0 oy
243 göst.
Diğer kategorisinde (427 puan) tarafından
Kizlar oğlum 22 aylık baba anne dede gel hayır günaydın diyor ama başka kelimeler demiyor öğretmeye çalışıyorum ama demek istemiyor her dediğimi anlıyor yap dediğim zaman yapıyor işine gelmiyor belkide ve bu durum artık beni üzmeye başladı pandemiydi kisdi dışarıda çıkmadı evde haliyle tv telefon izledi şuan tv telefonu baya azalttım günde yarım saat bakıyor oyuncaklarla oynatıyorum sizin bebisler kaç aylikken konuşmaya başladı ve neler yapmalıyım tavsiyelerinizi bekliyorum 

16 Cevaplar

0 oy
(15,244 puan) tarafından
Çok bilgim yok..ama sağlık ocağına gidiverin. Yakında vardır. Orda yardımcı olurlar
(427 puan) tarafından
Çocuk noralojiye götürmeyi düşünüyorum randevu alip
-Reklam-
0 oy
(2,493 puan) tarafından
Konuşmuyor demek için hiç kelime söylememesi lazım çocuğun. Her çocuk farklı dönemde tam anlamıyla konuşmaya başlar. Bazen gerilemeler de görülebilir. Benim kızım da o ayda tam 
0 oy
(25,224 puan) tarafından
22 aylık anne baba dede cici meme mama möö kaka çiş diyo, bugun ilk defa kukuli dedi bide. Krndi kendine konuşmaya çalışıyo uzun uzun anma anlamıyoruz tabi anlamış gibi yapıyoruz. Ben çok konuşuyorum onla kştap okuyorum kartlsrı puzzleları çok sever hep bunlarla oynuyoruz bence senin ki gayet normal boş bol konuş sohbet et. Mesela camdan bakıyoruz biz oğlum parmakla kuşları gösteriyo ben başlıyorum kuşları anlatmaya oda aaa diyo şaşırmış gibi. Gerekirse saçmala ama çok konuş 
0 oy
(1,849 puan) tarafından
Az öncr brbek bakımı sitesinde yazmıştı biri ordsn bak istersen kreşe götürmüş sanıırm oradı cok iyi gelmiş ona
0 oy
(2,634 puan) tarafından
Oğlum şuan 28 aylık, Anne Baba Dede Gel Hayır ve Merve diyor. Diğer herseyi de ııııh ııh diye anlatıyor. Bende çok üzülüyorum ama bekleyeceğiz. 

Pandemi bebekleri oldukları için, herkesin ağzında maske- ağız ve dil hareketlerini görmedikleri için + park vs cok çıkmadıkları içinmiş bu problem. Yani bilmiyorum ne zaman konuşacaklar. (hemşire demisti bana.) Bi ara dr gidip konuşacağım ama ben. 
0 oy
(453 puan) tarafından
Benmde aynı ya napacm bilmiyom
0 oy
tarafından
Benimde az konusuyo ama bizim ailede genetik gec konusmak yengemin oglu falan 3 yasini gecince konusti
0 oy
(3,391 puan) tarafından
Kızım 3 yaşına yeni bastı 10 15 kelimesi dışnda hiç konşması yok bugün izlemi vardı hemşire dr götür çok geç kalmışsın dedi kızın belli zeki ama konşmsı önemli vakit kaybetme dedi yarına randevu aldım ama çok çok üzülüyrm oğlm 18 aylık o bile çözcek kızım inadından konşmuo evet dedirtemiyorm inanabilio musun akşma kadar konuşuyorum boğzm ağrıo ama konşmk istemiyor:(
(427 puan) tarafından
Ya bende öyleyim değişik değişik konuşmaya başladım artık saçmalamaya başladım ama konuşmuyor bende randevu aliyim iyice geç kalmadan goturuyum ya inşallah konuşurlar da bi rahatlarız
(3,391 puan) tarafından
İnş canm inş tez zamanda dilleri çözülür eşim tarafı geç konşmş eşim genetik dioda ben inanmyrum genetik falan
0 oy
(485 puan) tarafından
Benimde aynı durumda 20aylik derdini anlatiyorsa ben sorun görmüyorum valla şuan , bı sıkıntı olsa kendini belli eder zaten 
0 oy
tarafından
Benim oğlum da öyleydi ilk önce çocuk doktoruna gittik ordan gelişim testine yolladı herşeyi normal çıktı konuşma terapisti ****** sesleri çıkartan oyun oynayın dedi eşim bizi köye yolladı sonra çocuğumun dili açıldı 1 ayda bütün hayvanları öğrendi imkanın varsa köye yada hayvanat bahçesine götürün
(427 puan) tarafından
Ay canım hayvanları biliyor seslerini çıkartıyor köydeyiz zaten her hafta sonu essegi köpeği kedinin sesini çıkartıyor onları biliyor ama işine geldiği gibi davraniyor
0 oy
(7,043 puan) tarafından
9 aylık olmadan anne falan diyordu canım şimdi 22 aylık o da.Sürekli onunla konuş ben doğduğundan beri hangi odaya gittiysem yanıma götürüp konuştum mesela yemek yaparken annem bak baba gelecek onun için yemek hazırlıyorum şimdi şunu yapıyorum şimdi bunu yapıyorum gibi şeyler söyledim hep.
0 oy
(6,216 puan) tarafından
Benim oğlumda öyle 17 aylık ve hiç bir kelime söyleyemiyor çok sıkıntı yapıyorum babildiyo sadece istediği şeyi isaret ederek fln göstermiyo göz kontağı canı isterse kuruyo doktora götürcez bklm inşallah bsy çıkmaz eger seninde içinde az da olsa şüphe varsa sakın bekleme hmn götür
(427 puan) tarafından
Ister istemez insan korkuyor canım bi şüphe oluyor götürcem ama iyide olsa kötüde olsa doktordan tavsiye almam şart gönlümün ferahlamasi lazım inşallah konuşurlar tez zamanda
0 oy
(1,794 puan) tarafından
Her çocuk bir değil. Sıkıntı olduğunu düşünüyorsanız doktora gidin. Ama söylediği kelimeler varmış bence sadce geç konuşacak. Ablamın kızı 3 yaşında o da tek kelimeler söylüyor doktor birşey yok dedi. Benim kız iki buçuk yaşında konuşuyor ve biz evde yanliziz. Yegnim kreşe gidiyor sürekli kalabalık ortamlarda ama zamanı var demek ki

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 109 göst.
16 Ocak 2024 Diğer kategorisinde GSmsl (794 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 164 göst.
28 Mart 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Esmaesma (2 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 153 göst.
25 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Misafirrrrrr (176 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 165 göst.
3 Şubat 2022 Aile kategorisinde Yusuf Canimsin (11 puan) tarafından soruldu

380,333 soru

11,387,948 cevap

34,891 kullanıcı

...