0 oy
502 göst.
Diğer kategorisinde (12 puan) tarafından
Merhaba kizlar öyle doluyumki taştim taşicam belki siz bana bı akıl verirsiniz 

Ben aslen Agriliyim Amasya Merzifon a gelin. Geldim tabi nişanlılık süreci boyunca hep bı sıkıntılıydı düzelir düzelir diye çok çaba sarfettim neyse işte 6 ay içinde düğünümüz oldu bizim orda altın kesilir bana da altın kesildi ama inaninki her Allah'ın günü burnumdan geldi

Düğün oldu birlik geldim kaynanamla Anlaşamadık zar zor evi ayırdım halılarımi beyaz eşyamı babam aldı 12 bileziğin vardı 2 tanesini bozdum kocama yolladım bı takım koltuk aldı ufak tefek ıvır zıvır aldı yatak odanızda ordan getirdim evimi dizdim hamile kaldım her günümüz kavga dövüş hamilede kaldım o arada 5 aylık spina bifida çıktı gebeliği sonlandırmak zorunda kaldım sonra yine sabrettim ** gibi çalıştım tekstile girdim 1.5 sene kadar çalıştım kocam borc var ha borç var dedi ***** gibi eline verdim o borç hiç kapanmadı calisirken haline kaldım 5 aylık oldu kanamalarim başladı acilmam oldu yine yavrumu kaybettim yine düzelir diye çabaladım kartlarını elinden aldım borçlarını kapattım bende işten çıktım tedavi görmek için ben işten çıkınca bizimkide bı bahaneyle kendini işten attırdı 6 ay krediden yedi yattı bı yandan da tedavi görüyorum hamile kaldım bu defa dedim memlekete gideyim Annem bana baksın bu defada 6 haftalık kalbi durdu kürtaj oldu çıktım geldim borcumuz var dedi habire altın istedi 12 tanenin 6 sini yedi 6 su kaldı vermedim benim babam hayvancılıkla ugrasiyo diye babama verdim onu bize katlasin ev alalım diye burnumdan fitil fitil getirdi yine geldim yine bı işe girdim 6 milyar kredi çektim 3 binlira kredideki parayı çektim 2.5 binlirada hesaptaki ek parayı çektim onun kartlarını sıfırladım ** gibi bu defa resmen geceli gündüzlü çalıştım ben iş diye evden çıkarken o fosur fosur uyuyordu. 6.7 ay kadar çalıştım bı yandan da Avon satışı yaptım karımı biriktirdim borcu kapattım 3 binlira doktor muayne ücreti bıraktım 3 binlirada o zaman bı cumhuriyet altını yaptım işten izin aldım doktor tedavisine girdim kan pihlasmasi var dedi her gün iğne coraspin kullanımı hep özel özel vitaminler başladı hamile kaldım tabi o ardada bizimkinin işleri biraz düzen e girdi tam herşey yoluna girdim eşim fayansci ben çalışıyorum işlerim çok iyi diyip kredi kartını yine kullanıma açtı hamile kaldm tabi o aradada rapor yazidiriyorum doktor ücretlerimi rapordan ödüyorum 14 haftalık olduk tabi bı sürü iğne ilaç progestan proluton daha daha. 14 haftalık ya Çorum'da özeldede rahim ağzına dikiş attırdım bir gün yattım ertesi taburcu oldum kayınpederim koronadan yoğun bakıma alındı 20 gün eşim bana köpek çekti bana resmen babasını hasta eden benmişim gibi muamele etti 20 günün sonunda babası vefat etti bizimki neredeyse bütün evi başımdan aşağı geçirecek gibi davraniyo dedim açısı var sabret duzelicek duzelicek her geçen gün daha kötüye gidiyo demiyoki bu kadın hamile onca şeyden sonra anca yavrumuzU tutabildi  neyse babasının yedisi çıktı bizimki patlak verdi seni ananın evine yolluyorum ben dikişli 1 saat yolculukta bile aklım cikiyo dünyanın ilacını kullanıyorum hamileliğin başından beri evime bı süpürge vurmamisim evi *** goturuyo bı sürü doktor isim var diyo seni memleketine yollicam ben daha *** üstüne oturamiyorum ben gidemem diyince de annemle ya beraber yaşarız yada ****** olur gidersin Anneside benimle oturmak istemiyo onunda bir sürü eşyası var kadın titiz birazda biz anlasamiyoruz kaynanam sivri dilli ben de hazmedemiyorum  benimde sürü eşyam var ben daha hepsini yeni aldım daha hiç biseyle murad edemedim yine ben alttan aldım şimdi kayın öderim vefat edeli 57 gün oldu bende 24 haftalık oldum şimdi kocam demiyoki karım hamile yazık günah zerre bana merhameti yok eşimin gayesi eşyalarımı hep satıp annesiyle durmam ama ben binbir emek verdiğim eşyayı nasıl satayım daha bı çoğunun takisidi yeni bitti şimdi yavrum kucağımda değilde koynunda olsa başımın çaresine bakardım şimdi hiç bir yerede kıpırdayamiyomda Allah aşkına bana bı Akıl fikir verin düşünmekten kafam kazan oldu baya bunaldim yoruldum

26 Cevaplar

+7 oy
(4,089 puan) tarafından
Sen böyle bi adama niye sürekli çalışıp bi de çocuk dünyaya getirmeye çalışıyorsun ben anlamadım ki adam sana bakmıyor bebeğine nasıl bakacaktı sana da yazık bebeğine de 
(12 puan) tarafından
Haklı söze ne denir ama insanın yüreğine bir kere evlat acısı düştümü insan daha çok cabaliyo
(7,444 puan) tarafından
+++ verdim sürekli bi çocuk yapma dünyaya getirme çabası hemde bu adama yazık gerçekten
(4,089 puan) tarafından
Canım tabiki evlat bambaşka bi şey ama bu adamdan değil gençliğini mahvetmişsin bununla ayaklarının üzerinde duruyormuşsun adam mı yok ya inan kötü kadar iyi insan da var bu dünyada
(12 puan) tarafından
İllaki vardır asla yok diyemem Ama ben doğuda doğdum büyüdüm annem hep derdi baba evinden gelinlik koca evinden kefenle ha ailem yine yanımda aksini idda etmiyorum ben gözümü onunla açtım benim ondan oncem yoktu belkide bu zamana kadar sabretmem de gelmeme sebebte bu ben ona Kur'an'ın yaprağı gibi dosdoğru oldum zerre yanlışım olmadı. İmtihan ya once çocuklarımla  imtihan oldum şimdi eşimle Allah büyük diyorum her gecenin nasilki bı sabahı varsa benimde üstüme gün dogucak ya onunla yada onsuz amma rabbim yavrumu bana nasip etsin hayatımı onun hayatına adicam birkere evlendim ne olduysa ikincisinde ne olucak hiç evlenmem kızımla arkadaş gibi büyür gideriz ben yavruma hayat olurum onun yüzündeki tek tebessüme dünyaları veririm onun Sacinin tek teline dokunanin hayatını parçalarım Rabbimden tek dileğim şu 3 ay sonra sağlıcakla doğurmak kucağıma almak onun onunla yeniden doğmak
(4,089 puan) tarafından
Haklısın zaten çocuklu olunca insan tekrar kimseye güvenip de evlenemez ki o artık çocuğun içinde bi risk oluyor sadece kendin için değil
-Reklam-
+2 oy
(1,152 puan) tarafından
Yani hepsini okudum okurken yoruldum sen yasarken yorulmadin mi ? Sence o kocadan sana koca olurmu ? Yok.yani olmayacagi belli çünkü sen nereye kadar ite kaka baba olsun evine baksin diye uğraşacaksın anasina bu kadar düşkündü neden evlendi ? Babasi öldü diye seni niye suçluyor? Zaten.ailenin desteği ile almissin cogu esyani. O kim de seni evden çıkarıyor sen onu atmalısın. Okadar kaybin olmus okadar üzüldüm ki bence kendine.bu stresi yapma. Degismez çünkü degismicek degisse simdiye kadar verdigin emeklerin karsiligini.alirdin. oh ne ala karı calissin o fosur fosur uyusun yok öyle bi dunya. Sen evladina tek basina bakabilirsin. Senin yaşadıklarının hepsini degil bak az biseyini yasasam asla durmazdim o adamla evli. Ben olsam satardim.esyayi alirdim parasinida ailemin oraya giderdim şart degil.ailenle kalman bi ev tutabilirsin ailende destek olur. Ve bosanirkende donuna kadar alirdim
(12 puan) tarafından
Aileme hiç ihtiyacım yokki ben yavruma herşey olurum zaten
tarafından
çocuğunu alamaz zaten ben senin yerinde olsam aileme derim gelin beni alın sizin yanınızda doğum yapmak istiyorum uçakla çok uzun sürmez biner giderim daha da gelmem geri eşyaları da satarım giderken boş evde otursun
(12 puan) tarafından
Şuan inanki hiç bişey yapmaya takayım yok anca yavrumu doğurduktan sonra ayağa kalkabilir.
tarafından
annesin sen güçlü olmak zorundasın ki güçlüsün zaten bunca yaşadığın şeye rağmen hala ayaktasın Allah yardımcın olsun
(12 puan) tarafından
Aminnn
0 oy
(3,721 puan) tarafından
Böyle adamdan çocuk yapmak için neden bu kadar çok çaba sarf ettin ? Yemin ederim kimseye bişey olmuyor o mazlumların masumların nasıl günahını alıyosunuz başından beri kötü biriymiş Rabbim nasip etmemiş defalarca neden deniyosun boşasana boşa gitsin yaa adam mı kalmadı Dünya da o sabinin günahı ne şimdi
(12 puan) tarafından
Ah bir bilsem Ben çocuğuma herşey olurum onun varlığıda yokluğuda bize bir çocuğum zerre yokluk gormicek ve ben bunun için elimden ne geliyosa fazla fazla yapicam
(12 puan) tarafından
Hiç bir günahı yok
(3,721 puan) tarafından
O çocuk okula gidecek Allah ömür versin babasını soracaklar ne dicek bunları söylemesi kolay bacım yaşamak zor. Öyle bir aile de büyücek çocuğun psikolojisini hiç düşünemiyorum. Allah kocana hidayet versin namazını kıl bol bol dua et. Evde bakara suresini dinle sürekli
(12 puan) tarafından
Ben istemezmiydim huzurlu bir yuvada musmutlu olarak büyüteyim evladımi ama kader böyleymiş alnıma böyle yazılmış çok çaba gösterdim halada gösteriyorum ama hiç bir çıkar yola ulaşmiyor
0 oy
(1,013 puan) tarafından
Yazının tümünü okumadım ama bi insan kendini nişanlılık döneminde belli ettiyse uzak durcaktın o adamdan ne olduğunu belli etmiş çünkü
0 oy
(4,859 puan) tarafından
Yani zor zamanlrdan geçmişin canım başlarda eşin hala böyleyken bebek sahibi olma gayreti neden üstünde gelip kırmak istemem seni zaten derdin var ama biz ne desek boş eşin de ayıp ediyor karısi sin sen onun bu kadar da insana kötü davranilmaz vicdan yok belliki sessiz kalma eşine sessiz kaldikc daha çok çıkar tebene
0 oy
tarafından
Çok uzun ama birşey diycem Amasya merzifon mu kız ben de Hacıköy luyum Gaziantep e gelin geldim 
tarafından
Oturdum hepsini okudum Allah sabır versin öncelikle benden sana bı tavsiye zaten merzifondan adam çıktığı gorulmemistir keşke bosansaydin böyle bı adamı çekip adam etmek için elinden geleni yapmışsın canım ama ondan adam olmaz sana yazık
0 oy
(418 puan) tarafından
Konma akıl akıl olmaz. O adamdan bir halt olmaz.

İster hamile ol, ister beş çocuklu o adamdan kendini kurtarmaya bak..

Görmüş geçirmiş kadınsın, eminim onsuz daha iyi yaşarsın...

Âdi zibidi, karısının sırtından geçinen sünepelerle kendine gençliğine yazık etme
tarafından
+++++
0 oy
(385 puan) tarafından
Belki de Rabbim in sana işaretiyfi bu düşen yavrular bu adam geçim ehli değil Allah kolaylık versin şimdi bir de hamilesin, akıl dersen kayınvalidenle konuş anne sen de ben de böyleyim elime anlat beraber olmaz ben istemiyorum birlik desin annesi anca öyle olur ama seninki seni üzecek birşeyler bulur sanki yine
(12 puan) tarafından
Oda diyo olmaz ama benimki anlamiyo
(385 puan) tarafından
Tövbe zorlamı oturacak oğlana bak babasının emeklisi var mı ona göz dikmiş sanki
(12 puan) tarafından
Babasından 2 maaş kaldı Annesine bı emeklisi bide gazı maaşı benimki bizimki rahatlığı peşinde
(385 puan) tarafından
Ee tamam işte annesinin maaşı ile mutfak masrafını karşılar, gerisi yiyecek içecek ondan canım
(12 puan) tarafından
Bizimki kimse benden bişey beklemesin ben fosur fosur yatayım herşey kendiliğinden prensin geçsin gitsin
0 oy
(2,501 puan) tarafından
Senin hatan ondan çocuk yapman ne dakka başı hamile kalıp duruyorsun adam patlak vermiş baktın birde öyle koy tekmeyi g.tne ondan ne koca olur ne baba ayakları üstünde duran birisin neden kendini bu kadar ezdirdin anlamıyorum sakın esylari satıp gitme ömür boyu orda kalırsın zor kurtulmuş sun 
0 oy
(887 puan) tarafından
En başta böyle kocadan ve böyle yaşattıklarından dolayı yine ısrarla neden çocuk yaptın ? Düzelmeyeceğini hiç anlamadın mı böyleleri düzelmez yedide neyse yetmişte odur bir kere kapının önüne koyarsın sonra düzelmiş gibi yaparlar yalvarırlar iki ay sonra yine aynı olurlar Allaj yardımcın olsun ben yerinde olsam böyle kocaya minnet etmem zaten bir işe yaramıyor
0 oy
tarafından
Hepsini okudum, okumaz olaydim :(
0 oy
(1,952 puan) tarafından
Sen bebek kayıplarıni yazdıkça bu işin içinde bir hayır var diyerek okudum. 

Kocadır, döver de sever de aklı var sende. Toplum olarak erkek işte çalışır, kadın evinde çalışır, yetişmiyorsa birlikte çalışırlar diye gördük. Eşin hasta olur yatalak olur kaza geçirir çalışır da bakarsın da. Sizinki çok acımasızca. Bilemiyorum ya tutacak çok yeri var anlattıklarının. Eşinden ne olur hiç tahmin edemeyiz ama ben senin aklının başına gelmesini çok isterim. 
(12 puan) tarafından
Aklım başıma gelicek daha da gelicek ama şuan bebeğim var daha 24 haftaliğiz sağlıkla bir doğsa o zaman bende onun gotune tekmeyi koyucam
0 oy
(10,411 puan) tarafından
Yaa ben ne okudum böyle cidden sen bunları yaşadın mı 

Ve böyle Bi adamdan niye çocuk yaptın be güzelim Allahım  kocana akıl fikir versin sağlıcakla doğur kuzum evladini
(12 puan) tarafından
Biz doğuda buyudukya sanki çile cekicezde duzelicek diye habire emek sarfettim ama nafile bana bugünün hürmetine dua edin yavrumu kucağıma sağlıkla alayım ondan sonra dimdik yoluma bakayim
(10,411 puan) tarafından
Bende doğumluyum bilirim doğu kadınının nasıl cabaladigini  Rabbım  eşini sana döndürdün  insaallah
(12 puan) tarafından
Ne diyim bilemedim
(10,411 puan) tarafından
Sen sakın o evden çıkma doğur evladını söyle dimdik kalk ayağa ce eşime gerekeni yap
(12 puan) tarafından
Bende o günü bekliyorum
0 oy
tarafından
Allah yardımcn olsn bacım yorumsuzum 
0 oy
tarafından
Allah kolaylık versin. Her defasında düzelir dediğin için bu duruma gelmiş.  Düzelmez bacım kendini kurtar o dq anasıyla yaşasın. Sana git diyen adam dan hayır mı gelir 
(12 puan) tarafından
Gelmez ama ben şimdi hamileyim bir sürü doktor isim oluyo
tarafından
Ailenle konus yanına biri gelsin davanı falan aç evde bileziklerin biraz idare eder . Doğumdan sonra gerisine bakarsın bence
0 oy
tarafından
Senin kadar güçlü bir kadın olsam öyle gereksiz pasif ve akılsız bir kocanın başını beklemem her şeyi sen goguslemissin ona ne ihtiyacın var ki bir de ona çocuk vermek için kendini yormuşsun
(12 puan) tarafından
Ne kadar güzel benim kendime özetleyemedigim herşeyi bana özetlemişsin
tarafından
İnan çok daha iyilerine layıksın kapasitesiz insanlarla ışığını söndürme
(12 puan) tarafından
Daha iyilerine ihtiyacım yok ben banada yavruma da yeterim ama şuan çok dar bir yoldayım Allah'ın izniyle bı bu imtihanida alnının akıyla gecsem
tarafından
Bence de kimseye ihtiyacın yok Rabbim feraha cikarsin
(12 puan) tarafından
Amin ne olur dualarınızı eksik etmeyin duadan başka bişey ihtiyacım yok
0 oy
(3,546 puan) tarafından
Allah senin kocana akıl fikir ihsan netsin iyi sabırlı kadınmışsin seninyerinde kendimi düşündüm o kocayı kapıya koymuştum boşayip  sorumsuzluk senin kocanda değer bilmezlik senin kocanda tembellik senin kocanda sen birde o adamdan çocuk mu yapmak için uğraştın Bisan demek bize düşmez canım ama bu adamdan bir ömür boyu da bir yol olmaz kendini bataklığa sürer seni de arkasından çeker bu adam
(12 puan) tarafından
Zararın neresinden dönersek kardir derler hele bı kızımı sağlıkla dogurayim o zaman Allah kerimdir
0 oy
tarafından
nişanlıyken ne mal olduğu belliymiş niye yaktın kendini bacım :( kaç kere hamile kalmışsın adamın huyunu biliyon çalışmıyor adam akıllı onu da biliyon neden çocuk yapıyorsun yol yakınken bunca derdi çekmek yerine gitseydin ya babanın evine Allah yardımcın olsun gerçekten çok üzüldüm rabbim bu kadar emeğinin çalışıp çabalamanın mükafatını verir inşallah 
(12 puan) tarafından
İnsAlalh bana dua edin yavrumu sağlıkla kucağıma alayim
0 oy
(1,928 puan) tarafından
Böyle bir adam için çalışıp çalışıp çaabalamışsınız durmadan usanmadan. Yazık ki ne yazık.

Bebeğiniz hayırlı olsun ama yaşadığınız şey evlilik değil. Boşanın. Düzelmez bu adam. Sürekli arkasını toparlamak sizi mutlu etmez
(12 puan) tarafından
Bende Artık beklnen sona geldim zaten
(1,928 puan) tarafından
Hayırlısı olsun canım sırtındaki kamburdan kurtul yoluna devam et.
(12 puan) tarafından
Çok haklisin
0 oy
(67 puan) tarafından
Sadece fikrim böyle bir insandan çocuk yapmak hiç akıl işi değil hadi olmuş dersin ama defalarca hamile kalmsn hiç mi düşünmedn bu çocuğa bakmaz ileride ollan çocuğa olur diye..
(12 puan) tarafından
Ne diyeyim haklisiniz

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 244 göst.
27 Ağustos 2023 Aile kategorisinde Yeni evli1 (1,629 puan) tarafından soruldu
0 oy
32 cevap 1,810 göst.
0 oy
2 cevap 96 göst.
17 Mart 2024 Aile kategorisinde Zeynepagd (345 puan) tarafından soruldu
0 oy