+1 oy
237 göst.
Diğer kategorisinde (135 puan) tarafından
Kızım 6 aylıkken başladım yavaş yavaş tadımlara neyse bi ara iyiydi azar azar yiyodu derken kusmalar başladı sanki bişeyler yemekten tiksindi gibi zorla vermek de istemedim mama sandalyesine oturtup önüne bişeyler koyuyodum yeniden alışsın diye ama bu kusma bizi mahvetti hemen hemen 2 gündür de hiç bişey vermiyorum çünkü aç biliyorum ama ağzına birinci kaşığı vermemle kendini kusturuyo istemiyo heryere bulaştırıyo ama ağzına bi lokma girmiyo derken dedim biraz sakinleşsin o yüzden 2 gün oldu sütünün haricinde hiç bişey yemiyo 8 aylık kızım bebeği severek yiyen var mı varsa neler yapıyorsunuz nasıl yediriyosunuz 

12 Cevaplar

0 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Vallahi benimki çok severek yerdi taa ki bir hafta öncesine şimdi 1 haftadır aç aç geziyor hiç bir şekilde yemiyor 
(135 puan) tarafından
Son deme ya Allah nasip eder tek büyümesin bence tek olmak hiç güzel bişey değil benim de ilk kızım ama emeklemiyoruz biz muhtemelen direk yürüyecek gibi bakalım hayırlısı olsun inşallah bide şu yemek yeme konusunu halledebilirsem dünyanın en mutlu annesi olucam sanırım
tarafından
Allah bağışlasın inşallah canim ama benim çok zor geçti hamileliğim çok kötü dönemler geçirdim buna da şükür bundan öncede bir kaybım var o yüzden korkuyorum

İnşallah başaracaksın canim bak neyi seviyorsa bırak önüne kendi yesin döksün daha çok zevk alır yer mutlu olursa daha çok yer benimki oyle yapıyor bak sulu yemek hariç ne yaparsam koyarim önüne döküp saçıp yer çok mutlu olur öyle bir de ben artık bize ne yapıyorsam tuzsuz baharatsiz yapıyorum veriyorum vallahi bazen çok çok az tuz oluyor çok severek yiyor
(135 puan) tarafından
Kuzum ben sürekli eline veriyorum zaten önce bi heycanla götürüyo ağzına sonra anlıyo ki tadı var yenecek bişey başlıyo oynamaya seyrediyorum bi kere bile götürmüyo ağzına
tarafından
Yaa yerim ben onu maşallah kuzuma inşallah yavaş yavaş alışır canım Allah yardımcımız olsun inşallah
(135 puan) tarafından
Amin canım benim inşallah Rabbim yardımcımız olsun
-Reklam-
0 oy
(4,116 puan) tarafından
Hic bir cocuk hemen ek gıdayı sevmez canim yavas yavas alisacak
(135 puan) tarafından
İnşallah canım
0 oy
(954 puan) tarafından
Acaba ne yedi ki kusmaya başladı baharatlı bir şey miydi ? Benimkiler aç duramiyorlar 1-2 saat geçti mi ağlamaya başlıyor ne yedirecegimi şaşırıyorum bazen maşallah diyim istahlilar yani, mesela arpa şehriye çorbası ,sebzeli mercimek çorbası,muzu ezip öyle yedirin, kızarmış patates, patates puresi, peynirli omlet kaşar peyniri eline veririm öyle 
(135 puan) tarafından
Maşallah yok hayır hiç bahat koymadım kızıma yaptığım şeylerin içine ek gıdadan ötürü değil dedi doktor reflüdür dedi reflü ilacı verdi onu kullanmaya başladık daha kötü oldu bende yesin diye sürekli çeşit yapıyorum her gün farklı çorba neler neler ama yok hiç bişeyi yemek istemiyo
(954 puan) tarafından
Benim kızım mesela tarhana, yoğurt peynir sevmezdi ama meyve çok severdi sen de dene belki yer her bebek sever meyveyi ,yine de kusarsa o zaman başka bir şey de olabilir , inşallah geçer canm
(135 puan) tarafından
Canım benim denemediğin şey kalmadı omlet meyveler meyve püreleri avakadolu muhallebi tarzı şeyler yumurtalı peynirli kahvaltılar cevizli pekmezi karışımlar ya aklına ne geliyosa yaptım sonra çorba mutlaka her akşam bi çorba azar azar yapardım ama yok ben neler verdim neler eline meyve veriyodum yok pankek yapıyodum muzlu sade çeşit çeşit yok hiç bişeye yok Allahım çok zor bişey
(954 puan) tarafından
İnşallah en kısa sürede atlatır ne diyeceğimi bilemedim ama mutlaka doktorunuza da danışın
(135 puan) tarafından
Kaç tane doktora gittik yerlerinden bile kalkmıyo lar ki reflü dedi kimisi kafasına göre ilaç yazdı kimisi dinlemedi bile vitamin yazıyım ister misin diye bana sordu doktorlar iyice saçmalıyo bence
0 oy
(1,030 puan) tarafından
4.5 aylıkken başladım şimdi 10 aylık Allah'a şükür ne versem yer hatta tok olsa bile biz birşey yersek ondan da yemek ister 
(135 puan) tarafından
Yaaa maşallah şundan dolayı böyle diyebileceğin bi yöntem var mı
(1,030 puan) tarafından
Evim Amerikan mutfak ne doğduğundan beri ne yesek gözünün önünde yedim ve çok sakız çiğneyen biriyim oda bunu görünce sürekli birşeyler yemek istedi 4 aylıkken ayıptır söylemesi dondurma yerken o kucağımda ağzını açardı o derece dişi olmamasına rağmen katı gıdayı çok güzel diyor
(135 puan) tarafından
Bizde hep gözünün önünde yedik o da bizimle beraber yemek istiyo veriyorum ya kusuyo yada ikinciyi yemiyo
(1,030 puan) tarafından
Doktora gidin bence herşeyi kusması normal degil
(135 puan) tarafından
Gittik gitmez miyiz kaç tane doktora gittik yok yerlerinden bile kalkmıyo lar düşündükçe sinir oluyorum
0 oy
tarafından
Yedirilenlerle alakalı olduğunu sanmıyorum her bebek farklı iştah konusunda. Mesela kardeşim ağzını bı kapatirdi dişlerini sıkardı de asla ağzına koyamazdık zorla verdiysek püskürtürdü. 18 yaşında hala zayıf ve yemek seçer 2 kaşık alır bırakır.

Oğlum da 11 aylık ver diye ağlar. Herşeyinden çektim bı boğazı iyi. Verdiğimde tatsız tuzsuz şeyler ama yiyo. Eğer ne hazirliyorsun dersen meyveli pureler,sebze yemekleri,tarhana çorbası salcasiz,tuzsuz, şekersiz
(135 puan) tarafından
Bu söylediklerinden kırk farklı çeşit yapıyorum yeter ki yesin diye yok mama sandalyesi eline vererek yedirmeler neler neler denedim ama yok çaresiz hissediyorum kendimi beceremiyorum gibi geliyo
tarafından
Yok canım işte senle alakalı değil sana 2 farklı örnek anlattım bazı bebekler iştahsız ve seçici oluyor
(135 puan) tarafından
Kabul etmek istiyorum ama olmuyo bende diyorum kızım böyle yemek yemeyi sevmiyo falan ama olmuyo aç kalıyo gibi hissediyorum bu da vicdanıma dokunuyo
0 oy
tarafından
6 ay çocuğun damak tadının oturduğu dönem ben o yüzden 5 aylıkken başladım doktorumda oyle demıstı 6.ayda damak tadı oturduğu ıcın reddeder dıye çok sıkur kızım hıc ayırt etmeden ne verdiysem tattı 
(135 puan) tarafından
Maşallah kuzuya Allah daim etsin inşallah canım
tarafından
Allah razı olsun bak tavsıyem sana eline ver herseyı ben blw yontemı yaptım hep parça parça verdım korkma bogukur dıye ogurme refleksleri çok yüksek hemen arıyorlar ağızlarından sevsın dokunsun yedıklerını
(135 puan) tarafından
Şimdi bi kaç gün unutması için ara verdim yeni den başladığımda hep eline vericem ne kadar yerse
0 oy
(1,850 puan) tarafından
Reflusu olabilirmi ondan kusuyor dur belki. Kendi kendinimi kusturuyor  birdenmi kusturuyor
(135 puan) tarafından
Kuzum neden bizi yönlendirmedi o zaman direk o bölüme alsam nolur ki kaç tane doktora gittim biri bile yönlendirmedi
(1,850 puan) tarafından
Çocuk Dr u  yönlendirmeyince randevu vermiyor o bölümler. Demekki ihtiyaç duymadı Dr diycem ama iki aydır kusuyo diyorsun.
(135 puan) tarafından
İhtiyaç duymaması için yerinden tenezzül edip kalkması bi muayene etmesi ve gerekirse kan verdirmesi gerekmez miydi yerinden kalkmadı içini boşaltıyo hocam dedim reflü ilacı verdi gönderdi o ilacı kullandım eskiden az çok yiyen bebeğim ikinci kaşıkta kusmalara başladı ki eskiden o kadar kusmazdı da
(1,850 puan) tarafından
Eee götür canım benim başka Dr a
(135 puan) tarafından
Kaç tane doktora götürdüm tekrar tekrar bilemezsin tükendim galiba artık
0 oy
(524 puan) tarafından
Fena sayılmaz canım ilk çocuğum yemezdi ne mamalar yapardım, ama ikinci oburiks maşallah ne bulsa yiyor.
(135 puan) tarafından
Ne zor evladın yemek yememesi sinirimden bende yemiyorum
(524 puan) tarafından
Allah kolaylık versin kuzum aynen öyle benim de iştahım gidiyor bebeğim yemeyince.
(135 puan) tarafından
Amin kuzum amin
0 oy
(2,039 puan) tarafından
Diş çıkarıyor olabilir canım çok müdahale etme benim kızımda bir dönem öyle oldu 2 aya yakın süt haricinde sadece salatalık kemirdi lokma koymadı ağzına ama sonra geçti 
(135 puan) tarafından
İnşallah canım benim inşallah tek duam bi dönem geçiriyor olması inşallah dönemdir ve bu dönem bitince normale döner
0 oy
(1,154 puan) tarafından
Ah tatlım o alıştıysa kusmaya vazgeçiremen lazım kardeşim öyleydi pedagog yardımıyla çözmüştü annem olayı benim oğlum cok severdi yemek yemeği 25 ay emzirdim 24 ay var kardeşiyle arasında kıskanmasın diye doğurdum 1 ay daha emzirdim öyle kestim ama 3 aydır yediği sayılıdır... benimki kıskançlıktan ama seninkini vazgeçirmek lazım 
(135 puan) tarafından
Kuzum daha 8 aylık ama pedagog luk bi durum değil
(1,154 puan) tarafından
Kusma problemini alışkanlık haline getirmemesi için zaten pedagog yardımı alınıyor 2 aydır kusturuyorsa kendini bu ciddi bir problem demektir alışkanlık edinebilir pedagog zaten bir şey yapmıyor sen anlatıyorsun o sana neyi nasıl yapman gerektiğini öğretiyor farketmeden yanlış yaptığımız yerler olabiliyor bazen
(135 puan) tarafından
Eşimle konuşcam bu konuyu ama sanmıyorum çünkü olduğu gibi içini boşaltıyo
(1,154 puan) tarafından
Bir konuşun çocuk doktoruna da sorun çünkü nasıl başlarsa öyle gidiyor ve değiştirmek zor oluyor
(135 puan) tarafından
İnşallah değiştirebiliriz
0 oy
(119,226 puan) tarafından
sevmeyen bebek ne etsen sevmiyo cok zor
(135 puan) tarafından
Korkutma gözümü nolur zaten bitik haldeyim aç yaşıyo resmen
0 oy
(920 puan) tarafından
O sorun bende de var yemiyor kuzum 
(135 puan) tarafından
Allah yardımcımız olsun
(920 puan) tarafından
Amin hızlı geçer inşallah

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 36 göst.
14 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Anneyimbennnn (408 puan) tarafından soruldu
+1 oy
7 cevap 146 göst.
0 oy
6 cevap 112 göst.
28 Aralık 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Bahtsizbedevi06 (373 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 67 göst.
23 Aralık 2021 Aile kategorisinde Kdkdkfk (29 puan) tarafından soruldu

379,035 soru

11,345,258 cevap

34,809 kullanıcı

...