0 oy
210 göst.
Aile kategorisinde tarafından

• :'(21aylık bebeğim öyle muhallebi filan yemez bu ara yine dişten dolayı yemek istemiyo zaten öyle yemek yemeyi seven bi çocuk değil günde iki kere emziriyorum oda uykularından önce bir yardım eli uzatın bana :(:(:'(

17 Cevaplar

0 oy
(9,247 puan) tarafından
Brokoli veriyorum uc gündür
-Reklam-
0 oy
tarafından
Tavuk suyu corbasi yap sever belki
0 oy
(27,352 puan) tarafından

Ne pişirsem ondan veriyorum 

0 oy
tarafından
Yoğurt çorbasını severek içiyolar kuzu 
0 oy
tarafından
Brokoli kabak havuç hepsini beraber haşliyorum az soğan sarımsak koyuyorum lezzet olsun diye. Bide bi kaşık pirinç ve irmik atıyorum. Tereyağ yada zeytin yağı ekliyorum. Böyle seviyo bizim kız 
0 oy
(13,019 puan) tarafından
Evde ne varsa yediririm ona özel çorba yaparım hep biz icmeyiz diye 
0 oy
(397 puan) tarafından
Benimkide 22 aylık cnm biz ne yersek ondan yediriyorum özel bişey yapmıyorum büyüdüler artık 

Kuruyemiş seviyomu cnm seninki bişey yemiyo diyosun en azından enerji kalori alır kuruyemisten
tarafından
Kuruyemişi yiyo canım onunla beraber dut kurusu yer bi kuruyemiştede cevizi pek sevmiyo sert geldiğinden sanırım bademide ben vermiyorum sert diye kaju filan yiyo
0 oy
tarafından
Pirinç pilavı 

Şehriye çorbası 

Makarna 

Krep 

Patates kızartması 

Yoğurt

Bunlar dışında ağzına birşey koymuyor 26 aylık dönüşümlü bunları yediriyorum
tarafından
Yoğurdu yemiyoruz bizde niye bilmiyorum ilk başlarda ev yoğurdu çok güzel yiyodu şimdi yemez oldu onun yerine ayran içiyo bende meyveli yoğurt veriyorum bizimkide pilavı sever patatesle makarna yemez arada bi erişte yer ben çözemedim bi yyo bi yemiyo bazen hiç birşey yemiyo :( yemek yemeyen çocuk çok zor oluyomuş gerçekten
tarafından
Bende bazen unutturarak veriyorum yemediği yemekleri aradan baya zaman geçince farklı bir şekilde yaparak veriyorum yiyor zorla önceden birşey yemezdi şimdi yine şükür iyi
tarafından
Bi yediğinide ertesi gün yemek istemiyo geçen sevindim tarhana çorbası içti diye dört gündür çorba deydirmedi ağzına
0 oy
(17,787 puan) tarafından
Benim 2 buçuk yaşındaki bebeğim dünyayı yer bacı :D
(817 puan) tarafından
Kız ne güzel işte bir ara bizimki de öyleydi öğrendiği ilk kelime mamaydı uyurken bile gece gözü kapalı mama mamaa diyip geri yatıyordu ama artık bişe yemiyor yada ben kuruntu yapıyorum bilmiyorum kilosu iyi maşallah ama istiyorum ki böyle elinde tavuk butuyla falan gezsin hahaha :))
(17,787 puan) tarafından
:D yok artık sende kız yesinler ya valla bide onların yemedisiyle uğraşırım amaaan :D
(1,034 puan) tarafından
Maşallah nazar edecen paşama benim kızımda yemeyen ama sürekli karnı acıkan bebeklerden neler hazırlıyom bi görsen sabah beri yumurta şehriye corbası pilav neler yapıyom yemiyorrrrr
tarafından
Maşallah :D ayy bilmiyorum ya bi yiyo dedim mi yemeden kesiliyo çocuk biri sorar yiyo mu diye yemiyoda diyemiyorum bazen yiyo bazen yemiyo diyorum benim bebe uzun süre yemeden soğumuştu dişleri çıkınca rahatladı bi iki hafta filan şimdide köpek dişi çıkmaya başladı onun nazını çekiyorum umarım diş çıkınca dünyayı yer bizmkide :D
(17,787 puan) tarafından
:D inşallah bacım
0 oy
(817 puan) tarafından
Valla yumurta yemez peynir yemez yemekte kıyma patates yemez ağzına tort gelince tükürür ömrümden ömür gidiyor şu yemek olaylarında resmen sadece tavuk suyuyla şehriye çorbası içer sebzeli makarnalardan haşlardım 1 kaç defa yedi artık onuda istemiyor krep yerdi labne sürerdim üzerine artık onuda yemiyor melemen yerdi onuda yemiyor sadece şehriye çorbası pilav yoğurt activia çilekli yoğurt domatesli bulgur pilavı hepsi bukadar 
tarafından
Valla ben anlamadım bu çocuklar niye böyle bugün sevinçliyim ama az önce mücver yaptım kabaklı havuçlu yedi kız aman dağlara taşlara pü pü
(817 puan) tarafından
Aaa bak bende yapayım onu belki sever yumuşakta valla her gece yatağa yatınca yarın ne yicek bu çocuk diye uyku girmiyor gözüme ama yarın mücver yapim sağol valla canım
tarafından
Yap kuzum inşallah yer cıvık yapma ama biraz katı yap hafif öyle severek yiyo hem ununu fazla koyunca daha çok tok tutar belki :D bende düşünüyorum valla canım her sebzenin köftesini yapmaya çalışıyorum çünkü diğer türlü yemiyo rica ederim canım menü paylaşalım bari birbirimize yardımcı oluruz ❤️
0 oy
(191 puan) tarafından
Tavuk bu du ve ev makarnasıni çok sever 
0 oy
(7,447 puan) tarafından
7.5 aylığız kış çorbası yaptım iki gündür verdim içti gayet doyurucu ve lezzetli bir çorba 
(7,447 puan) tarafından
Bir iki yaprak ıspanak bir dilim kereviz büyük bir dilim biraz , yarım havuç , bir iki küçük baby patates bir iki çiçek brokoli , bir arpacık soğan, bir diş sarımsak, bir tatlı kaşığı pirinç bunları buharda pişiriyorum üzerine zeytinyağı ekliyorum piştikten sonra az bi su ekliyorum biraz tereyağı biraz zeytinyağı ekleyip blenderdan geçiriyorum :)
(1,752 puan) tarafından
Bubtarfı kaçıncı aydan itibaren veriliyor acba
(7,447 puan) tarafından
7,5 aylığız bu ay sebze çorbaları verebiliyorum doktorumuz bu ay sebze çorbaları önümüzdeki ay yani 8 aylık olduğunda ise diğer çorbaları verebilirsin demişti bu çorbayı tabi tavuk suyu ile tatlandıra bilirsiniz ben öyle de yapıyorum veya et suyu
(1,752 puan) tarafından
Teşekkür edrım
(7,447 puan) tarafından
Rica ederim
0 oy
tarafından
Karnabahar çorbasına bayılır. Üst üste hergun ver içer. Kendi yaptığım cicibebeli süt çok sever. Avakado çok sever 
0 oy
(1,309 puan) tarafından
İnstagram deryasenaktas ı takip et

Onun sayesinde bebeğimin yemediği sebze yok
0 oy
(4,174 puan) tarafından
Masallah 8oglum 15 aylık herseyden yiyor, en cok yayla çorbası, makarna ve patates sevıyor
0 oy
(223 puan) tarafından
1 yaşında sayılır kızım. Ben ne verirsem yiyor. Elimde bişey görmesin yemek için saldırır 
0 oy
tarafından
Muhallebi tarzı şeyleri küçükten beri sevmez zaten sevdiği yemekleri yiyor 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 76 göst.
31 Ocak 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Pembikmor (1,391 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 194 göst.
2 Temmuz 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 136 göst.
5 Ekim 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde Berf (6,364 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 310 göst.
24 Şubat 2021 Diğer kategorisinde KardelnEr (2,259 puan) tarafından soruldu

380,029 soru

11,375,900 cevap

34,862 kullanıcı