0 oy
302 göst.
Kültür-Sanat kategorisinde tarafından
tarafından kapalı

Küçükken herrr yaz tatilinde camiye kuran öğrenmeye gittim. Hep zaten içimde dinsel şeylere yatkınlık vardı. 18 yaşımda rüya sonucu namaza başladım hep kıldım halada kiliyorum. Saçım açıktı ama öylede kılmaya devam ettim namazı

Sonra 23 yaşımdayken Evde boş durmak yerine kuran kursuna gittim 1 sene boyunca. Orda hocalarım ve Kur'an kursundakiler beni kapanmaya teşvik etti kapandım çok şükür. 
Her namazdan sonra duasiz kalkmazdim tesbih çekerdim. Sabah namazlarina uyanirdim ve kesinlikle yaşın Tebareke vs süreler okumadan yatmazdim. Ve kapaliligimda daha güzeldi ferace fln giyiyordum. Sonra işe başladım hala namazlarimi kılıyordum ama giyimim dahada modernleşti. Asla zor bela bişi olmadığı sürece namazi terk etmiyordum. Mesela makyaj yapmama rağmen calistigim yerde abdestim fln olmadığında makyajımı siler biyerde abdest alır namaz kılar  yeniden eşarp makyaj yapardim. Yani aslında o halı zor olmasina rağmen hiç pes etmiyordum. Mağazada çalıştım. Aşırı yoğun oluyordu iş ona rağmen namazı terk etmemek için giyinme kabininde falan kılıyordum. Ama namaz sonrası dua etmeyi bıraktım sabah namazlarinda kuran okumayı biraktim
Sonra evlendim. Hani herkeste yaşamıştır evliliğin ilk zamanları sürekli seks oluyorya. Bazen gece seks yapınca banyo yapmaya eriniyordum öyle uyuyordum sabah yaparım diye. E abdestsiz olunca sabah namazinida  kilamiyordum . Öyle öyle sabah namazini terk ettim. Zaten dua fln okumuyorum namazlarda. Kur'an desen çok nadir kandillerde fln
Doğum yaptım ramazandi oruç tutamadım şimdide kandillerde oruç tutmak zor geliuor 
Yani ben nasıl eskisi gibi olabilirim? İçime o aşk nasıl gelir
notu ile kapatıldı: Aynı sorunun tekrar tekrar paylaşılması yasaktır. Sorunuzu paylaşatıktan sonra cevaplanması için beklemeniz gerekmektedir.

9 Cevaplar

0 oy
tarafından
Rabbim zikir aşkı versin inşaAllâhur Rahman :) zikir kalbini mutlu eder , ihlas okuyabilirsin sürekli
-Reklam-
0 oy
(1,950 puan) tarafından
Bende eski halime dönmeyi cok isterim gerçekten...
0 oy
tarafından
Okurken cok uzuldum .Ne hissettigini anlayabiliyorum .Allahim ibadet aski versin tekrar .Ben de eskiden cok huzurluydum .Tahmin edebiliyorum neler hissettigini ❤️
tarafından
Ya işte bendeki sıkıntı eskiden namaz kacirdigimda moralim bozuluyordu. biliyordum ki birkere bırakınca alışkanlık haline gelir diye korkuyordum ki öylede oldu ztn. Yani artık namazımı kacirdigimda kalbim agrimiyo. Üzülüyorum ama o kdr abartılı üzülmüyorum.
0 oy
tarafından
Sanırım hayat galesine düşüp bazı şeyleri geride bırakıyoruz Allah isteğini hayatına geçirmek için hidayet versin 
tarafından
Aminn canım. Valla aynen dediğin gibi olduğu dünyalık işler ağır baisyor
0 oy
(2,323 puan) tarafından

Her zaman aklıma bunu getiririm ☺️

image

(12,924 puan) tarafından
Aldım canım bende ☺️❣️
tarafından
Ay çok güzelmis cnm
(2,323 puan) tarafından
Alın tabiki hepimize nasihat olsun inşaAllah ❤️❤️☺️
0 oy
(1,186 puan) tarafından

Allah ve Peygamber'i (asm) sevmenin, bu sevgiyi arttırmanın yolu onları tanımaktan geçer. Marifetullah, Allah'ı bilme tanıma ilmidir. Marifetullahtan hissesi nispetinde insan Allah'ı sever. Allah'ı tanıyıp emirlerine itaat eden Allah'ı sever, Allah da onu sever. Her eksikliğin başı iman zafiyetidir. İmanın artması ölçüsünde Allah ve Resulüne (asm) olan sevgi de artacaktır. İman, sevgi, itaat birbirini takip edecektir.

Allah'ı her şeyden çok sevmek dinimizin emridir. Allah'ı sevmenin yolu ise, onun sevdiği tarzda yaşayan Peygamberimizi (asm) sevmek ve onun yolunda olmaktır.

0 oy
(8,253 puan) tarafından
Esını memnun etmen banyo yapmana engel degıl bunu sil aklından sabahın 4 u de olsa o banyo yapılmalı o namaz kılınmalı.hata etmeyelım kardeşim.
tarafından
O yeni evlendigimizde öyleydi canım. Şimdi bebeğim var. Mecbur hemen banyo yapıyorum ama şimdide bebeğim uyumusken bende biraz dinelniyim diye sabah namazını aksatiyorum
0 oy
(302 puan) tarafından
Rabbimjn bize sundugu bu guzel nimetleri dusun bize verdigi mukemmel azalri dusun ve ona tevekkuk et
tarafından
Canım namaz kiliyorumda vakitleri geçirmeye çalışıyorum ama eskiden asla kaçırıyorum napip edip kiliyodum ama şimdi o kdr dikkat edemiyorum
0 oy
(378 puan) tarafından
Canim benim yanlis hatirlamiyorsam bi hadisi serifte geciyor, namazi daha huşu icinde kilmak icin ne yapabilirim diye soruyor, peygamber efendimiz de sadaka vermesini soyluyor. Googledan baktim ama bulamadim, eger dogru degilse allah affetsin ama guzel niyetle bi sadaka ver bakalim faydasini gorursun
tarafından
Oylemiymis. Ay haklısın ben hiç hayatımda sadaka vermedim. Hep bekarken babam verirdide ben vermedim hiç ama sadaka nasıl verilir onu bile bilmiyorum. Şu zamanda kime verilirki hiç çevremde sadaka verecek biri yok
(378 puan) tarafından
Niyet et birilerine sor mutlaka bulursun ihtiyac sahibi birileri
tarafından
Tamam canım çok sagol

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 431 göst.
9 Eylül 2022 Aile kategorisinde Nazeymen__ (15 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 67 göst.
28 Kasım 2022 Diğer kategorisinde GSmsl (791 puan) tarafından soruldu
+1 oy