+1 oy
888 göst.
Diğer kategorisinde (2,062 puan) tarafından
Kızlar görümcem hep bn çocuklarıma kendı yemegimizden verdim dıyor bnde küçük abla daha dedim kaldıramZ midesi dedim bişy olmz dıyor salcali yemek nezmn verdnz kızlar ?

38 Cevaplar

0 oy
(1,631 puan) tarafından
6 aylık bebek anca tadım yapar canım sakın verme çocuk doktoru muymus senin görümce ben vermiyorum de geç
-Reklam-
0 oy
(1,578 puan) tarafından
Ben 8 aydan beri veriyorum 
0 oy
(143 puan) tarafından
Ayy benim bebiğime de öyle diyordu 4 aylıktı süte ekmek doğra ver diyordu görğmceler hep böyle sen Bebeğin ay ay aşamasına bak canım her ay ne veriliyorsa öyle yedir 
0 oy
(3,281 puan) tarafından
Bende ilk bebeğime özel çorbalar falan yaptım ama sonradan hep kendi yediklerimizden verdim
0 oy
(3,148 puan) tarafından
Herkes kendi bebeğine annelik yapsın kim bebeğini nasıl büyütmek isterse öyle büyütsün 
0 oy
tarafından
16 aylıkken verdim ama tuz baharat hala koymuyorum onların tabağına 

Bugün ıspanak yaptım piştikten sonra tuz baharat koymadan onların yemeğini ayırıyorum daha sonra kendimize tuz baharat koyuyorum salcada yemeklere çok az koyarım hazır salça kullanmıyorum bu arada kayınvalidem getirdi saolsun sende öyle yapabilirsin
0 oy
(3,550 puan) tarafından
Salça dan daha zararlı tuz ve baharat var. Ben ev yapımı domatesi de bahçe domatesi olan salca kullanıyorum. Oda romatizmal hastalıklara bire bir. Ama bebeğe salçasız yagsız tuzsuz yapıyorum. Yağ koymam gerekiyorsa saf zeytinyağı kullanıyorum. Tuz şeker atmıyorum. Meyve sğzgecü aldım muz elma armut arada bir bir dilim mandalina koyup veriyorum. Çok seviyor. 
0 oy
(551 puan) tarafından
9 aylıktı heralde yemeklerin suyuna banıp veriyordum canım 
(881 puan) tarafından
Şubat ayının postu hortlamış eski bacım buuu:D
(551 puan) tarafından
:D çocuk kocaman olmuştur her şeyi yiyordur şimdi :D
0 oy
(1,105 puan) tarafından
Bende hep kendi yemeklerimizden verdim
0 oy
tarafından
5 aylikken tadimlara basladim suan 6 aylik olmasina 6 gun kaldi canim banada herkez dio herseyi yedir kaynanam ario et suyu ver tavuk suyu ver ekmege ban minik minik yedir yok diyorum vermem yani daha onun cani ne ben yapiyorum yemehni onun diorm kendim hazirliyorum buharda hasliyorum sebzelerini yogurt yapiyorum icine meyve ezip veriyorum yumurta sarisi labne pekmez veriyorun bu tarz seyler 
0 oy
(1,298 puan) tarafından
Eenn ideali 1 ya da 1 buçuk yaş sonrası bence kız daha çok küçük yeni yeni tadımlara başlaması lazım şimdi o da 3 gün kuralı ile Allah korusun yapma milletin her dediğini 
0 oy
tarafından
Bende hep kendi yediklerimizden verdim ayırmadım hiç
0 oy
(6,046 puan) tarafından
Bende gorumcen gibi yaptım şimdi ayırt etmeden yiyor cocuklarim ikisine de aynısını yaptim
0 oy
(3,083 puan) tarafından
Ben Tadimlar bittikden sonra evde ne pişiriyorsam ondan verdim canım. Ama yemeklere çok az tuz ve salça katiyordum baharat hiç katmazdım. Şuan 19 aylık çoğu şeyi yer. Bence en mantıklı olan evde pişen yemekten yemesi. Tabi bebeğin ne kadarlık bilmiyorum. Yemek zamanı geldiyse normal yemek yer. Ben corba ve yemeklerin suyunu vererek başladım. Sürekli ayrı mamalar tarifler yaparsan damak tadi sizinkinden farklı olabilir büyüyünce de normal ev yemeğine alışamaya bilir. Bir sürü değişik tarife ayiracagin vakti bebeğine ayırırmış olursun. Benim şahsi fikrim bu. 
(2,062 puan) tarafından
Aynn bacım şimdi 11 aylık şükür kendi yemeklerimizden veriyorum artık
0 oy
tarafından
5 aylıkken yoğurt verdim 8. Ayın sonunda her şeyi yiyorlardi. Ekmeğin içini minik minik bölüp yaptığım yemeklerin içine bandirip ağzına koyuyordum. Pul biber vermedim halada vermiyorum tatlı olsa bile yemeklere koymam kendimiz tabaklara koyuyoruz. Tuzsuz yapmadım hiç kendi ağzımıza göre verdim çocuklarıma tatsız tutsuz yemediler hiç şimdi ağzının tadını biliyorlar 1.5 yaşında lahmacun falan hastası vallaha 
tarafından
Ki ben yemeklerime fazla salça koymam sevmeyiz biz bizim yemekler kuru fasulye bile olsa açık turuncu rengindedir kan kırmızı yemekler yemiyoruz ağzımda tuzlu değil zaten
0 oy
(3,419 puan) tarafından
Valla ben o kadar ozendimki sonuç yemedi 8 aya kadar saçlarım beyazladi sonra pes ettim kendi yediklerimden verdim 22 aylık hala zorluk çekerim bida olursa 6. Ayda basliycam yesin zaten salçalı tuzlu yemek yapmam kuzenimde hep verdi şimdi nasıl yemek yerler masaAllah üstüne dusdukce şeyi çıkıyor tövbe ettim 
0 oy
(1,867 puan) tarafından
Bildiğim bisey var ki şu yasak bu yasak demeden yedirilen çocuk ne bulursa yiyor benim oğlum mesela bir sabah acıktım der o kadr bidaha duymam herseye de mırın kırın 
(14,165 puan) tarafından
Bacım tarihlere bakarak yazın bu post eski sürekli üste çıkıyor

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 390 göst.
0 oy
12 cevap 412 göst.
12 Mart 2022 Aile kategorisinde sarenn (50 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 378 göst.
25 Temmuz 2021 Aile kategorisinde Yesinergtr (25 puan) tarafından soruldu
0 oy