0 oy
294 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Benimki 11 aylık karnımı zor doyuruyom. Bakiyom millet 2 çocuklu biri bebek falan ama çay,kahve story leri eksik olmuyo

18 Cevaplar

0 oy
tarafından
Bacım iki çocukluyum ilk günden beri kahve çay keyfimden çocuğun vermedim yani biraz kendimize bir zaman ayırmamız lazım ki çocuklarla da güzel ilgilene bilelim iş güç Her gün aynı Sonuçta her gün kendini bir yarım saat ayırsan daha dinç olursun ve sen de kahve çay Story atarsın
tarafından
İnan doğduğundan biri rahat yüzü görmedim. İlgilendiler daha çok ilgilen diyen bı bebek. İlgilenmezsem krizlere giriyor ağlamaktan
-Reklam-
0 oy
(14,571 puan) tarafından
Çay da içmem kahve de ondan hiç yapmıyorum yaa 
tarafından
Çok tatlısın ya :D
(14,571 puan) tarafından
Sen daha tatlısın :D
tarafından
♥️ Canım benim.
tarafından
Ben çay icmezsem günüm uyuşuk geçer. Çay demlerim ama bı bardak sıcak içemem
0 oy
(22,071 puan) tarafından
Hic mi uyumuyo canim o uyurken napiyon o arada yapip icecen sende insansın yani azcik keyif alacak seyler yapmalısın bosver :D 
tarafından
Uyanıkken bı an yakamı paçamı birakmadigindan lavabo,karnımı doyurma,namaz,ek gıda işlerimi halledene kadar uyaniyo uzun uyumaz. Kolik döneminde bırak karnımı doyurmayi su bile icemiyodum
0 oy
tarafından
15 aylık daha yapamıyorum dün gece kahve yaptım eşimle içecektik 2 yudum aldım uyandi kokuyu alıyorlar bence 
tarafından
Aynen bende ne zaman çayı isitasam uyaniyo. Çay soğuyup bayatliyo gidiyo
0 oy
tarafından
Amaaaannn normaldede cayi kahfeyi unutup sogutan biriyim 14yasinda halada oyleyim 
tarafından
Çaya çok düşkünüm şöyle oturup doyasıya içmek istiyorum ama bazen su içmeyi bile unuttuğum oluyo
tarafından
Okadarda degil gı bi bebe nekadar yorabilir
tarafından
Bak canim sana bı günümüzü anlatayım sabah 8 de uyanır. Yakama yapismaya başlar mamasını hazirlarken bile pacamda pijamami bile siyiriyo kucağıma alayım diye. Karnını doyurunca uyutmaya çabalarım 10 buçuk 11 gibi zorla uyuturum 1 saat anca. O arada ben karnımı doyurayim lavaboya gideyim iş yapayım derken bı şekilde geçiyo. Uyandıktan sonra gene basliyo bana yapışmaya ilgilenmezsem ağlar. Lavaboda bile yanıma gelecek. Abdest alırken pacama yapışır ayağımı zor yıkarım. Namaz kılarken eteğimi çeker kucağıma çıkar başımı çevirmeye çalışır ona bakayım diye. Hep onla oynamam,kitap okumam,karnını doyurmam,dışarı çıkarmam,kucak kucağa olmamiz hoşuna gidiyor. İlgiyi bı an kes. Bı odada yalnız bırakıp mutfağa git telaslanir ağlamaya başlar. İlk 6 ayda kolikti sabah uyanıp akşama kadar ağlar ve uyumazdi. Sabaha kadar da kaç kere uyanir ben uykumu alamam. Daha bu anlatabildim kısmı
0 oy
(15,074 puan) tarafından
Inanir misin hastaneden cikip eve geldik Ben kizimi uyutup oturup kahvemi ictim. Üstelik hic yardim eden kimse yoktu, tek baktim. 
tarafından
Ya bebeğin akıllı miydi ben eve geldigimiz günden beri rahat görmedim
(15,074 puan) tarafından
Evet akilliydi hala da akilli. Beni hic yormadi.
0 oy
tarafından
Eee bu çocuk hiç mi uyumuyor bacım gündüzleri

Benim ikizlerim var bu tür yazılar gördükçe haline şükrediyorum valla 

Çocuklar uyanıkken iş yaparım en başından beri her gün düzenli ev işi yaptığından kirlenmiyor o kadar zaten çok severler ben iş yaparken izlemeyi mama sandalyesine koyarım beni izlerler 19 aylıklar 

2 saat öğlen uykusu var 2 saat kendime vakit ayırıyorum kitap okurum kahve içerim yatarin TV izlerim o 2 saat benim sende öyle yapsan.  .

İnan çok iyi geliyor tavsiye ederim ☺️
tarafından
Canım ben baştan anlatayım sana ilk 6 ay kolik ağlamaları vardı sabahtan akşama kadar uyumazdi inan eşim gelene kadar aç bekledigim lavaboya gidemedigim oluyordu. Ağlamalar geçti kucak dönemi başladı. Kaç ayda kendini yere koydurmadı. Uykuları doğduğundan beri sorunlu zaten. Şimdi de paçamı,yakamı birakmiyo hep yanında olmamı oynamamı ilgilenmemi istiyo. Onun yemeğini hazırlarken bile pacama yapışıp pijamami siyiriyo. Uyurken lavabo,namaz,karın doyurma,ek gıda hazırlama işlerimi yaparken geri uyaniyo
tarafından
Çok zor valla Allah yardımcın olsun benim başıma hiç gelmedi bunlar 2 çocuğa rağmen ama uyurken dinlen ev işini falan boşver çocuğun zormuş çok yipranirsin böyle 1 gün 2 gün kalsın ev işi ne olacak otur keyfine bak yemek ye kahve iç  .. inşallah geçer bu dönemler yürümeye başlasin belki rahat edersin canım
tarafından
Çok zor gerçekten 11 aylık ama sanki 11 yıl yaşlandım. Geceleri uyuyunca biraz oturup kendime vakit ayırayım diyorum el işi yapmayı çok severim stres atarım orerken. Bu seferde gece uyumadigim için gündüz sarhoş gibi oluyorum. Hiç kendime ayircak vakit olmuyor yani
0 oy
(9,625 puan) tarafından
İki küçük çocuğum var her akşam eşimle çay saatimiz vardır tabi vardiyasına göre bazen evde olmayabiliyo
tarafından
Her akşam demlerim sıcak bı bardak içemem. Eşim yorgun gelir bikac bardak içer TV karsisina uyur kalır gene bana kalır bebek.
(9,625 puan) tarafından
Esim eger gündüz vardiyadindaysa 5 gibi evde olur gelmeden yemek hazır olur gelince hemen yemek yeriz yemek yerken çayın altını yakarım demlerim biz kalkana kadar demlenir sonra çocuklarla biraz oynar çocukların uyku saati gelir uyuturuz çay içmeye gideriz diğer odaya..benim eşimde bazen çok yorgun geliyo 1 bardağını bitiremeden uyuyakaldıgi oluyo bazende saatlerce oturuyoruz beraber
0 oy
(7,375 puan) tarafından
Canım bulduğum her fırsatta yapıyorum valla şuan 1 buçuk yaşında tabi daha rahat oluyor 
0 oy
tarafından
Kizim 4 yasinda oğlum. 47 gunluk  başta  ilk bir ay zorlandim ama cok sukur  artik islerimide yapiyorum cay kahve  keyfimide yapiyorum 
0 oy
tarafından
Bir kolik annesi olarak 5.aydayız. Yavas yavas yapıyorum. Annecim simdi ben karnımı doyurucam diyorum koyuyorum yanına tüm oyuncakları. Ağlarsa da ağlıyor napiyim. Yoksa kaç aydır yemek yiyemedim. Kahveyide mama içirirken içiyorum ya da o uzanırken oyuncak oynarken falan. Çok şükür önceden aksam olcak adam gelcek lokma yicem diye bekliyordum. Onu kendime göre şekillendirme basladim. Cünkü kucağımda uyuyor tüm gün. Uyurken bişey yapmam imkansız. Bende o uyanıkken yapiyorum. 
tarafından
İşte o çok zor oluyor. Ben almiyorum bırakıyorum yataga dönencesini açiyorum dönence in 3 ucuna emziklerini bağladım renkli kurdelelerle bu ara onları yakalamaya calişiyor firsattan istifade ne yaparsam. Çamaşır sericeksem benle geliyor oturuyorum onu kanepeye ben seriyorm. Bazen deliriyor ama genelde iyi
tarafından
Benimki ne emzik tuttu ne oyuncaklara baktı ne dönünceye. Ağlamaktan göbeği çıktığı için ağlamasın diye çabaladım hep. Dün bıraktım bakalım ağlayıp susacak mi diye inan ağlamaktan iç cekiyo gene susmuyo dediği olana kadar
tarafından
Ah yavrum ya. Ona da zor sana da zor. İnsanda psikoloji kalmiyor. Ne kadar dinlesek o kadar iyi onlar için aslında. Valla Allah yardımcın olsun gerçekten anlarim. Ben bikaç ay öncesine kadar dusa 5 dk anca giriyodum su her yerime deymiyodu bile. Anca anca işte düzene girmeye çalişiyoruz. Emzik falan tutsa bir nebze rahat ederdin. Ben 2.ayda tutturabildim.
tarafından
10 ay denedim. En son köyde unuttuk denemeyi bıraktım. Çeşit çeşit de aldım hiç birini beğenmedi
tarafından
Bibs denedin mi çoğu bebek tutuyor cünkü onu
0 oy
(2,597 puan) tarafından
20 aylık evde tek ben varsam asla ama asla beni bırakmaz ben çalıştığım için özlüyor ve evdeyken sürekli ikiz gibi anne anne anne anne sürekli yanımda mesela geçen cumartesi çok güzel oynuyordu o arada balkona çıkıyım bir sigara içiyim dedim balkona salondan da geçebiliyorsun oradan bakarım dedim bir anda beni farketti çıktım mutfaktan su alıp gelene kadar anne dedi efendim oğlum geliyorum dedim 1 dk içinde öyle bir ağladı ki ama akşamları oğlumu uyuttuktan sonra mutlaka içerim kahvemi
tarafından
Çalışmadığım halde sürekli yanındayım ve bı an yakamı birakmiyo. Bizim hergunumuz boyle geçiyo bı odada bırakıp mutfağa gideyim lavaboya gideyim feryat figan
(2,597 puan) tarafından
bazı bebekler öyle oluyor canım oğlum doğduğundan beri çok zor bir bebek oldu çok şükür büyüyünce daha az zorlanıyorsun ama o döneminde illa ki zorluğu oluyor
0 oy
(584 puan) tarafından
Öğlen uykusuna geçtiği zaman yapardım halada öyle  neredeyse dogdudan beri 
0 oy
(9,390 puan) tarafından
Millete bakma sen geri planda ne oldugunu hıc bırımız göremeyız.İstersen sende yaparsın :)
0 oy
tarafından
O uyurken ya yatıp uyuyorum onunla birlikte yada kahve keyfi yapıyorum bi sonraki uykusunda da ev işleri yapıyorum ama tabi işler yetişmiyor 
0 oy
(9,242 puan) tarafından
Dogdugundan beri tekim cayımıda içerim khvemide
tarafından
O zaman bebeğin akıllıdır uyuyodur. Hareketli bebekle mümkün olmuyo çünkü. Tek yapabildiğim bebek bakmak
(9,242 puan) tarafından
Yooo bi baslasım 2 saat cıgırıyo.uyumuyormu seninki yap kahveni iç
tarafından
Canım uyuyunca lavaboya gidiyom,abdest,namaz kılıyor,karnımı doyuruyom,makineye çamaşır atıyom uyaniyo çok uzun değil uykuları çıt sese uyanır. Uyumaya da zaten 7 aylıkken falan başladı. İlk aylar gündüz kucağımda 10 dk uyur bıraktığım an gözünü açardı. Uykusundan da çok çektim
(9,242 puan) tarafından
Vallahi tek bakıyorum su aralar gözünün önünden ayrılsam cıgırıyo
0 oy
(19 puan) tarafından
Ahhh kuzum artık yazma buralara böyle. Bende yazardım ne akıllar verilirdi ama herks kendi çocuğuna göre tabi. Benimde kız kolikti 6.ayunda bitti galiba ya da bitmedi 14 aylık şuan kıçı yer görmez kımıl kımıl heryerde devirmediği dökmediği şey yok. Çocuk benim yemek yememe dahi gıcık oluyor sankğ ne yemek yapabiliyorum ne yemek yiyorum. Temizlikte bile dolanıp duruyor ben koltuk örtüsünü toplarken o tekrar yere atıyor. Beb çamaşır kalkarken tekrar bozuyor. Gündüz pek uyumaz geve de düzenli uyumaz. Nr kahvesi yaniii saçımı taramaktan acizim.. Kimsenin çocuğu bir değil ve kolik annesi olmayab anlamaz. Kolik bebek ileri döneminde hiperaktif bebej demek zaten... 
tarafından
Tek değilmisim ya benim bebek bide erkek lavaboda nasıl göstermeden toplanirim diye cabaliyorum. Kendi ayakta duramadığından orda bile pacama tutunuyo çünkü. Dışarı çıkmak için hazırlanmaya başlayınca onu bırakıp gidecem sanıyo aglamaya başlıyor kendimi de onu da zor giydiriyorum. Bebek arabasını mi çıkarayım bebeği mi tasiyim şaşırıyorum. Benimde alt komşumun oğlu var bizden 2 ay küçük. Annesi karnını doyuruyo altını degistiriyo hamağa koyuyor saatlerce yatiyo. Benimki ne uyumak biliyo ne durmak. Herkes diyo ki bı bebeğe bakamadin
(19 puan) tarafından
Geç herkesi boşver valla sinir oluyorum. Mum gibi duran çocukla dünyayı feth ederdim alsınlar bi baksınlar da görelim. Ben 15 aylık oldu kızım uyku yok hala yemek desen sıkıntılı diş sorunu bitmez ağlaması cayırtusu bitmez herkese dışardan kolay. Mal gibi duran bir çocuğum yok napim
tarafından
Aynı durumdayım geçen kaynanama patlayacaktim. Akşam eşime dedim sen ilgilen yoruldum artık sinirlenip patliyorum çocuğa. El işi aldım elime gene bana geldi yapisiyo ısırıyor. Kaynanamda görüntülü bağlandık bana diyo ki çocuk senden el işi istemiyo ilgi istiyo. Sanki ben ilgilenmiyorum sanki akşama kadar tepemde değil. Bende stres atayım diye el işi aldım elime zaten. Ama anlayan yok malesef. Sonra eşimde diyor ki çocuktan önce çocuğuna kizanları kinardi çocuğa bağırılır mi derdi şimdi kendisi bağırıyor. İkisine de patlayacaktim zor tuttum kendimi. Artık sinirden dellenecem nerdeyse
(19 puan) tarafından
Aynen öyle şımarık oluyorlar valla pek ilgilenmiyorum artık brn kendi haline oynamaya başladı
tarafından
Benimki de başlasa keşke kendi halinde oynamaya
0 oy
(15,751 puan) tarafından
Iki buçuk aylık kucağımda çay içiyorum şu an 
(15,751 puan) tarafından
Şükür oğlum çok sorunlu bir çocuk değil ilk bir ay benimde öyle oldu arada hala oluyor iki üç saat aralıksız ağladığında ne yapacağımı şaşırıyorum tek bakıyorum zaten ama şimdi daha da iyi ben ev işlerimi biraz saldım uykusuz kalıyorum ama yeme içme konusunda bulduğum her fırsatı değerlendiriyorum
tarafından
İşte o bikac saat dediğinizi biz aylarca yaşadık :/
(15,751 puan) tarafından
Rabbim yardımcın olsun canım
tarafından
Amin canım. Bebek bakmak zor benimki de bı ayrı zor oldu. Öncesinde kaybim olduğundan ilk aylar çok üzerine düştüm kolikti ağlamasın göbeği fıtık oldu ilerlemesin diye kucaktan indirmedim. Şimdi de acayip ilgi istiyor bı an ilgilenmezsem yakama pacama yapışıyo
(15,751 puan) tarafından
Sağlıkla büyüt canım

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 247 göst.
0 oy
21 cevap 173 göst.
17 Şubat 2022 Aile kategorisinde Yenianneadayi1 (224 puan) tarafından soruldu
0 oy
37 cevap 348 göst.
0 oy
9 cevap 157 göst.