0 oy
390 göst.
Diğer kategorisinde (619 puan) tarafından
Merhaba arkadaslar binamızda yeni yeni samimi oldugum bi abla var. Bi kac komsuyla tanistirdi oturmaya falan gittik. Kac aylik oldu diyince 6 bitti 7 degiz ekgidaya başladık dedim. 3 tane cocugu car lise ve ortaokul çağında. Bugün kiziyla organik yumurta yollamış ecem kızımız yesin de büyüsün diye de not yazmış. Bi kac kerede koyden gelenlerden birbirimize ikram etmisligimiz var ama gidip gelmiyorduk. 

Cok sevindim ama ben simdi ona bisey yapmak istiyorum. Hani evden hazırlayıp götürecegim, karşılık gibi degilde ben mutlu oldum o da gülümsesin gibisinden.

Yorumlar icin simdiden teşekkür ederim

11 Cevaplar

0 oy
tarafından
Bilemdim ya caya cagirsan 
(619 puan) tarafından
Eşim evde gunduzleri canim 3 gibi de onun cocuklar okuldan geliyor çıkamıyor. Ama 2 hafta once komsularla berbaer geldiler agirladim yani
tarafından
Hmm el işinden anliyisn yazma faln yap yada ceyizndn varsa hediye verebilrsn ilaha yiyck olmaya gerek var mı
(619 puan) tarafından
Onlara komsularla oturmaya gidince hediye gibi veririm diye düşündüm. Ama plur ya niye olmasin
-Reklam-
0 oy
(8,581 puan) tarafından
Bence hemen karşılıklı olması hoş olmaz.. birgun tatlı yaptığında bir tabak ikram edebilirsin. 
(619 puan) tarafından
Aa evet aklima gelmedi canim teşekkür ederim
0 oy
(1,777 puan) tarafından
Kurabiye yada izmir bombası yapıp götürebilirsin canım
(619 puan) tarafından
Izmir bombasi yapmadim cesaret edemedim ama evet kurabiye olabilir teşekkür ederim
0 oy
(1,752 puan) tarafından
Kek tatlı türü birşey yap not yaz güya kızının agzından sevinir hem 
(619 puan) tarafından
Evet kızın ağzından güzel olur teşekkür ederim canım
0 oy
tarafından
Çaya cagirabilirsin kek kısır tatlı poğaça falan yapıp oturma gibi
(619 puan) tarafından
2 hafta önce komsularla geldiler kuzum ya. Persembe de baska komsuda toplanacaz. Simdi esimde vardiyada evde yani. Pogaca yaptigimda gotursem olur demi
tarafından
Bence olur maksat düşünmek yani illa büyük veya farklı şey olmak zorunda değil veya kabak tatlısı olabilir ben çok seviyorum öyle gelenleri :)
(619 puan) tarafından
Kocaman bir kabak almıştım olur ya hem bizde yeriz. Aynen canim doğru diyon amac düşünmek
0 oy
(3,859 puan) tarafından
Sıcak sıcak poğaça yap gönder miss gibi. Tabi fırsatın varsa bebekten
(619 puan) tarafından
Babasi gündüz evde yaparim o onunla ilgilenirken. Ay buda olur
(3,859 puan) tarafından
Benim komşum göndermişti valla çok hoşuma gitmişti
(619 puan) tarafından
Ayy bende cocuklari ogle arasinda geliyor o saate yetiştirsem guzel bi jest olur
0 oy
(2,484 puan) tarafından
Ay boyle gönlü güzel ince düşünen naif insanlar iyi ki var :) mutlu etmek istiyorsanız samimiyet yeter gercektn de az bulunur şey günümüzde samimiyet en güzel hediye 
(619 puan) tarafından
Kesinlikle ya düşünmesi falan iyi geldi. Cokda naif biri. Bende gurbetteyim komşu anne bacı olur dedi. Bi derdin sıkıntın sevincin olur biz burdayiz dedi. Esiyle de esim konuşurmus binada falan. Ayy mutlu oldum ki sorma
(2,484 puan) tarafından
Bende gurbetteyim.komsum bana ilk kez muhannetlik yaşattı şanslısın canim Masallah esim gorebde oğlumun eli yandı alttaki komşularım destek oldular sağolsun Rabbim Hızır yetistrsin darlarina ins da karşı komşum dan araba bile teklif etmedim kaldırdı pansuman yaptırmaya taksiyle git gel dedi öyle ağrıma zoruma gitti ki ailemin yanına geçeyim ehliyet Alaçam çok önemsemiyordm ama kötü komşu hacat sahibi eder derler memleketimde hakikaten öyle olacak
(619 puan) tarafından
Aa hatırladim canim paylaşmıştın sanırım. Evet bende sarj aletini bozmuştu da aldi karsi komşum. Eskisi gibi samimi değiliz simdi. Tam aile binasi benimki ama ben cekiniyordum ne diyip gidecem diye. Bi gun kapiya geldi musait zamanda komsularla sana gelmek istiyoruz diye. Günü ayarladik. Hani taniyordum o bana ben onlara köyden gelenlerden ikram ediyorduk ama samimi degildik. Simdi baska bi komsum çağırmış hemen haber verdi hep beraber oturacaz, bebeginde topluma karissin ilerde zorlanma dedi. Ay sana da iyi komsular nasip etsin rabbim.
Ailemde arabamiz vardı aktif araba kullanirim ama suan arabamiz yok. Oyle bi durum olsa ben götürürüm canim ama al ogren kenarda dursun
(2,484 puan) tarafından
Ant icctim alacağım Rabbim e cuma günü özellikle el açıp dua ettim Rabbim hayırlısıyla bir araba bir de ehliyet nasip et ama senin yolunda kullanacağıma söz veriyorim kimin ihtiyaci olursa teklif etmeden ben gidicem Rabbim ins niyetimi halis kılar ins öyle bir iyiliğe vesile eder eşimde bende yardım konusunda kısıtlı değiliz Rabbim ins nasip etsin edince de verdigim sözü tutmayı nasip etsin insAllah
0 oy
(1,159 puan) tarafından
Hemen arkasından göndermen olmaz bence eminim karşılık beklediği için yapmamıştır ve sen yollayınca öyle sanar. Ben mesela üst komşumla gelip gitmem ama köyden annemler yollayınca ona da veririm oda bana köyden bisey getirince verir sende öyle köyden felan bisey gelirse veya çarşıda pazarda begendigin biseyi alırken 2 tane alırsın onada verirsin
(619 puan) tarafından
Simdi gidip gelmeye başladık canim. 2 hafta once beni diger konusmadigim konuştuğum komşuları organize etmis geldiler ağırladim. Kahveye de gittim kisa bi oturmaya. Hani samimi olalim bende oda gurbette. Naif bi insan yasta da büyük.
Bi kac gun sonra olsa yanlis anlasilmaz demi
(1,159 puan) tarafından
Bi kaç gün sonra olur tabi evde yaptığın tatlı poğaça börek ne olursa ikram edebilirsin güzel olur
0 oy
(6,859 puan) tarafından

Sendede organik tarhana versene :) bebelere şifaolsun

(6,859 puan) tarafından
:) yaprak sarmasıni annem efsane pişirir üstüne tabak kapatır tencerenin kapağını komple kapanmaz az hava aldırır. Sonra su azaldıkça az az ekler. Pişmesine yakın yağ ekler :) sonra bı şallar alt üst eder ama şu sallamaya bı beceremiyorum ben sık dizdigim için olabilir. Limon sikariz bide
(619 puan) tarafından
3 tencere yapragi heba ettikten sonra vazgectim belki ilerleyen zamanda tekrar denerim. Olmuyo neler denedim olmuyo
(6,859 puan) tarafından
Doğrudur Cnm :) ama çok Cnm istiyor kayınvalidem yaprak yollamış sarayım die ama benle çok zor :)
(619 puan) tarafından
Sen yaparsın yarim tencere yap kiz nolacak madem canin bu kadar istemiş
(6,859 puan) tarafından
Bakalm cnm islamak lazm haftasonu eşim varken arık napalm sararik :)
0 oy
(7,251 puan) tarafından
Profiterol yap çocuklarda sever 
(619 puan) tarafından
Ayy onu guzel yaparim. Saol canim
0 oy
(2,309 puan) tarafından
Benimde bir komşum var o mesela gün vs veya tatlı börek çörek yaparsa beni arar asansöre bak der yollar bende aynı şekilde ona yapar yollarım çok güzel oluyor bence 
(619 puan) tarafından
Samimi oldugum komsumla oyleyiz de bunla yeni yeni gidip gelmeye başladık. Ben pogaca falan yaptigimda götürecem canim

İlgili sorular

+1 oy
16 cevap 696 göst.
16 Mart 2024 Aile kategorisinde Merve atabay (153 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 126 göst.
6 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Panikanne (409 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 558 göst.
13 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Oglumalis (1,088 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 391 göst.