0 oy
169 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,403 puan) tarafından
Spirali takılı bayanlar adet gecikmesi yaşıyor musunuz her ay. Sancı şiddetiniz nasıl bende taktırdım bi yıl olmadı daha. Ama her ay şiddeti artıyor gibi adet gecikmesi konusunda da bu ay dikkatimi çekti 1 hafta oldu daha tık yok ama bu hafta başı deli gibi bel karın diz ağrısı vardı . Dedim kesin olacam olmadı. Şimdi sancımda yok kanama da başlamadı. Normal mi bunlar ya.

10 Cevaplar

0 oy
(7,375 puan) tarafından
Doktor arada olabilir diyorlardı canım bendede var 10 aydır en fazla 1 2 gün gecikiyor ama oluyorum yani bir sıkıntı olmuyor 
(1,403 puan) tarafından
İnşallah ben de bir an evvel olurum da stresi gider
-Reklam-
0 oy
tarafından
Bende adet gecikmesi olmadı pek sprala güvenme kayma ihtimali olabiliyor 
(1,403 puan) tarafından
Ay vallahi şimdiye kadar spiral var diye pek sallamadım ama inşallah bir şey olmamıştır bundan sonra dikkat etmek lazım bilmiyordum Ben artı olarak geri çekilme yöntemi nin de kullanılması gerektiğini
tarafından
Aynrn doktora görün yerindemi diye
(1,403 puan) tarafından
Aynen gldecem bakalım
0 oy
tarafından
Ben takdirdim 2 ay zor dayandım cikarttirdim
(1,403 puan) tarafından
Aaaa neden ki. Vallahi ben şimdilik sancı ve birkaç gün gecikmesinden başka bir sıkıntım yok da taktırırken hafif bayılır gibi oldum artık çık arttırırken ne olur bilmiyorum
tarafından
Takarken adetsizdim sıra bulamadığım için adetime denk getiremedim acayip acayip acıdı. Doğumum aklıma geldi. Bağırdım hatta
Yaktıktan sonra aynı gün kasık ağrım ve lekelenmem oldu 4_5 gün devam etti sonra adet oldum. Adetim aşırı ağrılı ve çok fazla oldu hem miktar olarak fazlaydı hemde 10 gün fln sürdü. Sonra normalde 28 günde adet olurum ama daha erken oldum. Yine aşırı ağrı lekelenme sonrası adet oldum. Ve bildiğin çocuk düşürmüş gibi pıhtı geldi 3 kere pskilojim bozuldu. Öyle bir adet oluyodumki ped dayanmiyodu. Arkama önüme çıkıyordu. Ciğer gibi pıhtı düşüyordu. 10 gün lekelenme 12 gün fln adetim sürüyordu. Yani bir ay içinde 1 hafta fln boş gunum oluyodu. Yani beni Spiral korumadi aslında :) adet olup eşimle birlikte olamamak korudu :)) sanırım toplamda ilk ayida sayarsak 3 ay dayandım. Doktora gittim şikayetimi belirttim. Bazılarında ters tepki yapabiliyor çıkartalım dedi. Tmm dedim. Cikarttirdim. Psikolojik olarakta rahatladım.
(1,403 puan) tarafından
Çıkart mzk zor oluyor mu
tarafından
Takarken ki acı olmadı. Takarken daha çok acimisti
0 oy
(5,681 puan) tarafından
Evet cnm 18 aydır takılı hep Olcam dyorım hiç olmadım doktor süt hormonların yüksek dyordu ama hep sürekli sancım oluyor leke gelıyor geçiyor doktor bu normal ara leke yapar dedı 
(1,403 puan) tarafından
Leke de olmadı ama nsjsu bekletip görücez olur inşallah
0 oy
(120,673 puan) tarafından
cok korkunc geliyo o spiral bana
(1,403 puan) tarafından
Neden acaba
0 oy
tarafından
Evet normal adet belirtisi veriyorsa muhakkak olursun..benimki 2 gün erken bile olduğu oluyordu..birkaç gün öncesinden ağrı sancı yaşsrsın..8 gün gecikmişliği bile oldu test yaptım o gün adet olmuştum
(1,403 puan) tarafından
Anladım canım. İnşallah olurum bir an evvel
tarafından
Kayma riski var tabii..onu da işk adet dışı kanamada anlarsın..normal  ayda bir adet oluyorsan sıkıntı yok cnm benimki öyle anladım ayda 2 kere adet kanaması yaşadım 1 hafta sürmüştü..kaymıştı değiştirdim..ek koruma da yapmadım 5 ve 2 yıl korudu en sonuncu 6 aydır var
(1,403 puan) tarafından
Takmak mı daha zor çıkarmak mı sence
tarafından
İkisi de zor değil cnm 3 kere taktırdığım için alıştım sanırım
(1,403 puan) tarafından
Ayyyy Allah'ım cesaret edip gittiğimde bile doktor şaşırmıştı çünkü alttan mıayenlerde hep tırsıyorum ☺️☺️
0 oy
tarafından
Doğru düzgün namaz kılan az oldum canim büyük kızımda normal oluyordu 17 aylık kızımda ise sürekli bı duzensizlik bı çok oluyor bı az oluyor günler önce leke oluyor günü gününü tutmuyor çıkarttıcam emziriyorum hap kullaniyim diye düşünüyorum hem hap hem geri cekilme yöntemini demiycem
(1,403 puan) tarafından
Yok canım ya ben de öyle olmuyor ay geçiyor öyle oluyorum yani lekelenmede olmuyor ki şimdilik sadece gecikme ve sancı haricinde bir sıkıntım yok öyle ara kanamalar falan olmadı. Benim korkum gecikince acaba 3 mü var kayma oldu mu diye düşünüyorum çünkü sadece spiral yetiyor diye düşünüyordum ama ayrıca geri çekilmede gerekiyor muş
0 oy
(10,826 puan) tarafından
Cnm spiralden sonra 10 gün gecikme olursa hemen gel dedi bana doktor 2 hafta olacak taktirali daha 
(1,403 puan) tarafından
Anladım canım benim normalde 22'sinde 24'ünde olmam lazım daha olmadı 2.3. Gün  önce çok şiddetli sancım vardı dizlerime vuruyordu ağrısı şimdi onlar da durdu kanama da yok.
0 oy
(788 puan) tarafından
Daha önce düzensizlik olurmuydu canım ben spiral varken hamile kaldım  spiral de varken hastalığı çok yoğun olurdum bende öyle yan etki yapmıştı ama düzensizlik olmazdı
(1,403 puan) tarafından
Ya vallahi canım önce düzensizlik olmazdı yani spiral yokken 1 gün falan geciktirdi en fazla 2 gün. adet sancım da hiç olmazdı neredeyse ama spiral taktıktan sonra sancılarım çok şiddetli olmaya başladı ve en son  dizlerimde artık ağrıdı ama yani kanama olmadı birde spiralde  kayma olunca falan ip eline gelirse gel direkt demişti doktor ip falan da yok hani olsa eşim farkeder herhalde bir yandan da korkuyorum normalde ayın 24'ünde 22'sinde olmam lazım İnşallah 3 gelmez ya şimdilik gerçekten iki bebeğim arasında çok az yaş farkı var yine Rabbim bilir ama her şeyin hayırlısını şu an için istemiyorum Rabbim olmayanlara versin
(788 puan) tarafından
Aminnnn canim bendede belirti olmadı  ip gibi falan
0 oy
(328 puan) tarafından
Hormonlu spiral mi taktirdin
(1,403 puan) tarafından
Ayda bir kere mi 6 ayda bir ya da senelik diye biliyorum ama ayda bir de çok sık değil mi
(328 puan) tarafından
Doktorum öyle dedi bana taktirali altı ay olana kadar ayda bir kere gel kontrole dedi sonra sene de bir gelirsin dedi kuzu yeni olduğu için ayda bir gidiyom
(1,403 puan) tarafından
Allah Allah. Bans demedi ya. Bi olsaydım
(328 puan) tarafından
Kuzu olursun inslaalh ben doğum yaptırdıktan hemen sonra taktmistim bir doktora git istersen
(1,403 puan) tarafından
Gidicem ya. Kesin

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 77 göst.
22 Ağustos 2024 Diğer kategorisinde handehande5 (9 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 168 göst.
31 Temmuz 2024 Diğer kategorisinde Euaguclu (30 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 97 göst.
12 Temmuz 2024 Diğer kategorisinde Melektir (1 puan) tarafından soruldu