+1 oy
298 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (188 puan) tarafından
Kizlar 9 ay oldu doğum yapalı. Zaten bebegimde 1 ay erken doğdu 2 kiloydu emziremedimde çenesi gelismedigi icin tutamadi memeyi. 90 kiloyla doğuma girdm 93 kilo oldmm bi hafta falan sıktım kendimi hcbisey yemedim 90a dustm ama misafrlik flan derken diyet gitti 95 kiloyum smdi cildiricam. Mide ameliyatı falan düşünüyorum artk. Gerçekten kendimden tiksinmeye basladim :(( ameliyat olmak istiyorum esim izin vermiyor :// başka türlü veremiyorm zaten vücudum cok musait kilo almaya cocuklugumdan beri hep balik etliydim ama bu kiloda hic gormemstm kendimi en fzla 75ti smdi onu bile goremiyorum. Napicagimi sasrdmm ;(( 

17 Cevaplar

0 oy
tarafından
Ah bacım bende zayiflayamiyorum.  3 aylık iğne oluyorum ona bağladım.  7 ay olacak doğum yapali
(188 puan) tarafından
Ya benim oyle biseyimde yok canm. Agri kesici bile kullanamiyorm kusuyorum direk
(1,034 puan) tarafından
Canım bebegin6 ayı geçmiş aylık igneye gece bilirsin en azından adet düzenli olursun
tarafından
Sagolasin ben 1 kez daha 3 aylık yaptirsam mi aylık mı yaptirsam tereddüt ediyordum.  Aylık iğne daha mi iyi
(1,034 puan) tarafından
Bence iyi 3 ay adet olunmuyor diye biliyorum cok kilo yapıyor görümcem kac senedir aylık igne yaptırıyor kilosu aynı adetide düzenli canım sende sagol yinede kendin bilirsin saglık ocagına danış bi
(935 puan) tarafından
İğne çok kilo yapar başka yollu korun ondan veremiyorsn
-Reklam-
0 oy
tarafından
Mıde botoksu yaptır bence kilon çok cunku 3-5 kg degıl en az 1-1-5 sene sıkman lazım kendını 
(188 puan) tarafından
Nasil oluyor o canm  :(
tarafından
Araştır canım mide botoksu 15-20 kg verılıyor garantı ama bogazını tutmazsan gerı alıyorsun mıde ameliyatını da aynı
0 oy
(7,376 puan) tarafından
Bende öyleyim çok rahatsızım ama ah keske versek yaaa sabah kalkınca kendi istediğimiz kiloda olsak artık aynaya bakmak istemiyorum düğün oluyor elbise giyip gitmek istemiyorum sürekli çirkin hissediyorum 
(188 puan) tarafından
Aynen oyle canm ya :( bende tiksindm artk ://
(7,376 puan) tarafından
Triod çıktı çalışıyormuş ilaç verdi onu kullanıyorum yemeğimede dikkat ediyorum ama veremiyorum bir anda vermek istediğimiz için böyle oluyor sanırım sonuç odaklı değilde yval yavaş vermeliyiz ilk bunu kabullenmeliyiz sanırım
(188 puan) tarafından
Gecms olsn canm. Ben versemde fzlasyla geri alyorm devami gelmyor :/
(7,376 puan) tarafından
Ben versem devam ediyor ama benimde su sıkıntım var suyu fazla içemiyorum bu yüzden fazla veremiyorum günde en fazla 2 bardak su içebiliyor um 1 ara 1 litre denedim midem bulandı
0 oy
(1,975 puan) tarafından

Sorunun özü nedir. Hareketsiz misin yeme içme mi sağlam. İlaçlar mi vsvs. Önce sorunun kaynağı sonra çözüm odaklı disiplinli bir çalışma, tabiki halinden memnun değilsen  :)

(188 puan) tarafından
Gunluk ev isleri falan canm hareket dedigm. İlac kullanmiyorum. Aksam 9.30da yemek yiyoruz onunda etkisi var tabi esim dukkani kapatip oyle geliyor
(1,975 puan) tarafından
Ev işleri yetersiz, yani güç olarak insanı zorlayan düzenli hareketler olması gerek özellikle yürüyüş. Eşin gelmeden akşam 5-6 civarı fazla karbonhidrat almadan yemeği kapatabilirsin. Tek oturmak istemiyorsa da kendine yoğurt salata yapabilirsin eşlik etme amaçlı. Bu şekilde bir anda bir sürü kilo vermezsin ama düzenin olur metabolizma hızlanır en azından. Gece yenen yemekler daha çok kilo aldırır. 9.30 çok geç.
0 oy
tarafından
Önce bi tiroidlerine baktır canım belki bi sıkıntı vardır.
(188 puan) tarafından
Yok canm hamilelikte gitmstm bi sorun yok dediler
tarafından
Şeker hastası da değilsen fazla yiyorsun o zaman bacım. Hiçbir şey yememek kilo verdirmez. Dengeli ve sağlıklı beslenmen lazım. Aç kalarak kilo verilmez. Aksine vücudun kendini kıtlıkta sanıp yağ depolar. Sen ameliyattan önce bi diyetisyene git. Spora da başla. Bitmiştir.
0 oy
tarafından
Bol su , spor yapman lazm ekmek yemek . Demesi kolay ama yapabilirsin 
(188 puan) tarafından
1 hfta sürüyor fzlasyla geri aliyorum snra :((
0 oy
(119,340 puan) tarafından
kelepce ameliyati icin 110 ustu olman lazim iyi bi diyetisyen bulursan verirsin dengesiz beslendin icin veremiyon
0 oy
(1,389 puan) tarafından
Kesnlkle amelyt olma Allah korusun onun yüzünden bi dünya insan canından oldu. Ama şu kilo almak nasıl koly bana da bi söyleyin ya doğum yptım 2.5 ay oldu eski halime geri döndüm 3 çocuk dourdum insanda az bi kilo kalır dimi ama yok çok zayıfım :/ bnde kilo alayım diye uğraşıyorm
0 oy
(2,482 puan) tarafından

Önce kafana çok takma relax ol stres hormonu salgilaninca insan daha çok yiyesi geliyo 

Bende aynı durumdayım ama stres yapmak istemiyorum faydası yok 
Bir gün çok yediysen diğer gün light ürünler tüket tamamen dengele arada öyle kacamaklar olması normal zehretme kendine 
Spor da Leslie baslicam o kadar bakalım 6 ay içinde bende epey bı kilo vermek istiyorum aklımda bir rakam yok ama şu halimden ne kadar uzaklasirsam o kadar iyi diye bakıyorum 

0 oy
tarafından
Kilon var canım ama stres yapma kendine bir diyetisyene git yada hamur işi ekmek tatlıyı azalt bende 77-79 arası varımdır tartılmadım ama artık zayıflama zamanım geldi 
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Mide ameliyatı yaptırınca sihirli değnek dokunmuş olmayacak malesef. Diyet ve istikrar olmadığı sürece her yöntem boş. 
0 oy
tarafından
Diyetisyene gittin mi canim tahlil falan yapıyorlar onlar ona göre gerekeni soyler
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Pes etme kız boğazı tutunca veriyz işte daha verirsin aaaaaaa
0 oy
tarafından
Açlık orucu tutabilirsin şekerden uzak duracaksın bende 57 ile hamile kalıp 75 ile doğuma gittim doğumdan sonra 65 te sabit kalmıştım boyum kısa olduğu için kendimi kötü hissediyordum normalde de açlığa dayanabilecek biriyim 2 3 gün öyle fazla bisey yemedim dayandım sonra iştahım kesildi yemekten içmekten kesildim sadece su çok tuketirdim evde egzersizler yapardım çok şükür istediğim kiloya düştüm şuan 58 kiloyum hersey senin elinde yüksek bir rakamda kilonuz var sağlıklı bir şekilde kilo verebilirsiniz yürüyüş yapın bol su tüketin kendinizi aç bırakın mideniz küçülür zaten iştahsızlık olur diye düşünüyorum ameliyat olsanda yine yersen asla kilo veremezsin bak eşin de istemiyor zaten ameliyatı kendinde kilodan rahatsızsin azimli ol ve kendine güvenerek kilo ver sana tavsiyem bunlar 
0 oy
tarafından
Bende kilo alamaiyirm kız mide ameliyatı ölümcü l sakin deneme 
0 oy
(488 puan) tarafından
Kiz ayniyiz ya sok oldum resmen sanki ben yazmisim kac aydir bi kilo bile veremiyorum diyetisyenlermi desen kan tahlillerimi yok hicbiseyim yok veremiyorum ben cilddircam artik :( ayni kilodayiz bu arada
0 oy
(7,618 puan) tarafından
Valla boğazını tutan öyle bir zayıflıyorki zayıflayamıyorum diye bir şey yok yemeyi bırakamıyorum diyeceksin sen bi üç ay sık dişini bakalım kes akşam yemeklerini bol sebze meyve yeşil çay iç nasıl gider ben kırk yaşına yeni girdim 58 kiloyum ve genc kız gibi duruyorum hala nedenmi çünkü iradeliyim fazla kacırsam bile dengeliyorum yazık genceciksin toparlan kendine gel böyle hayıflanarak olmaz .

İlgili bir soru bulunamadı

380,061 soru

11,377,326 cevap

34,864 kullanıcı

...