0 oy
119 göst.
Diğer kategorisinde (1,097 puan) tarafından
Detaylı için perinatolojiye girmiştim 1 hafta gerideydi. 1 haftayı çok önemsemeyiz ama fark açılırsa sıkıntı demişti. Bu sebeple seni bidaha görmek istiyorum demişti. Bugüne randevum vardı. 26+1im bugün ölçümler 24+1 ve 24+5 arasında hep. Doktor kendisi içerisinde uyumlu ölçümler bi sorun göremedim ama küçük bebeğin aradaki farkta açılmış dedi. Seni üniversite hastanesine yönlendireyim bizden daha iyi yenidoğan yoğunbakımları dedi. Ben covid geçirmiştim ondam olabilir mi dedim. Sebep için bişey diyemem. Kalbinde beyninde bi sorun görünmüyor suyu yeterli ve iyi besleniyo dedi. Genetik bi hastalığıda olabilir, kalpte bazı rahatsızlıklar doğumdan sonra kendisini gösterir öyle bişeyde olabilir yada sadece kalıtımsal olabilir dedi. 

Ben çalışırken düzenli ve iyi beslenemiyorum bazen açlıktan ellerim titriyor 2 sandviç yiyorum. Bu yüzden mi oldu acaba diye kendimi suçluyorum. Çok korktum yenidoğan yoğunbakım falan diyince. Şimdi hastaneye gidip sıra almaya çalışıcam olmadı randevu alıcam bebişime dua edin olur mu?

7 Cevaplar

0 oy
(1,505 puan) tarafından
Hayir korkmana gerek yok gercekten bazi doktorlar kucuk bir seyi bile onemseyip insanlari korkutuyorlar benim kizim da 1 hafta geriden geliyodu sonra ki kontrole gittigim zaman 2 hafta geride dedi zaten doguma sayili gunler kalmis sezerywnim iyice stres yaptim ust kat komsum hemsire ona soyledim bu takılacak bir durum degil dedi sadece bebek kucuk olur veya zayif olur dedii bende gitmeddim artik hicbiyere dogum oldu dedigi gibi sadece bebegim minik ti 2.500 dogdu suan 3 aylik oldu massallab kendini cok guzel toparladi stres yapma korkulacak bi durum yok
(1,097 puan) tarafından
Ya oğlumda öyle iri doğmadı. Ama şimdi 26. Haftada böyle olunca fark daha da açılır mı diye korktum
tarafından
Doktorlar minicik bir ihtimali bile söylemek zorundadır canım korkutmak amacı ile degil önlem amaçlı demiş üniverste hastenesini banada detaylıda birsürü şey dedi bunlar olmaya bilir ama bem sana gördügüm herşeyi söylemek zorundayım demişti
(1,097 puan) tarafından
Ya zaten yüzde yüz iyi demeyen bi doktor. Gördüğüm bi sorun yok bazı hastalıklar doğumdan sonra açığa çıkar falan diyo ama işte ben yoğun bakım falan diyince korktum
(1,505 puan) tarafından
Evet dogru diyosun canm mesela benim detayli ultrason da bana dawn riski falan gözükmüyor ama dedi gene ne olacagi belli olmaz 1 ihtimal bile olsa soylemek zorundayim dedi hic ihtimal yokken yani söylüyorlar
-Reklam-
0 oy
(968 puan) tarafından
Bende 30 haftamdan sonra perinatolojji takibine gectim kucuk dediler 3 hafta geriydi birazda genetik bende esimde minyonuz benden kimse 4 kilo bebek beklememeli 2.800 dogdu suan 7 aylik 8 kilo 
(1,097 puan) tarafından
Ya sadece kilosu değil kemik ölçümleri hepsi geride. Eşimde bende kilolu değiliz ama eşim 190 ben 170
(968 puan) tarafından
Bizimde oyle kilosunu yazma sebebim suan bir sorun olmamasi zaten 2 haftaya kadar normal kabul ediliyor bizim3tu mesela 30 haftalikken 27 haftalik gozukuyordu ve normal giderken gerilemeye basladi
0 oy
(793 puan) tarafından
Ya canm   bnmde perinotoloji oyl3 dedi 22+1 kwn gttim 21 ciktim bebek kucuk dedi   heray gttigin doktor kontrol eder zaten dedi bi skınti olursa soler dedi yakaladi da zaten haftasini aliskinda degilim 2 yasinda kizim  var o hep 2 hafta onden gdersi   simdi 35+3  ptesi kontrolum var  
(1,097 puan) tarafından
Ya işte bende yakalar diyodum ama fark daha da açılınca korktum
(793 puan) tarafından
Bak canm bn ust uste hamile kaldim  kizim  2 hafta onden gidiyordu  iri bebek dediker  son kontrulmde 3700 falan duruyo kagitlari hatta    3 gunde bir cagiriyolardi   3050 gram dgdu  sezaryanla  38+1 cok agrim varmis ki bn hisstmiyodum
(1,097 puan) tarafından
Bu doktorda aynı ölçtü. Karın çevresi haftasıyla uyumlu ancak diğer ölçümleri küçük dedi. Uzman doktor bakıcakmış sabah. Takibi önemli bebek büyümemiş mi, yavaş mı büyümüş yoksa hep mi küçüktü bunları bilmek gerekir dedi bütğn ultrason kağıtlarımı ve tahlillerimi istedi
(793 puan) tarafından
Gotur canm  bi bak baklm  minyondr belki
0 oy
tarafından
Canım hiç korkma ben dün doğum yaptım testlerini yapmadım ayrintilida kalbi delik böbrekleri geniş dedi. Ense kalnligi  4.2 çıktı down olabikir ama kesin bişey diyemem dedi dün taburcu olduk doktor gri muane etmeye böyle sorunlarımız var down dediker dedim downa benzemiyo ** o sorunlardan dolayı takip edicez dedi o yüzden korkma 
(1,097 puan) tarafından
İkilim üçlüm normaldi. Fark açılımca gelişim geriliği mi var acaba diye düşündüm
0 oy
(2,423 puan) tarafından
Neden bu kadar deşip seni korkutmuş anlayamadım Dr lar 2 haftaya kadar farkın normal olduğunu söylüyor hep belki minyon Bi bebek olcak yani. Bazen 2 hafta ilerde olabiliyor. Sonuçta ultrasonda kesin ölçüm vermiyor. Dr unu değiştirebilirsin bence. Yani 3 veya 4 hafta kadar Bi gerisim geriliği olsa o zman tamam ama bence normal yani.hic korkma 
(1,097 puan) tarafından
Devletteki tek perinatolog. 1 haftaydı 2ye çıktı fark. Ama yoğunbakım özellikleri vs söyleyince korktum
0 oy
(3,695 puan) tarafından
Aynı şey bana da soylendi oğluma hamileyken. 35 haftadan itibaren 33 34  haftaya uyumlu dendi.. 40 haftaya kadar hep 3 hafta geriden geldi.. hatta beni de sevk etti daha donanımlı bir hastaneye doğum olur bugün dedi apar topar gittik akşam vaktiydi..  doktor muayene etti  bebeğe giden kan akışı  güzel   suyu  ve kalp atislari gayet iyi  ben  doğuma almam seni anne karnında olması daha iyi bebek için  kontrol altında ol dedi sadece oylece  geldik eve.. 41.haftada doğum oldu gayet de gelişimi yerindeydi.. beslenmeni aksatma elinden geleni yap takdir Allah'tan canım. Sağ salim kucağına almak nasip olsun inşallah 
(1,097 puan) tarafından
Ya ben daha gebeliğin ortalarında olunca şey diye düşündüm. Hani farkın daha da açılması için çok zaman var. Geldim üniversite hastanesine sıra bekliyorum
0 oy
(1,465 puan) tarafından
Biz 3 hafta geriden geliyorduk kızım kordonda ki celtikten dolayı tam beslenemiyordu erken ve küçük doğdu şükür tüm kontrollerini yaptırdık göz beyin kalp bir sıkıntısı yok . İçiniz ferah tutun sağlıkla gelsin inşallah bebeğiniz
(1,097 puan) tarafından
Bana beslenmesi iyi suyunda yeterli dedi. Erken doğum riski görünmüyo şuan dedi. Sağlık sıkıntısı olmasında küçük olsun nolcak diye düşünüyorum :( ne kadar etki eder onu bilemiyorum
(1,465 puan) tarafından
Küçük olsun minyon olcak demek ki Rabbim başka bir sıkıntı vermesin de inşallah
(1,097 puan) tarafından
Amin amin. Bende öyle düşünüyorum

İlgili sorular

0 oy
23 cevap 280 göst.
8 Ağustos 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Cngls (899 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 101 göst.
5 gün önce Diğer kategorisinde Melek 1221a (181 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 33 göst.
19 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Rabbimin bir kulu (263 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 6 göst.
18 Nisan 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Beyzanur (821 puan) tarafından soruldu

378,370 soru

11,325,685 cevap

34,778 kullanıcı

...