0 oy
1,638 göst.
Aile kategorisinde (2 puan) tarafından
Öncesinde kıza altın olarak ne alınır isteme söz takılacak ve neler götürülür kiza ne alınır ilk defa kardeşime kiz isteyecez neler yapılır bilmiyoruz bide  maddi durumdan dolayı gücümüz yettiğince yapicaz tecrübeler yardımınıza ihtiyacım var

11 Cevaplar

0 oy
(14,428 puan) tarafından
Kız tarafının adetlerini sorun canım yöreye göre değişiyor 
(2 puan) tarafından
Hım aynen soralım Bi
-Reklam-
0 oy
(3,281 puan) tarafından
Kız isteme ise çikolata çiçek bide yüzük benim bildiğim bunlar canım bide ikramlık alabilirsiniz baklava kuru pasta gibi
(2 puan) tarafından
Hım tam canm sagol
0 oy
(4,991 puan) tarafından
Soz yüzüğü 

Eger hemen ardindan nisan yapilmayacaksa bilezik yada künye 

Çiçek k cikolata bizde böyle kuzum

Allah hayırlı etsin buarada ☺️
(2 puan) tarafından
Tsekurler canım benim çok sagol yok hemen Nisan olmayacak
0 oy
tarafından
Tektas alyans kunye kupe bileklik alinir bilerzik de gucun yetigi kadar takilir bizde künye bileklik yuzuk kupe set olrk da var ama öyle pahalı oluyor bozdrkn ucuz ayrı ayrı kendnz begnsenz daha ii tabi bunlr onemsz şeylr anlys önemli iki taraf için de
(2 puan) tarafından
Anladim cnm Tskurler
0 oy
tarafından
yüzükler, çiçek, çikolata ve 1 tepsi baklava götürülür. Altın konusu karşı tarafın adetine ve sizin gücünüze bağlı olarak ne yapabiliyorsanız o. Mesela bizde yok ama eşimin tarafında gelinin annesine süt hakkı diye takı alınırmış. 5 bilezik almışlardı annem direk orada kızıma verin bizde yok böyle adet dedi falan bana verdiler. Yöreden yöreye değişen şeyler. 
0 oy
(14,166 puan) tarafından
Eğer soz ya da Nisan a masa hazirlarsa masanın pastasını damat yaptırıyor bizde. Yüzük çiçek çikolata. Bu kadar bizde. Anneannem gelinine bide güzel bir eşarp almıştı ya da ne bileyim çok maliyetli olmayan künye tarzı bir şey de olabilir tabi duruma bağlı 
(2 puan) tarafından
Anladım cnm tskler
0 oy
(3,148 puan) tarafından
Bizde istemeye çiçek çikolata ile geldiler sadece iki aile vardı  akşamına söz yaptık akrabalarla sözden sonra kuaföre giderken de kuyumcudan bilezik küpe alyans yarım altını kolye falan aldılar onu taktılar ama bunlardan önce tanışma faslı oldu aileler gidip geldi birbirine konuşulup öyle yapıldı bunlar 
0 oy
(5,954 puan) tarafından
Nasil bilmiyorsunuz  seni istemediler mi ?  Sana gelirken ne yapdi ordan ornek alabilirsin 

Benim istemem de buyuk tepside baklava çikolata ayri şeker suslemesi tepside süslenmis çiçek taki olarak bütçenize gore anlasmaniza göre bana 2 bilezik takildi evde aile arasinda olmusdu zate arkadaslarim vardi kuzenlerim teyzelerim falan 

Yemek verdik cay saati tabaklar hazirlandi isteme oldu yuzuk takildi getirdiklerinden caylarinin yanina da koyduk   kahveler çaylar hava da ucdu:))
(2 puan) tarafından
Ahh heyecandan kendimi unuttum valla sen hatırlattn :)) ewt beni istemeye 1 yüzük küpe ve altın kaplama saat almislardi bide meyve tatlı çiçek cikolata icicek çeşitleri almislardi banada elbise ayakkabı ve iç giyim almislardi fakat eşimin aileisini yormadigim için ben busekil istemistim  çok şeye gerek yok demistim ama şuan ban a bu şekil yapılmasi altın konusunda az mı olur altın olarak yüzükler ve küpe yeterlimi ki başka bisey de alınıyormu?
(5,954 puan) tarafından
Ben küpe saat altin sevmedigim icin sagolsunlar onlar 25 gr dan 2 tane takmışlardi   kiyafet de elbise almisdim duz  camasir eksik falan istemedim ben gereksiz geliyor bana  :)
(2 puan) tarafından
Hım anladım cnm hadi bakalim. Hayırlısı olsun haftaya salı konuşmaya gidecez
0 oy
tarafından
Beni istemeye gelrkn hiçbirşey gelmedi kaynnam bizde öyle şey yok yok diyip herşeye yok dedi halbuki herşey varmış 
(2 puan) tarafından
Aaaa şaşırdım yaa cimrilermis ahirette hesabını verirler merak etme
tarafından
Bz b i KC önce ablmın oğluna istemeye gttgmzde çiçekle çikolata götrdüler
0 oy
(762 puan) tarafından
Beni istemeye gelirken çiçek ve çikolata getirmişti eşim. Isteme olduktan sonra evlilik teklifinde ki tektaşı takti tekrar. Biz 1 ay sonra ekstra nişan yaptiğimiz için alyanslari orada taktik. Ama nişan olmayacaksa istemeden sonra takilabilir tabi alyanslar. Diger altin vs falanda biraz kiz tarafinin insiyatifine kalmiş. Ben hicbisey istememistim ailemede soyledim o zaman sizde bisey demeyin diye. Ama bazilari illa ki şunu,bunu alacaksaniz diyor. Bu devirde cok zor valla. Allah iyi ve merhametli insanlarla karsilastirsin. 
(2 puan) tarafından
Amin inşallah canm umarım pek istekde bulunmazlar çünkü Nisan olmayacak hatta eşyalar ayarlanıo bu sene İçinde düğün olabilir
(762 puan) tarafından
En iyisi canim. Uzadikça istekler,masraflar bitmez. Rabbim tamamina erdirsin insallah.
0 oy
(1,466 puan) tarafından
İsteme çiçek çikolata geldi bana .söz de kelepçe bir tepsi baklava çiçek gelmişti 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 116 göst.
18 Kasım 2022 Aile kategorisinde Karcicegi (1,221 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 203 göst.
1 Eylül 2021 Diğer kategorisinde Oblomov (14 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 207 göst.
16 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Elif34 (297 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 1,092 göst.
11 Ağustos 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde Kumsal1 (3,466 puan) tarafından soruldu

396,412 soru

11,857,833 cevap

35,955 kullanıcı

...