0 oy
689 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kızlar bebeğinizi kundakladınız mi yoksa kundaklaycak misiniz ben kundaklayacam hem kış bebeği olduğu işin hem ele gelmesi güzel olur diye ama kaynanam gül sürekli bana kızıyor yok kundak beyaz şey gibi onu yazmak bile istemiyorum siz ne yapardınız 

25 Cevaplar

0 oy
(1,006 puan) tarafından
Kundaklarim buyuk ihtimal
tarafından
Bencede en mantıklısı ya
(628 puan) tarafından
Ben yarım gevşek şekilde kundak yapacağım. Tam kundaklama bebeğin gelişimini yavaşlatıyor herşeyden önce. Oğlumu aynı şekilde yaptım ve gelişimi çok iyiydi her gün masaj birde. Ben 160 boyundayım oğlum 184 boyunda.
-Reklam-
0 oy
(1,025 puan) tarafından
Sürekli kundaklamaya şiddetle karşıyım banyodan sonra yağlayıp kundaklarım uyu uyanınca üstünü giydiririm rahat kalır sonra uyurken yarım kundak yaparım yani sadece banyo sonrası ve uyurken kundaklarım oda yarım kundak bide benimki mayısta doğcak anası kurban olsun ona 
tarafından
Canım ben öyle eskiler gibi sıkı sıkı zaten yapamam kıyamam yani ama yapacam böyle ellerini çok değil de bacaklarını özelikle
(1,025 puan) tarafından
Zaten doktorlar bacaklarını sıkmayın diyo kalça çıkıklığı olur dye süreklimi kundaklayacksn
tarafından
Yok kuzum ilk 1 yada 2 ay tek yapmayı düşünüyorum
(1,025 puan) tarafından
Araştırmak lazım valla kimi iyi diyo kimi kötü ama bn niyeyse karşıyım :) bebeyken çokmu kundakta kaldım ne
(214 puan) tarafından
Bacakları kundaklamayın serbest kalması lazım
0 oy
tarafından
Bende kundakliçam  canim 
0 oy
tarafından
Kesinlikle yarim.kundak kalcalarini duzlestirmek cok tehlikeli bacaklari serbest olmali 
0 oy
(771 puan) tarafından
Valla kundaklandim  uyurken elini kolunu oynatırken uyansın diye zaten 2 ay bilirsiniz koy beşik ler olur  onda yattı zaten   
0 oy
(843 puan) tarafından
Bebeğin severse kullan canım hem rahat uyur hem üşümez benmki sevmedi hç ağlardı 
0 oy
(1,887 puan) tarafından
Benim kızım ocakta doğdu hiç kundak yapmadım ilk doğduğunda yapmıştım minnacık ellerini boynundan çıkartıyırdu kıyafetinden de çıkıyodu sevmedi bende yapmadım ne şapka taktım ne eldiven 
0 oy
(214 puan) tarafından
Yarım kundak yapcam Allah izin verirse 
0 oy
(1,164 puan) tarafından
Hep kundak yaptım kendi kaçana kadar uyutması daha kolay oluyo yap derim ben 
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Uyurken kundaklayabilirim belki .onun haricinde kundaklamam.
0 oy
(1,948 puan) tarafından
Kundakladık. Bizler kundak yapıyoruz 
0 oy
(1,186 puan) tarafından

Canım ben doğar doğmaz Kundak yaptım çok sessiz ve hemwn uykuya dalan bi bebek oldu ve uzun süre uyuyordu kımıldayıp uyandırmıyodu kndini kefen gibi beyaz konusuna gelince benim iki takım kundaklığım vardı ve ikiside beyaz değildi oğluma desenli amştm foto atabilirsen atim bak canım 

image

0 oy
(1,390 puan) tarafından
Yarım kundak yapmayı düşünüyorum canım. Bacakları serbest kolları kundaklı olsun kendini uyandırmasın rahat uyusun diye. Bildiğim kadarıyla bu şekliyle öneriliyor bile 
0 oy
(305 puan) tarafından
Ilk bebegimi kundakladim.bunuda kundaklarim tabiki acik brakinca bide surekli sicriyo bebekler
0 oy
(3,151 puan) tarafından
Kizim 67 gunluk 1 aydir yapiyorum bend3 ama sadece uyuturken. Cok sıkı yapmiyorum ayaklari gevsek oluyo üstünü sıkı yapiyom ellerini oynatmasin diye. O sekilde yapip salliyorum uyutuyorum uyanmiyor kendini korkutmadigi için. Kalktigi zamanda aciyorum kundagini.
0 oy
(996 puan) tarafından
Oglum 13 gunluk ben yapmiyorum elini kolunu cok seviyo sipam 

Buyuk kizima kaynanamin zoru ile 40 cikana kadar yapmistim 

Kucuk kizima kolik gazli bebek oldugundan 2 ay kundak yapmistim
0 oy
(659 puan) tarafından
Kundakla canim bebek cok rahat uyuyor mesela ürpermiyir aniden kucagina alirkenn rahat aliyorsun oda rahat edeiyir kisacasi benn kundaklayacam rabim nasip ederse simdiden 2 kundak yaptirdim ugur bocekli suslu suslu boyle 
0 oy
(1,082 puan) tarafından
Kis bebegi olacak ben ysrim kundak yapicam maksat usumesin ama rahat ket etsin oyle sarmiycam 
0 oy
(1,865 puan) tarafından
Ben kundaklamaya karşıyım.bebeğin rahat özgür hareket etmesi için. Ancak ilk zmlar kucağıma ülırken hemşire ktvözden verirken kundaklayıp verdi hep beslenme için bu şekilde tutup beslemek kolay ve hızlı oldu. Şimdi evdede yatağında uyunken hareket ettiğinde kendi eli değmesine rağmen bağırıyor henüz elinin farkında değil minnoşum :) rahat uyuması için kundak yapıyorm bazen ama sıkı değil. Eli kolu içinde hareket ediyor. Mümkün olduğunca az kundak yapıyorum.
0 oy
(649 puan) tarafından
Allah affetsin güldüm. Baska sey bulamamislar mi benzetcek . canim benim oğlum erken dogdu kuvezde alişmşti sere serpe yatmaya kundaklayamadik onun icin agladi durdu. Yarim gevsek kundağı doktorlar öneriyor ama cok sıkı kundak hem kalça çıkigina yol aciyor hem de gelişimi engelliyor. 

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 137 göst.
30 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Miracefem34 (1,020 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 234 göst.
3 Mart 2022 Diğer kategorisinde Po htc (248 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 84 göst.
18 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Minnoşun Annesi ❤️ (2,369 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 117 göst.
2 Ocak 2024 Diğer kategorisinde orbanesara (875 puan) tarafından soruldu

379,922 soru

11,373,135 cevap

34,855 kullanıcı

...