0 oy
252 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar oğlum tam 9 ay 9 günlük ama emeklemiyor kafasını yere koyuyor uzanmaya çalışıyor ama emeklemiyor sürünür gibi yapıyor ilerlemiyor çok canım sıkılıyor bu duruma sağlık ocağı kontrolünde gayet normal dedi hemşire doktora mi götürsem gelen giden emeklemesi gerektiğini söylüyor bende istiyorum ama olmuyor...

20 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Canım bence hiç korkma belki emeklemeden yürüyecek benim 10 aylık daha 10  gün oluyor emekliyor sıkma canını kim ne derse desin
tarafından
Çok haklısın teşekkür ederim ♥️
-Reklam-
0 oy
(27,351 puan) tarafından

Her bebek farklı kızım bazı şeyleri çok geç keşfetti mesela gezmesi .oturması ne bileyim surunmesi 

Şimdi İki yaşında durdurabilene aşk olsun sağlığı üzerinde olsun gerisi gelir insAllah

tarafından
Ben çocuk gelişimciyim aslında çok doğal olduğunu biliyorum ama etraftaki baskı söylemler içimi boğdu elimde değil evham yapıyorum
(27,351 puan) tarafından
Bak kendinde diyorsun.
Etrafı takma ağzı olqn konuşur
0 oy
(1,190 puan) tarafından
Bizimki 11 aylıkken surunmeye başladı  hiç imeklemedi 14 aylikkende yürüdü canım her çocuk imeklemek zorunda degil
tarafından
Hemşire de öyle söyledi aslında Ben çocuk gelişimciyim  çok doğal olduğunu biliyorum ama etraftaki baskı söylemler içimi boğdu elimde değil evham yapıyorum
0 oy
(12,854 puan) tarafından
Emeklemeden yürücektir canım her bebek emeklemek zorunda değil zamanı gelince emekler benim oğlum da geç emekledi 
tarafından
İnşallah gerçekten sıkıldım aaaa niye emeklemiyor halaaa demelerinden
(12,854 puan) tarafından
Derler canım hiç stres yapma benim oğlum 14 aylık yürümeye başladı çok geç yürüdü diyorlar 10 aylık ilk dışını çıkardı çok geç diş çıkardı diyorlar erken olsa çok erken derler o yüzden hiç problem etme her şey yolunda vakti gelince hepsi olucak de geç :)
0 oy
(1,685 puan) tarafından
9 ay 22 günlük kızım emeklemiyor cnm ben de bekliyorum ama sürünerej ilerlemeye başladı yavaş yavaş
tarafından
Maşallah canım ♥️ inşallah bizimki de başlar
0 oy
(4,431 puan) tarafından
Kız benim ilk kızım yaşından sonra emekledi ya dokuz aylık daha acele etme canım benim 
tarafından
Doğru diyorsun canım
(4,431 puan) tarafından
Erken başlamaları çok zor oluyo benim bacimin çocukları hep 10 aylıkken yürüdü çok kollamak istiyo ativeriyo kendini benimki yaşında daha emeklemeye bırak surunmuyodu bile 14 aylıkken emekledi iki hafta içinde yürüdü birden kalkiveriyolar kimisi direk yuruyo sonra emekliyi çocuklar değişik :)
0 oy
tarafından
Çocuk donebiliyorsa sıkıntı etme canım motor hareketleri de varsa. Bazı bebekler emeklemiyor önemli olan dik tuttuğunda ayaklari yere sağlam basıyor mu bir kaç saniye daha sonra dönebiliyor mu yüz üstü yattığı zaman kafasını 90 derece kaldırabiliyor mu bunlar önemli. Bunlarda problem yoksa uzulme
tarafından
Oturur pozisyondayken yüz üstü pozisyona gelebiliyor ayaklarını kurtara biliyor isteği oyuncağa ulaşabiliyor herşeyi gayet normal kafasını kaldırıyor dirseklerinden destek alıyor
tarafından
Maşallah canım ne güzel bence biraz biraz yürüme alistirmalari yapsan hemn yürür emeklemeyen çocuklar daha erken yürürler. Çevre baskısı ne kadar zor değil mi normal bir durum olduğunu bilmene rağmen strest yapıyorsun?
tarafından
Maalesef ki öyle acaba haklılık payı olabilir mi diye içime kurt düşüyor halbuki herşeyi gayet normal
tarafından
Çok şükür canım boş ver kovala o kurtları:)
0 oy
(119,231 puan) tarafından
belki direk yurur
tarafından
İnşallah canım ya
0 oy
tarafından

Şu bebisleri bi rahat mi biraksak kuzu ?☺️❤️

Yani dert etmesek mi boyle seyleri ?

Gelisimde bireysel farkliliklar vardir .ayni anda yuruyecek , emekleyecek diye bir sey yok kuşum .

Ama Eger bu surec daha  hizlansin istiyorsan .

Tummy time yaptir duzenli , kol bacak guclendirme hareketleri yaptir .bunlar hizlandirir .Emeklemesi icin once bi ayak farkindaligi olmasi lazim , sonra bacak ayak kol ve bas kaslarinin guclenmesi lazim .

Bunlari calistirman biraz daha sureci hizlandirir ama takma bu kadar kuzu zamani gelince o da yapacaktir skma canini❤️☺️

Bu guzel anlarin tadini cikar❤️
tarafından
3 aydan itibaren tummy time yapıyoruz oturur pozisyondayken yüz üstü pozisyona gelebiliyor ayaklarını kurtara biliyor isteği oyuncağa ulaşabiliyor herşeyi gayet normal bende çocuk gelişimciyim bunların doğal bir süreç olduğunu biliyorum ama anne olunca çevre de böyle baskı yapıyorsa ister istemez evham yapıyorum..
tarafından
Bos ver sen cevreyi .sana bir sey diyen olursa cevabini ver .Kimse baski kuramasin ustunde ❤️
O evlat senin .bunun normal bir gelisim asamasi oldugunu biliyorsan , hemsireler de normal oldugunu soyluyorsa cevreyi asla umursama ❤️☺️
tarafından
Haklısın canım ♥️ teşekkür ederim boşuna kendimi de cicugumuda yıpratmanin âlemi yok zamanı gelince olacaktır muhakkak teşekkür ederim ♥️ içimi rahatlattiniz .
tarafından
Kesinlikle .Bebekler her seyi hissediyor .cevrenin baskisi senin gerilmene sebep oluyor ve bebis de bu gerginligi hissediyor ☺️❤️ icin heppp rahat olsun .Cevre konusmayi sever .Hatta cevre olumsuz konusmayi sever
0 oy
tarafından
Benimki  10 aylik ken emekledi bende sikinti ediyodum bazen
tarafından
Maalesef bende ediyorm istemeden
tarafından
Annelik iste benimki 1 yasinda yurudu
0 oy
(462 puan) tarafından
Benim oğlum emeklemeden yürüdü çok uğraştırdm onuda kendimide emeklettirmek için  ama emeklememisti 1 yaşına basınca yürüdü kizimdada hiç uğraşmadm kendiliğinden emeklemeýo öğrenmiş oda 1 yaşına geldi ama daha tam anlamıyla yurumuyor
tarafından
Üstüne düştükçe Zor oluyor sanırım
0 oy
tarafından
Canim benim çocuğa at yarışı muamelesi yapmayı bırakın bı her çocuk farklı oğlum 11 aylık hala emeklemiyo ama yere bırakınca dönüyor dönerek gidiyo halının üstünde böyle şeyleri takmayın kafanıza her bebek özeldir 
0 oy
tarafından
Benim ikizlerin biri 11 aylıktı emeklediginde diğeri 8 aylık emekledi yani normal bence her çocuk bir olmuyor geç emekleyen çocuğum çok tembel canını hiç sıkmıyor görsen ☺️
tarafından
İkizlerin bile biri birinden farklıysa maşallah sağlıkla büyüt kuzu benim oğlan da babası gibi miskin herhalde ben öyle değilim yerimde duramam :))
tarafından
Oooo çok zıt karakterler valla
Hatta  geç emekleyen oğlumu götürmüştüm Dr ben gelimisi geriden geliyor diye Dr gayet normal ikizler genelde bu şekilde olur dedi  1 tanesi diğerine göre biraz daha geriden gelir korkulacak bisiy yok demişti ☺️
Seninkide babaya çekmiş demek☺️
tarafından
Allah sana bağışlasın sağlıkla büyüt inşallah ♥️ teşekkür ederim ♥️
0 oy
(5,134 puan) tarafından
Valla canım hiç endişe etme emekler mutlaka daha zamanı vardır yada direk yürür.benimki 11 aylık emekledi
0 oy
(1,736 puan) tarafından
Benim ki de çok geç emekledi 15 gün somrada yürüdü. Bazı çocukşar emeklemeden yürüyebiliyor, dert etmeyin. 10 aylık emeklemişti bizim ki
0 oy
tarafından
Her bebek emeklemes belki direk ayaga kalkar
0 oy
tarafından
Sık boğaz etmeyin bebekleri bence canı ne zaman isterse ozaman emeklesin benim arkadaşımda çok aceleci hemen otursun donsun yürüsün istiyor daha bebeklerimiz 5 aylık ben bebeği kendi haline bırakma taraftariyim zamanı gelince döner de otururda emeklerde yürürde neden bunun için hayati kendinize zindan ediyorsunuz ki 
0 oy
tarafından
Bende yürümekle aynı dertteyim 13 aylık yürümüyor sanırım vakti var daha 
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Dert etme.ben emeklemeden yurumusum 10 aylık
0 oy
(1,850 puan) tarafından
Benim büyük kızım hiç emeklemedi belkide emeklemeyek. Ortanca emekledi. Oğlum 7 aylık ne emeklliyor nede dönüyor hepsi aynı anne babadanken farklılık gösteriyor. Takma sen herkesi 

İlgili sorular

0 oy
17 cevap 304 göst.
1 Haziran 2023 Diğer kategorisinde 242819 (985 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 221 göst.
1 Aralık 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 847 göst.
15 Eylül 2022 Diğer kategorisinde !!!!FATMAAA!!!!! (7,276 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 807 göst.
27 Şubat 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,092 soru

11,347,903 cevap

34,813 kullanıcı

...