0 oy
249 göst.
Diğer kategorisinde (605 puan) tarafından
Arkadaşlar merhaba havuz deniz fobim var yüzmeyi çok istiyorum ama çok korkuyorum ne yaptıysam kendimi bırakamıyorum suya ama kursa gidip tekniklerini öğrensem yapabilirim gibi geliyor bu ara böyle bakınıyordum kurslara tevafuk yarın bir tanesi hemen başlıyormuş derslere ne yapsam bilemedim korkuma rağmen gitsem öğrenebilir miyim sizce 8 ders boyunca 1 aylık oluyor dersler 

5 Cevaplar

0 oy
(2,891 puan) tarafından
Bende şurada beklim çok korkarım defalarca boğulma tehlikesi atlattım
(605 puan) tarafından
Evet bende öyle küçükken teyzenin biri gel öğretiyim dedi beraber boğuluyorduk sayesinde denizdeyken ,öyle bir fobi kaldı
-Reklam-
0 oy
(320 puan) tarafından
bendede var öğrenemem sanırım ablamda  3 4 defa gitti yok en sonunda özel bir hoca tuttu onun sayesinde enazından yüzebiliyor artık
(605 puan) tarafından
Hadi ya, ablanda mu korkuyordu
0 oy
tarafından
Ben çocukken çok iyi bir yüzücüydüm. Hatta prof olarak bir klupte yüzücüydüm. Sonra benden 6 yaş büyük kuzenim sağolsun iyi yüzücü olmama dayanarak denizde bana aklınca şaka yapıyor. Sudan çıkarttıklarında baygındım. Yıllarca hiç denize girmedim. Ta bi üniversitede deniz kıyısı bir şehirde okuyuncaya kadar. Her hafta sonu deniz kenarına giderdik. Arkadaşların ısrarı ve desteğiyle aştım. Ama kendine güven gerçekten önemli. Yüzmeyi daha iyi öğrenirsen kesinlikle rahatlarsın
tarafından
Kız ben su belimi geçse panik atak geçiriyordum :D
(605 puan) tarafından
Ama sen önceden biliyormuşsun ben hiç bilmiyorum:/ en baştan öğrenir gibi mi başladın
tarafından
Yok ya yüzmek bisiklete binmek gibi unutmuyorsun hiç. Tabiki eskisinin 10da 1i kadar iyi yüzemiyorum şuan. Ama unutmamışım da yani
(605 puan) tarafından
Anladım bende kursa yazıldım hadi hayırlısı bakalım inşallah 1 ayda korkumu yenip öğrenebilirim yüzmeyi
tarafından
Öğrenirsin öğrenirsin. Hocama söyle ama mutlaka korkunu. Azıcık da gözü kara ol. Kenardan ayrılmadan öğrenemezsin. Orda birşey olsa seni kurtaracak bir sürü insan var unutma :)
0 oy
(114 puan) tarafından
Bogulmakdan degilde denizin altından cok krkuyorm yuzmede bliyorm ama denize giremiyorm altndan bisi gecicek cıkacak gibi oluyo :-/ 
(605 puan) tarafından
Yüzme bilsemde havuzu tercih ederim sanırım denizde yüzmektense izlemeyi tercih ederim yapış yapış oluyom sonra iyy
0 oy
(1,097 puan) tarafından
Suya girebiliyorsanız öğrenirsiniz. Giremiyosanız önce psikolog ile görüşüp girebilmeyi sağlamanız gerekir. Ben beden eğitimi öğretmeniyim. Yüzme antrenörlük belgem var kız özel ders verebilsem keşke sana :D
(605 puan) tarafından
Allaha şükür banyomu yapıyorum ajdlskflsjflsj ay çok güzel olurdu kızz
(605 puan) tarafından
Kaç kişi öğretmeye çalıştıysada en sonunda beni çığlık çığlığa buldular kaç kere denediysemde suya kendimi bırakamadım bir türlü bir yerden tutunmayınca panikliyorum başaşağı gelcekmişim hissine kapılıyorum,ama bana tek tek gösterilse her sorduğum soru cevaplanırsa o zaman cesaret edebilirim korkan biri olaraktan 8 derste öğrenebilir miyim acaba yüzmeyi
(1,097 puan) tarafından
Aslında eğitmenine bağlı. Ama suya girebilir ve su üstünde kalabilir seviyeye gelirsiniz. Her şeyde olduğu gibi öğrenmek için pratik ve zaman gerekli. Eşimde yüzmeyi bilmiyordu. Ama korkmadığı için suda bir miktar mesafe katedebiliyordu. Ayrıca boyuda uzun o yüzden ayakları çoğunlukla yere değiyordu yani en kötü yürüyodu suda :) Balayında 1 haftada öğretmiştim. Su üstünde kalıp daha doğru yüzmeyi. Annemede ben öğrettim :)  Ama annem yüzmeyi öğrendi durmayı öğretemedim illa benim karşılamam gerekiyo durması için :D Azimli olursanız korkunuzun üstüne giderseniz öğrenirsiniz bence umarım güzel bir antrenör denk gelir :)
(605 puan) tarafından
Ne güzeel, ay inşallah :)))

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 41 göst.
1 gün önce Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Hilal44 (82 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 166 göst.
6 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Minik20 (5,357 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 75 göst.
26 Haziran 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu