0 oy
283 göst.
Aile kategorisinde (294 puan) tarafından
Kızlar benim eşim doktor normalde bende m.m. mühendisiyim evlendikten 6 ay sonra işi eşimin istegi üzerine bıraktım kendi ofisini açalım dedi ama pandemi girdi virüs patlak verdi derken evde oturdum bende 2.5 yılfır şimdi eşim seminere gitti yurt dışına hasta dosyaları kalmış evde bende hastaneyee götürdüm gel çay içelim diye davet ettiler tanıdıgım arkadaşları oturmaz olaydım üstü kapalı küçümseyip yerden yere vurdular üniversite okuyup çalışmayanları kendi eşleri çalışıyor hepsinin açık açık demediler bana da yüksek lisansını boşuna yapmışsın madem evde oturcaktın gibisinden şeyler söylediler ay nasıl bozuldum eşime anlatmayacam sorun yaşasın istemem çalışma arkadaşları diye ama nasıl bi zihniyet bu anlatacak kimse bulamadım size yazdım

17 Cevaplar

0 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
çalışıp çalışmamak kişinin tercihidir ama her kadın kesinlikle diplomasını altın bilezik olarak koluna takmalı..
(294 puan) tarafından
Kesinlikle haklısın
-Reklam-
0 oy
(119,512 puan) tarafından
kafasi baska turlu calisan bi suru kisi var takma
(294 puan) tarafından
Kız kendime kızıyorum sonra niye cevap vermedim ki diye sustum kaldım bi anda
0 oy
tarafından
Ne alaka ben 2 univ. bitirdim evde oturup çocuğuma bakıyorum. Herkesin hayatı kendine kimse kimseyi yargılayamaz. Ben bu konularda asla taviz vermem lafımı esirgemem
(294 puan) tarafından
Bana bi kal geldi o esnada bişey diyemedim şimdi içim içimi yiyo
tarafından
Ahhh orada ben olacaktım pat pat pat saydırıyorum valla susma kız sen de konuş biri bir şey dedimi hakkını savun yaaa sonradan böyle kendi kendini yersin :(
(294 puan) tarafından
Ay ben hep böyleyim ya sonradan geliyo aklım başıma o an bana dediklerini çok idrak edemedim şimdide yerim tabi kendimi
0 oy
(3,230 puan) tarafından
Kendi tercihin kimseyi ilgilendirmez 
0 oy
tarafından
Ee insanın zifiri içinde işte. Okusa ne okumasa ne. Hiç kafaya takmaya değmez. 
(294 puan) tarafından
Öyle de o esnada o ortamda bi anda yerin dibine girdim sanki bide agzım dilim baglandı sanki bişeyde demedim
0 oy
tarafından
Bosver.  Bana da o kadar okul okudun da ne oldu bizimle aynı şeyi yapıyosun diyorlar. Öğretmenim bende, çocuklarım  çok küçük kimseye güvenip veremem.gecenlerde eşimle sorun yaşadık, 2 gün içinde iş buldum sonuçta kolumuza altın bilezik var. Ben takmıyorum 3 diplomalı anne olmaktan da gurur duyuyorum 
(294 puan) tarafından
Çalışmayacam vs demedim ki belediyede çalışıyodum eşimde kendi ofisini açalım dedi çıktım pandemi dolar vs derken hamile kaldım erken dogum riskim vardı öylede oldu 20 gün ince kaybettik bebegimizi hani anlayış beklerken toparlandınmı demek yerine küçük görünce sinir oldum bişey de demedim o esnada şimdi içim içimi yiyo niye söyle demedim ki niye böyle demedim ki diye
tarafından
Allah sabır versin. Bosver sen onları insanlar çok cahil maalesef.
0 oy
tarafından
Ne saçma bir düşünce. Bende lisede muhasebe okudum iş yeri açma belgem var. Üniversitede de kabin memurluğu okudum istesem girip çalışırım ama kapalıyım diye uygun görmedim çalışmak istemedim eşim de istemiyor hamileyim diye. Bu tamamen bizim kararımız kime ne yani. Sonuçta mesleğimiz elimizde istediğimiz zaman çalışabiliriz neden boşa okumuş olalım ki ? Çok saçma
(294 puan) tarafından
Kız o anda hepsi bi anda bi yüklendiler agzımı açıp tek kelimede diyemedim şimdi içim içimi yiyo kendimle kavga ediyorum kimi ne ilgilendirir yani çalışmam ya da çalışmamam kazancıma ortak olacaklar sanki
tarafından
Millet eleştirecek ya o işin bahanesi işte :) çalışsanda başka türlü eleştiri yaparlar. Çocuğun varsa neden çocuğuna bakmayip çalışıyorsun, yoksa da neden eşinle ilgilenmek yerine çalışıyorsun gibi amaaan boşver ağzı olan konuşuyor bacım
0 oy
(241 puan) tarafından

Bazı insanlar kıskançlığından da sorup sorguluyor ya banada bazen sen niye çalışmıyorsun diyolar ben kıskandıklarını düşünüyorum bazen :D

(294 puan) tarafından
İlahi sen :) haklılık payın da var ama
(241 puan) tarafından
Bende çok isterdim her sorana keyfimin kahyası böyle istiyor demesini ama malesef böyle bir yapım yok o yüzden pek takmıyorum zamanı var bazı çalışmalar yapıyorum diyorum geçiyorum
0 oy
tarafından
İlla çalışmak mi ruhu doyuran şey ? Onlarin hayata bakış açısı dar çalışanlar ve calismayanlar olarak bakıyorlar . 
(294 puan) tarafından
Kesinlikle öyle
0 oy
(408 puan) tarafından
Tanıdığım biri sırf çocukları ilerde annem üniversite mezunu diyebilsinler diye üni okudu, kızın tek amacı buydu. Her okuyan çalışmak zorunda değil ki zaten günümüzde kendi mesleğini yapabilmek çok zor. 
(294 puan) tarafından
Çalışmadıgımdan ya da meslegimi yapmacagımdan degil aslında biliyorlar aslında kız bide daha 20 gün önce kaybettim oglumu hepsinin haberi var amacınız ne yani o an tek kelime edemedim içime oturdu şimdide işte
(408 puan) tarafından
Allah'ım sabırlar versin, böylesi insanlarla tekrar muhatap olmamak en iyisi. Haziran ayında tüp bebekle tam hamile kaldım derken kimsayal gebelik geçirdim ve gerçekten çok yıkıldım o dönem doktora git onu yap bunu yap diyen gereksiz herkesi ya hayatımızdan çıkardık ya akraba (eşimin halası vs) olduğu için görüşmeyi en aza indirdik. Artık rahatız kim olursa olsun tepki koymak en iyisi
(294 puan) tarafından
Öyle sık gelip gitmeyiz ama eşim hergün yüz yüze çoguyla nöbeti denk geliyor desem kavga edecek onlarla demeyince de içinde tutamıyo insan
(408 puan) tarafından
Artık bende şöyle düşünüyorum onlar bana acımıyorsa ben de onlara acımıyorum, herkesin bir zaafı var bir daha ki görüşmeye onları kullanıp canlarını yakabilirsiniz, acımasız gibi evet ama onlar seni üzebiliyorsa sende onları üzebilirsin. Hiç böyle düşünen bir insan değildim ama herkese hak ettiği gibi davranmak gerek yoksa anlamıyorlar.
0 oy
tarafından
Mariya Kürinin sevdiğim bir aforizmi var.

"En güzel cehiz diplomadır." Şükür Allaha bende okudum. Ama nasıl bir yoklukta okudum. Ve bir özel okulun mühasebe ve yöneticiliğini az maaş Yaptım. İhtiyacım vardı diye. 

Nişanlanınca pandemi girdi okullar kapandı. Pandemi döneminde de evlendim. Çalışmıyorumda. Eşim gerek olmayacak çalışmana dedi.

Kimseninde haddine değil bana söz demek.
0 oy
tarafından
Onlara neymişki     
0 oy
(9,001 puan) tarafından
Walla okumuşsun alacağını almışsın canin isteyince yapacak işin de var kimeneyseeee
0 oy
(158 puan) tarafından
Ee calissana msler gibi meslegin var bende bunu anlamiyorum haliyle kucumserler dogru bulmuyorum soylenenleri sana ama haksiz da sayilmazlar onca emegine yazik
0 oy
(7,633 puan) tarafından
Eşinmi istedi çalışmamanı peki bu süreçte sigortanı ödedimi giden zaman senden gider sonuçta madem emek verdin dirsek çürüttün geleceğinide kazanmaya baksaydın belki klişe ama hiçbir kadın geleceğini bir erkeğin inisiyatifine bırakmamalı .
0 oy
tarafından
Canim senin ilk evliligin mi bir yerde 2 yıllık evliyim demissin ama 10 yaşında kizin regl olmus kafam karisti kusura bakma

İlgili sorular

0 oy
20 cevap 411 göst.
25 Nisan 2024 Aile kategorisinde Ahsen61 (235 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 74 göst.
12 Kasım 2023 Aile kategorisinde ruk2433 (15 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 61 göst.
11 Kasım 2021 Diğer kategorisinde Misafir67 (415 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 267 göst.