+2 oy
302 göst.
Aile kategorisinde (42 puan) tarafından
Kizlar 28 haftalık hamileyim 4 5 yaşlarında da iki tane daha çocuğum var. Bütün gün onlarla ilgilenmekten ev işinden zaten çok yoruluyorum enerji harcıyorum birde bir haftadır erken doğum riski için 2 tane fitil kullaniyorum ve mecbur kalmadıkça kalkmamam gerekiyor bu sıralar evlere çocuklarla da kendimle de çok ilgilenemiyorum zaten. Her neyse bu hafta pazara yetişemedik cuma günüydü aksilik oldu çıkamadık iki gündür evde pek birşey kalmadı gecistirmelik şeyler yedik hep bugün de akşam yemeği için eşimi aradım yemek işini nasıl yapalım ne yiyelim diye eşimde bugün dışarıda yiyelim değişiklik olsun dedi hazırlandık giderken annemi de alalım mı dedi yakın oturuyoruz kayinvalidemle sen bilirsin istiyorsan gelsin gelmesin dicek halim yok dedim neyse annesinide aldık gittik. Yemeğe başladık ben normalde yemek yemeği zaten çok severim birde hem hamilelik hemde çok acikmistim biraz fazla yedim sonra eşimle kayinvalidemin bakisip güldüğünü gördüm. Noldu diye sordum kayınvalidem maşallah maşallah ne kadar çok acikmissin dedi iştahım birden bıçak gibi kesildi çok üzüldüm lokmalarimi saymak değil midir bu yemek olmasa kimseye müsade etmeden sadece ben yesem haklılar Dicem ama dünya kadar da yemek kaldı masa da israf oldu zaten kendileri de çok yemedi ama çok utandım rencide oldum ben mi abartiyorum bilmiyorum ama yemek yerken izlenmek üzerine manalı bı sekilde gulunmesi beni çok kırdı 

18 Cevaplar

0 oy
(14,428 puan) tarafından
Yooooo bence hoşlarına gitmiş canım kısa ve net
(42 puan) tarafından
Öyle de düşünüyorum moralimi dusurmedim ama işte düşük tehlikesi yorgunluk falan fazla alinganim şu sıralar zaten bakisip gülüşmeleri üzdü sadece yanlışta anlamış olabilirim tabiki
-Reklam-
0 oy
(2,572 puan) tarafından

Çok ayıp etmiş eşin.Yediğin burnundan gelmiş resmen.Kaynana ne oldukları belli o normalde.Eşin karşılık vermemeliydi:wassat:

(8,316 puan) tarafından
Kız soru sahibi boğa burcu felanmısın
(42 puan) tarafından
Olabilir canım olmamıştır diyemem
(42 puan) tarafından
Duygusal bı Başak:Ddd
(8,316 puan) tarafından
Yukselenın felanmı boga :D başağa catmasınlar soylede
(42 puan) tarafından
Ya moralman o kadar çöküşteyim ki erken doğum riskimi öğrendim yardımcım zaten yok kendisi de bı sokak üstümde ayda bir uğrar ya da uğramaz zaten bide ustune kinayeli bakışını görünce üzüldüm yani normal vakit olsak zaten izin vermem öyle birşey demesine yapitiririm cevabı ama duygusal boşluğuma denk geldi
0 oy
(619 puan) tarafından
Alınmışsin sanki canim ya. Bana da jep oyle diyorlar he kesenize bereket derim gül geç anın tadini böyle seylerin bolmesine izin verme
(42 puan) tarafından
Ya evet alındım biraz alıngan da davrandım ama bakisip gülüşmeleri beni biraz bozdu bozuntuya vermedim ama yorgunlugumda var bu sıra çok kayınvalidemin kişiliğinde de laf sokmak dalga geçmek çok vardır bildiğim için üzüldüm sadece
(619 puan) tarafından
Tabi ki esini de kaynananida sen daha iyi tanırsın. Bosver kocanın kesesine bereket. Olur öyle arada bir daha giderseniz istemezsin gelmez sizle olur biter
(42 puan) tarafından
Haklısın canım
0 oy
tarafından
Kötü niyetle söylediklerini sanmiyorum canım 
(42 puan) tarafından
Kişiliğini bildiğim için bende emin olamadım ama alındım ister istemez canim
tarafından
Senin şimdi hamilelik hormonlarida varya ondandır kuzu takılma boşver
(42 puan) tarafından
Bu sıra fazla horminlandim heralde :Ddd
0 oy
(11,217 puan) tarafından
alinganlik yapmis olabilirsin canim. hamilesin emin ol yemene sevinmislerdirde. sonucta seni sevsin sevmesin karninda ki torunu. benim kaynanam ben yiyince cok sevinirdi. cocuk iyi beslensin derdi mesela :)
(42 puan) tarafından
Kız ne torunu 28 haftalık olduk bebeğin adını bile sormadı bir tane corap alıp gelmedi 1 ay önce korona oldum üst sokağımda bir tas çorba yollamadi bilsemki iyi niyetli sevindi dicem ama sevindiğini hiç sanmıyorum inşallah mutlu olduğu için öyle demiştir
(11,217 puan) tarafından
sen onu daha iyi tanirsin canim. demek ki sevindgnden gulecek biri dgl :) pek oyle de gorunmuyir valla simdi sen diyince
(42 puan) tarafından
İşte normal gözüküyor olay ama karşıdaki insan biraz anormal olunca yaşayan biliyor canim
0 oy
(7,935 puan) tarafından
2canlıyım körmüsün deseydin .Hamileyken yemeyeceksin de ne zaman yiyeceksin canım.Hamileymişsin , 2de çocuğun varmış , lokmanı sayacağına yemek yapsın da çağırsın .
(42 puan) tarafından
Ya işte aslinda çok büyütülecek bişey değil belki ama yemek yemeği seviyorum evde bütün gün korona geçirdim geçen ay bir tas çorba yollamadi kendime bakamadım 1 hafta hastanede yatmak zorunda kaldım hastaneden çıktım 1 tabak corbayla karşıladı sadece beni birde bugün yemek yerken bakıp gülüşmelerine çok alındım çünkü beni çok sevmediğini biliyorum
(7,935 puan) tarafından
keşke ailecek gitseydiniz onu götürmeseydiniz .
(42 puan) tarafından
O her yere tek gider ama biz katmazsak olmaz işte. Gelmesin de diyemem teklif edilmiş sonuçta teklif etmese eşim ben normalde demem annende gelsin diye
0 oy
tarafından
Bana da esim takıkırdı hep alınmazfım canım içlerini sen bilirsin hoslanına gitmltir belki de 
(42 puan) tarafından
Kiz eşime takilmiyorum zaten o sürekli der doguramadim seni senin yediginle 5 kafa besler millet evde diye şakasına takılır yemek yemeği severim çünkü ama kayınvalidem laf sokucu bı insan olduğu için bı de bakışını yakalayınca bilemedim inşallah iyi niyetli söylemiştir
tarafından
İnşallah canım öyle değilse bile bosver kocanın parası degl mi ye gitsin :D
(42 puan) tarafından
Haha sağol canım doğru diyosun
0 oy
(17,720 puan) tarafından
Ben alıncak bişi göremedm 
(42 puan) tarafından
Alindigim şey yemek yerken izlenmek çok yediğimi görüp bakisip gülüşmeleri beni rahatsız etti ben yemek yerken başkasının lokmasını izleyip rahatsız etmek istemem mesela
(17,720 puan) tarafından
Bunu dile getirmeliydin o zaman her insanın huyu farklı çünkü ben alınmam şakaya vururum geçerm onlarda yaptığıyla kalır
(42 puan) tarafından
6 yılım bitiyor içlerinde ben onları onlar da beni çok iyi tanıyor zaten anlamışlardır sinir oldugumu eminim ama bı daha çıkarsak zaten kayınvalidemi kolay kolay gotutturmem en azindan hormonlarım duzelene kadar :D
(17,720 puan) tarafından
Bencede götürme :))
0 oy
(7,246 puan) tarafından
Nasil söylediler bilmiyorum ama sende fazla konusursaniz üstüne tatli onun üstünede sizi yerim deseydin sende 
(42 puan) tarafından
Ya normalde böyle cevaplar veririm zaten ezdirmem kendimi ama duygusal boşluğa denk geldim :Dd
(7,246 puan) tarafından
Ahaha bidahakine duygularını bi kenara koy kız ezdirme :)) bide eline koz gecmis ben olsam bida bi yere giderken yine annemde gelsin derse niye yine yediklerimi saysın diyemi derim ben :)
(42 puan) tarafından
Hahaha yemin ederim kafamda bu cevap dönüyordu çok yaşa valla :)))
(7,246 puan) tarafından
Ahahaha kafalar ayni çalısıyor demekki :)))
0 oy
tarafından
Bence birlikte çıktığınız yemeğe annesinde getirmek istemesi daha saçma 
(42 puan) tarafından
Kayınvalidem tek yaşıyor diye eşim katıyor işte her yere ama kayınvalidem bizi evine bile katmaz sürekli :Dd
tarafından
En sinir olduğum şey
(42 puan) tarafından
Maalesef benimde ama işte geçim isteyen insanla istemeyen insan farklı oluyor
0 oy
(1,039 puan) tarafından
Kız ne var bunda üşenmeyip yazmisin uzun uzun :) 

Bı çatal da onların yerine yeseydin
(42 puan) tarafından
İnsan o an öyle görünce bozuluyor işte ben üzüldüm yani bilmiyorum herkesin kişiliği farklı tabikide keşke o bı çatal kaşığı fazla yiyebilsem ama yapamıyorum işte dert ediniyoruz kendime :D
0 oy
(2,279 puan) tarafından
Alınganlık olmuş bence tatlı bir durum, Bende hamile iken herşeye alınırdım. Eşim çikolatamı yedi diye 1 saat abartmıyorum ağlamıştım:))
(42 puan) tarafından
Ya evet o alınganlık ben de de var bende herşeye çok ağlıyorum hele erken doğum riskini öğrendikten sonra ama bakisip gulmeleri beni rahatsız etti işte neyse çokta şey yapmamak lazım o zaman benim hormonlar fazla çalışmış bu aksam sagolunn canimm
0 oy
(1,297 puan) tarafından
Nefret ederim yemek yiyene bakandan , laf edenden. Geri zekalı ye yemeğini çek git ne milletin yediğine bakıyorsun. Ay deliriyorum böyle durumlsrda. Eşim hamileyken bana kv nin yanında çok yesin aşkım dedi. Öderim ne yediysem lokma sayma görgü kurallarına aykırı dedim bı daha konuşamadı.
(42 puan) tarafından
Ya işte bende yemek yiyene bakmaktan nefret ederim inanın yemeğimi yer kalkarım etrafıma bakmam bana bakılması ayrı çok yediğimi farketmeleri bakisip gulmeleri beni çok rahatsız etti yani alıngan da olabilirim ama yinede istemezdim lafını yapmalarini
(1,297 puan) tarafından
Burda suç eşinde. Kaynanan gulebilir derdi bellidir. Ama eşinin sana destek çıkması lazım.sekin yanında demese bile arkadan anne yapma bı daha. Kız zaten böyle böyle yaşıyor. Ee hamilelik var. Böyle şeylerle onu üzmeyelim demekiydi. Ama bnce bunun devamı gelir. Kayınvaliden desteği arkasına almış
(42 puan) tarafından
Vallahi  bendeki kocanın öyle cevap vermesi için kocayı değiştirmem lazım ilk önce dediğin gibi desteği büyük kaynanamın bı dogurayim hormonlar yerine otursun ben zaten o lafı o gülmeyi odetirim onlara ama aşırı doluydum zaten duygusal olarak fazla üzüldüm
0 oy
(1,014 puan) tarafından
Yemek ıcın geldım zaten milletimi izleyim derım hıcte alınmam
(42 puan) tarafından
İşte o an ben çok bozuldum hormonlar fazla geldi galiba bana normalde bende pek oralı olmam bozuntuya vermem ama işte uzuldum sadece
0 oy
(8,316 puan) tarafından
Canım bazı insan bunu kaldırır bazısı da kaldıramaz.Eger normalde art nıyetlı kişiler degılse alınmıs olabılırsın ama art nıyetlerı varsa o zaman bıseyler sezmıssın ki kırılmıssın.Kibarca gecıktık yemek ıcın acıktım dıyebılırsın yada bız iki kişilik yiyoruz ondan diyebılırsın.Maalesef saka yollu cevap veremıyoruz hemen kasılıp kalıyoruz halbukı genel anlamda karsındaki afedersin ö küz gibi bile yese nezaketen ona ne bır bakıs ne bir ima yapmaman gerekir.Bizim toplum o kadar geri ki gelişemeyişimize şaşmamalı 
(42 puan) tarafından
Kayınvalidem çok fazla laf sokan imali konuşan bir insan normalde açıkçası beni sevdiğini de dusunmuyorum çok şeyler yaşadık yani oğlunun karısiyim diye bende eşimin annesi diye görüşüyoruz zaten birbirimizle mesafeli bı ilişkimiz var yani o yüzden iyi anlayamadım yaptığı hareketi alinganligim o yuzdendi
(8,316 puan) tarafından
O zaman annesını yemege goturmeyeceksın hayatım sen bas basa cık ama sımdı aılemızle olalım ıstıyorum de eşine
(42 puan) tarafından
Bu akşamdan sonra mecbur öyle olucak zaten canım
0 oy
(119,251 puan) tarafından
paaar alisverisi deme cinleniyom resmeb
(42 puan) tarafından
Bı baktimda O pazara ciksaydik bunlar olmucakti zaten bende pazara çok sinirliyim şuan :Dd
0 oy
(3,599 puan) tarafından
Hormonlar canım  :))
(3,599 puan) tarafından
Bende öyleyim kız eşim bişey diyo benim dudaklarım istemsizce buzuluyo  elimde değil☺️☺️
(42 puan) tarafından
Bende tam öyleyim valla şuan kızım bugün yanlışlıkla karnıma vurdu korktu içeri kaçtı kizicam diye bende kaçtı gitti sarılmadı bana diye buzdum dudakları doldurdum gözleri ama işte söyledikleri önemli değil aslında benim için ama bakisip gülüşmeleri kendi aralarında pek masum gelmedi bana
(3,599 puan) tarafından
Sen daha iyi tanıyorsun tabiki anlarsın ne olduğunu aman neyse de boşver yiyebildihin kadr ye bana herkes diyo az ye sismissin bende normlade çok zayiftim anca biraz kilo aldım  dedim  ben arkamı döndüm siz konuşun ☺️☺️
(42 puan) tarafından
Ya yiyorum tabikide karnımdaki kuzum herkesten herkesin lafından daha önemli benim için yemeyenin malını yiyolar sonra haha
(3,599 puan) tarafından
Aynen öyle ye gitsin:)

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 224 göst.
11 Haziran 2021 Aile kategorisinde pikachu00 (46 puan) tarafından soruldu
+1 oy
33 cevap 1,118 göst.
7 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Meryem0123 (1,937 puan) tarafından soruldu
+1 oy
24 cevap 685 göst.
26 Şubat 2022 Aile kategorisinde gamzeozbk58 (1,837 puan) tarafından soruldu