0 oy
100 göst.
Aile kategorisinde (849 puan) tarafından
5 aylık hamileyim..hamilelik sürecinde eşiniz sizlerle bebek bakımı, bebeğin gelişim süreci vs ile ilgili kitaplar okudu mu, araştırdı mı, videolar izledi mi?bu süreçte eşimden beklentim ne olmalı?düşünceli bir insan eminim bana destek olacaktır ama bugün birşey dedi bu kadar hassas olma annelerimizden öğreniriz, önemli olan kişisel gelişimi, karakteri, ahlakı..dedim annelerimiz de eksik olabilir, ki annem babam bundan 30 yıl önce anne baba okuluna gitmişler, o daha çok küçük ve bize muhtaç..önceliği fiziksel bakımı, beslenmesi, gelişimi vs..kendisi dini hassasiyeti olan bir insan ve küçüklükten bu eğitimlerin verilmesi gerektiğini düşünüyor..tabi ki her konuda küçüklükten itibaren  doğru yetiştirmek gerekiyor da endişeleniyorum, eşimle çatışır mıyız bebek yetiştirme konusunda..lütfen yardımınıza, içimin rahatlamasına ihtiyacım var..ben mi şimdiden fazla hassas düşünüyorum?

3 Cevaplar

0 oy
tarafından
Canım 17 aylık bir evlada sahibim. Bildiğim ve annemden ailemden ahlakı ve eğitimi evladıma aynı şekilde empoze edip aynı terbiye ile büyütmeye çaba sarfediyorum. 

Ama buu kadar araştırma bu kadar hazırlık tamamen şahsım adına söylüyorum öyle boş geliyor ki. Bence şuan bir merak ve hassasiyet içerisinde olduğun için böyle düşünüyorsun. Onu kucağına aldığında zaten su akıp yolunu bulacak fiziksel bakım, yemek vs vs kutu içinde bir kuş değil bir can yetişecek şimdiden bu kadar kuralcı olmayın 
(849 puan) tarafından
Çok haklısınız..korkuyorum yaptığım yanlış şeylerin ilerde onun karakterini olumsuz etkilemesinden, anne baba olarak o sorumluluğun altından kalkamamaktan..ama çok güzel dediniz su akıp yolunu bulacaktır..çok teşekkür ederim ♥️
-Reklam-
0 oy
(2,130 puan) tarafından
Canım hamile iken ben okudum, videolar izledim. Eşim ise okumakla olmaz tecrübe etmek gerekir her çocuk farklı diyordu. Şimdi bebeğimiz üç aylık, YouTubedan agu videoları izliyor başka çocuklar nasıl agu diyor bir sorun var mı diye :D 

Kişiden kişiye değişir, burada okuyorum malesef hiç ilgilenmeyen babalar var. Ben çatışır mıyız acaba diyorum ama şuan çatışacak pek konu yok ileride göreceğiz :) 
(849 puan) tarafından
Haklısınız tabi onlar da babası eminim çocuklarının kötülüğünü istemezler, ne biliyim vesvese mi kuruntu mu hamilelik psikolojisi mi böyle kendi içimde sıkışmış gibi hissediyorum..inşallah sağlıklı, hayırlı, düzgün karakterli, ahlaklı çocuklar olurlar..
0 oy
(1,154 puan) tarafından
Benim eşim çok meraklıydı araştırdı etti büyük oğlumu doğurduğumda evde çalışma şansı vardı gündüz ben geceleri o baktı altını da değiştirdi üstünü de banyo da yaptırdı bir emzirmeye getirdi yanıma... ikincide öyle bir şansımız yok maalesef ama terbiye ve ahlak kısmına gelince o ise karışamaz bir çocuğa terbiyesini annesi verir yeterki etrafındakiler anneyi dinlesin mesela benim büyük küçüğü kıskanıyor araları 2 yaş yemek yemiyor eşim sonra yer diyip meyve veya çerez veriyor vermeyeceksin dememe rağmen o zaman olmuyor ama vermeyip dinlediği zaman oluyor yada benim yapma dediğim bir seye o izin verirse olmuyor veya tam tersi tüm gün çocuk kiminleyse ondan öğreniyor ama geri kalan herkes kaçış ve şımarma eğilimi göstereceği kişiler oluyor yeter ki yüz bulsun e öyle olunca da sulu dereden susuz getiriyorlar bizi parmaklarında oynatiyorlar eee bizde kızdık bağırdık ac bıraktık ceza verdik bakamıyor oluyoruz önemli olan anlaşıp yürütmek yoksa her türlü bozuluyor zaten anne karnında belli nasıl olacağı yönlendirmeyi doğru yaparsan iyi olur yapamazsan sapıtır

.
(1,154 puan) tarafından
Rica ederim ben denedim de gerçekten öyle oluyor ilk çocuğumda ne zaman sinirli emzirdim çocuğum huzursuz oluyordu uyumuyordu büyüdükçe sinirli emzirdigimde o da sinirlenmeye başladı dedim denk geliyordur ikinci 4 aylık olacak onda da denedim aynı vallahi geçiyor ilk çocukta hamilelikte çok rahattım sevgi pitircigi gibiydim 28 aylık oldu hala sevgi pitircigi herkese sarılır yabancıya bile gider öper hayvanları da sever öper kavga etmez küçükte çok stresiydim gerçekten çok stresli bir bebekle uğraşıyorum şuan
(849 puan) tarafından
Demek bu kadar fark ediyor, özellikle dikkat edecem..
(1,154 puan) tarafından
Vallahi fark ediyor ilk çocuğu doğurdum evde bebek var mı yok mu belli değildi emzir altını değiş gazını çıkar 5 dakika oyna kenara koy uyuyordu şimdiki aman Allah'ım 5 dakika sakin durmuyor ne yerde ne gökte
(849 puan) tarafından
Yaaa inşallah sakin, huzurlu bir bebek olur benimki de..
(1,154 puan) tarafından
Insallah

İlgili sorular

+11 oy
20 cevap 520 göst.
+1 oy
8 cevap 259 göst.
12 Mayıs 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 338 göst.
1 Mayıs 2021 Aile kategorisinde Umber (2,261 puan) tarafından soruldu
+1 oy