahçe katıyım zemin hep soğuk hiç acımıyorum bir kilot giyiyor esofmanda giydiriyorum ayaklara çorap ve terlik yazı kışı yok bunun bekletme yıkama sabunlu suyla sil yazında halıyı komple yikar yada yikatirsin daha rahat olur emin ol
tarafından
Bilmiyorum canim amaliyatıda daha yeni sayilir doktorda bu ara önermedi birazda o yuzden 2 ay sonra kontrolu var çiş eğitimini o zaman konusalim ben demeden baslamayin dedi bakalim hayirlisi
(1,154 puan) tarafından
Doktor başlama dediyse onu dinle o zaman aman inşallah iyi haberler verir de başlarsın kuzum
tarafından
Amin canim benim cok teşekkür ederim ❤
0 oy
(3,205 puan) tarafından
Canım kabız oldu hemde baya süre tutuyordu yapmaktan korktuğu icin
tarafından
Ay denicem bakalim Rabbim yardim etsin insallah
(3,205 puan) tarafından
Amin canım benim

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 56 göst.