+1 oy
699 göst.
Diğer kategorisinde (2,769 puan) tarafından
Kontrol amaclı geldim bebegin suyu azalmis dedi dr. Sezeryan doğum dedi ve ben de vajinusmus hastasiyim oyuzden sezeryan istiyordum akşam 7 gbi spinal doğum yaptım çok ağrılarım var. 

Vajinusmusu yaşayan bilir kimse bıçak altına güle oynaya yatmaz. Agrilarimdan geberiyorum resmen ama normal doğum yapsam hep psikoloji hemde vücut olrak hazır değilim. Ve evlendim özel bir klinikte 6 bin tl ye tedavi oldum hamile kaldım ama eşime karşı bile hâla kitleniyorum. Ağrılarım çok var henüz ayağa hiç kalkmadım dua edin. 

17 Cevaplar

0 oy
(119,456 puan) tarafından
allah anali babali buyutsun oncelikle agrilar vs gelip gecer ins
(2,769 puan) tarafından
InsaAllah Allah 'ın izniyle
-Reklam-
0 oy
(4,171 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım ya şu durumu aşmadan hamile kalmak gerçekten psikolojik olarak Bi kadın için çok zordur burda öyle okuyorum genelde hep sezeryan oluyorlar o yüzden imkanı olmayıp devlete giden de travma oluyor 
(2,769 puan) tarafından
Tedavi oldgm halde kaldıramadim Rabbim kimseye böyle bir imtihan vermesin
0 oy
(2,165 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun ve gözünüz aydın canm Allah şifa versin
(2,769 puan) tarafından
Allah razı olsun
0 oy
tarafından
Canım çok geçmiş olsun. Yürü mutlaka bol bol. Sıcak su torbası varsa yanında göğüslerine koy. Süt kanalların açılsın. Yatma sakın. Yatarsan zor toparlarsın. Yürümeye çalış sürekli
(2,769 puan) tarafından
Hiç kaldırmadılar karnıma kum torbası koydular. Sütümde gelmedi daha
tarafından
Hemen gelmez ki zaten endişe etme :) çoğu insanda eve gidip duş alınca geliyor :) o yüzden dedim sıcak su torban varsa çok kaynar yapmadan hazırlayıp göğüslerine koy diye. :) Ameliyat ilk gün zor oluyor ama azıcık sabredersen 3 gün sonra hiçbir şeyin kalmıyor :) bi de sakın kabız olma. Bol şu tüketmeye çalış olur mu :)
(2,769 puan) tarafından
Allah razı olsun tecrübeniz için bebeğim çok aç ama sütüm yok
tarafından
Canım sütün gelene kadar mamayla destekle mutlaka. Sarılık olur aç kalırsa
(2,769 puan) tarafından
Gögüs pompasi aldim
0 oy
tarafından
Allah analı babalı büyütsün canım sana da şifa versin 
(2,769 puan) tarafından
Amin inşallah
0 oy
tarafından
Taze anne hicc takma bunları sen kendine iyi bak insAllah bebisinle aşarsn :))) sütün hemen gelmeyebilir zamanla artıyor asla kendini kasma bak o doğum sonrası illa sorunlar problem vs. Oluyor onları takmaktan kendimizi üzüyorz şimdi olsam asla takmam bak dinle tecrübe olunca pişmanlık oluyor 
(2,769 puan) tarafından
Dogru diyorsnz dua edin bizede
0 oy
tarafından
Geçmiş olsun  Allah analı babalı büyütsün  bende vajinamusumtum sezaryen oldum 
(2,769 puan) tarafından
Amin inşallah Allah razı olsun
0 oy
tarafından
Çok zor bir durum Allah yardımcın olsun bende evlendim ilk iki ay öyle oldum sonra hastaneye gittim kremler ilaçlar verdi iltihaptan dolayı ağrın var korkuyorsuj demişti bir ay da ilaçla oyalandım sabaha kadar ağlardım eşim çok iyi biri hiç ses etmezdi ama o uyurken ben ağlardım çok üzülürdüm geceliklerimi en güzel kiyafetlerimi bile giymedim sonra geçidi düzeldi çocuğum var 19 aylık sezeryandan sonra da korktum 3 ay ama inanki korkulacak hic bir şey yokmuş jeller falan oluyor ağrıyı azaltan şeyler oluyor biz ağrıyacak psikolojisi içindeyiz hep yoksa inanki boşuna dert etmişiz diyoruz sonrasında da korkulacak bir şey yok rabbim bebeginizi vermiş size inşallah evinize huzur neşe getirecek daha da güzel olacak her şey ♥️
(2,769 puan) tarafından
Amin inşallah Allah razı olsun güzel dilekleriniz için
0 oy
(1,368 puan) tarafından
Ankara şehir hastanesinde mı oldun canım geçmiş olsun Allah analı babalı büyütsün 
(2,769 puan) tarafından
Evet orda oldum teşekkür ederim
(1,368 puan) tarafından
Pazar günü mü oldun peki benim bi tanidigim da pazar sabah acilden giriş yapıp sezeryan oldu. Daha önce mesajlasmistik nasıl geçti memnun kaldin mi
0 oy
(935 puan) tarafından
Ben biliyorum o hastalığı kocan hariç başka adamla evlenen onunla birlikte olursn ama kocanla olamazsın

Sen neyden korktnda başladı sende bu hastalık
(3,419 puan) tarafından
Canm vajinismus ister koca ister başka birisi olsun hickimseyle birlikte oluncak bişey değil sen kendini kitliyorsun orda bununda tedavisi var tedavi oluyorsun normal hayatına devam ediyorsun bende bu hastalıktandim hiç birşeyden korkmamistim ama başıma geldi
0 oy
(1,921 puan) tarafından
Bende sezeryaan oldum bugun  iki normal den sonra agrilarim coktu igne yapti lar rahatallti baya nasi iyi olacak sa oyle olsun suan bana normalden daha kolay gekdi ilerisini bilemem tabi saglikla buyut bebegini
(2,769 puan) tarafından
Ben yerimden kalkamadım. Iğne de yaptılar ama çok kötüyüm
(1,921 puan) tarafından
Ilk kalkis biraz zor oluyor ama geciyor kuzum ben iyiyim suam da baya
(2,769 puan) tarafından
Ne zaman toparladınız kaç  güne
(1,921 puan) tarafından
Dun yaptim canim 1 gun oldu daha simdi bira Daha iyiyim
0 oy
tarafından
Allah ağrılarını dindirsin çok geçmiş olsun Bebeğini güle güle büyüt inşallah 
(2,769 puan) tarafından
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Seni en iyi ben anlarım yaşamayana korkma demek çok kolay oturdugu yerden. 5 senelik hastaydım ve bende özel bir klinikte 5 bine tedaviyle atlattım. Çok şükür ki yavrularımıza kavuştuk:) bu hastalık öyle kendim atlattım demekle de olmuyor. Kendi atlatıyorsa vajinismus değil bu zaten. Allah hayırlı evlat etsin inşallah gözün aydın 
(14,035 puan) tarafından
Selo bu hastalığın sebebi ne bana garip geliyor bu sitede öğrendim ben bu hastalığı
(25,224 puan) tarafından
Sebebi psikolojik bedenini tanımama.
(14,035 puan) tarafından
Geçmiş olsun ya Allah'tan atlatabilmişsin
(25,224 puan) tarafından
Çok şükür canım
0 oy
(2,405 puan) tarafından
Gözün aydın hayırlı sağlıklı Salih bir ömür nasip eylesin RABBİM Âmin
(2,769 puan) tarafından
0 oy
(3,419 puan) tarafından
Rabbim analı babalı büyütsün canm bende vajinismusdum 5 bin TL bende tedavi oldum ilk ayda hamile kaldım ama eşim sürekli göreve gidiyor 6 ayda bir geliyor aslında hep yanımda olsa tamamıyla yenecem ama araya zman girince bende ilk iki gün kasiliyorum sonra duzeliyorum psikolejikmen bu durum aslında ama elde olmuyor seni çok iyi anlarım 
(2,769 puan) tarafından
Doğrudur benim eşim hep yanımda ama kendimi hep kasıyordum ve kitleniyorum Allah yardimciniz olsun sizinde
0 oy
(1,045 puan) tarafından
Allah analı babalı büyütsün canım normal veya sezeryan ne farkeder ikisininde türlü zorlukları var. İlk 2 gün biraz zor geçer kuzum ama 1 hafta içinde tamamen iyileşmiş oluyosun benimde 17 gün oldu doğum yapalı şükür çok iyiyim şuan
0 oy
(277 puan) tarafından
Geçmiş olsun

İlgili sorular

+4 oy
14 cevap 289 göst.
0 oy
13 cevap 393 göst.
15 Temmuz 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu

380,880 soru

11,403,415 cevap

34,941 kullanıcı