0 oy
246 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (573 puan) tarafından
10 günlük bebeğim var ilk 3 4 gün çok etkilendim ben eşimle oturup konuşamadık yemeklerimi önceki gibi kolayca yapamadım her şeye oturup ağladım bu bebek nasıl büyüyecek dedim eşime çok düşkün birisi olarak mutfakta oturup muhabbet etmeyi hemen özledim aslında öyle değilmiş ama o günler öyle hissetmişim şimdi bir kaö gündür anne olduğumu hissediyorum ve çok mutluyum :) siz yaşadınız mı bu durumu 

18 Cevaplar

0 oy
(1,138 puan) tarafından
Kız bu da depresyon mu.ben neler yaşadım psikolojim berbattı hissizlesmistim ölmek istiyordum.ben niye böyleyim diye ağlıyordum.

Değişik yüzler görüyordum gözümü kapatinca.

Kulağıma biri eşimin ismini söylüyordu 

Ayak sesleri duyuyordum daha neler neler.benimki çok ağır geçti.sukur 40 im çıkınca toparlamaya başladım 
(573 puan) tarafından
Ay, korkutma kız beni bende birgün yanlız kaldım azıcık uyuyum diye yattım tedirgin oldum geri kalktım sonra kardeşim geldi o kalıyor yanımda öyle bişey olmadı ama her şeye ağlıyodum bebeği takip ediyordum sürekli biri kucağına alınca kendimi yiyordum resmen Allahtan kısa sürdü eşim çok haklı bir konuşma yaptı karşısına alıp ve anladım ki bebeğimin benden başka kimseye muhtaç değil şu an eşimde etkilendi baya bizim için kendini topla dedi ve doktorun kısır kalırsın demesi aklıma geldi ve şükür sebebim oldu :)
(1,138 puan) tarafından
Benim çok sorunlar vardı ya o yüzden psikolojim çökmüştü.agir geçmişti.esinin destek olması çok güzel.bugunlerin kıymetini bil.çok değerli valla eşine ve bebeğine sarıl
(1,186 puan) tarafından
Aynen benimde aynısı oldu değşet bişeeydi ya ölcem sanıyordum hep karabasan basıyordu
(1,138 puan) tarafından
Benimki karabasan değildi ama belli uğraşıyordu birşeyler.yani kadının en zayıf zamanları ya.tıpta da psikoz diye geçiyordu.ilerlese çok daha kötü oluyor valla
(1,186 puan) tarafından
Aynrn ya
-Reklam-
0 oy
(2,545 puan) tarafından
Yok bende hiç öyle bir şey olmadı. Sadece annemler yaşlandı dedim. Dedemler ölecek dedim. Herkes yaşlandı. Dilimde hep bu kelimeler geçti. Bebeğimin büyüceğini söyleyenlere inanmıyordum. Bir günü dört kez geçmediğini düşünerek sayardım. Ama kimse ile ne tartışmam ne bişeyim oldu bunun dışında bebeğime bol bol baktım. He bide seven olunca keşke karnımda olsaydı diyordum. Ömür boyu taşırdım diyordum :) 
(573 puan) tarafından
Gerçekten öyle biri kucağına alınca gözümü hiç ayırmıyordum eşimle eski hayatımıza bir daha asla dönemeyeceğiz diye oturup ağlıyordum ama benimki Allahtan kısa sürdü eşim bize senden başka kimse bakmaz sen güçlü dur bende güçlü olurum dedikten sonra düzeldi çok şükür :)
(2,545 puan) tarafından
Aynen kuzu çok şükür o yeni doğan olayını atlattıkmı işler biraz daha düzeliyor :)) tabi bebişlere annelerinden iyi kimsecikler bakamaz :)
0 oy
(462 puan) tarafından
Öncelikle güzel anne bugünler geçiyo. Kızım bugün bir yaşına girdi:) kötü günler bitti artık sıra daha kötü günlerde falan dermişim bsjsjs. Şaka tabi bazen kzımın bebekllik hallerini özlüyorum şimdi hiç durmuyo sıpa. Ben lohusalığı aylarca geçirdim yani şöyle her şeye alındım iş yapamıyordum üşengeçliğim artmıştı ama geçti çok şükür sabret 
0 oy
(119,248 puan) tarafından
dur daha 10 gunlukmis lohusalik 40 gunle 2 sene arasi suruyo
(573 puan) tarafından
2,3 gündür kendimi hafif hissediyorum ondan önce hissettiklerim ço kötüydü eşimle bir daha asla eskisi gibi olamayacağız diye oturup ağlıyordum ben sadece başka ağır bişey geçirmedim eşimde karşısına alıp biz sana muhtaçız böyle yaparsan perişan oluruz dedi ondan sonra düzelttim kendimi :)
0 oy
(346 puan) tarafından
Bende öyle oldum valla canım insan bir anda alisamiyor çok zor geliyor başta herşey hatta rüya görüyor gibiydim resmen sürekli böyle gidecek sanmıştım hatta buraya yazmıştım dertlesmistik kızlarla ama iki aydan sonra yavaş yavaş düzene giriyor yine lbette zorlukları var ama sen iyileşmiş oluyorsun artık biraz toparlanıyor Sun bebeğin yavaş yavaş uyku rutinleri de oluşmaya başlıyor onu tanimaya başlıyorsun zamanla artık bu rutinler zor gelmiyor Allah yardımcın olsun ama geçecek gerçekten 
0 oy
tarafından
Benim ki çok ağır geçti kabuslar gördüm,bebek yaptığıma pişman oldum,hayatım değişti diye düşündüm sonra geçti
0 oy
(3,503 puan) tarafından
İyi sen yine çabuk toparlamaya başlamışsın benim aylarca sürdü o illet 
0 oy
(3,452 puan) tarafından
Ben eşimle bebeğim yan yana uyurken hep onlara bakıp ağlıyodum sebepsiz bir şekilde :) 
0 oy
(27,353 puan) tarafından

Benden önce ev halki lohusalik piskolojisine girmişlerdi nerdeyse  hepsine bir depend veresim gelmişti düşün artık:D

0 oy
tarafından
Ben ilk birkaç gün halüsinasyon görüyordum narkoz etkisinden ötürü. Sonra geçti eşimin her lafina agliyom lohusa psikolojisi herhalde. Bazen de yetersiz hissediyorum.
(431 puan) tarafından
Tatlisannecik evinize geçtiniz mı ☺️
0 oy
(161 puan) tarafından
Ben ilk iki hafta bebek gelmeden önceki günlerimi hatırlıyordum ağlıyordum eşimle geçirdiğim zamanları ve istediğim zaman uyuyup uyanmayı..Ama sonra alıştım artık başka bir hayat oluyor şimdi oğlum olmadan yaşayamam:))
0 oy
(5,220 puan) tarafından
Lohusalık yaşadın mı diye sorsana :'(
0 oy
(3,457 puan) tarafından
Doğumum kolaydı yaşadıklarım zordu hakkım helal değil kayinvalideme..
0 oy
(800 puan) tarafından
Canım soru yanlış yaşamayan var mı diye sormalısın.

İnan 40 günün sonunda hepsi gaçiyor
0 oy
(1,556 puan) tarafından
Normal canm bende öyleydim ilk zamanlar dediğin gibi eşimle yemek yemeyi oturup sohbet etmeyi özledim tam beraber oturmak istiyorsun çocuk aģlıyor yemek yapamazdım lavaboya bile giremiyordum bazen bunalmistim artk sabrediceksin biraz zamanla düzelicek
0 oy
tarafından
Benim lohusalık da zor geçti bı ara o psikolojiye girecek sandım ama şükür toparladım

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 221 göst.
24 Nisan 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Pelin1 (592 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 71 göst.
28 Eylül 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Lale030507 (264 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 339 göst.
0 oy
5 cevap 161 göst.
28 Eylül 2021 Aile kategorisinde Rukiyeshn (23 puan) tarafından soruldu

379,198 soru

11,351,103 cevap

34,821 kullanıcı

...