0 oy
102 göst.
Aile kategorisinde (220 puan) tarafından
Kızlar denemediğim hiçbir şey kalmadı lohusa şerbeti kompostolar hoşaflar kuruyemiş 3 4 litre su süt artırıcı damla yok artmıyor günde 10 ml hadi iyi günümde olayım 20 ml çocuk doymuyor sürekli mama ile besleniyor ne yapayım ben bi fikir verin lütfen bebek daha 24 günlük

12 Cevaplar

0 oy
tarafından
Bazen olmayınca olmuyor :(
-Reklam-
0 oy
tarafından
Biberona alisan çocuk rahat alışıyor maalesef. Bu sefer meme zor geliyor çekmek istemiyor. Sürekli emerek artar anca sütun. Çekemediginden süt üretimi olmuyor ee bu seferde mama yiyince hepten memeyi enmiyor. İlk çocuğumda o hataya düştüm bende maalesef. Doymuyor diye ek mama verdim. 6 aylıkken beni bıraktı. Biberona alıştığı için memeyi gösterdiğim an agliyordu.
0 oy
tarafından
Tahinli helva ye bol bol ye sütun artar inşallah
0 oy
(161 puan) tarafından
Sütü cogalması sabır işi hem senin hem bebeginin sabırlı olması lazm emmeyı sevmesi lazm senınle göz teması kurması lazm kokunu alması lazm senin yemelerin kadar bebeginin de düzenli olarak emmesi lazım kuzum ve her emzirmeden sonra su tüketmen lazım uyuman lazım dinlenmen  lazım bunlar hepsi olursa sütün olur haa illa sütüm olacak kendini buna odaklama belki stres yapıyorsn olsun diye ondan olmuyor bıraz sal kendini bıraz rahatla belki cevrende olumsuz şeyler oluyordur ondan etkilenıyorsndr ha hic bişy yok herşeyı yapıyorsundr olmadi bişy olmaz mama ver illa anne sütü alaxak degil yaa üzme kendini 
0 oy
(192 puan) tarafından
Amann boşver benimde yok 60 ml çıkıyor günde 3 kere sağıp veriyorum gerisi mama yapacak bişey yok 
0 oy
(294 puan) tarafından
Eczaneden eşim bi ilaç almış istersen resim atıyım günde 19 damla 3 kez içiyosun suya damlatıp rezene biberiye büssürü şey var içinde 90 tl fiyatıydı sanırım arttırdı baya benim 
0 oy
tarafından
Süt mısır ye
0 oy
(800 puan) tarafından
Tek  soru soracağım canım.

Kaç saate bir emziriyorsun(yada sağıyorsun)
0 oy
(1,964 puan) tarafından
Bebek emmesiyle makinenin çekmesi arasında çok fark oluyor canım. Bende sagdigim zaman 40 falan çıkıyor ama sütüm var yani. Emziriyor musun yoksa sagipta mi veriyorsun. Dere otu yemeye çalış canim güzel süt yapıyor tahinli helva falan ben onları yiyorum.
0 oy
tarafından
Canım bende 20 gün önce dogum yaptım benimde başta azdı ve ben artık aglıyordum neden süt yok diye her türlü şeyi içiyorum yapıyorum ama niye olmuyor sonra kafama çok taktıgımı fark ettm bıraktım kafama takmayı  sagmayı sonra yaptıgım karışımları rızkı veren Allah'tır o ne dilerse o olur dedm ama böyle sürekli kendime bunu söylüyorum bebegimi emziriyorum ama sürekli olarak çevirip çevirip emzirdim o gece bebegim uyudu 2 saat kadar bir kalktım baktım sütüm dolmuş hatta akmış gerçekten kafaya takıp stres yapmamak gerekiyor bunu anladım emzirirkende sürekli dua ettim ve emzirirken oglumla konuştum kitap okudum kafam dagılsın diye Elhamdülillah işe yaradı birde ek olarak İbrahim Saraçoğlunun incir kürünü yaptım humana still tea tüketiyorum onlardanda fayda gördüm 
tarafından
Birde tomrisin emzirme notlarını okumanı tavsiye ederim
0 oy
tarafından
Biberon tuttuysa seni zor tutar artik. Şırıngayla ver mamayi. Yoksa tamamen kesilir memeden. O emmediği içinde dünyayı yesen sütün olmaz. 
0 oy
(2,014 puan) tarafından
Şimdi gelir bol bol emzir yok hoşaf iç yok bulgur ye stres yapma banyoya gir ılık duş al diyenler. Ama bazen ne yaparsan yap olmuyor. Neler neler yedim neler içtim haddi hesabı yok ama malesef olmayınca olmuyo kendini hiç üzme olduğu kadar 

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 167 göst.
18 Kasım 2023 Diğer kategorisinde esengulhlc (31 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 163 göst.
12 Şubat 2021 Diğer kategorisinde MARMELAT -_- (556 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 157 göst.
19 Ağustos 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde 1234 (37 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 117 göst.